Skocz do zawartości

Miraculum: Biedronka i Czarny Kot


BiP

Recommended Posts

W Żabkach pojawiły się książki opisujące odcinek "Nawałnica" z pierwszego sezonu. Sama okładka i ilustracje wyglądają spoko, zwłaszcza ta okładka, ale jakoś nie wiem czy warto ją kupować, nawet jeśli stanowi część kolekcji książek z Biedronką... Ceny niestety nie podejrzałem, ale pewnie nie jest specjalnie droga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiP napisał:

W Żabkach pojawiły się książki opisujące odcinek "Nawałnica" z pierwszego sezonu. Sama okładka i ilustracje wyglądają spoko, zwłaszcza ta okładka, ale jakoś nie wiem czy warto ją kupować, nawet jeśli stanowi część kolekcji książek z Biedronką... Ceny niestety nie podejrzałem, ale pewnie nie jest specjalnie droga.

Widziałem coś podobnego w Lidlu albo Biedronce (nie pamiętam, tak tylko rzuciłem okiem). Chwila... Biedronka w Biedronce? Biedronkocepcja :wat: [muzyka z Incepcji]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Widząc jaki popularny jest ten serial, też zaczęłam go oglądać. Bardzo mi przypomina Sailor Moon, ten motyw zamiany ludzi w potwory i główni bohaterowie nie mogący się poznać przez zmianę stroju. W Sailor Moon dziewczyny nie miały żadnych masek a i tak nikt ich nie mógł rozpoznać, więc się o to nie będę czepiać. Animacja jest według mnie taka sobie, te ich włosy mnie jakoś biją po oczach. 

Ten serial jest tak zrobiony, że ciekawi mnie co będzie dalej, ale nie pamiętam co było w poprzednim odcinku i nie chcę do niego wracać. Więc nowe odcinki będę oglądać jak się pojawią, ale nigdy nie powtórzę sobie poprzednich. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ostatnio parę odcinków drugiego sezonu i wydaje mi się, że serial naprawdę się poprawił - jasne, najogólniejszy schemat fabularny odcinków pozostaje ten sam, bohaterowie wygrywają, wszystko wraca do stanu początkowego dzięki status-quo-yo, ale... czuć większe zróżnicowanie. Na przykład biedny Władca Ciem, który nagle nie może nikogo opętać przez pół odcinka, bo jego niedoszłe ofiary odzyskują dobre samopoczucie (szkoda, że ostatecznie mu się udało, bo jak się tak zastanowić byłby to świetny motyw komediowy), czy... cóż, znowu Władca Ciem, który dostaje szansę, by pokazać, że jak przychodzi co do czego, to jest kozakiem i potrafi spuszczać łomot. 

 

Naprawdę ciekawi mnie, co będzie dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym odcinku nawet jego sługa robot, się zbuntował i uwięził Władcę Ciem w swojej kryjówce. No drugi sezon ewidentnie stoi wyżej od pierwszego, ale nadal czekam na ten odcinek świąteczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

 

Robotus był potężny i gdyby nie interwencja chłopaka, który go zbudował, to Biedronka i Czarny Kot straciliby mirakula. 

Mroczna Sowa też by łatwo wygrał, gdyby nie szczęście Marinette. I to podwójne, bo wcześniej wpadła na pomysł, żeby zrobić mirakula z masy solnej i okazało się to później właśnie ratunkiem z pułapki (tylko jak oni się spowrotem przemienili w konterze? Wyszeptali formółki czy jak?), a drugim razem Biedronce w ostatniej chwili udało się uruchomić efekt domino w biurze dyrektora. Przemieniony dyrcio to naprawdę kozak był. Licząc fałszywe mirakula to udało mu się niemal dwa razy.

 

Spoiler u góry dla tych co nie oglądali jeszcze odcinków "Robostus" i "Mroczna Sowa".

 

Robimy wspólny fanfik o posiadaczu mirakulum konia?

Edytowano przez Lobsel Vith
Propozycja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj leciał w tv mega spoko odcinek, w którym Biedronka miała podejrzenia co do ojca Adriena, że to on jest tym Władcą... I do tego użyła niemal tych samych argumentów, jakie ja używałem jeszcze podczas oglądania pierwszego sezonu.  A ojciec Adriena, to pomysłowy koleś, bardzo sprytnie oszukał swego syna i Biedronkę, wielki szacun!

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Lecą w tv nowe odcinki i powiem, że serio wymiatają. W jednym z nich ojciec Adriena, był tak blisko odkrycia kim jest Czarny Kot, ale w ostatnim momencie wszystko się sypnęło :/ Ale w tym odcinku pokazano, że jednak kocha swego syna i zależy mu na nim.  Teraz leci odcinek, w którym Czarny Kot zaczyna się pomału wnerwiać na Biedronkę, za te tajemnice o których nic mu nie mówi, jak choćby kim jest ta nowa Lisica, albo o tym strażniku kwami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
  • 3 months later...

No serial ten przeniósł się już na kolejną stację na Puls2, niestety, ale jak na razie tylko pierwszy sezon... Od poniedziałku do piątku o 15:00 i 19:00, kto woli drugi sezon zapraszam na Disney Channel o godzinach 14:50, 15:15 o 18:00 leci sezon 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dzisiaj obejrzałem dwa odcinki 77 i 78, były one dwuczęściowe i powiem, że były mega dobre, tyle się tam działo... Nie będę tu pisać spoilerów, ale ci którzy znudzili się tym serialem, powinni obejrzeć te dwa, może dzięki nim wrócą, bo warto! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

3 sezon zakończył się niezłym twistem jestem ciekaw jak teraz  francuzi z tego wybrną bo 4 sezon ma być według planu minimum ostatni, a sporo wątków serial otworzył w tym 3 sezonie zamknął niektóre shippy  (   czego akurat się cieszę bo jakoś nie byłem fanem Adreinnete, Chat Blanc idealnie zamknął ten Ship, pokazując wszystkim fanom jego, że takie coś skończy się jedynie Kotastrofą już bardziej wolę Adrienami, bo Kagami bardziej panuje nad swoimi uczuciami, a pozatym widać że Adrien  czuje coś więcej do niej niż do Marinette ps pomijam to że jest zabujany w  Biedronce)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Kuzynka mnie do tego show przyciągnęła, sama była ledwo na 2 sezonie.

Obejrzałem wszystkie niecałe 3 sezony (bo trzeci jeszcze wychodził) w ok. 3 dni.

Obejrzałem.

Położyłem się.

Do łóżka.

I przez następne 3 tygodnie przed snem leżałem do 2 w nocy i oglądałem fanduby komiksów zza granicy.

Cały ja.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...