Skocz do zawartości

... but the kitchen sink [PL][Oneshot][Comedy][Random][Romance]


Tigresss

Recommended Posts

Przedstawiam wam najdziwniejszy fanfic jaki kiedykolwiek znalazłam w internecie. Jest on... bardzo orginalny... Opowiada o zakazanej miłości Rainbow Dash. ALe sami się przekonacie :)

dSe4K.png

Tak po za tym to moje pierwsze tłumaczenie, więc jestem gotowa na wszelaką krytyke :) Piszcie co jest nie tak, a ja postaram się to poprawic.

No to lecimy z tym koksem :rainderp:
... but the kitchen sink PL

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłapałem jeden błąd, jak znajdę więcej to edytnę - Celsetio? Brzmi jak Seicento //Edit Na Celestię, co... co to jest?! BTW - "Claudsdale". Także można się przyczepić do ortografii, warto było to komuś rzucić przed publikacją do korekty. Ew. włącz komentowanie tekstu (mi nie działa jakby coś teraz), to bym ci pozaznaczał. //Edit 2 Aaaa... Tych błędów jest więcej, serio fanfic bardzo fajny (w następnej zmianie o tym napiszę, tylko skończę czytać), ale błędy mnie zabijają. Serio znajdź kogoś do sprawdzenia. //Edit Finalny "To ogier, prawda?" :rd8: Naprawdę śmieszny... shipping (?!), uśmiech nie schodził mi z twarzy w czasie czytania ostatnich stron, a po zakończeniu parsknąłem śmiechem, ale odbiór psują literówki, zapomniane literki, dodatkowe literki itd. itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudowne opowiadanie... Aż się wzruszyłem. Ale jedno zdanie mnie zniszczyło - "Pani Cake, której oczy w tej chwili wypełnione były krwią, weszła do kuchni." Nie rozumiem zamysłu tłumacza.

Hmm, tak pamiętam ten moment. Nie wiedziałam jak go logicznie przetłumaczyc bo w orginale było jakoś "Mrs. Cake, her eyes already full of blood, cantered into the kitchen." Jak ktoś ma pomysł jak to inaczej przetłumaczyc niech pisze :)

Acha, korektą aktualnie zajmuje się Rarity115 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hmm, tak pamiętam ten moment. Nie wiedziałam jak go logicznie przetłumaczyc bo w orginale było jakoś "Mrs. Cake, her eyes already full of blood, cantered into the kitchen." Jak ktoś ma pomysł jak to inaczej przetłumaczyc niech pisze :)

Acha, korektą aktualnie zajmuje się Rarity115 :)

Może chodziło o przekrwione oczy? jak od niewyspania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zkorektowałam własnie pierwszą stronę ficu. Ogółem błędów ortograficznych,czy literówek nie ma,lecz są błędy interpunkcyjne typu: przecinki,kropki itd. Druga strona niebawem.

Proszę o wybaczenie, ale błędów ortograficznych oraz "podmienionych" literek jest całkiem sporo.

Znajdziemy nawet przekręcone zdania.

Na życzenie mogę część z nich wypisać.

ps.: sama zjadasz "spacje" po przecinkach :]

Co do fica:

Czegoś tak pokręconego jeszcze nie widziałem. Nie wiem co bierze autor, ale chciałbym tego spróbować.

Opowiadanie jest takie głupie, że aż zabawne - co chwilę wybucha się śmiechem.

Tekst jest krótki i szybko się go czyta.

Ogólnie fica polecam każdemu, kto nie wie co ze sobą zrobić. Poprawa humoru jest gwarantowana.

Szanowna Rarity115.

Jako, że zostałaś korektorką owego opowiadania mam do Ciebie prośbę.

Wykonaj swoje zadanie solidnie, ponieważ znacznie lepiej czyta się taki tekst, jak nie posiada on głupich błędów :]

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Bardzo dziwny fic, poruszający trochę problem jakby... orientacji? :lol: Obecnie ten temat we wiadomym wydaniu trochę się przejadł i niektórzy akceptują dzisiejsze "nowości" w kwestii związków. Autor przeniósł więc relacje na bardziej abstrakcyjne, tj. klacz - zlew przypominając nam o początkowym podejściu większości ludzi do w/w nowości... wielkie propsy za tłumaczenie, świetna końcówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...