Skocz do zawartości

Gra My Little Investigations - Oficjalne spolszczenie


Accurate Accu Memory

Recommended Posts

wzgec.jpg

 

Witam, z tej strony ponownie Accurate z dawnej Biblioteki Sunbursta. Postanowiłem sam zakończyć to szamb... Tą sprawę. Jak zapewne wiecie a może i nie, głównym celem powstania pierwotnej grupy, było wydanie polonizacji do gry "My Little Investigations" autorstwa Equestrian Dreamers.

Jak zapewne wiecie też z tego tematu - a może i nie, jesli go nie czytacie - przez pewna kłótnie tam opisaną, grupa się rozleciała - i przynajmniej oficjalnie - nie istnieje już dłużej.

 

Jednakże jako człowiek, który pracował na sporej większości tekstów w grze, razem z innymi... A także z @Czakara , pierwotnym "wskrzesicielem projektu MLI PL". I osobą która zebrała grupę tłumaczącą... Postanowiłem wydać nasze spolszczenie do pierwszej sprawy pod tytułem "True Blue Scootaloo".

 

Oświadczam, że moją intencją nie jest o tyle zablokowanie wydania tłumaczenia, jak w przedstawionym przeze mnie temacie twierdził @Silicius, który z resztą zażądał od grupy by się odcięła od mojego stanowiska, jakoby nie było ono prawdą. Co jest bzdurą wierutną - tylko udowodnienie owemu osobnikowi, że nie dam sobie wmawiać - nie wiem jak inni - że praca na rzecz "jego biblioteki" nie jest moja. Wszyscy mamy prawo do tego dzieła, także i on. Dlatego wypisze go także w creditsach.

 

My Little Investigations: "True Blue Scootaloo"

Spoiler

Biblioteka Sunbursta

Liderzy:

@Silicius, @Midday Shine.

Pomysłodawca:

@Czakara.

Tłumaczenie i korekta:

@Silicius, @Accurate Accu Memory, @Midday Shine, @kuco fan,@Szonszczyk, @Lyokoheros, @Dolar84, @Lucas, @Prilixu.

Wsparcie techniczne:

@Silicius.

Obróbka grafiki:

@kuco fan

Beta testerzy:

@Gandzia, @SoulsTornado, @Hurrcio

Oto i cały zespół...

 

 

Instalacja

Spoiler

Wymagana jest podstawowa wersja gry:

My Little Investigations

Instalatory dla systemu [ nie wymagają podstawowej/oryginalnej gry. Oryginał wymagany do ręcznej Polonizacji z paczki według poradnika. Gdyby poniższe wam nie zadziałały ]:
Windows 7 i 10 64 bit
Windows 7 i 10 32 bit
Windows XP 32 bit

Paczka i poradnik instalacji w razie W.

 

 

UWAGA! Kiedy spolszczenie zostanie wysłane do twórców, zostanie umieszczone bezpośrednio w grze.

Za pomoc w uczynieniu tego posta bardziej czytelnym, dziękuje @Lucasowi :)

 

 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dolar84 napisał:

Może i chciał dobrze, ale i tak zawalił sprawę i podał nieprawdziwe informacje.

 

Nigdy. nie byłem beta-testerem tej gry.

To nie szukałeś błędów w tłumaczeniu?

 

4 godziny temu, Lucas napisał:

Poradnik do własnoręcznej instalacji spolszczenia. Pliki do instalacji znajdują się w głównym poście.
~Lucas, członek projektu.

 

6 godzin temu, fluttershypony napisał:

Pobrałem grę i spolszczenie. Kliknąłem Nowa gra i mam taki komunikat. Nie mogę zagrać.

Co do tego... To wygląda na to, że coś jest nie tak z instalatorami. Jak sprawdzałem na obu moich systemach, automatyczne instalatory działały prawidłowo...

 

UWAGA, możesz powiedzieć, na jakim systemie siedzisz i jakiego użyłeś? MUSISZ URUCHOMIĆ TYLKO JEDEN Instalator! na XP instalujesz wersje XP, a na 7+ wersje windows 7, nie oba naraz!

 

UPDATE: Przeinstalowałem grę od zera. Mogę potwierdzić, że instalator Windows7 jest w pełni funkcjonalny, nie spotkałem twojego problemu @fluttershypony. Musiałeś popełnić jakiś błąd. Albo masz win 8, 81. Które powinny działać, ale NIE zostały przetestowane z racji nie posiadania przeze mnie tych systemów. Wind 10 powinna działać z racji, że dane gry znajdują się dokładnie tam co na win10. Jednak też tego nie sprawdzałem.

UPDATE2: Okazuje się, że win xp i 7 działają, problem pojawia się na win10, MLI na nim faktycznie ma polskie menu, jednak instalator nie spolszcza sprawy. Cóż, założyłem, że powinien działać na systemach wyżej od 7ki. Nie byłem jednak tego pewien

 

@Dolar84jeśli popełniłem pomyłkę, to bardzo przepraszam. Już to poprawiłem.

 

 

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Accurate Accu Memory napisał:

To nie szukałeś błędów w tłumaczeniu?

 

 

Co do tego... To wygląda na to, że coś jest nie tak z instalatorami. Jak sprawdzałem na obu moich systemach, automatyczne instalatory działały prawidłowo...

 

UWAGA, możesz powiedzieć, na jakim systemie siedzisz i jakiego użyłeś? MUSISZ URUCHOMIĆ TYLKO JEDEN Instalator! na XP instalujesz wersje XP, a na 7+ wersje windows 7, nie oba naraz!

 

UPDATE: Przeinstalowałem grę od zera. Mogę potwierdzić, że instalator Windows7 jest w pełni funkcjonalny, nie spotkałem twojego problemu @fluttershypony. Musiałeś popełnić jakiś błąd. Albo masz win 8, 81. Które powinny działać, ale NIE zostały przetestowane z racji nie posiadania przeze mnie tych systemów. Wind 10 powinna działać z racji, że dane gry znajdują się dokładnie tam co na win10. Jednak też tego nie sprawdzałem.

UPDATE2: Okazuje się, że win xp i 7 działają, problem pojawia się na win10, MLI na nim faktycznie ma polskie menu, jednak instalator nie spolszcza sprawy. Cóż, założyłem, że powinien działać na systemach wyżej od 7ki. Nie byłem jednak tego pewien

 

@Dolar84jeśli popełniłem pomyłkę, to bardzo przepraszam. Już to poprawiłem.

 

 

Mam win7 i instalowałem spolszczenie do win 7. Nie wiem w czym problem, może usunę grę i jeszcze raz zainstaluje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fluttershypony napisał:

Mam win7 i instalowałem spolszczenie do win 7. Nie wiem w czym problem, może usunę grę i jeszcze raz zainstaluje. 

Spróbuj. ja mam 7ke, tyle że 64 bity, ale testowałem i na 32 bitach i działa... Spróbuj ja kompletnie zreinstalować. Nad windowsem 10 pracujemy bo faktycznie nie działa :(

 

Ale instalator uruchom jako administrator, jeśli możesz, może masz brak uprawnień? Prawy na plik i tam masz w menu.

 

AKTUALIZACJA: Pełne instalatory, czyli gra + wgrane od razu spolszczenie, zostały dodane na końcu 1szego postu. I powinny być preferowaną formą instalacji polskiej lokalizacji MLI.

 

Proszę też o zgłaszanie problemów, jeśli dalej by występowały.

 

Do @fluttershypony, jeśli polonizacja ci dalej nie działa. Pobierz pełny instalator dla swojego systemu. Skoro jesteś na siódemce, zobacz jaki masz system. Najlepiej to zrobić klikając prawym przyciskiem myszki na "komputer" w menu start i "właściwości". Jeśli "typ systemu" będzie 64 bitowy lub 32 bitowy, to już łatwo będzie ci dobrać odpowiednią wersje. Powinieneś uniknąć wtedy problemów.

Edytowano przez Accurate Accu Memory
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2017 o 17:59, Accurate Accu Memory napisał:

Do @fluttershypony, jeśli polonizacja ci dalej nie działa. Pobierz pełny instalator dla swojego systemu. Skoro jesteś na siódemce, zobacz jaki masz system. Najlepiej to zrobić klikając prawym przyciskiem myszki na "komputer" w menu start i "właściwości". Jeśli "typ systemu" będzie 64 bitowy lub 32 bitowy, to już łatwo będzie ci dobrać odpowiednią wersje. Powinieneś uniknąć wtedy problemów.

Dzięki już działa :bronies:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2017 o 21:56, Midday Shine napisał:

Wszystkie teksty wyświetlają się po polsku czy są jakieś wpadki?

Są po polsku, jest ok.

Doszedłem do końca, nie zauważyłem żadnych błędów.

Fajne teksty i fabuła :fluttershy5:

Myślałem, że gra będzie dłuższa, ale i tak super.

Edytowano przez fluttershypony
Aktualizacja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto OFICJALNY - a przynajmniej pierwszy po Polsku - Gameplay z naszego tłumaczenia :) Ale jeśli chcesz zagrać i spróbować WŁASNYCH sił, nie radzę oglądać, lub jedynie w ostateczności :)

 

Spoiler

 

Ps: Gameplay został oficjalnie ukończony :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
4 godziny temu, Silicius napisał:

UPDATE: Spolszczenie zostało wysłane do twórcy gry. Można się niedługo spodziewać oficjalnego wydania w updatecie gry.

Potwierdzam, dostaliśmy informacje od twórcy gry, GabuEx'a, spolszczenie ma być "wkrótce" zaimplementowane. Dla bezpieczeństwa, radzę zainstalować grę ze strony twórców, gdy to się oficjalnie stanie. Nie wiem jak zadziała UPDATER w przygotowanym przeze mnie instalatorze. Gdyż kopiuje on na dysk same pliki gry, nie dodając wpisów w rejestrze systemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Twórcy My Little Investigations, Equestrian Dreamers ogłosili, że nie będą kontynuować prac nad MLI. Tym samym my, Królewskie Archiwa Canterlotu ogłaszamy, że nie będziemy dla Was tłumaczyć kolejnych spraw tejże gry. Dziękujemy za Wasze wsparcie i mamy nadzieję, że zobaczymy się w kolejnych naszych przekładach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...