Skocz do zawartości

Księżniczka Celestia - dyskusja ogólna


Tarreth

Recommended Posts

  • 3 months later...

Nurtuje mnie jedno pytanie: skoro Celestia ma tytuł księżniczki, to dlaczego Equestria jest królestwem? Bo przecież królowie rządzą królestwami, a książęta księstwami. Najlepiej, jakby Celestia miała tytuł cesarzowej, wtedy mielibyśmy Cesarstwo Equestrii, fajna nazwa[emoji6].

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo synonimem księżniczki jest królewna? Królewna, królestwo... A może rodzina królewska jednorożców ciągle istnieje? W końcu Blueblood jest księciem czy coś...

 

 

Zauważyliście na drzewie harmonii znaczki Luny i Celestii? Mam teorię, że Celstia jak i jej siostra bezpośrednio pochodzą od tego drzewa i że ono jest tą główną siłą sprawczą w Equestrii i reszcie świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie jedno pytanie: skoro Celestia ma tytuł księżniczki, to dlaczego Equestria jest królestwem? Bo przecież królowie rządzą królestwami, a książęta księstwami. Najlepiej, jakby Celestia miała tytuł cesarzowej, wtedy mielibyśmy Cesarstwo Equestrii, fajna nazwa[emoji6].

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

W projekcie uniwersum My Little Pony, Celestia znajdowała się w centrum państwa, jako przywódczyni i strażniczka swoich poddanych — jako królowa, nie dziedzicząca swojego tytułu po swoich rodzicach. Taka tytulatura spotkała się jednak ze sprzeciwem działu promocji Hasbro. Marketingowcy argumentowali, że małe dziewczynki, będące głównym adresatem serialu i powiązanych z nim zabawek, skojarzą królowe z antagonistkami. Aby ominąć te negatywne konotacje, twórczyni formatu przystała na przemianowanie Celestii na księżniczkę, bez zmiany zasadniczej roli w społeczności kucyków.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
21.07.2015 at 23:20 Kybernetes napisał:

Nurtuje mnie jedno pytanie: skoro Celestia ma tytuł księżniczki, to dlaczego Equestria jest królestwem? Bo przecież królowie rządzą królestwami, a książęta księstwami. Najlepiej, jakby Celestia miała tytuł cesarzowej, wtedy mielibyśmy Cesarstwo Equestrii, fajna nazwaemoji6.png.

 

Wysłane z mojego C2105 przy użyciu Tapatalka

Hasbro chciało z początku żeby Celestia była królową, ale zmieniło zdanie z takiego powodu że ,,dziewczynki" (większosć także dorosli) myslało by że Celestia jest zua. (głownie dla tego że nie miała tytułu krółowej po rodzicach i nikt nie kazał jej stać na czole Equestrii). Więc zrobili z niej księżniczkę. Szkoda. Była by chociaż jedna królowa ;///

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...