Skocz do zawartości

Kim Kolwiek


BiP

Recommended Posts

gXNZ3Y6.gif

 

Kim Kolwiek (ang. Kim Possible, 2002–2007) – amerykański serial animowany wyprodukowany dla Disney Channel w 2002 roku.

Serial ukazuje się na kanale Disney Channel, od 2006 również w Polsce. Powstały także filmy animowane na podstawie serialu i są to: "Kim Kolwiek: Szatański plan", "A Sitch in Time" oraz "Graduation". Serial ten przestał być nadawany 31 marca 2014 roku,[potrzebny przypis], ale jest jeszcze emitowany od 31 sierpnia 2015 r. o 07:05 na Disney Channel (czas polski). Serial znów jest emitowany na Disney Channel o godzinie 07.5. 31 stycznia 2016 roku Disney Channel znowu zakończył emisję tego serialu, ponieważ okazało się, że jest on zbyt brutalny dla polskich dzieci i młodzieży.

Od 21 grudnia 2007 jest wydawane czasopismo Kim Kolwiek.

 

Fabuła

Serial opowiada o rudowłosej nastolatce Kim Kolwiek, która jest agentką oraz jej niezdarnym koledze o imieniu Ross Rabiaka. Na co dzień zajmują się ratowaniem świata od zagłady z rąk czarnych charakterów, w tym szalonego Dr Drakkena i jego asystentki Strzygi na czele. Naturalnie nie mogą oni zapominać o codziennych obowiązkach takich jak choćby szkoła czy praca... Kim Kolwiek można by nazwać dziewczęcym odpowiednikiem Supermana. Rano chodzi do szkoły, a wieczorami i nocami walczy ze złem i ratuje świat. Potrafi zatrzymać lawinę, wsadza do więzienia kryminalistów. Dla Kim nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Ciekawostki

Spoiler

- Rufus swoje imię odziedziczył po wyimaginowanym starszym bracie Rossa (z czasów przedszkola).

 

- Odcinki "Było, jest i będzie" i "Szatański plan" są pokazywane w formie jednogodzinnego filmu (odpowiednio uciętego, by zmieścił się w czasie antenowym – wersje na DVD trwają o kilkanaście minut dłużej

 

- Odcinek "Drużyna Impossible" jest pierwszym odcinkiem, w którym Wade wystąpił poza swoim pokojem. Nie licząc rzecz jasna hologramu i jego przyszłej formy.

 

- Pod koniec odcinka "Szatański plan" Kim i Ross się całują. Jest to tak naprawdę ich trzeci pocałunek. Pierwszy miał miejsce w świątecznym odcinku, kiedy stanęli pod jemiołą (Drakken ich tam wepchnął), a drugi w odcinku "Nastroje ich 2", kiedy to Kim była pod wpływem modulatora uczuć i wprost "rzuciła się" na Rossa (Wade opluł monitor colą, gdy to zobaczył).
 

-  Czwarta seria Kim Kolwiek ma inny koniec. Zamiast takich jak zawsze napisów jest dodatkowa animacja. Przypomina więc "Nową szkołę Króla", "Amerykańskiego Smoka" oraz "Fineasza i Ferba

 

- Kretoszczur po łacinie to Heterocephalus glaber.

 

- Odcinek "Mój Wielki Rozmiar" kończy się wypowiedzią Rossa do widzów. Mówi to w towarzystwie całej szkoły, którzy nie wiedzą do kogo te słowa kieruje. Jest to klasyczny motyw "breaking the fourth wall". Do widzów zwraca się również Kim w odcinku "Show Rufusa".

 

- Zorpox Niegodziwy był jedynym złoczyńcą, przeciw któremu Ross nie walczył. Był to w końcu on sam.
 

- Kim w kilku odcinkach nosiła białą bluzkę z czerwonym sercem i różowe spodnie. Takie same ubrania nosiła Brenda Harrington z kreskówki Brenda i pan Whiskers.

 

- W odcinku "Czynnik Rossa" Kim wtrąca się w czołówce unosząc ekran. Natomiast w odcinku "Mój Wielki Rozmiar" nie wiedziała do kogo mówi Ross (w napisach końcowych).

 

- Odcinek "Alarm samochodowy" jest jednym z nielicznych odcinków, w którym nie pokazano szyldu przed szkołą.

 

- W odcinku "Ross Mężczyzną" dowiadujemy się, iż Ross jest wyznania żydowskiego.

 

- W odcinku "Czynnik Rossa" psem Alfa Omegi jest Komandor Bobik, tak samo nazywa się pudel Drakkena w "Rufus kontra Komandor Bobik".

 

- W odcinku o zagubionej przez Kim książce z biblioteki, Monty Fisk okazuje się jedynym z wrogów pamiętającym nazwisko Rossa.

 

- W jednym odcinku okazało się, że tata Kim i dr Drakken znają się ze studiów! Nie wiadomo jednak dlaczego, mimo że parę razy się widywali, nie przyszło im to od razu na myśl.

 

- Odcinek "SuperRoss" nie został wyemitowany (na razie) w Polsce. Prawdopodobnie dlatego, że Ross obraża w nim swoją religię.

 

- Głowa Leszcza(Lecha) jest zrobiona na wzór twarzy ryb głębinowych.

 

- W kreskówce Danny Phantom występuje Desiree, duch-dziewczyna łudząco podobna do Strzygi.

 

- W odcinku "Zatrzymać Odział G" Strzyga trzyma zdjęcia, na których jest z Kim. Jedno z nich jest podobne do zdjęcia z czołowki "6 w pracy"

 

- Najwyraźniej twórcy serialu interesują się grami komputerowymi. W jednym z odcinków pojawia się doktor Freeman. Tak samo nazywał się bohater gry Half-life. Natomiast w odcinku "Mind games" pojawia się szeregowy Dobbs, postać z gry Fallout oraz wątek związany z "zabiegami na mózgach", który wystąpił w tejże grze.

 

- Odcinek "Nieustraszony Ferret" jest parodią pierwszych odcinków "Batman Beyond" ("Batman Przyszłości"). Inną ciekawostką jest to, że w oryginalnej wersji Rossowi i Terry'emu (z Batmana) głosu użycza ten sam aktor, Will Friedle.

 

- W odcinku "Koniec Studiów!" Drakken i Strzyga zostają parą (informacja potwierdzona oficjalnie przez twórców serialu podczas czatu na forum strony RonStoppable.net).

 

- Premiera 4 serii w Polsce okazała się klapą, gdyż jej pierwszy odcinek został wyemitowany... w języku norweskim! Prawdziwa polska premiera została wyemitowana o 9:40 następnego dnia (15.09.07 r.), a miała być pokazana dnia poprzedniego o godz. 17.10 (14.09.07 r.)

 

- Czołówka serialu "Wielki Wiewiór" parodiuje "Batmana" z 1966 roku.

 

- W "Graduation", po raz pierwszy w serialu, wrogowie bohaterów (Warmonga i Warchok) zostają pokonani przez Rossa.

 

- Bliźniaki w odcinku "Alarm Samochodowy" nazywają Kim "Autodestrukcją". W angielskiej wersji "Car Monkey" (Małpą samochodową).
Pod koniec odcinka "Trading Faces", w polskiej wersji, Tim został przypadkowo nazwany Tom.

 

- W odcinku "Graduation" Ross ratuje Drakkena, a Strzyga Kim.

 

- Na początku polskiego odcinka "Efekt Kupidyna" Moniqe mówi na Rossa: Ron, a odcinku "Kapitan Drakken" tak samo zrobiła Kim.

 

- W odcinku "Buldogi i Obcy" Warmonga pokazuje rap Drakkena, który ma inne słowa niż prawdziwy.

 

- W odcinku "Kapitan Drakken" w Polsce na końcu zmieniono zakończenie, a tym zakończeniem była przyspieszona czołówka.

 

- W odcinku "Złączenie" kiedy Kim jedzie pociągiem na jednym z foteli śpi cyrkowiec podobny do Raimonda Pedrosa z serialu "Xiaolin - pojedynek mistrzów".

 

- W odcinku, w którym Ross jest w tajnej szkole ninja, scena w której zakłada szatę przed otwartym oknem jest żywcem wzięta z filmu "Mulan".

 

- Na brata Strzygi w czwartej serii mówią Strzygoń, choć w poprzednich seriach nazywał się Hugo.

 

- W Odcinku kiedy Kim trafiła do aresztu szkolnego, Pan Pilnik miał blond włosy, lecz w kolejnych ma już brązowe.

 

- W jednej z reklam promujących nowe odcinki Kim Kolwiek zamiast imienia "Ross" w tekście jest "poczciwy, stary Ron"

 

- W hallowenowym odcinku "Amerykańskiego smoka...", chearleaderki mają taki sam strój, jak chearleaderki w trzech pierwszych seriach Kim Kolwiek

 

- W filmie "Było, jest i będzie" pokazano mamę Kim będącą w ciąży (miała urodzić bliźniaki). Jest ona drugą ciężarną kobietą w filmach Disneya (pierwszą była Chicha z "Nowych szat króla").

 

- W odcinku "I'll Suited", gdy Ross miał na sobie skafander w Bueno Nacho, nie widać było białych rękawiczek i białych butów, jednak gdy jego ubranie "wybuchło", to Ross miał rękawiczki i buty białego koloru jak cały skafander!

 

- Odcinek "Zatrzymać Odział G" jest jedynym odcinkiem, który kończy się smutną sceną (nie licząc cz. 1 "Graduation").

 

- W "Kim Kolwiek magazyn" w komiksach pisane jest "szczurokret", zamiast "Kretoszczur"
 

- W "Graduation" wystąpili prawie wszyscy złoczyńcy oprócz Leszcza, Faszynistów, Dziewczyn "Dede", Wielkiej Małpy, Yona, Bałwanów, Awiarjusza, Elektro Niki, Matmniaka, i Falseto Jonesa.

 

- Kiedy Kim zwycięża Drakkena ten mówi "You think you are all of that!? But you are not!". Podobną formułę często mówi robot Bender z kreskówki "Futurama", któremu głosu również użycza John DiMaggio. Bender kończy ją jednak wulgarnie.

 

- W odcinku "Podwodna misja" Ross jest maskotką drużyny chociaż zostaje nią później.

 

- W pewnym odcinku podczas napisów końcowych, współwięzień Dr Drakena proponuje mu by wykupił sieć fast-foodów i zaczął rozdawać tam zabawki z wczepioną elektroniką. Na identyczny plan wpadł już w filmie "So the Drama"(Szatański Plan).

 

- Podczas napisów końcowych w odcinku "Stop Team Go" ,w wersji angielskiej, Pan Pilnik śpiewa "Quit playing games with my head" zespołu Oh Boyz.

 

- Odcinek "Mój wielki rozmiar" jest parodią filmu "Super size me". Dokumentu o potrawach z McDonalda o sprawdzenie czy są zdrowe i pożywne. Ochotnik jadał tam śniadanie, obiad i kolacje przez kilka miesięcy. Jak to miało miejsce z Rossem jedzenie było niezdrowe. Ochotnik miał zadyszki przy wchodzeniu po schodach i chorą wątrobę.

 

- Zmutowany Leszcz jest bardzo podobny do Gill Mana z filmu "Potwór z Czarnej Laguny".
 

- W odcinku "Mind Games" pierwszy i jedyny raz w serialu powiedziano wulgaryzm. Szeregowy

 

- Dobbs na prośbe Drakkena o oddanie ciała powiedział:"A bierz se w cholere".

 

- W filmie "Było, jest i będzie" w wersji oryginalnej mała Kim na pytanie ojca odpowiada "Always say please and thank you" co znaczy "Zawsze mów proszę i dziękuje". Kim mówi to Wade'owi kiedy ten coś dla niej robi. W polskiej wersji to znane "Sto całusów".

 

- W jednym odcinku ("Szampon i Władza" - gdzie Ross przygotowuje rap o Rufusie), zamiast śpiewać o kretoszczurze, to mu wychodzi "To o ratoszczurze jest rap". W dosłownym znaczeniu połączenia języka polskiego i angielskiego to by znaczyło "Szczuroszczur"!

 

- W odcinku "Hidden Talent" Bonnie ma sukienkę z głową łabędzia. Taką samą 'kreację' miała Miley Steward z serialu Hannah Montana w jednym z epizodów, który jak wiadomo został nakręcony po KP

- W odcinku Gorilla Fist na Rigera mówią Ross, ale już w odcinkach takich jak Homecoming Upset, czy Graduation mówią jak w oryginale, czyli Ron.

- Wiadome jest, że jedynym złoczyńcą pamiętającym jak nazywa się Ross jest Monty Fisk. Ale czy ktoś zauważył, że pamięta je też Senior Senior Junior? :P

- Kiedy Jim i Tim wyrywają sobie nastrojator w "Emotion Sickness", ich mama, zabiera im go. Przy odkładaniu modulatora uczuć na miejsce przypadkiem zmienia nastrój. Rzecz w tym, że zanim to zrobiła ikonka już była zmieniona na taki nastrój jaki się 'wybrał', czyli miłosny.

- Gdy w szkole w "Emotion Sickness" nastrój Kim zmienia się na wściekłość, jej oczy migają zielonym światłem, a powinny czerwonym.

- Kiedy pod koniec drugiej części Graduation tłum rozstępuje się, widać biegnących Kim i Rossa. Dziewczyna jest po prawej stronie, natomiast chłopak po lewej. Kiedy w następnym ujęciu oboje wskakują do auta, Kim jest po lewej stronie, a Ross po prawej.

 

- Kiedy mała Kim kończy układ na castingu do cheerleaderek w ASiT, Bonnie z wrażenia łamie ołówek. Chwilę później owy przedmiot jest w jednym kawałku.

 

- Kiedy Ross pod ciężarem mega pierścionka upada na ziemię w "Ron Millionaire", jest w standardowych ciuchach. W następnym ujęciu jest już w tych, co przed upadkiem, czyli w nowych.

- W "Hidden Talent", mimo iż Kim, będąca pod wodą ściągnęła jedną rękawiczkę, to podczas wiązania Strzygi i Drakkena, jak i przy niektórych momentach w występie, miała na sobie obie rękawiczki.

- Kiedy pod koniec odcinka "Bad Boy", Kim i Ross siedzą koło siebie na krzesełkach, chłopak ma przy sobie złowrogomat. Z tego co widać, owe urządzenie jest po lewej stronie, a tam przecież siedziała Kim i nie było między nimi żadnego innego krzesła.

- Kiedy w "Clean Slate" Ross pokazuje Kim zdjęcie z balu maturalnego, ma ona tam na sobie błękitną sukienkę w stanie nienaruszonym. Jednak jak wszystkim wiadomo, dziewczyna tańczyła z Rossem po tym jak sukienka została lekko podpalona przez roboty-diabły.

 

- W odcinku "Oh Boys" gdy Junior śpiewa "Hej Moja Mała Mam Dość" W pewnym monecie robi znanym wszystkim fanom Michale Jackon'a Moonwalk'a.

 

Wnioski

Oglądałem ten serial, krótko przed poznaniem obecnej generacji MLP. Gdy rejestrowałem się na tym forum, to jeszcze miałem kilka odcinków z "KK". Powiem, zatem że serial ten darzę wielkim sentymentem i polecam każdemu, bo jest świetny! Ma zdecydowanie lepszą fabułę, niż inne seriale o podobnej tematyce, a mowa tu między innymi o "Odlotowych Agentkach", ten serial też był spoko, choć główne bohaterki sprawiały wrażenie raczej głupich bab, które myślą głównie o chłopakach, czy ciuchach, a misje udawały się im tylko przez przypadek. W "KK" Kim rozwiązuje swe problemy jakby bardziej przemyślanie, niż te Agentki, ona sama zachowuje się jakby doroślej i poważniej niż one. Kolejną różnicą jest też fakt, że te Agentki działały w tajnej organizacji, o której nikt nie wiedział, nawet rodzina, a Kim działa solo, bez powiązań i każdy wie czym się zajmuje, co akurat mnie ciut nie pasuje, ponieważ jest nastolatką, a rozwiązuje problemy, jakich dorośli nie daliby rady? I tak oto, młoda dziewczyna walczy ze złoczyńcami, a gdzie wojsko czy policja? I dziwi mnie też fakt, że rodzice od tak pozwalają się jej włóczyć po świecie i narażać swe życie, to akurat mnie mało przekonało... Kolejna sprawa, to jak udało jej się poznać tego Wad'a, który robi za "mózga" ich trio... Przecież, dopiero w ostatnim sezonie, widzą siebie na "żywo", a nie na ekranie monitora, oczywiście w sieci można poznawać wiele osób, ale jednak jakoś autorzy tego chyba nie wyjaśnili, jak i kiedy do tego doszło.

Podsumowując, serial świetny, wciągający, fakt że wiele odcinków, nie wnosiło wiele, lub nic do fabuły, to jednak odcinki, specjalne, rozwalały mnie i oglądałem je z wielkim przejęciem! I polecam ten serial wszystkim, bo zdecydowanie warty obejrzenia.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi także ten serial bardzo się podobał, odcinki łączyły grozę przejęcia władzy nad światem przez antagonistów z zabawnymi scenami z życia bohaterki. Mimo że minęło już niemal 10 lat od kiedy ostatni raz to oglądałem, to najlepiej zapadło mi w pamięć intro z Kim Kolwiek (w polskim wydaje się lepsze). Do dzisiaj zdarza mi się je zanucić. ;v Załączam:

Spoiler

 

 

Moja ulubiona postać z tej bajki to Doktor Draken, wraz ze Strzygą tworzy dwuosobowy team w którym jest mózgiem. Jedna z niewielu postaci, która potrafiła mnie rozbawić. Mam wrażenie, że Heinz Dundersztyc to jego słaba kopia, poza wyglądem przypomina go pod każdym względem.

Tutaj próbka umiejętności naszego "ciemiężyciela":

Spoiler

 

Moja ocena ogólna to 8/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No intro to ja słuchałam nie raz po dziesiątki razy, tak spoko jest. A co do Rapu o szamponie, to pamiętam jak Draken wspominał, że żeby reklama była zgodna z prawem, to musi w niej wspomnień o kontroli umysłów xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek...

Monika Kwiatkowska-Dejczer która podkłada głos :rarity: brała udział też w G1 (1986: Mój mały kucyk – Strzałka) i (2002-2007: Kim Kolwiek – Strzyga) :bronies:

 

 

Teraz przez przypadek trafiłem na moją ulubioną piosenkę z "KK"...

Szkoda tylko, że taka króciutka jest.

Spoiler

 

Moim zdaniem PL wersja nie jest wcale zła...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 7 months later...

Z ciekawostek. Mają zrobić film live-action Kim Possible. W lutym ruszyły przesłuchania.

 

Do mnie nigdy nie przemawiała konwersja animacji na live-action. Tym bardziej, że nie wygląda na to, żeby był to film kinowy (a co za tym idzie budżet będzie raczej skromnych rozmiarów... w filmie akcji (ok przynajmniej połowa powinna być filmem akcji)... ehh przygotujmy się na słabe efekty specjalne).

Chociaż nie powiem, że trochę mnie zaskoczył ten obrót sprawy, ponieważ wyglądało jakby Disney nie chciał się przyznać do KP (chociaż dotyczy to też pewnie wszelkich starszych animacji). Pamiętam, że kiedyś widziałem jakaś figurkę (chyba do tego Disney Infinity), która wyglądała jak KP, tylko jak się lepiej przyjrzałem to była Czarna Wdowa... Ach ten Marvel...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

KK również oglądałem swego czasu, ale bez zbytniego entuzjazmu. Serial jest fajny i faktycznie zupełnie inny niż odlotowe agentki. Główna bohaterka jest spoko... fajna postać z ciekawym charakterem. Jej chłopak to taka ciamajda w sumie czekałem aż zniknie z ekranu i będzie dalej coś się działo. Kto mi przypadł w tym serialu do gustu to Strzyga... taka jak by zła wersja Kim. Co do filmu to nie wiedziałem, że powstaje, ale jak już będzie to pewnie obejrzę, ale na necie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Starlight Sparkle napisał:

O... tego kompletnie nie widziałem. Poszperam po necie i zerknę jeden czy dwa odcinki. :squee:

Ta starsza generacja jak są dorośli, to gdy Gwen wygląda tak. 

 

 


gwen_tennyson_by_bbobsan-d5whgpu.thumb.jpg.e0eae414aa53ab5f0b711c998f36c24e.jpg

A ta nowsza już  tak.
 

 

 
 


e7af0ac544dd84be9ec3b9e481979525-d8ohg6w.thumb.jpg.a123c870c51112fa60bd30799234c586.jpg
 
Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Starlight Sparkle napisał:

mhm... ja kojarzę tylko taką wersję jej

  Ukryj treść

kisspng-gwen-tennyson-raven-gwen-10-ben-

 

Lol, czyli poznałeś tylko tę  pierwszą oryginalną  wersję. Ta druga gdy są dorośli jest poważniejsza i moim zdaniem lepsza. A są jeszcze 2 inne późniejsze wersje, moim zdaniem coraz to gorsze. Polecam ci abyś zobaczył ze 2 odcinki tych dorosłych,  może ci przypadną do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Dzisiaj leciała premiera filmu "Kim Kolwiek" i muszę przyznać, że dawno nie widziałem takiej sztampowej fabuły. Oglądając ten film, dokładnie przewidywałem kolejne sceny. Postacie też nie powalały charakteryzacją, zwłaszcza Strzyga i Drakken. Ogólnie to film był raczej średniakiem z mocno przewidywalną fabułą i piosenką początkową z serialu i zasadniczo to tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...