Skocz do zawartości

Austraeoh [PL][NZ][Alternate Universe][Adventure][Random]


Coldwind

Jak publikować kolejne rozdziały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak publikować kolejne rozdziały?

    • Rozdział co ok. 3 dni
    • Większa paczka np. co dwa tygodnie
  2. 2. Jak oceniasz tłumaczenie w skali 1-10?



Recommended Posts

Jak dobrze widzę na FIMFicu @Coldwind, to autor same tasiemce pisze :D Tasiemce na siłę, bo można by to w o wiele mniejszej ilości rozdziałów zrobić :) Ale, będzie co czytać. Także na kanale, jesli się zgodzisz. Na razie odpoczywam - z czytaniem - po zbyt dużej ilości przemocy w czytanych fikach :(

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu Accurate Accu Memory napisał:

Jak dobrze widzę na FIMFicu @Coldwind, to autor same tasiemce pisze :D Tasiemce na siłę, bo można by to w o wiele mniejszej ilości rozdziałów zrobić :) Ale, będzie co czytać. Także na kanale, jesli się zgodzisz. Na razie odpoczywam - z czytaniem - po zbyt dużej ilości przemocy w czytanych fikach :(

 

Seria Austraeoh pisana na siłę? Accu... nie ośmieszaj się.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu Dolar84 napisał:

 

Seria Austraeoh pisana na siłę? Accu... nie ośmieszaj się.

Mówię, że autor jakby na sile tyle rozdziałów zrobił, a nie, że PISAŁ na siłę :D To ty się ośmieszasz, bo nie załapałeś o co mi chodziło... Tu jest prawie DWIESCIE rozdziałów!! Po kiego aż tyle?

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu Accurate Accu Memory napisał:

Mówię, że autor jakby na sile tyle rozdziałów zrobił, a nie, że PISAŁ na siłę :D To ty się ośmieszasz, bo nie załapałeś o co mi chodziło... Tu jest prawie DWIESCIE rozdziałów!! Po kiego aż tyle?

 

Nie "prawie dwieście" tylko dokładnie dwieście. A dlaczego? Hmmm pomyślmy.... Może dlatego iż to był jego projekt (i nadal jest) w który stara się wydawać jeden rozdział dziennie? To coś takiego co się nazywa eksperyment. Niektórzy je robią.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Accurate Accu Memory Dla mnie twoje posty są przejawem ignorancji. Gdybyś przeczytał Austraeoh, to wiedziałbyś, że akurat w tym przypadku forma krótkich rozdziałów doskonale się sprawdza.

 

Chcesz lektorować Austraeoh u siebie na kanale? Oświadczam ci stanowczo, że tobie takiej zgody nie dam. Na pewno nie po tym pokazie ignorancji. Widzisz, wypadałoby choć trochę zapoznać się z opowiadaniem, o którym piszesz. Może to cię nauczy najpierw myśleć, potem pisać.

 

Dobra, koniec. Brawo, udało ci się wyprowadzić mnie z równowagi.

 

A czytelników serdecznie pozdrawiam.

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu Coldwind napisał:

forma krótkich rozdziałów doskonale się sprawdza.

Ale ja wiem, że się sprawdza, mówię tylko, że nie trzeba ich AŻ tyle :) Fallout Pink Eyes, i fallout the Deserter/AkA Cold, Cold Hearth, miały idealną proporcję długości rozdziałów, do ilości przekazanej treści. Dobrze się czytało, a jednocześnie nie były AŻ tak rozdrobnione:)

 

Ty taklże pokazałeś, że nie połapałeś się w tym, CO miałem na mysli pisząc swoje posty...

53 minuty temu Coldwind napisał:

Oświadczam ci stanowczo, że tobie takiej zgody nie dam.

A co do prośby, to zawsze pytam z grzeczności, ew. Z szacunku jakim darzę Autora/Tłumacza. Nie znaczy to jednak, że nie czytam dzieł, na które zgody nie mam - choć dotąd, zdarzyło się to tylko raz. Ze Autor, nawet nie tłumacz, odmówił - Gdyż dzieło było na tyle epickie, że zbrodnią było nie zachować go dla większej liczby ludzi i nie chodziło nawet o fejm czy wyświetlenia, a b\rak zgody dotyczył faktu, że fik nie jest skończony.

 

Drugim przypadkiem, kiedy czytam bez zgody, jest sytuacja, kiedy ktoś sam nie był dla mnie w porządku, wtedy po prosyu go nie respektuje. Np. Dzieło Verearda przeczytam w przyszłości, a to dlatego, że kiedyś powiedział wprost, że ktoś może dokończyć za mnie moją opowieść PB Alternativ. Bo nie mam do niej praw.

 

 

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny fanfik, zapowiada się ciekawie.

 

 

 

 

A tak poważniej. Słyszałem już wiele dobrego o Austriaejochu (nie, nigdy nie użyję poprawnych nazw opowiadań z tej serii), ale nie dane mi było tego przeczytać, bo... bo powody. Na szczęście jest tłumaczenie.

 

To trzyma całkiem wysoki poziom. Zdarzają się drobne potknięcia, ale można je szybko naprawić. Zresztą, już je chyba oznaczyłem.

 

Podoba mi się nietypowa forma opowiadania - krótkie rozdziały, które można przeczytać w pięć minut. Jak na literacki eksperyment, sprawdza się to świetnie. Fabuła jak na razie też nie zawodzi, aczkolwiek w "normalnym" fanfiku starczałoby jej raptem na pierwszy rozdział. Na razie wstrzymam się z dalszą opinią na jej temat. Czekam na więcej.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ylthin Maruda napisał:

@Cahan @Bester

Halo, moderacja? Proszę przyjechać na forum. Ktoś tu brzydko łamie prawa autorskie, lektorując bez wyraźnej zgody tłumacza/autora.

Do głównego Autora się napisało, jeśli mail poszedł, to nie będę musiał pytać drugi raz Colda. Z resztą odmówił tylko dlatego, że powiedziałem co myślę o długości rozdziałów, a to głupota :D Pytałem też kiedyś dolara o to, on jako opiekun nie miał nic przeciwko, żebym wstawił link do głównego kanału, zabronił jedynie do samego lektoratu. Jestem wstanie dowód z korda pokazać. Choć dotyczyło to innego dzieła.

  • Nie lubię 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Accurate Accu Memory napisał:

Do głównego Autora się napisało, jeśli mail poszedł, to nie będę musiał pytać drugi raz Colda. Z resztą odmówił tylko dlatego, że powiedziałem co myślę o długości rozdziałów, a to głupota :D Pytałem też kiedyś dolara o to, on jako opiekun nie miał nic przeciwko, żebym wstawił link do głównego kanału, zabronił jedynie do samego lektoratu. Jestem wstanie dowód z korda pokazać. Choć dotyczyło to innego dzieła.

Jeśli autor fica da ci zgodę, to lektoruj po angielsku, tłumaczenie Coldwinda jest jego własnością i nie możesz bez jego zgody nic lektorować.

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Accurate Accu Memory napisał:

Do głównego Autora się napisało

Czy shortskirts wyraził zgodę? Nie "napisałem maila", ale "dostałem jednoznacznie pozytywną odpowiedź"? Jeśli nie, to masz w rzyć po raz pierwszy...

3 minuty temu, Accurate Accu Memory napisał:

jeśli mail poszedł, to nie będę musiał pytać drugi raz Colda.

...i drugi. Cold ma prawa autorskie do tego tłumaczenia i twoim zawszonym obowiązkiem byłoby uzyskać zgodę do dalszego przetwarzania jego pracy. Nie wyraził zresztą zgody, więc dostajesz w zad po raz trzeci. Recydywa z lektoratami bez zgody autorów/tłumaczy, więc po raz czwarty.

4 minuty temu, Accurate Accu Memory napisał:

Z resztą odmówił tylko dlatego, że powiedziałem co myślę o długości rozdziałów, a to głupota

Nie tylko, ale nie będę wyciągać prywatnych konwersacji na światło dzienne. I niezależnie od twojej opinii o decyzji i motywach Colda - nie masz, k*rwa, prawa lektorować bez zgody.

6 minut temu, Accurate Accu Memory napisał:

Pytałem też kiedyś dolara o to, on jako opiekun nie miał nic przeciwko, żebym wstawił link do głównego kanału, zabronił jedynie do samego lektoratu.

Poproszę dowód na takie stwierdzenie. I wiem, że opiekun nie ma czasu, ale wyjątkowo wzywam @Dolar84, bo śmierdzi mi tu cwaniactwem i przekręcaniem słów.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jest tak, jeśli ktoś chce coś tłumaczyć, czy lektorować, musi mieć zgodę autora fika. Logicznie więc, chcąc lektorwać tłumaczenie, należy mieć zgodę tłumacza, zakładam, że tłumacz zgodę na przekład od autora oryginału ma.

 

Póki co post z linkiem do lektoratu ukrywam, do wyjaśnienia przez Dolara.

Proszę również nie kontynuować OT w tym wątku, są odpowiednie tematy do poruszania kwestii związanych z fikami.

Edytowano przez Bester
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Ylthin Maruda napisał:

Nie tylko, ale nie będę wyciągać prywatnych konwersacji na światło dzienne.

Słuchaj no marudo, lektorat jest tak jakby pstyczkiem w nos dla dziecinnego zachowania Colda... Mam inne zdanie co do jego ubóstwianego dzieła? To dlatego mi nie dał zgody...

 

Dnia 24.06.2017 o 22:27, Accurate Accu Memory napisał:
Dnia 24.06.2017 o 21:40, Dolar84 napisał:

 

Seria Austraeoh pisana na siłę? Accu... nie ośmieszaj się.

Mówię, że autor jakby na sile tyle rozdziałów zrobił, a nie, że PISAŁ na siłę :D To ty się ośmieszasz, bo nie załapałeś o co mi chodziło... Tu jest prawie DWIESCIE rozdziałów!! Po kiego aż tyle?

 

Dnia 24.06.2017 o 22:32, Dolar84 napisał:
Dnia 24.06.2017 o 22:27, Accurate Accu Memory napisał:

Mówię, że autor jakby na sile tyle rozdziałów zrobił, a nie, że PISAŁ na siłę :D To ty się ośmieszasz, bo nie załapałeś o co mi chodziło... Tu jest prawie DWIESCIE rozdziałów!! Po kiego aż tyle?

 

Nie "prawie dwieście" tylko dokładnie dwieście. A dlaczego? Hmmm pomyślmy.... Może dlatego iż to był jego projekt (i nadal jest) w który stara się wydawać jeden rozdział dziennie? To coś takiego co się nazywa eksperyment. Niektórzy je robią.

To wyżej to rozmowa z dolarem... A niżej wtrąca się tłumacz.

Dnia 25.06.2017 o 11:53, Coldwind napisał:

@Accurate Accu Memory Dla mnie twoje posty są przejawem ignorancji. Gdybyś przeczytał Austraeoh, to wiedziałbyś, że akurat w tym przypadku forma krótkich rozdziałów doskonale się sprawdza.

 

Chcesz lektorować Austraeoh u siebie na kanale? Oświadczam ci stanowczo, że tobie takiej zgody nie dam. Na pewno nie po tym pokazie ignorancji. Widzisz, wypadałoby choć trochę zapoznać się z opowiadaniem, o którym piszesz. Może to cię nauczy najpierw myśleć, potem pisać.

 

Dobra, koniec. Brawo, udało ci się wyprowadzić mnie z równowagi.

 

Dnia 25.06.2017 o 12:31, Accurate Accu Memory napisał:
Dnia 25.06.2017 o 11:53, Coldwind napisał:

forma krótkich rozdziałów doskonale się sprawdza.

Ale ja wiem, że się sprawdza, mówię tylko, że nie trzeba ich AŻ tyle :) Fallout Pink Eyes, i fallout the Deserter/AkA Cold, Cold Hearth, miały idealną proporcję długości rozdziałów, do ilości przekazanej treści. Dobrze się czytało, a jednocześnie nie były AŻ tak rozdrobnione:)

I macie moją odpowiedź. Próbowałem mu tłumaczyć moje stanowisko... I mamy ostateczny post Colda.

Dnia 25.06.2017 o 12:36, Coldwind napisał:

@Accurate Accu Memory Właśnie tutaj też jest taka idealna proporcja. Rozdrobnienie na krótsze rozdziały się sprawdza, akcja jest odpowiednio dawkowana. Każdy fanfik ma własną proporcję.

 

Jasno z tego wynika, że Coldwind dostał bólu dupy po tym, jak ktoś wyraził odmienne zdanie co do jego uwielbianej - i kilku innych też - serii, a właściwie technikalii jej rozdziałów. NIE ZGADZASZ SIĘ ZE MNĄ, ni8e dam ci zgody. Bardzo dojrzale. Tak, jego prawo, ale bez przesady... W końcu trafi na osobę, która da mu pstyczek w nos, by bardziej szanował poglądy innych, nawet jeśli seria jest wynoszona pod niebiosa...

 

Cahan np. tak się nie zachowała, gdy odmówiła mi lektoratu Cienia Nocy, ale grzecznie, bez krzyków na mnie, uszanowałem jej prośbę. Choć sama przyznała, że praw3nie nie może mi jednak zabronić. Da się? Da się...

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • Nie lubię 12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu, oskarżasz Colda, że zachowuje się dziecinnie, a sam zachowujesz się jak zasrany szczyl: "lol nie pozwolił mi, to mu na przekór zrobie i będe mu tym spamował w jego temacie ahahahahadsd". Weź człowieku ogarnij dupę i nie wpierdalaj się gdzie cię nie chcą. Zasrywanie tematu nie przysporzy ci publiki, a tylko (jeszcze bardziej) zniechęci do ciebie ludzi.

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...