Skocz do zawartości

Gravity Falls


WilczeK

Recommended Posts

Kilka dni temu na potrzeby recenzji obejrzałem pierwszy odcinek z dubbingiem... i mnie zatkało. Rzuciłem też okiem na inne ważne sceny. Mniejsza o głosy, tłumaczenie jest momentami karygodne:

 

1. Twórcy mogliby się zdecydować gdzie toczy się akcja serialu. Na początku Dipper mówi, że rodzice wysłali ich do "Wodogrzmotów Małych", ale w dzienniku jest już "Gravity Falls".

2. Northwestowie to Północni - "Pacyfika Północna". Jezu... :rarity3: 

3. Po raz kolejny brak konsekwencji. Raz "Grota Tajemnic", innym razem "Chata Tajemnic".

4. Najgorsze jest jednak to. Gdy Bill po raz pierwszy widzi Dippera nazywa go "kolegą z daszkiem". To samo jest w scenie na początku Dziwno-Geddonu. Przecież przezwisko "Sosna" jest kluczowe dla fabuły. Tłumacze, WTF? :rarity5:  

 

A tak przy okazji...:) Jakoś nigdy nie zastanawiałem się, dlaczego Bill nazywa Mabel "Spadającą Gwiazdą". A tym czasem to właśnie taki sweter miała na sobie pierwszego dnia pobytu :wat: Cóż, w Gravity Falls dywany i okna mają oczy (nie ma jak zobaczyć coś takiego po prawie roku...). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Czekałem ponad dwa tygodnie, ale oto jest... Gravity Falls: The Lost Legends :YEtmX:

 

Jakość wykonania - 10/10. Elementy obwoluty są lakierowane dzięki czemu wyglądają znakomicie:

Spoiler

jhWceQf.jpg

 

Na właściwej okładce jest symbol Soosa:

Spoiler

dPMQMRM.jpg

 

Komiks ma 144 strony i dzieli się na cztery historie. W pierwszej Dipper będzie musiał współpracować z Pacificą aby... Nie powiem :pinkiep:

Spoiler

EmV4oXw.jpg

 

Tak czy inaczej, "monster hunt"

Spoiler

5sqIX6j.jpg

 

Niestety nie miałem czasu żeby przeczytać cokolwiek. Przesyłka dotarła na godzinę przed wyjściem do pracy. Aha. Uprzedzając pytanie. Chyba nie ma co liczyć na polskie wydanie. 

  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2018 o 23:09, Uszatka napisał:

 

 Póki co nie mam funduszy, ale zaraz obok Dziennika 3 to będzie kolejna rzecz na liście "do kupienia".

Dziennik numer 3 ♥ Kupiłbym, ale też brak pieniędzy na takie rzeczy :v

Swoją drogą witam wszystkich ;w; (proszę o dopisanie do listy)

Edytowano przez Discord Ble Ble
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiks przeczytany, pora na wrażenia, spoilery i ocenę. Komiks składa się z czterech historii, ale wbrew zapowiedziom nie wszystkie rozgrywają się w trakcie drugiego sezonu. Najbardziej spodobała mi się pierwsza, czyli Face it. Dipper i Pacifica muszą połączyć siły aby uratować Mabel. Akcja rozgrywa się po odcinku z nawiedzoną posiadłością, dzięki czemu ich relacje są po prostu świetne. Sosna i Lama momentami zachowują się jak stare małżeństwo.

 

Taki tam dialog:

Spoiler

Pacifica - słuchaj (Dipper), po prostu zależy mi na moim wyglądzie, tak jak tobie zależy na całowaniu kosmitów, czy coś.

Dipper - nigdy nie całowałem kosmity! W ogóle nigdy się nie całowałem!

P - to OCZYWISTE, mieszkasz w stodole. 

D - już żałuję, że ciebie zabrałem :burned:

 

Najzabawniejsza jest jednak druga historia. Rodzinka Pinesów, Soos oraz Wendy zostają wciągnięci do świata komiksu i odwiedzą różne style (nawet romantyczną mangę). Kwintesencja absurdu. Ogólnie humor stoi na bardzo wysokim poziomie, ale nie zabrakło poważniejszych scen oraz "powrotów do przeszłości".

Spoiler

Ojciec Pacifici (tak to się odmienia?) dosłownie wygrał swoją żonę w zawodach jachtów. Pokazano też jak rodzice "prali mózg" swojej córce. Przykładowo, matka zmodyfikowała nieco bajkę Brzydkie Kaczątko. W jej wersji kaczątko nie znalazło przyjaciół ponieważ było brzydkie. Morał - trzeba być ładnym, uroda to podstawa :drurrp: 

 

Jedną z największych zalet serialu są ukryte wiadomości oraz nawiązania, prawda? Na szczęście nie zabrakło ani jednych, ani drugich

Spoiler

- w komiksie pojawił się sam Alex Hirsch, a raczej jego twarz

- w co najmniej dwóch miejscach pojawiły się nawiązania do Ricka i Morty'ego

- Shmebulock jest wielkim fanem Pinesów i kolekcjonuje ich rzeczy. Posiada między innymi starą czapkę Dippera, taśmę do podróży w czasie, a nawet... Dziennik 4!  :wat:Tak, Ford miał ich cztery. 

- uwielbia shipping "Sosny i Lamy" i śledzi ich poczynania

- w stopce ukryto pewną wiadomość

- wszędzie tam gdzie się da, wrzucono jakiś tekst zmyślonym alfabetem ("ściągawka" znajduje się na końcu komiksu, nie trzeba go szukać w sieci). Dzięki temu będzie co robić po przeczytaniu całości :) Szkoda tylko, że nie pojawiły się bardziej skomplikowane szyfry, ale to w końcu komiks dla dzieci, a nie gruba "replika" Dziennika 3.  

 

Niestety nie zabrakło też wad:

- pierwsza historia pozostawia pewien niedosyt :/ Na dobrą sprawę mogła by zajmować większość komiksu. Przeszłość Pacifici  oraz "romans" aż się o to proszą. 

- trzecia opowieść trochę rozczarowuje, tym bardziej, że rozgrywa się tuż po Dziwno-Geddonie. 

 

Ogólnie 9+/10

 

@BiP Mógłbyś dodać ten link do pierwszego postu? To wszystkie odcinki po angielsku. Mam zgodę modów

https://kisscartoon.bz/cartoon-series/gravity-falls/

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ale to jest fajne! :YEtmX: Bill Cipher w VR na Androida wygląda całkiem nieźle. Chyba sobie kupię jakieś gogle, bo kusi (aplikacje do oglądania filmów)  

Scena z Dipperem

Spoiler

 

 

Scena z Fordem

Spoiler

 

 

PS - To mój 5000 post... :ajawesome: Kiedy to zleciało, to sam nie wiem 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Kurde. Kiedy pojawiasz się na chwilę na forum i widzisz temat GF. Proszę o dopisanie do listy. 

Tak swoją drogą mam nadzieję na wersję GF gdzie Mabel i Dipper będą dorośli. Taki moment gdzie pojawi się główny villain i wszystko się wytłumaczy. Wiem że był Bill Cyferka i inni ale było by bardzo ciekawe jakby się okazało, że ktoś inny pociągał za sznurki w całej historii GF. 

 



latest?cb=20160220235650

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Ok, wiem że to nie GF, ale klimatem pasuje idealnie :YEtmX:. Książka "Dziennik 29" to zbiór łamigłówek z domieszką prostej fabuły, która kręci się wokół obcej cywilizacji. Uwaga, do zabawy niezbędne jest połączenie z internetem (smartfon mile widziany). Serio... Po obejrzeniu recenzji z miejsca zamówiłem. Szykuje się niezła zabawa. 

 

Opis wydawcy:

"Minął 28 tydzień tajnych prac wykopaliskowych, które miały przybliżyć ludzkość do poznania sekretu obcej cywilizacji. W 29 tygodniu stało się jednak coś niezwykłego! Zniknął cały zespół, pozostawiając po sobie jedynie dziennik. Twoim zadaniem będzie rozwikłanie tej tajemnicy. Rozwiązuj zagadki i łamigłówki, aby zdobyć kolejne klucze i móc kontynuować rozgrywkę. Dziennik 29 to interaktywna książka, która jest równocześnie grą pełną niespodzianek. Czy odważysz się podjąć wyzwanie?" 

 

recenzja

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 10 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...