Skocz do zawartości

Robienie animacji - pytania, temat zbiorczy


Foo

Recommended Posts

No Jan Animations nieźle się dostało za bycie zbyt podobnym do oryginału. Także to tak jak Triste pisała, nigdy nie wiadomo czy twój filmik może znaleźć się na celowniku Hasbro. Co nie znaczy, że nie możesz spróbować, fani lubią nowe animacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz czy Triste przypadkiem nie wykorzystywał  fragmentów serialu?

Większość animacji nie jest brana pod celownik, ale to chyba dużo też będzie zależało od wykorzystanych elementów oryginału.

 

Widziałem wiele filmików, w których użyto oryginału. Dajmy na to "top 10 of Pinkie Pie" czy podmiana audio. Widziałem też genialny filmik w którym "Mane6" gra w Slendera. Użyto tylko wypowiedzi M6 + Spike'a. Także, moim zdaniem to ruletka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Niestety nic nie jest za darmo. Paint Tool Sai jest bodajże płatny, a jedyny program do animacji, który znam, to Adobe After Effects (któy też jest płatny)

Polecam przeszukać internety ;) 

Edytowano przez Zexel !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program do tworzenia animacji wszelakiego typu?
Osobiście używam Blendera 3D. Darmowy, można zrobić wszystko! Ale ... trzeba się nauczyć go opanować. Jakość porównywalna do 3D MAX lub Maya 3D.
Uczę się go opanowywać od ponad półtora roku i ... no coś mi tam idzie. Kuca potrafię już wymodelować, ale jeszcze, aby móc go poruszać ... to już inna bajka, ale mogę polecić ten program również jako 2D, wystarczy perspektywę dla kamery zmienić :) 
Chociaż Twoja decyzja.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu turbo638 napisał:

 

Równie dobrze animacje GIF można zrobić w paincie i programiku UnFREEz (jest darmowy)

W pancie robisz "klatki a w tym programiku sklejasz je.

Do robienia gifów można też użyć strony imgflip

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też darmowa Krita, ona ma:

- dość zaawansowany system pędzli, można nawet robić własne

- sporo trybówe kolorów

- można od niedawna robić nawet animacje :wow:

- wastwy itp.

- wszystko co potrzebne do rysowania cyfrowego...

i ogólnie jest to dość dobre narzędzie przeznaczone głównie do rysunku, oraz jest w pełni darmowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
1.01.2016 at 13:31 turbo638 napisał:

Jak w paint tool sai robić animacje ?

Mam ten program i na moje oko on jest raczej jak photo shop, gimp itd.

 

Do animacji raczej jest Adobe Flash Professional CS5 ;)

Photoshop jest płatny jakby co... mam wersję testową. Chciałam pobrać starą wersję która jest za darmo, ale mi się pobrała nowa, płatna! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fani - animatorzy nie poprzestają na usprawnianiu modeli do animacji w SFM, a jeden z takich bronych pozytywnie mnie zaskoczył. Pod koniec 2015 dostaliśmy taki model Lyry:

 

http://www.equestriadaily.com/2015/12/what-do-you-think-of-this-3d-version-of.html

 

Zawsze uważałem, że w obecnych modelach SFM czegoś brakuje. Jak było zbliżenie na usta kucyków to były widoczne wargi, co nie specjalnie dobrze wyglądało. Momentami czułem, że modele są surowe. Nie że są brzydkie, czy coś, ale jakoś super się nie wyróżniały. Po prostu dobry model. Dzisiaj autor wrzucił model RD i porównałem go sobie z wcześniejszą Lyrą oraz starszymi modelami. To co przykuło moją uwagę w nowszych kucach to refleksy. Kuce są  takie... pastelowe i czuć nasycenie kolorów na ich ciele i grzywie. Dzięki takiemu zabiegowi te modele są o niebo lepsze - i są zbliżone bardziej do serialu. Pyszczek również mi się podoba. W starszym modelu ten element był zbyt przerysowany, ale nie w negatywnym tego słowa znaczeniu - nie wyglądało to źle. Tutaj jest on zgrabny i nie wyróżnia się tak mocno, jak w starszym odpowiedniku. Link do modelu z Rainbow Dash:

 

http://www.equestriadaily.com/2016/01/amazing-3d-rainbow-dash-model.html

 

A wy co uważacie? Wygląda to lepiej, czy jednak wolicie obecny model, wykorzystywany w animacjach? A może tak chcielibyście widzieć serial w 3D (ja bym chyba oglądał :huhwha:)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu Simplistic Invention napisał:

ale dalej ,,faktura" kuca wydaje mi się zbyt ,,plastelinowa".

 

Jak dla mnie taka powinna być. W starych modelach nie było czuć jakoś tej faktury, a tutaj widać, że kuce, a właściwie ich wygląd, mają już jakiś charakter. Ja czekam aż ktoś wykorzysta je w jakiejś animacji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziemowit
‎20‎.‎01‎.‎2016 at 18:36 FlutterDash1006 napisał:

Photoshop jest płatny jakby co... mam wersję testową. Chciałam pobrać starą wersję która jest za darmo, ale mi się pobrała nowa, płatna! 

Płatny jest, ale jak jest się dobrym hackerem, to nie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...