Skocz do zawartości

Paladyn Zanderson

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Najnowszy odcinek już w sieci. Podałbym link, ale nie wiem czy mogę (reklamy 16+). :twilight3: A jednak nie mogę. Po prostu wpiszcie sobie w google "star vs the forces of evil season 3". Więcej nie mogę napisać, ponieważ okazało się, że jednak da się pobierać odcinki :/ Na PC nie widać linków. Na tablecie już tak. Dziwne. 

 

A teraz wrażenia.

Spoiler

Pierwsza połowa nie wnosi nic do ogólnej historii. Opowiada o czerwonej bluzie Marco. Muszę przyznać, że Star zaczyna mnie przerażać. Ja rozumiem tęsknotę, ale żeby wąchać cuchnącą bluzę? To chyba lekka przesada :)  Druga połowa już tak, ale musicie zobaczyć sami (to gruby spoiler). Największy plus to powrót dobrego humoru, mimiki Star i jej odchyłów. Nie zabrakło też "Starco" (just kiss already! :ivXRI:). Minusy? Cliffhanger... No dobra, żart. Mówiąc krótko, bardzo fajny odcinek. Już jutro kolejny, w środę i czwartek też.   

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tydzień Star vs Forces of Evil za nami. Wróciły kluczowe postacie, pojawiły nowe, stało się coś zaskakującego i bardzo zaskakującego. Nie zabrakło "Starco", typowej Star, czy też dziwnego humoru. Cieszę się, że po niezbyt udanej "Bitwie o Mewni" wróciło to, za co polubiłem ten serial :) Następna porcja odcinków od poniedziałku do czwartku. No to lecimy (spoilery)

 

"Scent of a Hoodie" i "Rest in Pudding"

Spoiler

Opisałem go wyżej, ale skoro to spoiler to napiszę, że cieszy powrót Glossarycka, który nie jest do końca sobą, ale moim zdaniem trolluje Star. 

 

"Club Snubbed" i "Stranger Danger"

Spoiler

Pierwsza połowa to jak dla mnie najsłabszy odcinek tygodnia. Star po tańcu z Tomem zaczyna go lubić. Mało śmieszne, mało ciekawe (zachowanie Star jest trochę zbyt dziecinne, nawet w jej kategorii. Foch i związane z nim miny to za mało). Na szczęście nadrabia to druga, w której powraca Eclypsa :wat: I już ją lubię. Zapowiada się na ciekawą postać o fajnym charakterze i głosie (brytyjski akcent pasuje idealnie). Coś mi mówi, że nie jest taka zła, ale z drugiej strony może chcieć wykorzystać zaufanie Star? :twilight3: Pozostaje czekać do poniedziałku.

 

"Demoncism" i "Sophomore Slump"

Spoiler

Pierwsza połowa daje radę, ale jakoś nie wciąga. Ot kolejny odcinek, w którym pokazują, że Star co raz bardziej lubi Toma. Widzę dokąd to zmierza :) Chyba wszystko się odwróci. Star zakochana w Tomie, Marco zazdrosny (już wie jak się czuła Star widząc go z Jackie). Idziemy dalej. Druga połowa popycha fabułę do przodu. W zasadzie to, że Jackie zerwie z Marco było do przewidzenia, ale nie spodziewałem się, że Marco postanowi przenieść na dobre do Mewni. Swoją drogą Jackie ma u mnie plusa za spokojne podejście do tego wszystkiego :) 

 

I ostatni zestaw:

"Lint Catcher" i "Trial by Squire"

Spoiler

Moim zdaniem to jeden z najlepszych odcinków. Oba stawiają na humor, a tajemnica peleryny Marco rozłożyła mnie na łopatki. Myślałem, że "M" pochodzi od Marco lub Mewni, a tym czasem chodzi o coś bardziej przyziemnego. Do tego typowa dla Marco reakcja na to, że został giermkiem Star (załatwione po znajomości, w końcu kto księżniczce zabroni). Ogromnym plusem jest też nawiązanie do mojego ulubionego serialu (patrz niżej). Aha, jak dla mnie teoria "odwrócenia ról" jest niemal pewna. W końcu Marco dostał swój "ziemski", wyróżniający się na tle reszty pokój (też "wyrasta" ze ściany). 

 

Spoiler

h47D5nU.jpg

 

 

 

 

 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwa odcinki obejrzane. 

 

"Princess Turdina" i "Starfari"

Spoiler

Pierwsza połowa jest taka sobie. Typowy zapychacz sezonu. Nie specjalnie podobał mi się powrót do poprawczaka dla księżniczek tylko po to, żeby Marco mógł przyznać się, że jest facetem. Największy plus to powrót starej właścicielki (Olgi?), która może być czarnym charakterem tego sezonu (oby nie). Druga połowa podobała mi się bardziej. Pomysł na pokazanie podejścia ludzi do potworów jest świetny (ta wybiórczość: jaszczur - zły, koza - dobry). Star w roli obrońcy wypadła jak dla mnie znakomicie (potrafi być dojrzała). Aha. Koń ujeżdżający faceta to esencja humoru tego serialu. Jak dla mnie mogli poświęcić temu cały odcinek. Nie, nie koniowi, wątkowi rasizmu xD

 

"Sweet Dreams" i "Lava Lake Beach"

Spoiler

Pierwsza część to chyba jeden z najdziwniejszych odcinków. Typowe pozytywne WTF? :rainderp: Zakończenie w stylu Przebudzenia Mocy narobiło mi smaku. Mam nadzieję, że tego nie schrzanią bo pomysł na Star, która nie kontroluje swojej magii (transformacja w złotego motyla) ma ogromny potencjał. Może uda się po pomoc do Eclipsy? Idziemy dalej. Druga połowa to raj dla shipperów. Założę się, że ludziska tworzą już arty :) Cieszę się, że w odcinku pojawiła się Kelly (musiałem sprawdzić imię w niecie). Ten "włochacz" jest ciekawy, sympatyczny i jeśli dobrze pójdzie, to będzie jedną z fajniejszych postaci drugoplanowych. Jak dla mnie "Lava like beach" to jeden z najlepszych "spokojnych" odcinków. Mam jednak nadzieję, że kolejne popchną fabułę do przodu, bo finał zbliża się wielkimi krokami a tu nic (ja chcę dowiedzieć się więcej o Eclipsie i losach Glossaryka). 

 

Kilka screenów (spoilery)

Spoiler

sIxQeZi.jpg

 

Spoiler

Lr4TMfh.jpg

 

Słodkie :) 

Spoiler

O3ENGp2.jpg

 

Dzisiejszy wykład zakończę prostym i nic nie mówiącym - GLOBGOR!:rainderp:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu dopiero teraz zobaczyłem ten temat. Serial tak mnie wciągał, że gdy go odkryłem to dwa sezony obejrzałem w jeden dzień :crazytwi:

Już nie mogę się doczekać jutra, kiedy tylko pomyślę o tym serialu (z resztą jak z MLP, gdy ma być nowy sezon)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny tydzień za nami. Następny odcinek (o ile Wiki nie kłamie) - 2 grudnia. A teraz o wczorajszych odcinkach:

 

"Death Peck" i "Ponymonium"

Spoiler

"Ptaki" w klimacie Star(...) wypadły znakomicie. Było dziwnie, ale i zabawnie (Ponyhead i jej skrytka na klejnoty xD ). Niestety nie można tego powiedzieć o drugiej połowie, która była nijaka. Fajnie że pokazano rodzinkę i dom "Kucysi", ale szkoda, że tak... nijak. Nie wiem jak to ująć. Po prostu czegoś mi brakowało.

 

"Night Life", "Deep Dive" i "Monster Bash" (trzy jednego dnia? Co im tak się spieszy?)

Spoiler

No w końcu akcja ruszyła z kopyta. Największe zaskoczenie to oczywiście Marco używający różdżki Star. Szczerze wątpię czy ktoś, kto unikał spoilerów spodziewałby się czegoś takiego. No i te księżyce na policzkach Marco. :wat: Czyżby był w jakiś sposób powiązany z rodziną Butterfly (przyszły król?)? A może po tańcu na balu Blood Moon ich dusze zostały jakoś ze sobą powiązane? To dlatego różdżka pozwoliła rzucić potężny czar? Zobaczymy. Ciekawi mnie też reakcja rodziców Star na wieść, że małolat z Ziemi użył różdżki. Do tego jaka będzie rola Eclipsy w serialu oraz co dalej z Heinous, która jest jej córką. Kto by pomyślał, że w żyłach Star płynie krew potwora, a Heinous, a raczej Meteora jest księżniczką... 

 

Aha. Plus za oczywiste nawiązanie do MLP. Widać Star oglądała go gdy była na Ziemi. Drugi plus za wmówione sobie nawiązanie do Gravity Falls :) 

 

Screeny (spoilery)

Spoiler

hMi8e0y.jpg

 

Spoiler

O61YGvK.jpg

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

spoljeryyyyyyyuy znajdź u

 

Ogólnie powiem, sezon pół na pół. Niektóre odcinki raczej średnie (gołębie i badanie potworów z żonąsleszmatką Pampaliniego), inne bardzo dobre (3 ostatnie, ball Star z tomem chociażby za samą scene tańca i inne).

Za największe plusy uważam to, że głównym porlbemem tego sezonu jest to, że "Everybody Loves Marco" (poza Jackie xD), a on sam nie wie, czego chce. Star, Jackie, Star, Kali, Star, Hekapoo, Star, Jena, Star i tak bez końca. Marco chyba nawet sam nie wie, jaki farciarz z niego i że ma branie jak... myślę kilka minut nad porównaniem, ale nic mi do głowy nie przychodzi. Tak czy tak, chłopak rozdzierany na wszystkie strony, co bardzo się dobrze ogląda.

Poza tym, świetnie kontynuowana jest fabuła i z każdym kolejnym odcinkiem popychającym fabuła do przodu, pragnąłem więcej. Bo to w połączeniu z ciągłym rozwijaniem relacji między zajebistymi postaciami tworzą stare, dobre i sprawdzone Star vs The Forces of Evil, które tak bardzo lubię i tak świetnie się to ogląda.
 

Czekam na finał 2 czy tam 4 grudnia. Coś czuję, że pomimo świątecznej otoczki w zapowiedzi (święta latem?), będzie grubo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sezon pęka w szwach od shipów, ale większość z nich jest wciskana na siłę. Fani wmawiają sobie zbyt wiele. Byle spojrzenie i już [tu nazwa shipu]. Czasami odnoszę wrażenie, że autorzy specjalnie dają takie scenki ("a niech się cieszą") :) A tutaj ciekawy komiks o "shipach"

 

Spoiler

XFe7yQ5.png

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Betonowy Jeż napisał:

@Triste Cordis Nawiązanie do MLP? Krew demona? Chyba coś przeoczyłem. Mógłbyś jakoś naprowadzić :)

 

Fajne w tym sezonie jest to, że większość akcji dzieje się w tle. Niby takie slice of life, ale jak się dobrze przyjrzeć, to dzieje się dużo.

Krew demona? Ja (chyba) o tym nie pisałem :hBB25: A co do nawiązania, to jednorożec Star ma swego rodzaju uroczy znaczek. Na upartego można uznać to za nawiązanie. 

 

A teraz o dzisiejszym odcinku specjalnym.

Spoiler

Szału nie ma, ale udziwniona wersja "nie wierzył w Pniak, coś się stało, zmienił zdanie" była całkiem niezła. Cieszę się, że na Mewni nie obchodzą naszego Bożego Narodzenia, a coś swojego (rzecz jasna pokręconego... i to bardzo). Druga połowa trochę rozczarowała. W zasadzie odcinek o niczym. 

 

Tak się zastanawiam czy to koniec sezonu trzeciego? Jeśli tak, to słabo. Bardzo słabo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...