Skocz do zawartości

Niesamowity świat Gumballa


BiP

Recommended Posts

gO8QW4P.png

 

Witam, tym razem w temacie poświęconym serialowi "Niesamowity świat Gumballa".

Od razu zaznaczam iż nie znam aż tylu faktów i ciekawostek jak to było z "Królem Lwem", dlatego posiłkować się nieco będę informacjami z internetu...

 

Niesamowity świat Gumballa (ang. The Amazing World of Gumball) – brytyjsko-irlandzko-niemiecki serial fabularno-animowany stworzony przez Bena Bocqueleta. Światowa premiera serialu odbyła się 2 maja 2011 roku na antenie Cartoon Network, jest emitowany do dnia dzisiejszego. Dzień po premierze w Wielkiej Brytanii – 3 maja 2011 roku – serial zadebiutował na amerykańskim Cartoon Network. W Polsce premiera serialu odbyła się 8 listopada 2011 roku na kanale Cartoon Network.

Serial łączy technikę dwuwymiarową (2D), trójwymiarową (3D) oraz live-action.

 

Fabuła

Serial opisuje przygody dwunastoletniego, psotnego, niebieskiego kota Gumballa, który mieszka w niewielkim, 20-tysięcznym miasteczku Elmore w Stanach Zjednoczonych, wzorowanym na mieście Vallejo w Kalifornii[1], które zamieszkują niezwykłe postacie. Wraz ze szkolnymi przyjaciółmi przeżywa liczne przygody.

 

Ciekawostki

Spoiler

 

Błąd w tłumaczeniu lat Gumballa rozjaśnił się w odcinku ''DVD'' gdy podaje że Darwin ma 8 lat a on 10 lat, a tak naprawdę Darwin ma 10 a Gumball 12 lat. To błąd w tłumaczeniu.

 

Błąd jest w postrzeganiu świata, bo choć w całym serialu nie ma ani jednego człowieka, to jednak często pojawia się to określenie w stosunku do mieszkańców miasta.

 

Moje wrażenia...

Cóż, nie pamiętam odcinka od którego zacząłem oglądać ten serial. Nie mniej, oglądam go niemal od początku i obecnie jest to jeden z moich ulubionych. Lubię go za to, że ma ciekawe postacie, luźno podchodzi do różnych spraw i często parodiuje inne seriale, czy filmy, gry, itd jak np "Dragon Ball", nawet w kilku odcinkach, anime i stare gry RPG. Tego podobnych motywów jest pełno w każdym odcinku, do tego dochodzą karykaturalne miny.

Obecnie mamy już 3 sezon, jak dla mnie to 2 i 3 sezon wymiatają, 1 sezon był raczej tylko dobry.

A jakie wy macie zdanie o tym serialu?

Edytowano przez BiP
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam go od kiedy tylko pojawił się w Polsce :D

Kreskówka mnie zachwyciła nie tylko ciekawą fabułą, a świetną animacją, która jest zrobiona genialnie :)

Są bohaterowie z którymi można się utożsamiać.

 

Jest to jedna z moich ulubionych współczesnych kreskówek. :D:D:D 

Edytowano przez Twister
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial jest genialny, choć zdarzają się tam takie odpały jak kanibalizm, czasem zdarza się jak Banana Joe, chciał zjeść lody bananowe, a Anton żywy tost, zjada inne tosty, a czasem nawet sam siebie. Ogólnie ten serial, pokazuje treści, jakie są pomijane w innych i za to go cenię. Czasem nawet pojawiają się przerywniki z reala, jak np Sussie– brzydka, niechlujna, łakoma kukiełka. Jest odwróconą brodą w sukience czego dowiadujemy się w odcinku Noc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się średnio podobała, co prawda, to była jedna z niewielu kreskówek ostatnimi laty, które tam oglądałem, lecz nie porwała mnie zbytnio. Oceniam na 5/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 6/30/2017 o 17:33, BiP napisał:

Czasem nawet pojawiają się przerywniki z reala, jak np Sussie– brzydka, niechlujna, łakoma kukiełka. Jest odwróconą brodą w sukience czego dowiadujemy się w odcinku Noc.

Nie zajęło mi długo wydedukowanie, że Sussie to odwrócona broda :P

 

Ostatnio coś mi wrócił zapał do oglądania tego. Jak się wczuję, to łykam w całości, tak fajnie to rąbnięte. Moimi ulubionymi postaciami są rodzice Gumballa.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SebastianRichCountryOwner napisał:

Agnieszki Fajlhauer  (głos Wielkiej i Wszechmocnej Trixie )

Tak? Nawet nie wiedziałem o tym, choć faktycznie brzmiał mi podobnie xD Teraz lubię ją jeszcze bardziej, po za tym ma spoko charakter i wygląd.

 

Grała też:

-My Little Pony: Equestria Girls - Igrzyska Przyjaźni – Sugarcoat

-1983: Dookoła świata z Willym Foggiem –

Romy (wersja na VCD z 2007 roku), (Też moja ulubiona postać z tego filmu/serialu)

-1986-1987: Mój mały kucyk –

Wstążka (druga wersja),

Tęcza (druga wersja) (lol nawet w G1 występowała :bronies: )

-2008-2009: Ben 10: Obca potęga – Czarodziejka (odc. 35, 41) (też moja ulubienica)

-2009: Bakugan: Młodzi wojownicy – Nowa Vestroia –

Mira Clay,

-2011: Bakugan: Młodzi wojownicy – Świat Mechtoganów – Mira Clay (odc. 27-29, 31-32) (tu podobnie jedna z lepszych postaci serii)

-Lightning Dust (odc. 59),

-2014: Lolirock – Praxina

-2004: Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie – Daphne Blake (jedna z moich ulubionych postaci wogule)

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, SebastianRichCountryOwner napisał:

Skoro już przytaczasz role dubbingowe Pani Agnieszki Fajlhauer, to nie można zapomnieć o France z "Domu dla zmyślonych przyjaciół Pani Foster" :)

Też klasyka i też spoko serial, którego już nie ma :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Swego czasu oglądałem rano z tatą (chyba był nawet większym fanem niż ja).
Jeden z lepszych seriali animowanych, bardzo miło go wspominam. Moja ulubiona postać natomiast to Richard, tak się chyba nazywał ten ich ojciec. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

No te nowe odcinki muszę przyznać, że wymiatają. Jeden odcinek był o wiadomościach, inny parodiował "Gwiezdne Wojny", a inny to musical. Ogólnie trzymają poziom :enjoy:

 

Nawet wymienione były Katowice, ale nie wiem, czy to było w oryginale, czy tylko taki mały ukłon ze strony polskiego dubbingu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kilka ciekawostek o serialu.

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Donald Trump

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Spoiler

 

Na koniec najmocniejszy odcinek moim zdaniem całego serialu, który nie był emitowany jeszcze w Polsce, ale mam nadzieję, że cenzura się nie dopierniczy i go jednak emitują.

Spoiler

 

Jeśli ktoś dotrwa tak jak ja do końca wszystkich tych materiałów, to szacun, jednak jego wyobrażenie samego świata tego serialu może ulec zmianie. Nie mniej cieszy mnie fakt, że jeszcze masa nowych odcinków do obejrzenia będzie, jak tylko zostaną przetłumaczone na Polski, ale nadal smuci to, że sezon 8 najpewniej będzie ostatnim, czyli ten który właśnie leci w USA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 8 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...