Skocz do zawartości

Paladyn Zanderson

Recommended Posts

Serdecznie Witam w temacie dotyczącym mojej 3 ulubionej "współczesnej" kreskówki którą jest...

Star_vs_the_Forces_of_Evil_logo.png

Serial został wymyślony przez Daron Stacy i początkowo próbowała go sprzedać gdy pracowała dla CN, ale ci kropuje na to nie poszli, więc autorka przeszła do Disneya  i tak mamy go tutaj.

 

Serial opowiada o przygodach księżniczki Star Butterfly i jej "ziemskiego" opiekuna Marco.Dlaczego użyłem przymiotnika "ziemskiego" spytacie pewnie ? A no dlatego że Star pochodzi z innego wymiaru , została wysłana do nas by nauczyć się panować nad swoją magiczną różdżką (w sumie została postawiona pod ścianą bo albo to ,albo taki ich "poprawczak"). Niestety na jej różdżkę polują tytułowe "siły" zła, ale Star nie jest normalną stereotypową princessą. Ba potrafi się tak lać że iskry lecą (dosłownie) lubi imprezować od normalna współczesna dziewczyna, z typowymi problemami, co też ma odbicie w samym serialu, czasem ukazane poważnie, a częściej z humorem graniczącym z absurdem, to samo tyczy się Marco, który ze statecznego "safe" boya staje się meksykańskim macho przynajmniej tak jest w połowie 1 sezonu, bo druga połowa i cały 2 mają jeden wątek główny, który jest tajemniczy i powoduje niezły wysyp różnych teorii co do lore czy samych bohaterów.

Serial posiada dużo fajnych postaci pobocznych, które pomagają głównym, a czasem wręcz zajmują ich czas antenowy (między innymi moja ukochana Hekapoo), Sporo też w nim różnej maści nawiązań do innych kreskówek oraz Anime  (sama autorka jest zapaloną fanką Sailor Moon, co widać w wyglądzie Star, czy pewnych elementów tła)   

 

Fandom oczywiście jest i to nawet spory, shipy też są (bleh z dominacją jednego bleh Starco bleh),Artów i ficków masa (za mało Marcpoo why ?)

I to tyle z ogłoszeń parafialnych

Ktoś chętny się pisać na listę ktoś chętny do dyskusji ?

Spoiler

 

 

Piosenki

Spoiler

 

 

Lista fanów SVTFOE:

  1. Zandi
  2. Wilczkowa
  3. Talar
  4. Twister
  5. Vezzie
  6. Wilczek

 

 

 

      

 

Edytowano przez Zandi
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętna na listę! :NjdaT:

Co do shipów to się wypowiem, bo czemu nie. Osobiście uwielbiam Moon x Toffee. Co do samego Toffee to jest moją ulubioną postacią. Podoba mi się to, że przy pierwszym spotkaniu ze Star jest taki nieskazitelny, w full garniaku, a sam fakt, że jest "jaszczurem" dodaje mu drapieżności. Ship Starco jest praktycznie wszędzie ze względu, że to główni bohaterowie i fandom raczej się tego nie wyzbędzie. :dunno:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Wilczkowa napisał:

Ja chętna na listę! :NjdaT:

Co do shipów to się wypowiem, bo czemu nie. Osobiście uwielbiam Moon x Toffee. Co do samego Toffee to jest moją ulubioną postacią. Podoba mi się to, że przy pierwszym spotkaniu ze Star jest taki nieskazitelny, w full garniaku, a sam fakt, że jest "jaszczurem" dodaje mu drapieżności. Ship Starco jest praktycznie wszędzie ze względu, że to główni bohaterowie i fandom raczej się tego nie wyzbędzie. :dunno:

i to mnie boli m bo według mnie Marco pasuje do Star jak Ludo do Bogfroga już Dla Marco lepsza jest Heckapoo, bo ganiał za nią po różnych wymiarach 16 lat, więc logicznym jest, że coś się wytworzyć musiało i co jest potwierdzone bo Marco nazywa Helapoo przydomkiem "Ejdż Puu" a Star przydomka u niego ma.

Toffie to moja ulubiona "zła" postać, bo ma  mózg i wie jak go używać (w przeciwieństwie do Ludo) . Z innych postaci podoba mi się Bogfrog za jego rosyjski akcent i sposób bycia

Edytowano przez Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zandi, spację stawiamy zawsze po: przecinku, kropce, pytajniku i wykrzykniku. Nigdy przed.

 

Oglądała, oglądam, ale nie powiem by mnie jakoś szczególnie porwało. Ta kreskówka jest zbyt randomowa. Jednak przydałoby się jej nieco ogłady. No i wkurza mnie główna bohaterka. Nie znoszę jej.

Najbardziej lubię Toma, Heckapoo i królową Moon.

Edytowano przez Cahan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinki związane z fabułą to czyste złoto.

Różnorodność postaci, ich kreatywny wygląd i charakter to platyna.

Ten typ z tą piosenką, walc i niektóre soundtracki z tła to diamenty.

A uśmieszki i mimika głównej bohaterki to rzecz bezcenna.

 

@Cahan

Z początku też wydawało mi się to zdecydowanie zbyt chaotyczne, lecz później przekonałem się, że to wina pierwszych odcinków. Drugi sezon jest pod tym względem zdecydowanie lepszy.

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cahan spoko ;)

A co do serialu, to po za Gumballem, jest to jeden z moich ulubionych, szkoda jednak, że został zdjęty z anteny, bo miał potencjał.  Na szczęście leci już kolejny sezon Gumballa, o którym może też zrobię temat, no chyba że ktoś mnie wyprzedzi... :dunno:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh.

Hm...

Trochę żeś się przebolała, w takim razie? xd

 

Ogólnie to jednak mi najbardziej podobały się te odcinki, gdzie fabuła była na pierwszym miejscu i poruszały jakiś ważniejszy dla bohaterów temat. Odcinek z nożyczkami, pająkiem w kapeluszu, zadaniem z matmy czy z tym bardem i piosenką; po prostu niesamowite.

 

Nic się nie skończyło. 15 lipca jest premiera 3 sezonu w postaci filmu, który chyba 2 godziny prawie trwa :wow:

Edytowano przez Talar
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Talar napisał:

Ogólnie to jednak mi najbardziej podobały się te odcinki, gdzie fabuła była na pierwszym miejscu i poruszały jakiś ważniejszy dla bohaterów temat.

Popieram, a ostatni odcinek, mnie powalił na łopatki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BiP napisał:

Był jeden, jak dobrze pamiętam, no przynajmniej w Polsce.

Są minimum 2, bo 2 mam za sobą.

 

1 minutę temu, Talar napisał:

Trochę żeś się przebolała, w takim razie? xd

Nudziło mi się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...