Skocz do zawartości

Witam wszystkich serdecznie!


W.B.

Recommended Posts

Witam

Zarejestrowałam się na tym forum z nieco innych przyczyn niż większość z Was. Jako że jest to chyba najbardziej rozchwytywana i zgłębiana przez ludzi bajka, jestem przekonana że poznam jej tajniki od podstaw. Od długiego czasu pracuję nad zbiorem opowiadań dla młodszych czytelników. Niestety , gdy skończyłam pisać kilka z nich okazało się, że są zbyt infantylne dla starszych dzieci i zbyt "brutalna" dla młodszych. Ja tam brutalności nie widzę, ale rodzice i tak lepiej wiedzą. Kucyki to typowe widowisko dla dzieci, dlatego czytając wypowiedzi z tego forum i czasami zadając pytania będę wykorzystywać zdobytą wiedzę, by odpowiednio zmodyfikować moje wypociny. Mam nadzieję, że dobrze zrozumiecie moje zamiary.

Żeby nie odbiegać od tematu tego działu napiszę trochę o swojej osobie. Mieszkam w małej miejscowości nieco odciętej od innych miast. Nie ma tu absolutnie nic, nawet pociągi nie chodzą. Mieszkam w obśrupanym mieszkanku, które wynajmuje od swojej własnej babci z którą mam na pieńku. Obecnie pomagam rodzicom z koszmarną robotą w sadzie czereśniowym, podczas której nawet nie ma czasu na posiłki. Oprócz tego czasem robię ilustracje do książek i sprzedaję pierdoły. Jeszcze niedawno mieszkałam w swoim rodzinnym miasteczku w którym osiągnęłam bardzo dobre wyniki w nauce i lepiej mi się wiodło. Jeśli znajdę chwilę wolnego czasu, to słucham rocka psychodelicznego, szwendam się  bez celu po mieście, najchętniej w nocy, kiedy nikt się nie gapi lub wyjeżdżam gdzieś zajmować się swoją pasją, czyli ornitologią i zbieraniem rzeczy, które z pewnością są dla was na tyle obrzydliwe, że wolelibyście nie wiedzieć cóż to takiego.

Liczę na Wasze zrozumienie i w miarę miłe przyjęcie. Dodam że nie jestem fanką cukierkowych kucyków, ale tą społeczność szanuję, tak jak prawie każdą inną. Nie lubię tych co obrażają. Jak widzę takich mam trudności z zapanowaniem nad sobą i sama mam ochotę ich poniżyć i poznęcać się. To może nie zabrzmieć najlepiej, ale jak sobie o tym pomyślę, to mnie ręka świerzbi.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko

 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię serdecznie w naszych skromnych progach <3 

Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz aczkolwiek muszę cię ostrzec by niektóre wypowiedzi odczytywać z dystansem, bo osoby są tu różne :squee: Podejrzewam, że szybko wyłapiesz co i jak. I kto wie? Może nawet polubisz cukierkowe kucyki ^^ 

 

Ciekawą masz pasję. Mówię tu o ornitologii oczywiście :3 Zamierzasz coś robić w tym kierunku czy podchodzisz do tego bardziej hobbystycznie? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję z miłe przyjęcie. Ornitologia na razie hobbystycznie, bo nie mam za bardzo czasu, ale za parę lat, jak się moja sytuacja ustabilizuje to zamierzam zrobić licencję obrączkarską.

Już znalazłam parę rzeczy , które mogą mi się przydać, m.in. przykłady wzajemnych relacji między przyjaciółmi. W moim opowiadaniu nie wyglądają najlepiej i już słyszałam opinie, że główna bohaterka jest sztywna i niemiła, choć mnie wydaje się całkiem w porządku.

Jestem dość sceptycznie nastawiona do tej słodyczy. Niektóre sytuacje są dość niedorzeczne, bo np. nie rozumiem jak można lubić prace w sadzie i jeszcze dobrze się przy tym bawić? Ja nie znoszę, choć robię to od lat. Ale w bajkach rzeczywistość jest nieco inna, dlatego ciężko stworzyć coś odpowiedniego dla danej kategorii wiekowej. Moje nie pasuje do żadnej, przynajmniej teraz :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cześć

 

Muszę przyznać, że trochę nie rozumiem powodu Twojej obecności na forum - wystarczy rzut oka na dział fanficów by dojść do wniosku, że o pisaniu bez przemocy zbyt dużo się tu nie dowiesz... Niemniej, miło że wpadłaś. Kto wie, może nawet pewnego dnia polubisz serial?

 

Pozwól że zgodnie z forumową tradycją zadam Ci parę pytań:

1) Ulubiona piosenka/album/zespół w zakresie rocku psychodelicznego

2) Jakie odcinki kuców próbowałaś oglądać?

 

8 godzin temu, W.B. napisał:

Niektóre sytuacje są dość niedorzeczne, bo np. nie rozumiem jak można lubić prace w sadzie i jeszcze dobrze się przy tym bawić? Ja nie znoszę, choć robię to od lat.

Cóż, większość osób nie znosi matematyki i fizyki. Ja je uwielbiam. Podobnie z metalem czy dubstepem. Albo ogólniej ze sportami (nienawidzę piłki nożnej). Podobnych przykładów można mnożyć na pęczki.

Chociaż w MLP trochę niedorzeczności jest; na forum jest to czasem przedmiotem długich i dość autystycznych analiz.

 

Miłej zabawy na forum!

Edytowano przez Mordoklapow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum :bronies:

13 godzin temu, W.B. napisał:

dlatego czytając wypowiedzi z tego forum i czasami zadając pytania będę wykorzystywać zdobytą wiedzę, by odpowiednio zmodyfikować moje wypociny. Mam nadzieję, że dobrze zrozumiecie moje zamiary.

Spoko jak masz jakieś pytania to zadawaj śmiało każdy ci na nie chętnie odpowie :) Mam nadzieję że będziesz tu bywać często i odpowiednio wykorzystywać "zdobytą wiedzę" :D 

Może po odpowiednio długim czasie tu spędzonym  MLP przypadnie ci do gustu :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie już się domyślasz to każdy tutaj będzie próbował przekabacić Cię na stronę Celestii i z czasem pewnie któremuś z nas się to uda. 
A teraz dołożę własną cegięłkę i witam Cię serdecznie w naszej cukierkowej społeczności fanów kolorowych kucyków. Mam nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej i zdobędziesz potrzebne Ci do pisania informacje. :aj5:

Ku chwale Księżniczkom!

~Wilczek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, W.B. napisał:

bo np. nie rozumiem jak można lubić prace w sadzie i jeszcze dobrze się przy tym bawić?

 

Też nie lubię takich prac, ale moja mama i babcia to uwielbiają. Owszem, męczyły się podczas np, pielenia całych grządek (bo mama ma działkę, babcia też miała więc roboty jednak mniej, ale nie da się ukryć, że bywa męcząca) ale i tak to robiły i w przypadku mamy robi nadal uznając to za przyjemne nawet po pracy. Myślę, że bardziej chodzi tu o satysfakcję z wyhodowania dobrego plonu oraz miłości do roślin. 

 

Swoją drogą nie uważasz, że lepszym pomysłem byłoby obejrzenie bajek skierowanych do interesującej cię grupy wiekowej? Więcej wniosków wyciągniesz niż czytając posty, w większości dorosłych ludzi, którzy podejście do postaci mają zupełnie inne niż dzieci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mordoklapow napisał:

Muszę przyznać, że trochę nie rozumiem powodu Twojej obecności na forum - wystarczy rzut oka na dział fanficów by dojść do wniosku, że o pisaniu bez przemocy zbyt dużo się tu nie dowiesz...

Ja bym dla naszej pisarki proponował Sinsa, czy poboczne opowiadania o Nyx. Kiedyś słyszałem opini9e, że Past Sins nadaje się nawet dla 6-7 latka :) A opowieść dobra, rodzinna, o więzi rodzic-dziecko :)

 

@W.B.Polecam zapoznać się z Opowiadaniem Past Sin i jego pobocznymi... https://mlppolska.pl/topic/556-past-sins-i-historie-poboczne-plzdarksadslice-of-life/#comment-16158

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...