Skocz do zawartości

Odcinek 13 The Perfect Pear


The Silver Cheese

Ocena odcinka  

87 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak ci się odcinek podobał?

    • 1/10 Jabłko i gruszka NIGDY nie będą pasować
      0
    • 2/10 Po prostu nie i nie ...
      0
    • 3/10 Bardzo na nie ...
      0
    • 4/10 Nope...
      0
    • 5/10 Dało się patrzeć
      1
    • 6/10 OK
      1
    • 7/10 Dobry epizod
      4
    • 8/10 Spoko odcinek
      4
    • 9/10 Super odcinek
      10
    • 10/10 !! Czaderski, aż mi szczęka opadła !!!
      4
    • 11/10 !!!!! AHHH, To było piękne !!!
      63


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Miałam nadzieję, że w 7 sezonie pojawi się historia rodziców AJ, AP i BM. Nie zawiodłam się, bardzo urocza historia, jak wyżej dużo osób zobaczyło: motyw Romea i Julii, ale bardzo fajnie rozegrany. Ale... dalej nie wiemy co się z nimi stało i mam nadzieję, że niedługo się tego wiemy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Osobiście na ten odcinek trafiłam na You Tube w angielskiej wersji...strasznie mi się spodobał - motyw Romea i Julii, ale zrobione w kucykowy sposób. Strasznie też spodobał mi się wygląd Pear Butter. W sumie to dzięki temu odcinkowi postanowiłam wrócić do serialu. Mam nadzieję, że będzie coś o nich więcej w serialu lub w filmie MLP:FiM

 

 

Edytowano przez Yoru_Dragon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolejnym opóźnieniem lecz jest opinia odnośnie odcinak 13 o którym już wcześniej słyszałem wiele dobrego. Zobaczymy czy odcinek jest taki naprawdę. 

 

Dziadek Pear ma bardzo fajny głos. I znajomy. Obsadzenie kolejnego celebryty w epizodycznym odcinku okazało się dobrym pomysłem. Podobnie jak Weird Al świetnie pasuje do odgrywanej postaci. No i drzem z gruszek, oby AB nie wydziedziczyli po tym zakazanym owocu xd. 

Yup. Ten owoc zdecydowanie jest zakazany w tej rodzinie xd. W sumie to nawet nie jestem pewien ale to chyba kolejny pomysł fandomu który przeszedł do serialu. Ale jak widać główną sprawczynią całego zamieszania jest babcia Smith. 

Która z jakiegoś powodu nie chcę mieć nic do czynienia z tym gruszkami, tia, już w tym momencie można było zauważyć nawiązanie do Romea i Juli. Ale to chyba taki klasyk że nie można by było go w ogóle nie wykorzystywać. Ale nie mam nic przeciwko w końcu póki co ten motyw nie był oceny w show. Dobrze że chociaż AJ i Bic Mac zachowali się racjonalnie i postanowili odwiedzić stara znajomą. 

 

Dinki potrafi przenosić się w czasie O.o 

 

Ee..to te małe potrafią mówić? Jeśli tak to ile mają lat? Wyglądają jak bliźniacy państwa Cake a oni jeszcze nie mówią. Przynajmniej nam o tym nie wiadomo. Te dwa źrebaki wyglądają identycznie prawie i jakoś mówią całkiem nieźle. Albo twórca się nie chciało dawać nowych modeli do postaci, w średnim? dziecięcym wieku, albo bliźniaki są już, tuż, tuż, od zaczęcia mówić. No nic w każdym razie stara dobra rywalizacja xd. 

 

O. Kolejny ogier który ma naprawdę spoko, naturalny głos. Więcej tego, więcej!

 

Więc AJ i pozostali odziedziczyli szczerość po tacie. Słodkie. 
Ciekawe co odziedziczyli po matce. Pewnie upartość, czy coś w ten deseń. 

 

A teraz okazuje się że i Pani Cake ma coś wspólnego z jej rodziną. Zastanawiam się jakim cudem ten tema tnie wyszedł wcześniej. Ani razu o niej nie wspominała im, na zasadzie Tabu? No cóż, sami zainteresowani tworzyli uroczą parkę całkiem. Szkoda tylko że scen które by to oddawało jest dość mało. Ale cóż, odcinek trwa tylko 20 minut. 

 

Granie kopytami na gitarze..tajemnica nie do rozwiązania. Ale piosenka naprawdę urocza. Prosta i krótka, ale mila i sentymentalna. Aż czuć ta miłość od nich. Ciekawe ile byli z sobą. Ten ogier wydaję się całkiem sympatyczny i zbawmy, kobiety/klacze takich lubią. Do tego jeszcze zakazana miłość i romans napędza się wręcz sam. Klasyczny przypadek. 

 

No i się skończyło rumakowanie. To dość oczywiste ze w takiej sytuacji do głosu musi dojść męska inicjatywa i chłopina powinien oficjalnie ustosunkować swój związek. 

Mayor Mare wygląda zaskakująco dobrze z tymi włosami różowymi. Fajnie, że scenarzyści biorą takie szczegóły pod uwagę. 

No i mleko się rozlało. Małżeństwo się odbyło. A Babcia Smith została zrehabilitowana na sam koniec bo jej synowa wybrała jej rodzinę, ponad swoją. Trudny wybór ale szanuje. 

 

Cały dzień ich nie było? Podróż do Golden Delicious zajęła im tylko tyle plus reszta spraw? Dość szybko ale nie pamiętam ile podróżowali w poprzednim odcinku. 

Fajny motyw z tym drzewem, jednak one chyba rosną dosyć dłużej niż kilkadziesiąt lat xd. Symboliczne związanie się dwóch drzew, niczym dwie rodziny, tworzącej jedno. 

Zakończenie było dośc przewidywalne, ale dobre dla historii jak i kreskówki. Stary dziadek zrozumiał swoje błędy i postanowił pod koniec życia coś naprawić. I się udało. Szkoda tylko że nadal nie wiemy nic na temat rodziców AJ, to jest gdzie obecnie przebywają. Albo w ogóle czy żyją. Coś czuje,że pewnie nie, ale jak do tego doszło to nie wiem i jakoś nic z powodu rodzinnych kłótni, skoro Butter zdecydowała się zostać w rodzinie AJ. Ciekawe czy twórcy wrócą do tego wątku w przyszłości. Póki co jestem naprawdę zadowolony z odcinka. Był bardzo ciepły i pozytywny. Historia oklepana jak diabli, ale aranżacja ciekawa, podobnie setting kuców. Ode mnie 9/10, naprawdę porządny odcinek. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra historia, trochę wyjaśnień, pojawiły się fajne, dobrze zarysowane postacie, ale też mnie nurtuje niedopowiedzenie co się stało z rodzicami. Powiem szczerze że ta ckliwość odcinka trochę mnie znudziła, bo nie ruszają mnie takie rzeczy, a piosenkę skipnąłem :rainderp: Nawet nie umiem jakoś się bardziej rozpisać.

Pewnie ocena byłaby wyższa gdyby nie moja lekka niechęć do pewnych rzeczy. Daję 7/10 i kontynuuję

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To już wiem, po kim Applejack i Apple Bloom odziedziczyły swój urok :interesting:

 

Lepiej skomentuję ten odcinek, zanim przeczytam wszystkie komentarze, bo po ich przeczytaniu na pewno stracę wenę.

 

Na długo przed obejrzeniem tego odcinka wiedziałem już, że będzie o odcinek o rodzicach Applejack. I tak naprawdę oglądając teraz odcinki na MiniMini+ czekałem właśnie na ten odcinek. I się opłaciło czekać. Kto wie, czy to nie był najlepszy, najbardziej emocjonalny odcinek w całym serialu! Chyba lepszy może być tylko odcinek wyjaśniający okoliczności śmierci rodziców. Nawet odcinek o relacjach Celestia - Luna nie wywołuje tylu emocji, co ten. Historia jest dość życiowa, tragiczna, emocjonująca, rodzice trójki Applów stanowili taką piękną parę. Odcinek ma wspaniałą konstrukcję, choć myślę, że o detalach wspomnieli już wszyscy wcześniej, więc nie będę przytaczał.

 

Jedynie powiem, że odcinek utwierdził mnie w tym, że rodzice Applejack, Apple Bloom i Big Maca nie żyją. Wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują i to jest fakt niezaprzeczalny. Utwierdziła mnie w tym końcowa scena z drzewem, już nie raz widziałem motyw, gdzie drzewo, czy roślina jest symbolem kogoś, kto nie żyje. Poza tym, nic nie usprawiedliwiłoby ich braku, gdyby żyli, może jedynie fakt, że trafili do jakiejś niewoli, ale to wątpliwe.

 

Zastawiam się, jak mogli umrzeć. Pewnie to była jakaś romantyczna śmierć, gdzie umarli oboje. Może w wyniku jakiejś choroby, czy utonięcia. Albo przygniótł ich głaz, gdy ratowali Applejack, jak widziałem w jednym fanficu.

 

Niby odcinek o zwykłych kucykach ziemnych, a wywołał najwięcej emocji.

 

Moje podsumowanie odcinka w jednym słowie: BRAWA!

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny, odcinek że tak powiem CHOLERNIE CIEKAWY ze względu na wszystkie te opowiedziane historie, z tym że mogli już powiedzieć ostatecznie co stało się z rodzicami AJ, dziwne że nie dopytywała się o ich losy.

Tak jeszcze dodam piosenkę która wg mnie mogłaby znaleźć się na napisach końcowych odcinka:

Spoiler

 

 

Edytowano przez Rapid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...