Skocz do zawartości

Gravity Falls


WilczeK

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Tak jak to się teraz mówi, otwieram nitkę o Gravity Falls. Czyli, chyba jednej z popularniejszych kreskówek  na ten dzień.

 

Celem tematu jest zebranie wszystkich forumowych fanów tej produkcji, w celu wspólnej dyskusji (a w przypadku GF, jest o czym) dzieleniu się twórczością jak arty, czy ff. Oraz, wreszcie dzieleniem się ciekawymi newsami dotyczącymi  GF!

 

Gravity_Falls_logo.png

Spoiler

 

 

 Jak każdy fan wie, opowiada ona o przygodach dwójki bliźniaków, Dipperze, i Mabel Pines, którzy na początku beztroskich wakacji  zostali wysłani przez swoich rodziców do  ''wujka'' (we. wł. wersji: grunkle) Stana, prowadzącego niesławną ,,chatę tajemnic''. Oczywiście tak jak wypada, sprawy na miejscu zaczynają się komplikować, przez co dzieciaki wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi, muszą przeciwstawić się kilku problemom, a my sami zostajemy wrzuceni w sam środek wydarzeń. 

Bezpośrednim i największym autem  całej kreskówki jest jej klimat, tajemniczy, pełny niedopowiedzeń, a jednocześnie w subtelny sposób ukrytymi odpowiedziami w formie zagadek, czy lekkich sugestii.  Z typowym, kreskowym dystansem  nawiązuje ona do najbardziej ''mainstreamowych'' teorii spiskowych, wplatając je w fabułę kreskówki. 

 

Myślę, że niema sensu więcej się o niej rozpisywać, kto oglądał ten wie. A kto nie oglądał, ten musi po prostu pewnego dnia się przemóc i dać jej szansę. Raczej tego nie pożałuje. 

 

Pewnie zastanawiacie się też, czy ma sens wgl. dyskutować o kreskówce, która oficjalnie została już zamknięta i nie będzie kontynuowana.  Można dyskutować w tej kwestji. Faktycznie, autor kreskówki, Alex Hirsch przyznał, że jest to koniec Wodogrzmotów, tak jednak jednocześnie ogłosił, że od razu zaczyna pracę nad nową kreskówką, która będzie nawiązywać do Gravity Falls, a nawet pojawią się niektórzy bohaterowie.  Brnąc dalej, można pokusić się o takie optymistyczne stwierdzenie, że nowa kreskówka  będzie pewną kontynuacją starej, jednak pod nową nazwą, co ma sens, gdyby akcja nie odbywała się w tytułowej miejscowości. 

Za wizją taką, stoi wiele argumentów. Przede wszystkim wiele czołowych problemów nie zostało zakończonych w dwu-sezonowej seri. (m.in: Niekonieczna śmierć głównego antagonisty, kto stworzył kopułę ochronną nad miastem Gravity Falls? Oraz anomalia wykrywa przez Stanforda) Dodatkowo w planach Dippera, na przyszłość było zajęcie się tematyką duchów, co też tworzy pewien potencjał. 

 

Tak więc zaparzam do dyskusji i co ważniejsze do oglądania!

 

Pozdrawiam, Wilkczek!

 

No i oczywiście na koniec:

 

Lista forumowych fanów GF:

     1. @WilczeK

                  2. @Trigger Lord       

3. @Talar

                4. @Wilczkowa        

   5. @Twister

     6. @Polineks

7. @Zandi

          8. @Triste Cordis

   9. @Uszatka

 10. @Poulsen

11. @Discord Ble Ble

 

To wszystkie odcinki po angielsku

 

https://kisscartoon.bz/cartoon-series/gravity-falls/

Edytowano przez BiP
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórca z tego co pamiętam to oficjalnie powiedział że nie będzie już kolejnych sezonów GF. Też warto wspomnieć o tym że Weirdmageddon 3 kończył tak naprawdę całą serie. Proszę także mnie wpisać na listę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Trigger Lord napisał:

Twórca z tego co pamiętam to oficjalnie powiedział że nie będzie już kolejnych sezonów GF. Też warto wspomnieć o tym że Weirdmageddon 3 kończył tak naprawdę całą serie. Proszę także mnie wpisać na listę.

 

Opisałem właśnie jeden z najbardziej dosadnych argumentów i jego właśnie się trzymam.  Bo szanse naprawdę istnieją. Jednak nie mam za złe, że nie przeczytałeś, bo post otwierający to take trochę pieprzenie, no ale on ma przede wszystkim wyglądać. 

 

,,Pewnie zastanawiacie się też, czy ma sens wgl. dyskutować o kreskówce, która oficjalnie została już zamknięta i nie będzie kontynuowana.  Można dyskutować w tej kwestji. Faktycznie, autor kreskówki, Alex Hirsch przyznał, że jest to koniec Wodogrzmotów, tak jednak jednocześnie ogłosił, że od razu zaczyna pracę nad nową kreskówką, która będzie nawiązywać do Gravity Falls, a nawet pojawią się niektórzy bohaterowie.  Brnąc dalej, można pokusić się o takie optymistyczne stwierdzenie, że nowa kreskówka  będzie pewną kontynuacją starej, jednak pod nową nazwą, co ma sens, gdyby akcja nie odbywała się w tytułowej miejscowości. 

Za wizją taką, stoi wiele argumentów. Przede wszystkim wiele czołowych problemów nie zostało zakończonych w dwu-sezonowej seri. (m.in: Niekonieczna śmierć głównego antagonisty, kto stworzył kopułę ochronną nad miastem Gravity Falls? Oraz anomalia wykrywa przez Stanforda) Dodatkowo w planach Dippera, na przyszłość było zajęcie się tematyką duchów, co też tworzy pewien potencjał''

 

47 minut temu, BiP napisał:

Ja sądziłem, że jeszcze 2 nie ma...

 

No właśnie, przejście pomiędzy sezonami nie jest tak wyraźnie jak w choćby MLP. 

 

Edytowano przez WilczeK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisz ofc.

Teraz sesja wrze, więc nie mam czasu się rozpisywać o tym arcydziele.. Powiem tylko, że ten serial (a raczej community) stworzyło najlepszego shipa, jaki może być. I mówi to osoba, która zawsze shipami gardziła. DxP FOREVA!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Talar ja tam osobiście wolę BillDipp, ale nie będę się kłóciła, bo każdy ma swoje upodobania, right? 
A teraz co do kreskówki. Lubię to uniwersum i zdecydowanie brakowało mi forów/tematów dot. tej serii. Ubóstwiam wręcz tematy paranormalne, więc kreskówka łatwo zdobyła moje serce. Znakomicie została wykreowana postać Billa Cyferki (ang. Bill Cipher), który urzekł mnie swoją orginalnością.

Można mnie dopisać do listy :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą osiem pierwszych odcinków. Już pierwszy mnie "kupił", tym bardziej, że nie miałem zielonego pojęcia czego się spodziewać. Najbardziej podoba mi się niesamowicie absurdalny humor (taki "random" + Scooby Doo). Ciekawi mnie też ten symbol oka w trójkącie. Wszędzie go pełno (ot chociażby w czołówce). Aha, bez spoilerów proszę :) Swoją drogą Mable jest urocza w tej swojej naiwności i lekkiej głupocie. 

 

@WilczeK Dopisz mnie. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie uwielbiam to, jak stworzona została w tym serialu Mabel i czego się mogą od niej uczyć twórcy MLP, pisząc odcinki dla Pinkie.

Bo pomimo, iż te postacie na papierze wydają się bardzo podobne, to w przypadku Mabel od początku wiedziano, jaki rezultat chcieli osiągnąć z tą postacią i zrobili to, tworząc postać śmieszną i randomową, lecz w tej randomowości "stała". Natomiast Pinkie w odcinka na odcinek zachowuję się zupełnie inaczej, gdzie nierzadko jej zachowanie jest strasznie przesadzone i irytujące.

Edytowano przez Talar
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciała prosić o dopisanie do listy ^^ GF to jedna z moich ulubionych kreskówek i mogę powiedzieć z całą pewnością, że lepiej została zrobiona niż My Little Pony. Jak już wyżej wspomniano, postacie są tam o wiele lepiej napisane, bo są stałe w swoich charakterach i co ważne, rozwijają się na stałe, a nie tak jak mane6 tylko do momentu aż twórcom zachce się jakiś nowy morał wprowadzić :burned:

Przy okazji pochwalę się jedynym obrazkiem z GF jaki do tej pory wypłynął z mojego tabletu: 

Spoiler

sweater_by_xxuszatkaxx-davg7vv.png

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Uszatka napisał:

Jak już wyżej wspomniano, postacie są tam o wiele lepiej napisane, bo są stałe w swoich charakterach i co ważne, rozwijają się na stałe, a nie tak jak mane6 tylko do momentu aż twórcom zachce się jakiś nowy morał wprowadzić

Może jest to spowodowane tym, że GF zostało z góry zaplanowane na daną ilość odcinków i dzięki temu mieli wszystko rozrysowane pod fabułę całości, a MLP tworzy kolejne sezony i czasem na siłę dopasowują postać pod fabułę danego odcinka, zapominając, lub olewając to czego się nauczyła odcinek, czy sezon wcześniej...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BiP napisał:

Może jest to spowodowane tym, że GF zostało z góry zaplanowane na daną ilość odcinków i dzięki temu mieli wszystko rozrysowane pod fabułę całości, a MLP tworzy kolejne sezony i czasem na siłę dopasowują postać pod fabułę danego odcinka, zapominając, lub olewając to czego się nauczyła odcinek, czy sezon wcześniej...

 

To z całą pewnością jest jedną z przyczyn. Ale dałoby się te odcinki napisać tak by nie robić z bohaterek sklerotyczek :squee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no trochę się nas tu uzbierało, nawet jakiś art się pojawił. ( Bard fajny Billek @Uszatka)

 

To, że GF zostawia MLP w dalekim tyle nie jest niczym dziwnym, no przynajmniej dla mnie.  Powód jest prosty, mlp stało się masówką i nawet jakby nowe odcinki były jakieś super przemyślane, to jednak  dla mnie schemat już się spalił. Najmocniejszą stroną kucyków jest Fandom.  

 

Smutna prawda jest taka, że lepiej zostawić niedosyt, niż niesmak.

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WilczeK napisał:

Smutna prawda jest taka, że lepiej zostawić niedosyt, niż niesmak.

Tutaj zdania są raczej podzielone, bo są i tacy co tak pisali po pierwszym sezonie, a i tacy co do tej pory kochają ten serial, zatem nie ma co generalizować, nie mniej, faktycznie jest to swego rodzaju masówka, w której pewnie sami twórcy nie wiedzą gdzie ona zmierza. Ja jednak pozostanę przy serialu do końca, a do tego powstało EQ i teraz film, zatem uniwersum się rozrasta, a dodatkowo już o 8 sezonie słyszymy wzmianki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesty ja nie Widzewem nawet dziennika który posiada Dipper na allegro tylko na Amazonie albo Ebay, a chiałbym go dorwać w swoje łapy abo pluszowego Billa

PS

Jednak pluszowy Bill jest do dostania w Polsce na zamówienie co do dziennika będę szukać

http://www.przytulanki-hajoa.pl/maskotki-z-bajek

 

Edytowano przez Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennik to w ogóle jakaś dziwna sprawa według mnie. Jak jeszcze zrozumiem brak zabawek to za Chiny ludowe pojąć nie mogę czemu nikt nie przetłumaczył dziennika. Mam wrażenie, że takie książkowe pierdoły docierają do nas z wszystkich bardziej znanych i lubianych produkcji filmowych dla dzieci głównie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2017 o 16:19, Zandi napisał:

niesty ja nie Widzewem nawet dziennika który posiada Dipper na allegro tylko na Amazonie albo Ebay, a chiałbym go dorwać w swoje łapy abo pluszowego Billa

PS

Jednak pluszowy Bill jest do dostania w Polsce na zamówienie co do dziennika będę szukać

http://www.przytulanki-hajoa.pl/maskotki-z-bajek

 

Dziennik można kupić na Allegro. Angielska wersja, cena +/- 100zł 

LINK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...