Skocz do zawartości

Szkice Dark Tech.


Recommended Posts

4 minuty temu, Moonlight napisał:

Jeny jaka ona urocza! :lunaderp:
Tak zdecydowanie najładniejsza praca do tej pory. 
Zgadzam się ze zbyt małym rogiem, choć moim zdaniem ucho nie jest zbyt małe. Ja za to nie przepadam za zbyt dużymi przesadnie puchatymi.
To spojrzenie dodaje jej uroku zdecydowanie. 
Warkocz wyszedł jakby był albo przekręcony na bok, albo był kulkami sklejonymi między sobą. Brakuje tu typowej przeplatanki. 
Zamieszczę przydatne przykłady szkiców, z których sama na początku korzystałam, gdy uczyłam się rysować warkosze... 

  Ukryj treść

380f7d6544da9da7f8957eef70e91b8a--pencil ac740beb2cc5552b820a320fc7f20820--hair-d tumblr_npqydncKBD1qbvkymo1_500.jpg
a18bd485aa0a15eab54e713da8c883d1.jpg

 
I może moje przekłady na kucach 
 

  Ukryj treść

_com__the_beauty_inside_by_moonlight_ki-

sugarcube_by_moonlight_ki-dbf3twa.png

I opcja na ogonku
shaman_is_the_new_herbalist_by_moonlight


Może to trochę pomoże. Jeśli nie to pisz, postaram Ci się to jakoś wyraźniej rozrysować : )

Nawet nie wiesz jak mi pomagasz teraz. :lunahug2: Jutro wrzucę kolejną prace już z ładniejszym warkoczem (mam przynajmniej taką nadzieję )

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Moonlight napisał:

Oho, czyli moja "nadzieja" się ziściła :lunaderp:

Wyszła naprawdę bardzo dobrze. Zaskoczyło mnie cieniowanie, jednak potrafisz z nim kombinować!

Bardzo ładny, obfity warkocz. 

Zostawiam tu moje uznanie *kładzie uznanie*

Oby tak dalej!

Dzięki zaraz dodam poprawione cieniowanie, zapomniałem pocieniować przy warkoczu i języku ale telefon musi się naładować :flutterbad: Moja nie uwaga nie zna granic 

Edytowano przez Dark Technology
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, już piszę! 
Poprawione cienie wyglądają dobrze, możesz częściej się tak bawić!

Na drugim rysunku z wczoraj Hope ma ciut za krótką i za szeroką szyję. Takie mam wrażenie, bo o ile dobrze pamiętam szyje zebr są raczej smukłe.
Przy tak potężnej, głowa klaczki wydaje się zbyt mała. W perspektywie 3/4 (chodzi mi o ustawienie pyszczka) troszeczkę zbyt blisko siebie umieszczasz oczy, choć same w sobie wyglądają całkiem dobrze. Warkocz wygląda nieźle :lunasmile:

Dzisiejszy rysek ma bardzo fajną pozę. Podoba mi się, jest zrobiona z pomysłem. Tyle kopytka wyglądają poprawnie, w przednich się trochę gubię, nie wiem gdzie jest które. Tu szyja wygląda lepiej, za to oczka znowu są ciut zbyt blisko siebie. Róg jest dobrej grubości, choć sama narysowałabym go pod lekkim kontem (pochylony na lewo), by był ustawiony bardziej na wprost z czoła w tym ustawieniu głowy. Tutaj warkocz też wygląda ok, choć zastanawiam się czy leżałby tak spokojnie przy tak dużym wietrze na jaki wskazuje pozycja ogona. Choć to nie błąd, bo i tak wygląda dobrze. Widzę początki tła, ambitnie :lunawasup:

Ta nuda wydaje się całkiem kreatywna ;P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Moonlight napisał:

Ok, już piszę! 
Poprawione cienie wyglądają dobrze, możesz częściej się tak bawić!

Na drugim rysunku z wczoraj Hope ma ciut za krótką i za szeroką szyję. Takie mam wrażenie, bo o ile dobrze pamiętam szyje zebr są raczej smukłe.
Przy tak potężnej, głowa klaczki wydaje się zbyt mała. W perspektywie 3/4 (chodzi mi o ustawienie pyszczka) troszeczkę zbyt blisko siebie umieszczasz oczy, choć same w sobie wyglądają całkiem dobrze. Warkocz wygląda nieźle :lunasmile:

Dzisiejszy rysek ma bardzo fajną pozę. Podoba mi się, jest zrobiona z pomysłem. Tyle kopytka wyglądają poprawnie, w przednich się trochę gubię, nie wiem gdzie jest które. Tu szyja wygląda lepiej, za to oczka znowu są ciut zbyt blisko siebie. Róg jest dobrej grubości, choć sama narysowałabym go pod lekkim kontem (pochylony na lewo), by był ustawiony bardziej na wprost z czoła w tym ustawieniu głowy. Tutaj warkocz też wygląda ok, choć zastanawiam się czy leżałby tak spokojnie przy tak dużym wietrze na jaki wskazuje pozycja ogona. Choć to nie błąd, bo i tak wygląda dobrze. Widzę początki tła, ambitnie :lunawasup:

Ta nuda wydaje się całkiem kreatywna ;P

 

Dzięki ^^, co do dzisiejszego obrazka to ona siedzi w połowie w wodzie i ogon rusza się w niej zapomniałem lekko pociemnić dół ołówkiem ale no pierwszy raz rysowałem wodę :flutterblush:

Oczy ciężko mi ustawić w odpowiedniej odległości sam nie wiem czemu :lunaderp:

jeżeli chodzi o tło natóry to tak, wcześniej próbowałem laboratorium, trochę lepiej mi wychodziło 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dark Technology napisał:

Dzięki ^^, co do dzisiejszego obrazka to ona siedzi w połowie w wodzie i ogon rusza się w niej zapomniałem lekko pociemnić dół ołówkiem ale no pierwszy raz rysowałem wodę :flutterblush:

Oczy ciężko mi ustawić w odpowiedniej odległości sam nie wiem czemu :lunaderp:

jeżeli chodzi o tło natóry to tak, wcześniej próbowałem laboratorium, trochę lepiej mi wychodziło

Właśnie coś mnie zastanawiały te wodne roślinki, ale mój mózg tego nie przetworzył :lunaderp:
Teraz widzę!

Hmm co do oczu, polecam narysować sobie kilka głów i obracać je ciut, kombinując jak ustawić oczy w danej pozycji. Ja się tak uczyłam, przydatne ćwiczenie.
Coś w tym stylu (to to stare ćwiczenie):

Spoiler

so_much_mare___wow_by_moonlight_ki-d771o

Te strzałeczki to kierunek padania światła, ćwiczyłam też odblaski w oku i cienie ;P


Co do naturalnego tła polecam sobie pooglądać jakieś fajne zdjątka krajobrazów i potem spróbować zrobić je po swojemu. Fajna jest przy tym zabawa

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Moonlight napisał:

Właśnie coś mnie zastanawiały te wodne roślinki, ale mój mózg tego nie przetworzył :lunaderp:
Teraz widzę!

Hmm co do oczu, polecam narysować sobie kilka głów i obracać je ciut, kombinując jak ustawić oczy w danej pozycji. Ja się tak uczyłam, przydatne ćwiczenie.
Coś w tym stylu (to to stare ćwiczenie):

  Ukryj treść

so_much_mare___wow_by_moonlight_ki-d771o

Te strzałeczki to kierunek padania światła, ćwiczyłam też odblaski w oku i cienie ;P


Co do naturalnego tła polecam sobie pooglądać jakieś fajne zdjątka krajobrazów i potem spróbować zrobić je po swojemu. Fajna jest przy tym zabawa

dzięki na pewno  skorzystam z porad 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rysiasz to już nie nuda :lunawasup:

Poza wydaje się poprawna, choć przednie kopytka są ciut małe w porównaniu do tylnych. 
Hmm może też trochę przydługi pyszczek...
Reszta wygląda całkiem dobrze, tylko cieniowanie na włosach trochę się pogubiło. Kredkami jest to odrobinę trudniejsze. 
Za to oczka znowu wyszły uroczo i przerwa między nimi jest odpowiednio duża :3

Fajnie jest patrzeć jak to rozwijasz ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień doberek, autorze i komentujący!

 

Już od dłuższego czasu obserwuję ten temat z Twoimi pracami i potrafię dostrzec progres w Twoich pracach.

Mimo tego nie jest on olbrzymie wielki... ale jest. I widać, że z każdą kolejną pracą powoli rozwijasz się do przodu. I to się ceni.

 

Dobra, pozwolę sobie skomentować ostatnią tutaj wrzuconą pracę.

Może zacznę od pozy. Nie jest to kolejny stojący w miejscu kucyk, a już jakiś oparty o drewniany płot. 

Sam kucyś... Podoba mi się jej design, ale przejdźmy do bardziej szczegółowych rzeczy.

Zacznijmy od przednich kopyt, które na dobrą sprawę są nieco krótsze od tylnych. Przy pyszczku nie kłóciłbym się, ponieważ z tej perspektywy jest idealnych rozmiarów jak dla mnie.

I nieco wydłużyłbym prawe ucho. Zauważyłem, że takie rysujesz, lecz spróbuj robić je wydłużone. Och! I bardziej puszyste i futerkowe! Ale to od Ciebie już zależy.

Co do kolorowania to widzę, że nie masz zbytnich problemów, aczkolwiek z tym i z cieniowaniem jeszcze bym pokombinował.

Lubię te futerkowe wystające części na klatce, jak i za pyszczkiem. Ale jak wspominałem - dodasz takie uroki przy uszku, wtedy będę zadowolony! :3

 

Ogólnie mówiąc jest to jedna z lepszych prac Twojego Autorstwa, jak i jedna z moich ulubionych w Twojej galerii.

Rysuj i kombinuj ze swoimi pracami dalej, a na pewno osiągniesz prędzej czy później większy sukces.

To tyle z mojej strony. Jeżeli w jakimś miejscu wydawałem się nie zrozumiany to wybaczcie, ale o tej porze już mózg zbytnio się nie wysila do myślenia.

 

Pozdrawiam!

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Moonlight napisał:

Skoro rysiasz to już nie nuda :lunawasup:

Poza wydaje się poprawna, choć przednie kopytka są ciut małe w porównaniu do tylnych. 
Hmm może też trochę przydługi pyszczek...
Reszta wygląda całkiem dobrze, tylko cieniowanie na włosach trochę się pogubiło. Kredkami jest to odrobinę trudniejsze. 
Za to oczka znowu wyszły uroczo i przerwa między nimi jest odpowiednio duża :3

Fajnie jest patrzeć jak to rozwijasz ^^

Dzięki ^^ troszkę dlatego że ołówek się rozmazuje przy kolorowaniu :lunaderp: dlatego postanowiłem się przeżucić na lineart i dziś po południu lub wieczorem wrzuce pierszą prace tego typu 

4 godziny temu, Calevalke napisał:

Dzień doberek, autorze i komentujący!

 

Już od dłuższego czasu obserwuję ten temat z Twoimi pracami i potrafię dostrzec progres w Twoich pracach.

Mimo tego nie jest on olbrzymie wielki... ale jest. I widać, że z każdą kolejną pracą powoli rozwijasz się do przodu. I to się ceni.

 

Dobra, pozwolę sobie skomentować ostatnią tutaj wrzuconą pracę.

Może zacznę od pozy. Nie jest to kolejny stojący w miejscu kucyk, a już jakiś oparty o drewniany płot. 

Sam kucyś... Podoba mi się jej design, ale przejdźmy do bardziej szczegółowych rzeczy.

Zacznijmy od przednich kopyt, które na dobrą sprawę są nieco krótsze od tylnych. Przy pyszczku nie kłóciłbym się, ponieważ z tej perspektywy jest idealnych rozmiarów jak dla mnie.

I nieco wydłużyłbym prawe ucho. Zauważyłem, że takie rysujesz, lecz spróbuj robić je wydłużone. Och! I bardziej puszyste i futerkowe! Ale to od Ciebie już zależy.

Co do kolorowania to widzę, że nie masz zbytnich problemów, aczkolwiek z tym i z cieniowaniem jeszcze bym pokombinował.

Lubię te futerkowe wystające części na klatce, jak i za pyszczkiem. Ale jak wspominałem - dodasz takie uroki przy uszku, wtedy będę zadowolony! :3

 

Ogólnie mówiąc jest to jedna z lepszych prac Twojego Autorstwa, jak i jedna z moich ulubionych w Twojej galerii.

Rysuj i kombinuj ze swoimi pracami dalej, a na pewno osiągniesz prędzej czy później większy sukces.

To tyle z mojej strony. Jeżeli w jakimś miejscu wydawałem się nie zrozumiany to wybaczcie, ale o tej porze już mózg zbytnio się nie wysila do myślenia.

 

Pozdrawiam!

 

Dzięki, co do puchatych uszu to zbyt puchate według mnie ładnie nie wyglądają, dlatego daję tam najwyżej troszkę futerka. Mam nadzieję że jak przeżucę się na lineart to będzie mi to lepiej wychodziło .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ten optymizm? 
Kopnięcie w tyłek jest łatwiej dostępne od spluwy :aj5:

Zadziwiająco te rysunki, mimo że są z linertem (za którym nie przepadam) wyglądają bardzo dobrze.
Anatomia przy White wygląda już całkiem nieźle!
Bardzo ładne kolorki! Ta czerwień świetnie gra z tym niebieskim. Jestem fanką takich połączeń. Plusik za to. 
Wygląda na zadowoloną z tych skarpetek.

 

Hope w drugim rysku podoba mi się dużo bardziej od drugiej postaci. Ma lepszą anatomię i kolorki są lepiej dobrane. 
Tylne kopytka pegaza są ciut za krótkie i trochę pogubiłam się, gdzie kończy się jego szczęka, a gdzie zaczyna się szyja.
Ogółem urocza scenka  
:huhwha:


 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Moonlight napisał:

Skąd ten optymizm? 
Kopnięcie w tyłek jest łatwiej dostępne od spluwy :aj5:

Zadziwiająco te rysunki, mimo że są z linertem (za którym nie przepadam) wyglądają bardzo dobrze.
Anatomia przy White wygląda już całkiem nieźle!
Bardzo ładne kolorki! Ta czerwień świetnie gra z tym niebieskim. Jestem fanką takich połączeń. Plusik za to. 
Wygląda na zadowoloną z tych skarpetek.

 

Hope w drugim rysku podoba mi się dużo bardziej od drugiej postaci. Ma lepszą anatomię i kolorki są lepiej dobrane. 
Tylne kopytka pegaza są ciut za krótkie i trochę pogubiłam się, gdzie kończy się jego szczęka, a gdzie zaczyna się szyja.
Ogółem urocza scenka  
:huhwha:


 

No może i łatwiej dostępny ale nie usunie mnie ze świata za te dwa ryski,

Się dopiero uczę pewnie to też odrzuce bo chcę robić realistycznie, ale koleżanka mi poleciła by tak robić ale to nie dla mnie. :lunaderp: 
Barwy wiem że współ grają ale powoli kończą mi się pomysły do rysowania :shock:

Co do pegaza właśnie za to chcę się zabić nie umiem w pegazy i poze pierwszy raz robiłem więc jest rakowa, przepraszam :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja się chciała zabić za każdą nieudaną pracę... to bym nadal tylko chciała :lunawasup:
Rysunki z lineartem są łatwiejsze, więc może dlatego poleciła Ci je na początek. Choć myślę, że potem trudniej się przestawić, więc chyba lepiej od razu próbować bardziej realistycznie :lunahug2: Czemu nie! 

Jeśli kończą Ci się pomysły to polecam albo rysować kucyki z serialu, albo ogłosić requesty... Ludzie zawsze mają pomysły na requesty. Zawsze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Moonlight napisał:

Gdybym ja się chciała zabić za każdą nieudaną pracę... to bym nadal tylko chciała :lunawasup:
Rysunki z lineartem są łatwiejsze, więc może dlatego poleciła Ci je na początek. Choć myślę, że potem trudniej się przestawić, więc chyba lepiej od razu próbować bardziej realistycznie :lunahug2: Czemu nie! 

Jeśli kończą Ci się pomysły to polecam albo rysować kucyki z serialu, albo ogłosić requesty... Ludzie zawsze mają pomysły na requesty. Zawsze!

Chciał bym aby to było takie proste u mnie, ale ja jestem takim idiotą że ni umiem narysować nic czego sam nie zrobiłem:lunaderp: Nawet ładnie serialowego kuca nie umiem zrobić. Niby czemu nigdy nie wrzuciłem tu serialowego kuca ? Właśnie z tego powodu, jestem słabym rysownikiem (jakbym już nie był słaby ) rzeczy które są stworzone przez kogoś

Edytowano przez Dark Technology
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Dark Technology napisał:

Chciał bym aby to było takie proste u mnie, ale ja jestem takim idiotą że ni umiem narysować nic czego sam nie zrobiłem:lunaderp: Nawet ładnie serialowego kuca nie umiem zrobić. Niby czemu nigdy nie wrzuciłem tu serialowego kuca ? Właśnie z tego powodu, jestem słabym rysownikiem (jakbym już nie był słaby ) rzeczy które są stworzone przez kogoś

Widzę że ktoś tu ma doła, pjona ja też :bronies:  tylko w moim przypadku chodzi o skomplikowane pozy, których nie potrafię ;-;

Nie bój się próbować rysować postaci serialowych. Jak za pierwszym razem nie wyjdą, trudno następne będą lepsze. 

A jak nie to tak jak powiedziała Moon-

requesty :D ja zawsze jestem chętna.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm
Za dużo włosów. W sensie jeśli chcesz iść w kierunku bardziej realistycznym, to nie ma szans by było ich tyle i to na całej długości. Te są raczej w stylu z lineartem. Włosy raczej nie płyną jedną ścianą, tylko zbierają się w pasemka, które wzajemnie się "mieszają". 
Randomowe zdjęcie z internetu dziewczyny z długimi włosami: 
 

Spoiler

tumblr_m6wtrgQO7B1rugmfko1_1280.jpg

Chyba, że chcesz by wyglądały jak natapirowane :TWcU3:
Nienaturalną odstającą grzywę mają chyba tylko księżniczki. 
Wiem, że u kucyków raczej nie są aż tak przylegające, ale u tej nowej ocki wydaje mi się trochę zbyt mocno zrobione. (ale to tylko moje zdanie, jeśli Ci się tak podoba to ok ^^)
Za to kopytka i postawa idzie Ci coraz lepiej... chociaż faktycznie w drugim rysunku aż tak mocno tego nie widać. 
Przednie kopytka są trochę małe w porównaniu z tylnymi. I znowu wydaje mam wrażenie braku szyi.
Chociaż pozytywnie, że kombinujesz z pozami

Tak na przyszłość:
Białą grzywę można cieniować szarym albo niebieskim to daje całkiem fajne efekty. :lunahug2:

Puchate kucałki są kjut :3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...