Skocz do zawartości

[Konkurs] Wakacje Czarne Jak Wungiel!!!


D.E.F.S

Recommended Posts

Witajcie moi drodzy. Jak sami wiecie, od kilku dni mamy w kalendarzu lato. A to oznacza tylko jedno. Wakacje!!!! Młodzież ma wolne od szkoły, można wybrać się nad morze, w góry... Opcji jest od groma i trochę. Generalnie czas wakacji to czas odpoczynku, a ten należy się każdemu, nawet czarnym charakterom.

 

I tu właśnie pojawia się zadanie. Wakacyjna przygoda wybranej postaci (obrazek poniżej) Tak, żeby pokazać że ci źli też potrafią się bawić. Forma? Róbta co chceta! Ważne, żeby wszystko trzymało się kupy i przestrzegało regulaminu konkursu i podstaw naszego pięknego języka. Pokażcie nam, jak wybujała jest wasza wyobraźnia :3

 

konkurs_iii_by_firesky1302-dbdafl1.png

 

 

Na pokładzie po raz kolejny Cahan i Zodiak. Do Konkursowej ekipy należą też Kruszyna25 i Tigresss a o ich roli przeczytacie poniżej :3

 

 

 

 

 

A teraz kilka zasad,które warto przeczytać 

 

1. Limit słów - maksymalnie 1500

2. Termin oddawania prac - 23:59:59 23.07.2017

3. Opowiadania muszą być w klimacie MLP

4. Formatem obowiązującym jest wysyłanie linków do google docs w których będą prace. 1 link = 1 fanfik. Przypominam, że po opublikowaniu opowiadania nie można dokonywać w nim żadnych zmian, dlatego proszę o wyłączenie opcji komentowania/edycji aż do ogłoszenia wyników. Jednocześnie prace można publikować w dziale po zakończeniu terminu ich wysyłania, ale przed ogłoszeniem wyników.

5. Tagi - dowolne, zarówno w liczbie jak i w rodzaju (z wyłączeniem gore/clop). Przypominam, iż tu w konkursie, nie trzeba umieszczać tagów obowiązkowych - one wchodzą dopiero przy normalnej publikacji.

6. Możemy oddać jedno opowiadane.

7. Główna postać musi być jedną z postaci ukazanych na obrazku :3

8. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

9. Trzy najlepsze opowiadania zostaną nagrodzone upominkami MLP.

    9.a.  W razie rezygnacji z nagrody, ta zostanie przekazana na cele charytatywne w formie fizycznej (aukcja) bądź finansowej, 

10. Bohater/Bohaterka zwycięzkiego fica, zostanie ogłoszona "Królem/Królową Wakacjii 2017"

11. Najlepsze opowiadanie otrzyma Art (OC + Czarny Charakter) 

12. Za art odpowiedzialne są Kruszyna25 i Tigresss (Linki do prac rysowniczek poniżej)

Kruszyna25 - http://kruszyna25.deviantart.com

Tigress -http://x-blackpearl-x.deviantart.com

13. Skład Jury: Cahan, Zodiak, Darth Evill

14. Przystępując do konkursu, uczestnicy w całości akceptują powyższe postanowienia.

 

W razie jakichkolwiek wątpliwości, proszę zadawać pytania w tym temacie. Postaramy się odpowiedzieć jak najprędzej.

Edytowano przez D.E.F.S
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz D.E.F.S napisał:

7. Główna postać musi być jedną z postaci ukazanych na obrazku :3

 

Czy do postaci z obrazka zaliczają się też Celestia (albo raczej Trollestia patrząc na wyraz twarzy i jej ilość) i księżyc, a tym samym można z nich uczynić głównych bohaterów, czy są to tylko ozdobniki? Pytanie może i głupie, ale kto powiedział, że księżyc nie może jechać na wakacje, a przy tym nie ma mrocznej natury? Może on też jest tym wszystkim zmęczony, chce rzucić to wszystko, wyjechać w jakąś głuszę, położyć się na leżaku i pić zimne napoje przy jednoczesnym wachlowaniu go liścikami kasztanowca przez piękne klacze/ogier (w zależności od preferencji księżyca i jego płci). No i kto powiedział, że Celestia nie może zwariować i dostać rozdwojenia jaźni i obróci się przeciw swym przyjaciołom przez co odpoczynek będzie dla niej wskazany?

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KacpiCóż, Mollestia lub Trollestia jak najbardziej można użyć. Takie jest założenie. W jakiej formie? To już zależy od Ciebie. Ważne by trzymało się regulaminu. 

 

Sprawa Ksìężyca.... To MLP a nie DreamWorks czy inna "Wyprawa na Księżyc" U nas jest tylko ozdobą :)

Edytowano przez D.E.F.S
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

Czy można dać dwóch "złoli"? I czy jednym z nich może być Trixie (bo nie ma na arcie)? Wolę się upewnić. 

 

EDIT. Ślepy jestem, ma być jedna :flutterblush: Pytanie o Trixie jest aktualne.

 

Zezwalam wszak to jedna z tych mroczniejszysz.

 

Główna postać ma być jedna fakt, ale nikt nie zabrania użycia drugiej postaci jako support ;) Ważne by było widoczne kto jest numero uno :3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niniejszym ogłaszam wszem i wobec iż konkurs uważam za zamknięty. Dziękuję pisarzom za ich wspaniałe dzieła :3 Frekwencja naprawdę miło mnie zaskoczyła. Dokonamy wszelkich starań aby ocenić prace i wyznaczyć odpowiednie miejsca.

 

@karlik Gratuluję wyczucia czasu :3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

A więc stało się.

Po długim wyczekiwaniu mamy w końcu wyniki.

Na początek chciałbym bardzo podziękować za nadesłane prace i za frekfencję o jaką trudno w dzisiejszych czasach.

Poprzeczka tego konkursu była naprawdę wysoka, ale i z tym sobie poradziliście.

 

Nie przedłużając oto lista:

 

Oficjalne Wyniki

 

I Miejsce: Karlik (27/30)

II Miejsce:Falconek (20/30)

III Miejsce: OneTwo (17/30)

IV Miesce:

Kacpi (14/30)

Darkbloodpony (14/30)

V Miejsce: Księżniczka Luna (6/30)

 

A oto przemyślenia i oceny Jury

Oceny - Cahan

Oceny - Zodiak

Oceny - Darth Evill

 

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom. Z pierwszą trójką skontaktuję się za pośrednictwem wiadomości priv jeszcze wtym tygodniu.

Dziękuję i życzę spokojnej nocki :3

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wee, nie zauważyłem, że są już oceny!

Tradycyjnie dzięki za organizację konkursu i gratulacje dla zwyciężczyni.

 

Mam jednak dwie uwagi:

1: Dreszcz w moich tagach to był tytuł książki z którą zrobiłem crossover. Myślałem, że będzie można się tego domyślić z poprzedzającego go tagu "crossover", ale widać w przyszłości pisząc crossovery, będę musiał wyraźniej zaznaczać z czym crossuję.

2. Scena z Flashem była sceną inspirowaną książką, tak, jak i cały sposób przedstawienia osiedla Tysiąclecia (naprawdę ono wcale tak nie wygląda, jedyne co w tym fanfiku przypomina rzeczywistość, to fakt, że osiedle znajduje się na granicy Katowic i Chorzowa i jest blisko do parku i na stadion. Taką dresiarsko - menelską dzielnicą w Katowicach prędzej jest Zawodzie i okolice Rynku). Przypuszczam, że odbiór tego fanfika byłby inny, gdyby jurorzy znali książkę. Ale to oczywiście mój błąd, bo pisząc crossa z jakimś randomowym wytworem popkultury i wstawiając sceny, które mają sens tylko w kontekście tego wytworu, nie mogę oczekiwać, że każdy będzie go znał.

Edytowano przez falconek
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi to także coś napiszę

Ja jestem zadowolony z konkursy. Zrealizowałem swój cel minimum, mianowicie zająć miejsce wyższe od ostatniego, punktowo mogłoby być troszeczkę lepiej, no ale cóż... nie jestem najlepszym pisarzem i zdaję sobie z tego sprawę, ale przynajmniej dobrze się bawię przy wymyślaniu historyjek :P

 

Gratuluję zwycięzcą, a także wszystkim, którzy wzięli udział w tej zabawie 

 

Przy okazji:

Cytat

Opowiadanie ma tag [Slice of Life] ale pasowałaby mu także komedia. Co prawda nie wybitna, ale zawsze…

Nie dawałem tagu komedia, no bo umówmy się, nie jest to zapewne najzabawniejsze opowiadanie na świecie, a bliżej temu do działu z kawałami w czasopiśmie "Kaczor Donald". Gag miał tylko wyprowadzić Starlight z równowagi, a nie wywołać salwy śmiechu u czytelnika.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...