Skocz do zawartości

Wakfu/Dofus


Razh

Recommended Posts

Jak najbardziej :D

Po drugim sezonie warto też obejrzeć trzy odcinki specjalne, których zawartość lepiej znać przed obejrzeniem trzeciego

A jak sam świat zachęci do bliższego poznania to warto przyjrzeć się bliżej serii "Dofus: Skarby Keruba", ten sam świat, ale wiele lat wcześniej. Co prawda nie jest tak dobre jak Wakfu (przynajmniej w mojej opinii), ale warto się z tym zaznajomić. Chronologicznie po "Skarbach..." jest film Dofus (dokładnie: "Dofus Księga pierwsza: Julith"), który niestety nie był w polskich kinach (przynajmniej z tego co wiem) i na necie nie ma polskich napisów (jedynie widziałem angielskie napisy), więc zrobiłem tłumaczenie, którego nie publikowałem nigdzie jeszcze, ale jeśli ktoś będzie chciał to mogę je udostępnić tutaj ;)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do daty premiery to podobno ma być na jesień tego roku (wrzesień/październik), ale też do końca nie wiadomo jak to będzie, bo przekładali datę wiele razy. Wiadomo jedno, że będzie na pewno bo już kilka trailerów jest (jeden z wczoraj). 

Co do tego gdzie to można obejrzeć to jest to dość problematyczne, gdyż nie wiem. Trudno jest znaleźć szczegóły. Coś mi się obiło o uszy jakiś czas temu że na netfliksie będzie, ale kto tam wie. Dwa pierwsze sezony są na yt, ale jak z III to nie wiem. Nie wiem też nic o dubbingu, ale raczej powinien się pojawić, chociaż odcinki specjalne nie mają (chyba że o czymś nie wiem). Raczej pewne jest że gdzieś w internecie będą i jak bez dubbingu to przynajmniej napisy.

W każdym razie gdy będę coś nowego wiedział to napiszę o tym ;)

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja w sumie całkiem. W sumie dość niedawno przypomniałem sobie pierwszy sezon (który swego czasu oglądałem chyba jeszcze na ZigZapie) oraz oglądnąłem po raz pierwszy drugi. No i oczywiście te trzy ekstra odcinki. Oraz te dodatkowe. 

Ogólnie przy tej okazji osobiście chętnie się pochylę nad serialem. Znaczy po pierwsze to jest całkiem dobry serial ale jednak nie uważam go za arcydzieło. Jednak przyjemnie mi się to oglądało. Postacie są sympatyczne, styl rysunku i animacja jest naprawdę przyjemna dla oka i ma to nawet jakąś fabułę. To jest jednak plus że mamy odcinki w których niewiele się dzieje oraz te gdzie ważą się losy świata i w ogóle. 
Ale szczerze ten krótki wywód jest dla mnie w sumie głównie pretekstem żeby się szczególnie pochylić nad złoczyńcą sezonu drugiego. Bo jak zauważyłem masa ludzie kocha Noxa. I ja to rozumiem. Ma dramatyczną historię, super design i jest ogólnie ciekawym złoczyńcom o którego ostatecznym losie w sumie się nie dowiedzieliśmy (ale widocznie się dowiemy...).

W drugim sezonie zaś... no i tu wchodzą spoilery więc uwaga:

Qilby- szczerze naprawdę polubiłem go jako złoczyńcę. A może nie tyle polubiłem co trochę mu współczułem. Znaczy raz- gość pamięta wszystkie swoje poprzednie wcielenia (w tym prawdopodobnie również śmierci) a po drugie był zamknięty w... nigdzie przez dobre parę coś tysięcy-albo-więcej lat. Nic dziwnego że mu, delikatnie mówiąc, lekko odbiło. I w sumie to to. Po prostu lubię szaleńców w roli złoczyńców. Nox w sumie też był szalony ale trochę z innych powodów. Jednak to co zdarzyło się Qilbiemu wydaje mi się w pewien sposób bardziej przerażające niż to co przeżył Nox... Plus lubię jego design, ale to wiecie tak przy okazji. 



I tak BTW- wie ktoś jaka tak naprawdę była "funkcja" Qilbyego i jego siostry? Bo początkowo mówił że byli władcami ale później okazało się że kłamał. Było to kiedyś gdzieś wytłumaczone czy możemy się raczej jedynie domyślać? [spoiler/]   
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SolarIsEpic Poruszyłeś bardzo ciekawe zagadnienie odnośnie antagonisty drugiego sezonu i mimo że nie znam dokładnie jego przeszłości to mam pewną teorię. I spojler z drugiego sezonu (a przynajmniej tak mi się wydaje):

Spoiler

Otóż według mnie Quilby był kimś w rodzaju kronikarza i znawcy historii, tudzież najwyższy nauczyciel czy coś. Na Wiki Wakfu znalazłem w komentarzach wzmiankę o tym, że był doradcą króla, czy kimś takim... Obie teorie by się zgadzały z jego kłamstwem, gdyż będąc przez wiele wcieleń jedynie kimś, kto stoi prawie u szczytu pełni władzy zapragnął jej całej, a że on pamiętał wszystkie swoje wcielenia postanowił wykorzystać swoje położenie i obwołał się królem. To tak jak by przy każdym posiłku siedzieć przy stole, ale tylko patrzysz jak inni jedzą, bo samemu nie wolno. Ogólnie on nie jest do końca zły, ale popadł w szaleństwo (jak sam pisałeś i podpisuje się pod tym).

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to widziałem tylko "Dofus: Skarby Keruba" i bardzo dobrze wspominam ten serial: styl, fabuła, przygody Keruba, postacie, emocjonalność, to było naprawdę wciągające. Najlepszy był Krokosek i jego chorobliwa tendencja do zdrady (kto widział, ten wie, o czym mówię) :D. To też jest chyba pierwsza kreskówka, jaką widziałem z tych dla dzieci, w której były lesbijki (mam na myśli Simone z tą jej przyjaciółką, co była w paru odcinkach).

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianRichCountryOwnerSkarby Keruba... Mimo że obejrzałem jedynie połowę odcinków także wspominam dobrze. Ten humor jest po prostu genialny :D Ciekawe jest to że ma kontynuacje w formie filmu, o której wspominałem wcześniej i wciąż mogę udostępnić polskie napisy, gdyby ktoś był chętny ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dobre wieści dla zainteresowanych. 3 sezon już jest i link:

Wakfu - wszystkie odcinki, łącznie z 3 sezonem

napisy po polsku i dobra jakość

 

I na specjalną prośbę:

Spoiler

Folder z napisami do Dofusa

Uprzedzam, że nie miało to żadnej korekty i jakość merytoryczna napisów jest mierna, ale myślę, że wystarczająca na w miarę przyjemne oglądanie i rozumienie tego co się dzieje. 

Instrukcja obsługi:

Żeby obejrzeć Dofusa należy z CDA (najpewniej, bo z innego źródła nie wiem czemu, ale może być problem ze zgraniem napisów w czasie) pobrać czystą francuską wersje bez żadnych napisów i pobrać też plik z linku ode mnie (notatnik) i odtworzyć na odpowiednim odtwarzaczu (polecam allplayer, mi to działało) i wyszukać załączonego przeze mnie pliku w opcjach z napisami, czy jak to się tam robi. Mądrzy ludzie jesteście to se poradzicie, tak myślę. Jeśli ktoś nie umie pobierać z cda to wujek google pomoże ^^

 

  • +1 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Wakfu/Dofus hej wiem że lata minęły ale jakby ktoś jakimś cudem to przeczytał to czy ktoś wie gdzie obejrzeć Dofus skarb keruba   najlepiej po polsku bo chce pokazać rodzeństwu                                                                                                       a jakbyś miał jeszcze to tłumaczenie to zchecia zobaczę                                                                       A poza tym co sądzicie o 3sezonie Wakfu i nadchodzącym 4 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...