Skocz do zawartości

[Konkurs fotograficzny] Zadania! (Część Thoraxa)


Szonszczyk

Recommended Posts

Już chciałem pisać, że "JAKIE TO STRASZNE OPÓŹNIENIE ZNOWU MAM HURR DURR" ale zdałem sobie sprawę ... że takowego nie ma xD

 

[opis będzie kiedy napiszę :v ]

 

Zadanie ósme!

Z tego powodu, że to ostatnie ze średnich ... to macie trochę trudniejsze zadanie: Sfotografuj i opisz motyla (jak się nazywa, ile ma lat ... wiecie, takie podstawowe rzeczy).

Protip: Łąka jest najlepszym miejscem gdzie można takowego znaleźć, więc poproście swoich znajomych, kumpli, matkę bądź sąsiada by was zawiózł na pobliską łączkę! I heja na polowanie na motylki!

Od: teraz! 
Do: 30 lipca, 23:59:59 (lub później za podaniem SENSOWNEJ przyczyny w PW do mnie)

Zdjęcia należy umieszczać w tym temacie w spoilerach.

Powodzonka!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

e46ba7dd5a836.jpg

Dobra motyl jest teraz to co o nim wiem. Jest to Rusałka Admirał jeden z najpiękniejszych motyli polski rozpiętość skrzydeł ok 6 cm jest z rodziny rusałkowatych. Z góry przepraszam, że zdjęcie nie jest w spoilerku ale jestem na wakacjach i mam dostępny tylko telefon co uniemożliwia dania zdjęcia w spoilerki ;)

Edytowano przez Miszcz Tencz
Wrzuciłem zdjęcie w spoiler i poprawiłem parę błędów ortograficznych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że niedawno dla zabicia nudy robiłam zdjęcia w ogrodzie i udało mi się przyłapać motyla na kwiatku :D

Rusałka pawik (Aglais io) najpopularniejszy gatunek motyli w Polsce. Jego charakterystyczną cechą są skrzydła pokryte kolorowymi plamkami tzw. pawimi oczkami. Rozpiętość skrzydeł wynosi około 5 cm, a długość ciała: 3,5 cm.

Ciekawostka: pawik jest gatunkiem długowiecznym, dorosły osobnik może żyć nawet 10 miesięcy. 

Spoiler

Motyljpg_qpawaap.jpg

cień trochę psuje efekt

 

Edytowano przez Miszcz Tencz
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zrobiłem wczoraj na działce. Na liściu zobaczyłem brązowy liść, który zaczął się poruszać. Okazało sie, że to motyl, który wygląda jak liść i w ten sposób się kamufluje. Może nie jest piekny kolorowy, ale na pewno bardzo sprytny. Niestety nie wiem jak się nazywa, nie znalazłem informacji na jego temat. Ale motylek bardzo ciekawy :-)

DSC_0269.JPG

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na pogodę w Poznaniu oraz dosyć zajęty tydzień nie mogłem zrobić zdjęcia motylka na łące, ale takie coś wleciało mi do pokoju, i gdybym zobaczył to na łące to bym pomyślał że to motylek. Chyba że to tylko ja :rainderp: 

Spoiler

IMG_20170727_013107.thumb.jpg.4f034336331db8c894e5c6283bc7d038.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdążyłeem, zdążyłeem! Na szczęście zawsze robię pełno zdjęć wszystkiego więc jestem ubezpieczony xD
Więc to Dostojka Latonia (mogę się mylić, bo Dostojek jest parę, a na moje oko wszystkie wyglądają prawie identycznie), wypuściłem go z pułapki jaką zastawił na niego pewien pająk. Miałem przez to okazję zrobić mu fotkę prezentującą go w całości ;)Występuje na terenie całej Polski więc nietrudno na niego trafić. Taki typowy motyl, nie wyróżnia się niczym specjalnym, prócz tego że jest ładny nawet ze złożonymi skrzydłami, na zewnętrznej stronie ma srebrne plamki.

Spoiler

jSVYNqW.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia parafialne!

Jak niektórzy z was pamiętają, miały się odbyć aż 3 poziomy trudności zadań. Mam dla was smutną wiadomość: z powodu nie dyspozycyjności Clockwork zadania trudne NIE ODBĘDĄ SIĘ. Ja z @Kruczek przepraszamy za zaistniałą sytuację i jedyne co możemy obiecać to rozstrzygnięcie konkursu w najbliższym tygodniu. Dziękujemy Wam za Wasz udział. Wysłaliście naprawdę ładne zdjęcia (przez co będziemy mieli trudniej z wybraniem zwycięzcy :v ).

Życzę miłej drugiej połowy wakacji!

Miszcz Tencz :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

@Kruczek już zrobiłem -,-

 

Oto wyniki końcowe:

1. @fluttershypony

2. @Mielcar

3. @Miłosz Krywko

(jeśli ktoś chce się dowiedzieć ile dostał punktów proszę pisać)

 

Za opóźnienie przepraszam, a po nagrody proszę zgłosić się do @Kruczek. Dziękuję, że wzięliście udział w naszym konkursie i życzę wam dalszych sukcesów.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yays

Tak jak wyżej, zwycięzców proszę o zgłoszenie się po upominki za pomocą prywatnej wiadomości, wiadomość powinna zawierać dane do przesyłki, bądź jeśli ktoś z jakiegoś powodu nie chciał przyjąć nagrody - również proszę mnie uprzedzić, bo chciałem załatwić wysyłkę jedną wizytą na poczcie ^^ 

Dziękujemy za udział, loffki :efWiK:loffki

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano otrzymałem paczkę :squee: Komiks naprawdę super, świetne teksty i rysunki, no i  opisana historia, wciągająca i zaskakujaca. To mój pierwszy komiks MLP jaki trafił w moje kopytka, nie sądziłem, że będzie taki fajny. Jak będę miał okazję, z chęcią przeczytam pozostałe części :fluttershy5: Kubek też fajny i przypinka. Jeszcze raz dziękuję za nagrodę, sprawiła mi dużo radości :fshug:

DSC_0286.JPG

Edytowano przez FlutterFun
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...