Skocz do zawartości

Austraeoh [PL][NZ][Alternate Universe][Adventure][Random]


Coldwind

Jak publikować kolejne rozdziały?  

19 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak publikować kolejne rozdziały?

    • Rozdział co ok. 3 dni
    • Większa paczka np. co dwa tygodnie
  2. 2. Jak oceniasz tłumaczenie w skali 1-10?



Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Witam wszystkich. Wiem, że nowych rozdziałów nie było prawie miesiąc. Musiałem zrobić sobie małą przerwę, by ogarnąć parę rzeczy, ale postanowiłem już wrócić do regularnego wydawania rozdziałów. Oto jest...

 

Rozdział 76: Lawendowa

 

A jak tam z postępami w tłumaczeniu?

 

Spoiler

image.png.d6dc83ce882bee75e6ada9284613337b.png

 

Tak, jestem już właściwie na półmetku. Jeśli życie pozwoli, do w tym roku skończę tłumaczenie. Mam nadzieję, że będę mógł częściej liczyć na komentarze - także od nieudzielających się tu osób - gdyż to właśnie one najlepiej motywują mnie do roboty i bez nich najpewniej rzuciłbym to w cholerę. Tak więc powoli zmierzam na wschód i wam też życzę wszystkiego dobrego podczas tej podróży.

 

Pozdrawiam i zapraszam do lektury oraz komciania!

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytane.

 

Od kiedy ostatnio skończyłem czytać (w okolicach rozdziału 10), w fanfiku wiele się wydarzyło. Poznaliśmy parę mniej lub bardziej barwnych postaci (na razie Gold Plate wyrasta na MVP fanfika, jakoś najprzyjemniej mi się czyta o nim i jego małym sekrecie), zadziało się kilka ciekawych akcji, dostaliśmy wiadro pytań i niewiele wskazówek co do odpowiedzi. Czytało mi się szybko, lekko i przyjemnie.

 

Co do tłumaczenia, pamiętam, że widziałem parę mniejszych potknięć, ale już nie pamiętam, gdzie dokładnie. Niestety ich nie zaznaczałem - uroki czytania na telefonie - ale nie przeszkadzały mi zbytnio.

 

Polecam i czekam na kolejne rozdziały Austriaejocha.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ok, zaczęły się studia i póki co nie mam zbyt wiele czasu, bo jeszcze nie do końca ogarniam życie. Dodatkowo nałożył się jeszcze na to taki mały kryzys związany z tym, że nie otrzymywałem zbyt wiele feedbacku jeżeli chodzi o moją działalność w fandomie. Powoli wracam jednak do tłumaczenia i niedługo powinny pojawić się kolejne rozdziały. Za daleko z tym wszystkim zabrnąłem, by to ot tak porzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...

Tak tylko tu przyszedłem odkurzyć temat. Co z tłumaczeniem?

 

Od pewnego czasu prace stoją w miejscu - studia są niestety o wiele bardziej wymagające, niż się spodziewałem. Mam co prawda 25 rozdziałów przetłumaczonych na zapas, ale tu pojawia się też kolejny problem - moja korektorka i prereaderka zniknęła ostatnio bez słowa, co jest dla mnie o tyle przykre, że spisywała się znakomicie. Miałem też pewne wątpliwości dotyczące tego, czy warto jeszcze się zmagać z tłumaczeniem. Co prawda przetłumaczyłem prawie 60% fanfika, a 45% opublikowałem, niemniej jednak z feedbackiem było kiepsko. Wiem, nie powinno się takich rzeczy robić tylko dla komci i się z tym zgadzam, zresztą tłumaczenie przez długi czas samo w sobie sprawiało mi radość, ale... kiedy wkładasz w coś bardzo dużo wysiłku, a efekty są marne, to nietrudno się zniechęcić. 

 

Czy będę kontynuował tłumaczenie?

 

Póki co priorytetem jest dla mnie zdanie semestru. Potem - zobaczymy, może będzie lżej. Nie rzucam jeszcze definitywnie projektu, mam gdzieś w planach zabranie się za niego, ale nie jestem w stanie powiedzieć, kiedy konkretnie może to nastąpić.

 

No cóż, pozdrawiam wszystkich czytelników. Nie traćcie nadziei.

 

Coldwind

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...