Skocz do zawartości

Król Lew


BiP

Recommended Posts

Na moim kanale YT jest parę ciekawych filmików o tworzeniu KL, inspiracjach i postaciach, np. piosenkę o miłości na początku miał śpiewać kto inny a nie Nala i Simba ;)

Spoiler

 

 

I co nieco o niewykorzystanych rzeczach z KL III

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda że nie wydadzą ponownie na DVD lub Blu-ray dwu płytowej edycji specjalnej.

Bo w tej wersji z ALDI jest wersja filmu po edycji w około 2002r. ze śpiewanym "porannym raportem", paroma mniejszymi zmianami i bez żadnych dodatków.

 

W edycji specjalnej film był w dwóch wersjach kinowej i odświeżonej, niestety obie z nowym kręgiem życia, była też cała masa dodatków.

a tak to wyglądało:

Spoiler

P1020088.JPG

P1020089.JPG

P1020100.JPG

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiP napisał:

2 to bym nawet kupił jak sprzedajesz ;)

Niestety 2 części nie sprzedaje, najwyżej mógłbym sprzedać pierwszą cześć w edycji specjalnej bo mam 3 sztuki(jakoś tak wyszło)

 

Na zachętę część druga mojej "kolekcji" z Króla Lwa :P

 

Chusta z Simbą i zestaw kart do gry :D

Spoiler

IMG_20171115_173425.thumb.jpg.991b17c5b75cb5348856d8904057232c.jpg

 

Karty w "rozwinięciu"

Spoiler

P1020103.JPG

 

Książka z bajką

Spoiler

P1020934.jpg

 

I pluszak Simba który się wozi ze mną w samochodzie( niestety auto wymaga remontu blacharsko-mechanicznego i na wiosnę się za nie biorę)

Spoiler

IMAG0448.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, BiP napisał:

A ta edycja specjalna co zawiera, czego brak na tej wersji DVD co posiadam? I za ile?

Ogólnie jest to pierwsze wydanie Król Lwa na DVD.

Na pierwszym dysku jest film w dwóch wersjach:

Kinowa ze "mówionym" porannym raportem

i wersja odświeżona z śpiewanym porannym raportem (tą wersje filmu posiadasz)

 

dysk drugi:

dużo materiałów dodatkowych takich jak:

wycięte sceny i nie wykorzystane wątki

omówienie jak powstał śpiewany poranny raport

omówienie tego w jaki sposób inspirowali się prawdziwymi zwierzętami

inspiracje muzyką afrykańską

wywiady z niektórymi artystami

o animacji komputerowej

jak powstał scenariusz

o projektowaniu postaci

i "wirtualne safari Timona i Pumby" (coś w stylu jakby gry)

 

ogólnie to jest tego ponad 40 filmików

 

Taka wersja jest dość rzadka, na alle... są dwie sztuki za 130 i 220(Dla mnie chore ceny mimo że płyty mają koło 14 lat)

Myślę że co do ceny to się dogadamy, szczególnie że aż 3 komplety nie są mi potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się chyba najbardziej podobała część pierwsza i druga, trzecia bez szału.

Mnie również dziwi, że nie ma kontynuacji - Film był bardzo fajny, mogliby dać mu szansę :P

Wiązałoby się to jednak ze sporymi zmianami w filmie, no i mógłby wyjść z tego taki.. "Alfa i Omega", który ma już chyba z 8 części, a każda kolejna jest coraz gorsza.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Rapid napisał:

Taki dobry i znany tytuł, zawsze mnie to dziwi że nie zrobili 4-tej części a 3 była taka sobie, eehh zrobimy film z urywkami dorastania Simby, wykorzystamy dobry tytuł i zarobimy. Wg mnie można było inaczej to pociągnąć.

No zapewne dlatego, bo skończyły im się pomysły, ale teraz robią znowu pierwszą część, ale z nowymi aktorami i nowej wersji... Czyli część pierwsza, po raz trzeci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, BiP napisał:

No zapewne dlatego, bo skończyły im się pomysły, ale teraz robią znowu pierwszą część, ale z nowymi aktorami i nowej wersji... Czyli część pierwsza, po raz trzeci...

Wg mnie raczej im się nie chciało, w latach 90 było jeszcze sporo nieoklepanych pomysłów na fabułę...nie to co dziś. Shrek doczekał się czterech części, każda nich miała inną fabułę.Była kiedyś taka seria "Pradawny ląd" która doczekała się 13-nastu części plus serii odcinkowej, czego nigdzie się nie spotyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rapid napisał:

Taki dobry i znany tytuł, zawsze mnie to dziwi że nie zrobili 4-tej części a 3 była taka sobie, eehh zrobimy film z urywkami dorastania Simby, wykorzystamy dobry tytuł i zarobimy. Wg mnie można było inaczej to pociągnąć.

Ogólnie TLK był pisany jako pojedynczy film.

TLK na swoje czasy był w sumie rewolucyjnym filmem, TLK 2 był dobrą kontynuacją ale już niczym się nie wyróżniał a TLK 3 nie powinien powstać, bo została trylogia z wielkim niesmakiem na końcu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, turbo638 napisał:

TLK 3 nie powinien powstać, bo została trylogia z wielkim niesmakiem na końcu.

Znaczy się nie do końca, bo 3 choć już nie miała tego ładunku emocjonalnego z jedynki, to jednak pokazywała wiele ciekawych momentów, jakie pominięto w oryginale. Np dorastanie Simby. Choć i tak 3 była raczej parodią serii, a nie robioną na "poważnie" jak to było z jedynką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BiP napisał:

Znaczy się nie do końca, bo 3 choć już nie miała tego ładunku emocjonalnego z jedynki, to jednak pokazywała wiele ciekawych momentów, jakie pominięto w oryginale. Np dorastanie Simby. Choć i tak 3 była raczej parodią serii, a nie robioną na "poważnie" jak to było z jedynką.

Moim zdaniem tylko to dorastanie Simby było ciekawe, reszta tylko ośmieszała pierwszą cześć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka spoko utworków z "Królem Lwem" e tle.

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

 

 

W sobotę, leci Król Lew 3, na Puls 2 o 19:35

 

Najnowszy zakup, przed chwilką dojechał do mnie.

Spoiler

yuttp.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...