Skocz do zawartości

Helo everypony


Katter Dash

Recommended Posts

21 godzin temu Patyczak napisał:

Witaj na forum :squee:

Dzięki :bronies:

 

18 godzin temu Lyokoheros napisał:

O fan Fluttershy, też ją lubię.

No dobra, ja w sumie lubię zdecydowaną większość kucyków... choć żadnego nie tak jak Sunset(właśnie lubisz Sunset?), choć trzeba przyznać, że Fluttershy jest szczególna... jakiś inny kucyk okiełznałby samego władcę chaosu?

I właśnie... znasz serie "Narzeczona Discorda"(Bride of Discord)? Jak nie to bardzo polecam, tytułową narzeczoną jest własnie Flutterhy;)

A tu masz jej przeepicki trailer:

  Pokaż ukrytą zawartość

 

 

A teraz pora na kilka pytań:

1. Znasz Kod Lyoko? (ta, każdego o to pytam;))

2. Masz jakieś ulubione opowiadania o kucykach? (Jeśli w ogóle czytasz jakieś - jak nie to radzę zacząć. Szczególnie polecam "Past Sins", "Si Deus Nobiscum", "Kanclerza" i "Antropologię" w żadnym co prawda nie ma wiele o Fluterce, ale wszystkie są warte uwagi. Niektóre z nich to absolutne klasyki fandomu... przynajmniej z tego co ja wiem - sam jestem stosunkowo nowy w fandomie, ledwie około roku.)

3. Planujesz wybrać się też na Embermeeta?(w Poznaniu, w tę sobotę)

Bardzo lubię Sunset, jest to jedna z moich ulubionych postaci :) Nie nie znam Narzeczonej Discorda, jeszcze wiele do odkrycia przede mną.

1. Nie mam pewności ale może kiedyś oglądałem, ale chyba to było dawno (bardzo dawno) i nie pamiętam

2. Jeszcze nie czytałem żadnego opowiadania o kucykach

3. Raczej mnie nie będzie, za dużo miał bym jeżdżenia :\

 

16 godzin temu Accurate Accu Memory napisał:

A ja podczas powitania, polecę fanfik w tłumaczeniu aTOM'a :) Nosfluteratu, który można wysłuchać TUTAJ bądź też poczytać TUTAJ :)

Główną bohaterką jest Fluttershy - przynajmniej w kontekście tego, o czym mowa w tym fiku - więc ci się spodoba :)

 

A, miałem cie powitać :) Standardowe, witaj w stadzie i baw się dobrze. A jesli lubisz czytać, choć na tym kanale bardziej posłuchasz, niz poczytasz - ew. obejrzysz nagrania z ponymeetów - to zapraszam na kanał Biblioteki Twilight. A znajdziesz tam wiele klasyków naszego fandomu i nie tylko :)

Dzięki za linki, postaram się wysłuchać w najbliższym czasie (jestem leniem i nie lubię czytać xD)

I dziękuję za powitanie :bronies:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz czytać naprawdę warto. Zwłaszcza rzeczy tak piękne jak "Past Sins". W razie czego chyba Accu też go ma z Bibliotece Twilight. Ale lepiej przeczytać samemu. Szczególnie, że tam może być stara wersja, z takimi dziwnymi tłumaczeniami jak "pegazorożce".

 

A co do Kod Lyoko tu możesz to sprawdzić. 

 

I faktycznie trochę przed tobą do odkrycia - właściwie to "Narzeczona Discorda" istnieje w 3 formach - opowiadania, audiodramy(masz gadające postacie, dźwięki tła itd, ale do tego nie animacja, ale statyczne obrazki z kolejnymi scenami, seria liczy 10 odcinków(długości od 20 minut do godziny) ma 8 piosenek(w tym jedną, która ostatecznie do niej nie weszła, więc jest tylko demo nagrane przez autorkę, istnieje też piosenka inspirowana tą historią, ale stworzona niezależnie - "If I never promise you", śpiewana przez Discorda i Fluttershy, na podstawie piosenki z rozszerzonej wersji Pocahontas)) i komiksu. 

Audiodrama i komiks bazują na opowiadaniu, które ma już dwie kontynuacje - "Córka Discorda" i "Zięć Discorda"(ale niestety już od drugiej audiodramy pojawiają się homoshipy :suspicious: jedyne co pociesza to to, że tylko wśród postaci pobocznych, ale nie wiem czy w samym opowiadaniu nie zaczyna się to nawet wcześniej). Ta pierwsza też doczekała się audiodramy, ale ta nie jest jeszcze skończona(obecnie ma 7 odcinków i 6 piosenek(też jedna nie jest stricte w serii, tylko została stworzona dodatkowo)). Komiks nie wiem jak jest daleko. Opowiadanie na pewno jest przynajmniej częściowo przetłumaczone, ale niestety to tłumaczenie wydaje mi się raczej słabe(kwiatki typu "pegaz powiedziała"), ja sam poznawałem to przez audiodramę właśnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...