Skocz do zawartości

[Projekt] Inny kalendarz o MLP


The Silver Cheese

Recommended Posts

Kucykowy kalendarz

w nieco innym stylu

 

Hej wszystkim. Jako, że wakacje już nastały, to chciałbym się zabrać za jeden z moich projektów, który od dłuższego czasu chcę zrealizować. I tutaj kieruję prośbę i pomoc do waszego grona. 

 

Mój projekt dotyczyłby kucykowego kalendarza, w formie wyrywanych kartek lub przenośnego zeszycika. Jeśli kojarzycie, to często takie kalendarze posiadają cytaty znanych naukowców, myślicieli, filozofów lub bardziej wyszukane przepisy na wypieki, przetwory czy nawet zadania do wykonania na określony dzień, itp. Zamierzam w podobny sposób zrobić taki kalendarz w stylu MLP.

 

Stąd kieruję tutaj prośbę, a zarazem propozycje współudziału w projekcie. Co mogę zaoferować w zamian?

 

Uprzedzając pytanie. Czemu tutaj, a nie coś w rodzaju Kickstartera? Jeden, dość oczywisty powód -> Ha$bro :crazytwi3:

 

Jako, że projekt nie będzie aż tak wymagający, choć czasu trochę weźmie, to większość może dołożyć swoją cegiełkę, m.in:

 

1) Każda osoba, która pomogła w czasie tworzenia projektu będzie uwzględniona na stronie poświęconej autorom i twórcom kalendarza. 

 

2) Jeśli dojdzie do dystrybucji to przewiduję za współudział nagrody w postaci:

     a) Dla 2 osób, które w największym stopniu wzięły udział w projekcie, dostaną darmowy egzemplarz kalendarza;

     b) Zniżki na zakup ów kalendarza w zależności od udzielonej pomocy w projekcie (max nawet do 25%);

 

Przejdźmy do następnej części, a konkretnie do realizacji.

 

Co będzie potrzebne do projektu?

 

1) Cytaty. Na pierwszym miejscu cytaty postaci z serialu MLP:FiM i serii EG. Jak tych nie będziemy już umieli znaleźć to cytaty znanych ludzi, filozofów, myślicieli, aktorów, itp. KTÓRE BĘDĄ ZWIĄZANE z postacią z serialu, więc zastanówcie się dwa razy zanim uznacie czy ten cytat będzie odpowiedni dla poświęconej postaci. Jakie postacie będą uwzględnione w kalendarzu? 

 

Spoiler

1) Twilight Sparkle

2) Applejack

3) Rarity

4) Fluttershy

5) Pinkie Pie

6) Rainbow Dash

7) Sunset Shimmer 

8) Starlight Glimmer

9) Princess Luna

10) Princess Celestia

11) CMC

12) Discord

 

Jak widać, 12 postaci* (wiem, CMC to w sumie 14 :P) na 12 miesięcy.

 

2) Oprócz cytatów można pomyśleć też o tym co danego bohatera wyróżnia, dlatego oprócz cytatu warto pomyśleć o np. wykonaj takie zadanie: "napisz list do przyjaciela" czy dać na dany dzień przepis na ciasto, ciekawostkę z serialu, życia, świata, etc.. Pamiętajcie, że MA TO MIEĆ ZWIĄZEK z daną postacią !!  

 

3) Grafiki. Tak, strony będą poświęcone postaci (chyba nawet postać będzie jedna na cały miesiąc), zatem jak ktoś ma wolny czas i zdolności projektowania graficznego (projektowania, nie rysowania, a to różnica :twilight8:) to będzie trzeba zaprojektować oprawę wizualną stron takiego kalendarza pod te 12 postaci w różnych kompozycjach.  

 

Chyba przekazałem wszystko. Jeśli ktoś jest chętny do współpracy to napiszcie do mnie wiadomość wraz z już gotowymi cytatami czy z prośbą o projektowanie graficzne kalendarza. Mam wielkie nadzieję co do tego projektu i mam nadzieję, że znajdą się wśród was osoby, które też dołożą swój wkład w ten projekt oraz mi chętnie pomogą :giggle:.

 

MAŁA UWAGA!! Praca będzie wrzeć od 5 lipca wieczorem, gdyż w ten dzień mam jeszcze jeden, ostatni egzamin po południu na uczelni, więc 3 i 4 lipca mogę nie być aż tak aktywny na forum.  

Edytowano przez The Silver Cheese
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit

Pomysł kapitalny, mogę w jakiś sposób pomóc z tym: 

7 minut temu, The Silver Cheese napisał:

2) Oprócz cytatów można pomyśleć też o tym co danego bohatera wyróżnia, dlatego oprócz cytatu warto pomyśleć o np. wykonaj takie zadanie: "napisz list do przyjaciela" czy dać na dany dzień przepis na ciasto, ciekawostkę z serialu, życia, świata, etc.. Pamiętajcie, że MA TO MIEĆ ZWIĄZEK z daną postacią !!  

Wtedy prosiłbym o takie dokładniejsze wprowadzenie co dokładniej mam robić. Od 11 lipca bodajże będę miał 2 tygodnie czasu, potem 10 dni przerwy i wolne do końca sierpnia, później może być już gorzej z czasem, ale wiadomo, że jakaś chwilka raczej się znajdzie ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ziemowit napisał:

Pomysł kapitalny, mogę w jakiś sposób pomóc z tym: 

Wtedy prosiłbym o takie dokładniejsze wprowadzenie co dokładniej mam robić. Od 11 lipca bodajże będę miał 2 tygodnie czasu, potem 10 dni przerwy i wolne do końca sierpnia, później może być już gorzej z czasem, ale wiadomo, że jakaś chwilka raczej się znajdzie ;) 

 

Przykłady podałem, więc tu należałoby wywiązać się kreatywnością oraz myślą czy to będzie odpowiednie do kalendarza, tak, że człowiek, który to zakupi na pewno takie rzeczy będzie czytać i to go zaciekawi, zadanie wykona, zrobi ciasto, wyjdzie na dwór, itp. jest wiele możliwości, bo do cytatów nie należy się jedynie ograniczać :twilight8:.

Edytowano przez The Silver Cheese
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, The Silver Cheese napisał:

1) Twilight Sparkle

2) Applejack

3) Rarity

4) Fluttershy

5) Pinkie Pie

6) Rainbow Dash

7) Sunset Shimmer 

8) Starlight Glimmer

9) Princess Luna

10) Princess Celestia

11) CMC

12) Discord

 

Jak widać, 12 postaci* (wiem, CMC to w sumie 14 :P) na 12 miesięcy.

Mała sugestia: A może by tak Lunę zamienić miejscami z Celestią? Celestia jest przedstawiona jako nauczycielka, więc wrzesień kojarzący się z rozpoczęciem nauki jest dla niej idealny. Natomiast pażdziernik, który wiele osób skojarzy z Halloween (a dobrze wiemy jak wyglądają obchodzy Nightmare Night w Equestrii :)) chyba pasowałby do Luny. A pomysł świetny, postaram się za jakiś czas coś od siebie dołożyć :celgiggle:

Edytowano przez JeffTheKillerYT
poprawa zdania, które wyszło nie tak jak chciałem
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
33 minuty temu, The Silver Cheese napisał:

Przykłady podałem, więc tu należałoby wywiązać się kreatywnością oraz myślą czy to będzie odpowiednie do kalendarza, tak, że człowiek, który to zakupi na pewno takie rzeczy będzie czytać i to go zaciekawi, zadanie wykona, zrobi ciasto, wyjdzie na dwór, itp. jest wiele możliwości, bo do cytatów nie należy się jedynie ograniczać :twilight8:.

Właśnie chodziło mi o jakieś ograniczenia itp. To jak wspominałem pomysł to truskawka na torcie, postaram się w jakiś sposób pomóc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalendarz z kucykami? Extra!!! postaram się pomóc w wolnej chwili którą znajdę na to bo pomysł jest wyczesany przy okazji pogłębię sobie wiedzę o kucykach.:runningvinyl::lyraaxe:

Edytowano przez Downhill dash
Błędy w pisowni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...