Skocz do zawartości

Król Lew


BiP

Recommended Posts

13 godziny temu BiP napisał:

Pewności nie mam, ale chyba w jakimś dokumencie o lwach mówili, że w stadzie lwów jest tylko samiec alfa, który to zapładnia lwice, więc autorzy może się tym inspirowali?

W stadzie lwów zwykle jest jeden dorosły samiec, ale może być kilka samców, zazwyczaj jest to wtedy rodzeństwo z tego samego miotu. Ale nawet jak samców jest więcej to tylko alfa zapładnia samice. Znaczy, reszta też czasem próbuje, ale może za to dostać po łbie od tego dominującego.

Edytowano przez Gray Picture
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam sobie "Lwią Straż". W sumie serial jest beznadziejny, ale jak nie ma MLP to muszę się czymś zająć. :dry:

Odkryłam że w jednym z odcinków Rafiki wspomina ojca Nali. Czyli to jednak nie był Mufasa, hehe...cóż no i moją teorię szlag trafił. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Dairinn napisał:

wspomina ojca Nali. Czyli to jednak nie był Mufasa, hehe...cóż no i moją teorię szlag trafił. 

Ja to wiedziałem od lat 90, czyli od premiery pierwszej części na której byłem w kinie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Dairinn napisał:

Taa

No, ale przecież mogło tak być. Z punktu widzenia biologii...

._.

 

Owszem, ale nie z punktu widzenia filmu. Zresztą już od samego początku było to zaznaczane, że są tylko przyjaciółmi, nie rodziną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu BiP napisał:

Owszem, ale nie z punktu widzenia filmu. Zresztą już od samego początku było to zaznaczane, że są tylko przyjaciółmi, nie rodziną.

Wiem, wiem nigdy by czegoś takiego nie zrobili w kreskówce. Ale to była tylko teoria, a teorie mają prawo być dziwne. :D

 

Tym potwierdzeniem zepsuli mi całą zabawę. Dzięki twórcy. :/

Edytowano przez Dairinn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

whGmp.jpg

 

Film okazał się ogromnym sukcesem, przez wiele lat znajdował się na liście najlepiej zarabiających animacji. Dopiero w roku 2003 filmowi Gdzie jest Nemo?, stworzonemu przy współpracy Disneya i Pixar Animation Studio, udało się go pobić.

Choć wytwórnia Walta Disneya utrzymuje, że historia opowiedziana w filmie Król Lew została napisana na potrzeby filmu i jest zupełnie nowa, to jednak istnieją podejrzenia, jakoby część fabuły, niektóre sceny oraz postaci zostały zapożyczone z produkowanego w latach 60. w Japonii serialu Kimba Biały Lew. Przemawiać ma za tym podobieństwo niektórych postaci z Króla Lwa do tych z japońskiego serialu. Niektórzy twierdzą wręcz, że większość postaci z Króla Lwa ma swoje odpowiedniki w serialu Kimba Biały Lew. Interesujący jest również fakt, iż sam Simba, co widać na filmie dołączonym do wydania DVD, na początku miał być biały.

Jeden z aktorów użyczających głosów w oryginalnej wersji Króla Lwa, Matthew Broderick, na początku był przekonany, że podkłada głos do remake'u Kimby Białego Lwa, gdyż oglądał ten serial w dzieciństwie.

 

"Król Lew 4"?

 

Na fali odświeżania swoich największych klasyków studio Disneya zdecydowało się również na stworzenie nowej wersji „Króla lwa”. Póki co na temat nowego filmu Disneya niewiele wiadomo, jednak znane są już nazwiska dwóch aktorów, którzy wcielą się w główne postaci w oryginalnej, angielskiej wersji językowej. Reżyser filmu, Jon Favreau, ogłosił właśnie, że w rolę Simby wcieli się znany m. in. z „Marsjanina” Donald Glover, natomiast Mufasie głosu użyczy James Earl Jones, który dubbingował już tę postać w filmie z 1994 roku. Najnowsza animacja Favreau ma być wzorowana na najnowszym remake’u „Księgi dżungli” z 2016 roku, którego to właśnie on był reżyserem. Data premiery nowego „Króla Lwa” nie jest jeszcze znana.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu BiP napisał:

Najnowsza animacja Favreau ma być wzorowana na najnowszym remake’u „Księgi dżungli” z 2016 roku, którego to właśnie on był reżyserem. Data premiery nowego „Króla Lwa” nie jest jeszcze znana.

 

I to mnie martwi.. Co jak co, ale Król Lew powinien być klasyczną "rysowanką", a przynajmniej udawać ten styl. Żadnego CGI, zwykła animacja :hmpf:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu Triste Cordis napisał:

I to mnie martwi.. Co jak co, ale Król Lew powinien być klasyczną "rysowanką", a przynajmniej udawać ten styl. Żadnego CGI, zwykła animacja :hmpf:

Też tak myślę, ale w dzisiejszych czasach, komuś się chce nadal tworzyć rysowane bajki? Jak można szybciej zrobić to samo w kompie...

Also... "KL3", który niebawem poleci w tv, jest wzorowany na "KL1", i choć ma wiele scen tych samych co 1 część, to jednak w 3 części często te sceny różnią się od siebie, choćby wypowiadanymi kwestiami :v Ewidentnie robionymi od nowa pod 3 część, a mogliby powycinać z jedynki te sceny i powplatać do trójki, aby jak najbardziej je zbliżyć do siebie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna bajka z podobnej serii, o której wspominałem w jednym z pierwszych postów...

Spoiler

wiDDq.jpg

Też ją oglądałem za młodu, opowiada o dzieciństwie lwa i jelenia, którzy później dorastają i zostają władcami lasu i sawanny.

 

I kilka komiksów.

Spoiler

wiDzL.jpg

Spoiler

wiDyE.jpg

Spoiler

wiDza.jpg

 

Edytowano przez BiP
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Król Lew mógł nie powstać! Autorzy stracili wiele po trzęsieniu ziemi z 17 stycznia 1994r. Na szczęście wzięli się do roboty, i pracując do upadłego dokończyli film. 

Spoiler

cCLNadk.jpg

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dzisiaj porządek w szufladzie i znalazłem to...

 

Spoiler

wErPG.jpg

Chusteczki, które były sprzedawane z jakieś 10 lat temu i to wówczas na nowo zainteresowałem się "KL" i to wówczas  przypadkiem odkryłem, że jest druga część! Ach te wspomnienia :rwink:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2017 o 10:27, BiP napisał:

Kilka spoko pluszaków s serii "Król Lew", jak myślicie, mogą konkurować z pluszakami "MLP", pod względem jakości wykonania?

  Ukryj treść

 

 

Ja marzę o pluszowym Skazie ktoś mi kupi  please :OTE2F:, a tak w temacie pluszaków to kiedyś do Happy Meal były dodawane malutkie pluszaczki z postaciami z KL 2 ja trafiłem na Kiarę, ale zawsze robiłem z niej Simbę heh

Edytowano przez Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

 

Wtf...? Zira się pojawia i to w dodatku kolaboruje z synem Simby :v Kurdę, chyba muszę spiąć poślady i serio zacząć oglądać ten serial, tym bardziej że też ma spoko piosenki i w dodatku już drugi sezon leci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, BiP napisał:
  Odkryj ukrytą treść

 

Wtf...? Zira się pojawia i to w dodatku kolaboruje z synem Simby :v Kurdę, chyba muszę spiąć poślady i serio zacząć oglądać ten serial, tym bardziej że też ma spoko piosenki i w dodatku już drugi sezon leci...

Ja wytrzymam połowę 1 sezonu i dałam spokój. Jak dla mnie za mało postaci z KL2, słabi antagoniści, piosenki poupychane w każdym odcinku (tak jakby twórcom wydawało się że bez przynajmniej jednej piosenki nie będzie dobrego odcinka:grumpytwi:) i główni bohaterowie, którzy są delikatnie mówiąc irytujący. Szczególnie pewien ratel o imieniu Bunga...

Jeśli chcesz to oglądać, powodzenia życzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z KL2, to z samej piosenki widać Zirę, Kovu, Nukę i Vitani, oczywiście jako dzieci, przez co ten serial nie jest kanoniczny, o czym już tu pisałem. Jest też oczywiście Simba, Nala i Kiara, więc kilka kluczowych postaci się tam znajduje. Co do piosenek, to jeśli są dobre, to mi nie wadzą, w MLP też ich sporo, choć w nie każdym odcinku. Co do antagonistów, to nie wiem nic, ale podejrzewam że są tacy jak ten serial... Skierowani są do młodszej grupy wiekowej, niż oryginalna saga KL...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...