Skocz do zawartości

KucykowyMinecraft.pl


Sticzu

Recommended Posts

Witam, jestem nowy na tym Forum, zresztą to witać. :spin: Szczerze mówiąc bardzo rzadko piszę na forach (praktycznie w ogóle), więc prosiłbym o wyrozumiałość w razie jakichś błędów, oraz bezkompromisową krytykę, z tym że popartą argumentami.
Przejdźmy do rzeczy. 6 tygodni temu, dokładnie 16 maja włączyliśmy Serwer Kucykowy Minecraft Ja i Bati, (kolega poznaliśmy się na kucykowym teamspeaku). Ja mam doświadczenie w tworzeniu serwerów, małych, bo małych, ale przez 5 lat różne serwery miałem. Bati... on może z kilkanaście godzin grał w mc więc niewiele może pomoc, chociaż nie powiem, pomaga bardzo dużo. :derp6: Grafiki i tekst na stronie serwera on zrobił, ja tylko szablon w html/css. przez 3 tygodnie było dobrze, budowaliśmy serwer, gracze wchodzili niedużo... z 3 do 6 max chociaż ich tam 20 się przewinęło przez życie serwera :D . Jakoś to było. Jednakże wspomniany serwer miał być inny od pozostałych. Wcześniejsze serwery robiłem dla znajomych (głównie) bez wielkich rzeczy, podstawowe pluginy, wszystko zrobione w 2, 3 godziny i serwer oficjalnie startował jak cubum.xyz ( z 7 miesięcy już jest). Kucykowyminecraft.pl taki jest jego adres, jak i strona www, miał być większym serwerem - znaczy, oprócz podstawowego "surwiwalu" miały się znaleźć tam różne atrakcje: parkury, Creative, eventy, labirynty, itd.
Ale... Prowadzenie działalności (mam serwis elektroniki w pobliskim miasteczku), serwer i szkoła, do tego kursy i własne życie, niezbyt chciały iść w parze... :crazytwi3: . Serwer nie był przez zemnie rozwijany przez ok. 2 tygodnie, wsparcie niestety z braku czasu, było małe, a niestety, pomimo kadry operatorów ( w swoim czasie było ich kilku) serwer bez mojego wsparcia podupadł.
Niestety tylko ja miałem dostateczną wiedzę, aby konfigurować technicznie serwer (pluginy, vpsy, konsole, itd.). :(. Reszta operatorów i graczy, tak się złożyło, że, albo pojechali gdzieś (wakacjie), albo mają dzieci i czasu nie mają, albo już sam nie wiem co.

 

Dlatego: proszę o pomoc przy serwerze kucykowyminecraft.pl
Każdego, kto pomaga chciałbym traktować jako wspólnika, razem rozwijamy nasz serwer.
No, chyba że chce być tylko pomocnikiem też uszanuje :twilight2:
Jestem otwarty na wszelkie sugestie, pomysły, rozwiązania.
jak ktos ma prywatne pytania (niekoniecznie związane z tematem) może na e-mail pisać: [email protected]
Jestem również na kucykowym teamspeak'u no i oczywićie na tym super fajnym i kreatywnym forum.

Z góry bardzo dziękuje za przeczytanie i za pomoc.

 

Baner_2200x500.png

Edytowano przez Sticzowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę niegrzecznie zabrzmi, ale... zebrało mi się na wymioty, jak zobaczyłem stronę projektu. Musiałem się zmusić, żeby ją przeglądnąć.

Czcionka totalnie nieczytelna. Suwające się ramki potrafią zirytować, a różnorodność kolorów przyprawia o zawroty głowy.

Jako potencjalny użytkownik szczerze radzę przerobienie i przemyślenie tejże strony, gdyż wygląda ona po prostu źle. Jedyne za co mogę pochwalić to działający tryb responsywny.

 

W projekcie niestety nie pomogę, gdyż sam mam kilka na głowie. Jednakże życzę powodzenia i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny do współpracy.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Decaded Masz konkurencje chłopie ;3

A przechodząc do kwestii serwera mam pytania i uwagi za razem.

  1.  Czy mapa na stronie pokazuje serwer surviwal? Bo wiesz podglądać pozycje graczy na stronie po czym ich zabijać jest średnie.
  2. Jesteście śmieszkami widać po regulaminie XD
  3. Mnie uczono że na górze pliku html umieszcza się 
    <!DOCTYPE HTML>

    Tutaj dowód w postaci danych od w3c (ci od rozwijania html https://en.wikipedia.org/wiki/HTMLhttps://www.w3schools.com/tags/tag_doctype.asp

  4. Znaczniki które nie są zamykane np. nowa linia zapisujemy z ukośnikiem https://developer.mozilla.org/pl/docs/Web/HTML/Element/br

    Bla bla<br /> alba alba<br />
    
    Efekt
    
    Bla bla
    alba alba 

     

  5. Struktura też zostawia parę spraw do życzenia ale będę cicho ważne że pod IE działa xD 

Jak będę mieć czas i chęci mogę wspomóc jak chcesz to pytaj ale priv ;3

EDIT

@Decaded NAPRAW HTML 

Spoiler

plosze ;3

 

Edytowano przez DobryDobry ;)
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Decaded Faktycznie, przyznam rację co do strony, może jest przekoloryzowana, aczkolwiek nie powiedział bym że nieczytelna. Niejednokrotnie zastanawiałem się nad przebudową strony. Może coś w tym stylu http://baumarkus.pl taki jeden z moich projektów. Inna rzecz że niektórym się ona podoba, dla innych jest... jak zwykła strona, ale znajdą się tacy co podzielą twoje zdanie. Cóż spróbuje znaleźć czas i wenę do podjęcia się przeróbek.

@DobryDobry ;) Dziękuję za poradniki. Masz rację co do wstawiania znaczników <!DOCTYPE HTML>. Co do <br> i <br /> jedne to standard HTML a drugi to Standardy XML, XHTML i reszty z X. Tego jest dużo, więc trzeba się bawić w webmastera i mieć dużo czasu na układanie i na uczenie się standardu HTML5 co w skład wchodzi HTML, CSS, XHTML, JS i inne języki web'u, co jest wartę poświęcenia uwagi, ale ważniejsze jest żeby przynajmniej to było. kod jest niepoukładany ponieważ dałem się koledze bawić... a później to poprawiałem żeby działało. Przeglądarka internetowa i tak dopisze brakujące dyrektywy i znaczniki.

Co do mapy, najpierw widzi się świat kreatywny. W menu po prawej stronie jest przełącznik między światami. TAK na razie niestety wszystkich tam widać.

 

 

Dziękuje wam obu za cenne uwagi :)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią mogę w czymś pomóc. jeśli chodzi o webmasterowanie, grafikę i technikalia na serwerze to nie zbyt pomogę, ale mogę pomóc w dawaniu pomysłów co zrobić na serwerze i mogę pilnować porządku, ale wydaje mi się że nie jest to bardzo potrzebne skoro mało osób gra :/ Ale oczywiście z chęcią w czymś pomogę. ^^

Edytowano przez Anoax
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się 10 min na serwerze i muszę poskarżyć i zgłosić kilka spraw

  • Można gasić ogień na Spawnie, to chyba niezamierzone xD
  • Można niszczyć wielki i genialny monument fluteerki kolo Spawna (ponaprawiałem po sobie) 
  • Nie wszystko przetłumaczone w sumie tylko logowanie XD
  • Po co plugin na pracę, hajs itd jeśli tu du du nic to nie daje (ufam że to tylko kwestia czasu)
  • Nw czyja to wina (brak innych próbek na singlu działa) zamulone przesyłanie świata (może to by u mnie jak wcześniej pisałem ;3)
  • Z d* zmiany czasu na brzegu cuboida serio to wnerwia ;3
  • Parkur na początku daje 1000000000 złotych jabłek jak się kilka razy naciśnie
  • W ogłoszeniu zostaw same kucykowyminecraft.pl znacznie przyjemniejsze dla oka i działa. 

Poza tym innych uwag póki co nie posiadam. Jeśli będę miał czas postaram ci się napisać stronę i wybierzesz która lepsza. 
Habe fun [Mój nick w MajneKraftach to Mixxy3k tak co byś wiedział który to XD]

Edytowano przez DobryDobry ;)
Zła żona ortografia
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ilość graczy: 0/7000

 

Cytat

6 tygodni temu, dokładnie 16 maja włączyliśmy Serwer Kucykowy Minecraft Ja i Bati, (kolega poznaliśmy się na kucykowym teamspeaku). Ja mam doświadczenie w tworzeniu serwerów, małych, bo małych, ale przez 5 lat różne serwery miałem. Bati... on może z kilkanaście godzin grał w mc

 

Robisz serwer z gościem, który sześciany ma w ręku praktycznie pierwszy raz. Serwer ma 7k slotów. Pierwszym postem na forum (o kucykach) jest reklama własnego serwera (o kucykach).

Reakcja w spoilerze.

 

Spoiler

vlcsnap-2017-07-08-22h31m33s304.thumb.png.13b260b2617b22daf8cf9c0389a805f3.png

 

 

Edytowano przez Kuracyja
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rad i pytań do właściciela serwera, tak na dobry początek: 

- Po co ci aż 7000 slotów? Serwery zazwyczaj nie mając dobrej promocji na YT przybierają na graczach bardzo wolno. Nasze VC przez dwa lata dobiło ledwo do 900/1000. Jeżeli jesteś wprawiony w robocie i twój serwer stoi na dobrej maszynie, to wydaje mi się, że nie ma najmniejszego sensu wydawać na te sloty tyle kasy, póki graczy masz tyle, ile masz. W skrócie - powiększaj liczbę slotów wraz ze wzrostem liczby graczy ;) 
- Nie wiem czy tak powinno być, ale na starcie miałam załączonego gm 1.
- Góry wokół spawnu są mało dopracowane i nie wyglądają zbyt estetycznie - ot sam dirt i stone.

- Błąd w słowie 'parkur' - powinno być parkour. Nie wygląda to profesjonalnie.
- Brak zabezpieczenia przed komendą /; - powszechnie stosowaną do wywalania serwerów przez WorldEdit. Radzę zablokować czym prędzej.
To chwilowo tyle. Jeżeli zauważę więcej błędów to dopiszę.
@EDIT
Sprawdzałam dziś dostępność komendy //calc - nie działa i tak powinno być. Zresztą chyba developer WorldEdita zablokował ją sam przy najnowszym apdejcie pluginu. 
Co do tego pseudo /gm 1 na spawnie. Ja dałabym graczom na pasek piórko z przypisaną komendą /fly i wyłączyła gm 1 zamieniając na gm 2.

Spoiler

Komendę do itemu przypisujemy poprzez /pt.
Np.
/pt fly

Spoiler

596cb22f7dbe0_Beztytuu.png.fdf757511c8c361f5450ef6f6fabe195.png

 

 Myślę, że lepszym rozwiązaniem organizacyjnym byłoby dać graczom do eq kompas przykładowo, albo książkę, albo chociażby powstawiać npc w jednym miejscu, a nie te nieszczęsne hologramy porozmieszczane po całym spawnie. Idzie się naprawdę zgubić.
PS: Sorry, że tak się czepiam, ale estetyczny wygląd to wizytówka serwera, a wasz spawn jest chwilowo wymiarem Discorda. :aj5:

Edytowano przez Wilczkowa
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...