Skocz do zawartości

Odcinek 12: Discordant Harmony


Lucas

1. Ocena odcinka  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz odcinek?

    • 1/10 Hasbro, rly?
      0
    • 2/10 Totalna porażka
      0
    • 3/10 Masło maślane
      0
    • 4/10 Jeszcze ujdzie
      0
    • 5/10 Przeciętny
    • 6/10 Daję okejkę
    • 7/10 Klawo
    • 8/10 Fikuśnie
    • 9/10 Bomba
    • 10/10 Mistrzowsko
    • Level Discord!


Recommended Posts

Puff, no nareszcie
troszkę tęskniłem za poni przez ten czas
ale już nadeszły, dzięki kangurzym kumplom
dzięki pan kangur

 

Cóż, nie spodziewałem się wiele po tym odcinku. Myślałem, że będzie wiele cringy absurdu i twórcy się pogubią w tym wszystkim i wyjdzie jeden wielki słabo napisany fanfik z tagiem [random] i wymuszonym [comedy]. 
Nie było jednak tak źle, co więcej, było nawet fajnie ^^ 
Fajnie widzieć swoją waifu zajmującą tyle ekranu no i kurde, te wszystkie miny, gify i akcje które odstawiała w tym odcinku, szczególnie podczas "tworzenia chaosu". Tak adorable, że aż zabawne. 

 

1466405__safe_screencap_fluttershy_disco1466466__safe_edit_screencap_fluttershy_1466437__safe_screencap_fluttershy_disco


Czekam na wysyp artów, bo słodycz atakowała z każdej strony. 
Będzie to też chyba ulubiony odcinek wszystkich fanów shipu Discorda i Fluttershy, a może i po prostu ludzi, którzy lubią tę dwójkę na ekranie. Mnie jakoś specjalnie ten duet nie rusza (DISCORD KRADNIE WAIFU HURR DURR GŁUPI DRAKONEKŁUS Z JEGO GŁUPIMI HERBATKAMI I PRZYJAŹNIĄ EHHHHH), ale odcinek oglądało się bardzo przyjemnie. 
Eksplodująca głowa Discorda, te dziwaczne małe Discordzie palce (premiera odcinka miała miejsce parę godzin temu a już ktoś zrobił z tego clopa, bądź przeklęty, internecie). No i podobał mi się wystrój herbaciarni i wygląd ekspedientki. That sure is one cute lookin ponah~^^
Motyw zanikania Discorda mógł wyglądać trochę ciekawiej, bo taki zanikający wektor wyglądał średnio. Mogli użyć motywu jak w "Inside out", że zniknęłaby mu ręka (w ten również sposób nie mógłby pstrykać palcami, co chyba byłoby lepszym pomysłem niż takie przenikanie. A przynajmniej według mnie) 
Poduszka z Flutti i Discordem była urocza.
Stroje Discorda też ładnie ugrywały odcinek, podoba mi się ta wersja w okularach (ta w której przyjął Fluttershy). Akcja z rozszczepianiem się na parę Discordów cały czas przywodziła mi na myśl meme z lazy town. 
WE ARE NUMBER ONE HEY

Cóż, ogólnie odcinek był w porządku, ale nie zrobił na mnie takiego wielkiego wrażenia. Zawyżam troszkę ocenę bo waifu~

 

1466448__safe_edit_edited+screencap_scre


8/10 
dejcie mnie ten jutrzejszy odcinek bo nie mogę się doczekać

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałam, że Discord zamiast zwykłej herbatki przygotuje rozpierduchę i na to się zapowiadało. Czułam się trochę zawiedziona, bo już z tyłu głowy miałam zakończenie w stylu "nie trzeba wielkiej imprezy, by dobrze się bawili, wystarczy, że są razem" czy coś w ten deseń. A tu proszę, miłe zaskoczenie. Motyw z tym drugim "poważniejszym" Discordem bardzo mi się spodobał. Miło było też zobaczyć Flutterkę, która okazuje się naprawdę lubić tę zwariowaną naturę swojego przyjaciela. No i na starcie mieli u mnie plus za odcinek z Discordem.

No, podobało mi się. :discord2:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie odcinek przygotowany dla shipperów FlutterCord tak jak kiedyż robiono dla Spairty (aczkolwiek ten ma większe szanse na canon) ale ogólnie nie był za nudny nawet dla osób które mają w nosie ten związek. Daje plusy za wyjasnienie tego że Discord jest praktycznie potwierdzony jako duch Chaosu i nie ma ani rodziców ani biologicznego wieku. Zapewne jest też niesmiertelny tak dlugo jak robi Chaos.

Fluttershy też wreszcie zabłysła, przez wiele sezonów była troche nudna i gdzieś tam w tle ale najwyraźniej odżywa w pobliżu Discorda więc mam nadizeje że będą mieli więcej odcinków (co jest prawie pewne gdyż pewnie beda nadal shipowani i już teraz czuję odcinek w kórym "Discord poznaje rodziców Fluttershy")

Ogólnie solidne 8/10 i 10/10 dla shipperów(1/10 dla shipperów Dislestii XD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że pokazują, że Discordowi naprawdę zależy na tej przyjaźni i że jest na dobrej drodze, acz czasami się gubi.

 

Tak właśnie mieliśmy tutaj: ot zaprosił Shy do siebie na herbatkę (10 minutes to Netflix and Tea :wow2:). Początkowo chce wszystko zrobić tak jak uważa, że być powinno, ale w trakcie zakupów nabiera wątpliwości, bo mimo wszystko wciąż jest o to niepewny, jakkolwiek pewnie by się nie zachowywał. Robi więc wszystko tak, jak robiłaby to Fluttershy i w efekcie prawie zniknął :rariderp: Widać, że wraz z normalnieniem, zanika jego chaotyczna natura, a to wszystko, co czyni go Discordem. Ma jednak dobre wsparcie w postaci Drżypłoszki i która była tam, by raz jeszcze uratować dzień!

 

I cóż, zobaczyliśmy, jak dobrze na siebie wpływają. Discord uczy się, że przyjaźń to nic złego i dobrze jest mieć z kim porozmawiać o wszystkim, a Shy z kolei, że nie ma co się bać nowych rzeczy, bo a nuż przypadną nam do gustu? Podoba mi się rozwój Fluttershy. Wciąż jest raczej wycofana i cicha, ale już nie pozwala sobie wejść na głowę, jak to bywało w przeszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się ten morał o tym że ktoś cie lubi za to jaki jesteś i że nie musisz tak zbytnio się zmieniać dla ważnej ci osoby. W końcu mogłem oglądać Discorda więcej niż 5 minut, nie wiem czemu ale gdy były sceny z nimi dwoma skojarzyło mi się z Aku z Samuraja Jacka (5 sezon tak właściwie). I mamy cosplay roku:

Spoiler

medium.png

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @MWerec

Ok, do połowy odcinka było raczej nudnawo, pokazany był stary garnitur Discorda z odcinka odnośnie tego męskiego wieczoru. Poznaliśmy dwie nowe klacze ze sklepów. Ale jednak trąciło to dość nudą, dopiero od chwili gdy Fluttershy przybyła na przyjęcie zaczęło się rozkręcać. Oczywiście odcinek mega przewidywalny, już nie pierwszy raz, gdy ktoś chciał komuś dogodzić i zamierzał sprostać oczekiwaniom kogoś innego, to ta osoba zwykle oczekiwała czegoś zupełnie przeciwnego i tutaj mamy dokładnie taki przykład. Fluttershy ewidentnie lubi te chaotyczne rzeczy jakie Discord robi, a ten odcinek pokazał jak bliskie relacje oni mają ze sobą. Odcinek na mocną 10 moim zdaniem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś takie... dziwne.

Niby pomysł fajny, fabuła ok i dosyć niecodzienna sytuacja + tysiące przemyśleń Discorda, ale...

Jakoś tak to miałko było poprowadzone. Nie nudno, lecz bez większego polotu. Jakbym to był fanfick napisany przez typa, który choć się stara, to jego opowieści nie wciągają z przyczyn leksykalnych (zupełnie jak moje posty).

Sam pomysł fajny (choć nie jakiś wybitny + ten ship jest mi całkowicie obojętny), ale wykonanie takie se.

6/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu Im_Not_A_Brony napisał:

Podobało mi się ten morał o tym że ktoś cie lubi za to jaki jesteś i że nie musisz tak zbytnio się zmieniać dla ważnej ci osoby. W końcu mogłem oglądać Discorda więcej niż 5 minut, nie wiem czemu ale gdy były sceny z nimi dwoma skojarzyło mi się z Aku z Samuraja Jacka (5 sezon tak właściwie). I mamy cosplay roku:

  Pokaż ukrytą zawartość

medium.png

 

 

Będzie mi się ten Discordshy śnił po nocach :rainpriest: 

i ten śpiewający żeń-szeń też. 

 

No więc, kolejny odcinek z żółtym koniem i istotą będącą mieszanką rożnych zwierząt w rolach głównych, tak mało ważny że zapomniałam o jego dzisiejszej premierze. Zdarza się.

Cóż mogę dobrego o nim powiedzieć? Trudno cokolwiek znaleźć w końcu oceniłam go 5/10. Spodobały mi się kucyki od herbaty (mam nawet pomysł na dwa arty z nimi). Fajne były też świecące, latające serwetki i nowy wygląd domu Discorda (mój styl xd). Plusik za scenę z opadającymi portkami. :lol:O czymś jeszcze zapomniałam? Ach tak, znikający Discord. Liczyłam że naprawdę zniknie. Jeszcze trochę...już prawie...i...i...Fluttershy wszystko zepsuła. 

Ogólnie odcinek niesamowicie nudny. 

  • +1 1
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

SHU_YjeYKJ.png.02d3d44a36e9a6cbd1642b1b65b60e99.png

taaak, zdecydowanie brakowało akcji i nieoczekiwanych obrotów spraw. Poza tym odcinek obfitował w wiele niezręcznych momentów.

przyjemnie oglądało się przygotowania Discorda do spotkania przy herbatce . Sceny w sklepie herbacianym, oraz w sklepie z porcelaną nawet wywołały uśmiech na mej twarzy.

Spoiler

SHU_eymaAe.png.74ee32193bccbc3bacbe20acaabab8a5.png

W końcu doczekaliśmy się również powrotu Królowej Chrysalis pod postacią Pinkie. Niemal udało jej się pokonanie Draconequusa :v

Odcinek z Discordem, zatem i wymagania zwiększone (i niestety niezaspokojone). Liczę, że Pawlak mnie nie zawiedzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Odcinek bardzo dobry, jak najbardziej na +. Bardzo podobał mi się ten cały chaos i śpiewające worki herbaty <3. Pinkie Pie, Fluttershy i Discord w jednym odcinku jest idealnym połączeniem :3. 10/10

 



fslick.png.5478786827c65f56d12cc1ab5c2026a6.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek nie był zły ale też bardzo nie powalał z nóg. Fajnie że poznaliśmy w pełni wnętrze domu discorda i jego klony xd Bardzo spodobał mi się charakter Fluttershy gdy próbowała myśleć jak Discord by mu pomuc :D Odcinek spoko oceniam go 8/10 :) 

Dałbym 7/10 ale dałem 8 bo nie było Starlight Glimmer której nie znoszę XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odcinek który ma wyraźne inspiracje bycia odcinkiem komediowym. Czy tylko? Zaraz się zobaczy. 

 

Te pomysły na wykorzystywanie Discorda się nie kończą z tego co widzę. Motyw z skórkami od chleba.ok, odpowiednio bezsensowny, mam wrażenie. 

Motyw poduszek super, ciekawe czy Flutt sama zrobiła te naszywki, czy też nie.

 

Zabawy z 4 ścianą ciąg dalszy. Wybijające to, do tej pory tylko Pinkie miała na to wyłączność. Ale Discord powoli przejmuje tą rolę. 

Chyba ma poważne problemy z rozdwojeniem osobowości. Dziwne trochę że Fluttershy ani razu wcześniej nie była u niego. W sumie to nie mieliśmy potwierdzenia gdzie tak naprawdę mieszka. Tzn. był pokazany sam wymiar, ale czym on jest to już mniej.

 

Ta klacz z herbaciarni, ma podobną grzywę do Fluttershy. Wygląda jak ktoś z rodziny. Ale kolorek ma ładny, taki krwistoczerwony. I pracuje w herbaciarni xd. 

 

Fajne są wystroje tych sklepów. Bogate w szczegóły i bibeloty, kolorystyka też jest bardziej neutralna niż typowy dom w Ponyville. 

Jestem ciekaw czy ta waluta Discorda ma jakąkolwiek wartość. Facet od tak wyczarowuje pieniądze. Inflacja  gwarantowana na dłuższą metę by była. 

 

Pinkie i Discord stanowili by naprawdę świetny duet. Szkoda że twórcy póki co mało go wykorzystują :3 

I już wiemy skąd Pinkie bierze te wszystkie bibeloty, Ponyville jest albo większym miasteczkiem niż się zdaje albo mają naprawdę nieprzyzwoicie dobre zaopatrzenie. Co jest w np. Manehatanie czego tam nie ma? Poza tymi wielkimi budynkami. 

 

Szkoda że nie miał umiejętności klonowania jak był zły, wtedy Mane 6 totalnie by nie miał z nim szans. Ale twórcy chyba wtedy jej jeszcze nie przewidzieli. Chyba że to nadal dzieje się w jego wyobraźni. 

 

Czy jak pierwszy raz w życiu czuje się normalnie a zawsze czuł się dziwnie to czy nie dziwność powinna być normą a norma czymś dziwnym? Powinien poczuć się bardziej dziwnie w tym co robi. 

 

Fluttershy ma dziwne zapędy do wariactwa. To jedyne wytłumaczenie dlaczego tak dobrze się dogaduje z Discordem. Sama nie ma możliwości sprawowania chaosu ale ma do niego ciągoty. Widać to w jej oczach i spojrzeniu. Gdyby puściły jej wszelkie hamulce moralne to byłaby równie popierdzielona co Discord. 

 

Ok..tego motywu się nie spodziewałem. Czyli tak da się zabić Discorda??? Wystarczy sprawić by przestał uprawiać chaos a w końcu wyparuje? Ciekawy motyw..jeszcze ciekawsze czy Celi o tym wiedziała. 

 

Zapomniałem już jaka Fluttershy potrafi być urocza <3 Kiedy dokonywała tych wszystkich zmian by uratować życie Discorda, i naprawiała jego mieszkanie do stanu oryginalnego wykazała się dużą kreatywnością i pomysłowością. Motyw z paroma odbiciami super też. 


Czyli tak jak się spodziewałem motyw odcinka był głównie komediowy ale nie sądziłem, że Discord będzie tak zagrożony w nim xd. Gdyby nie Fluttershy mógłby naprawdę źle skończysz. Wątek jej chaotyczności został fajnie przeprowadzony, na szczęście nie zastosowano ,,out of charackter,,. Przynajmniej ja go nie zauważyłem. Nadal zachowanie Fluttershy było takie jakie jestem w stanie sobie wyobrazić i pasuje do niej nieźle. Ode mnie 8/10. 

 

Bardzo dobry odcinek, fajny komediowy, ale nie na siłę, i skupiający się na wzmacniających się relacjach Discorda i Fluttershy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Tylko dwa miesiące mi zeszło żeby tu w końcu na powrót zajrzeć :rainderp:
Dużo śmieszno-słodkich scenek i szczegółów w tym odcinku, wychodzi to na dobre bo lubię ćwiczyć swoje uważne oko. Poza tym ma fajne przesłanie i motywy, zwłaszcza końcówka była ciekawa. Całość była okej, miejscami troszku nudnawa, ale generalnie mi się podobał. Dałem 8/10. Lecę nadrabiać dalej xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 21.06.2017 o 03:54, ldisallbusiness napisał:
  Ukryj treść

SHU_eymaAe.png.74ee32193bccbc3bacbe20acaabab8a5.png

W końcu doczekaliśmy się również powrotu Królowej Chrysalis pod postacią Pinkie. Niemal udało jej się pokonanie Draconequusa :v

Ciekawa teoria. To by wyjaśniało, dlaczego Pinkie Pie, która jest ekspertem od przyjęć, źle doradziła Discordowi :P (piszę to jako osoba, która na razie skończyła na 14. odcinku 7. serii i nie chce wiedzieć, co dalej do momentu, aż sama nie obejrzy).

 

Czy tylko mnie ten odcinek bardzo zauroczył. To naprawdę piękne, co Fluttershy robi dla Discorda. Kucyki dalej dość po macoszemu traktują Discorda, bo chyba nie wierzą, że ktoś taki jak Fluttershy może go szczerze lubić. Morał jest z tego taki, że nie ważne, co ludzie (kuce) gadają, tylko być sobą i się dobrze ze sobą czuć :)

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...