Skocz do zawartości

Tabaluga


Kuracyja

Recommended Posts

3 godziny temu, Uszatka napisał:

 

Aaaa, faktycznie. Ale to był medalion jego taty, już użyty. Tabaluga musiał w trzecim sezonie zdobyć swój własny, który będzie posiadał jakąś moc. 

 

Niemożliwe.

 

Puchacz w S03E01 mówi, że po śmierci Tyriona medalion został ukryty, żeby przekazać go następcy, który będzie godny go nosić. Cytuję dosłownie z odcinka, mam otwarty w nowej karcie przeglądarki.

 

Poza tym - przyczepię się do tego fragmentu:

Cytat

który będzie posiadał jakąś moc

Wytłumacz w takim razie użycie Medalionu przez kolejno Arktosa i Tabalugę w ostatnim odcinku serialu. W obu przypadkach zadziałał, a przecież wg tej logiki nie powinien. :kappa:

 

Plothole i tyle. Dziur fabularnych jest bardzo dużo w serialu.

Edytowano przez Kuracyja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuracyja Jak w pierwszej części twojego posta muszę się przyznać do błędu, tak na to drugie mam wytłumaczenie. Nie wiem czy pamiętasz, ale powiedziane było, że medalionu można użyć tylko raz. Ten jeden raz wykorzystał Arktos, blokując moc medalionu dla każdego innego. 

Tego dlaczego medalion oddał moce Tabaludze nie mogę wyjaśnić na 100%. Ja zrozumiałam to tak, że medalion miał jakąś świadomość. Tabaluga nie mógł go już użyć, to medalion zdecydował, że odda mu smocze moce. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Uszatka napisał:

Nie wiem czy pamiętasz, ale powiedziane było, że medalionu można użyć tylko raz. Ten jeden raz wykorzystał Arktos, blokując moc medalionu dla każdego innego. 

Tego dlaczego medalion oddał moce Tabaludze nie mogę wyjaśnić na 100%. Ja zrozumiałam to tak, że medalion miał jakąś świadomość. Tabaluga nie mógł go już użyć, to medalion zdecydował, że odda mu smocze moce. 

 

Nie, dany powiernik Medalionu mógł go użyć jeden raz. Powiernik się zmieniał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

     Jeszcze w tym roku ma się pojawić kinowy film pod tytułem Tabaluga - Der Film. Jaki będzie tytuł polski nie mam pojęcia, bo nawet nie wiadomo czy ten film pojawi się w polskiej wersji. Jedyny zwiastun jaki udało mi się znaleźć jest w języku niemieckim, ale ponoć ma pojawić się też wersja angielska. Pewnie będzie i chińska, bo za film odpowiadają nie tylko Niemcy, ale i Kanada oraz Chiny właśnie. 

 

Trailer w języku niemieckim: 

Spoiler

 

 

     Jeśli o mnie chodzi to naraz się cieszę, że Tabaluga nie został zapomniany, ale i żywię całą masę obaw. Po pierwsze jestem ogromnie zawiedziona, że ładną animację 2D zamieniono na średniej jakości CGI. Tabaluga wygląda dużo gorzej. Jego nos dziwnie spuchł, a tarczki grzbietowe zmalały i przez to wygląda łyso. Mogę się też przyczepić do wyglądu Jakuba, który z pulchnego i pociesznego kamerdynera zmienił się w jakieś chude creepy coś. 

 

     Ale pół biedy wygląd i animacja. Zabrano nam większość dawnych bohaterów! Nie ma Milunii, nie ma Grzebcia, Rubina, Bzyka, Puchacza, Sępa. Zamiast tego dostajemy jakąś biedronkę i kruka. Co ciekawe wraca Lila. Pamiętacie jeszcze Lilę? :rainderp: Niesmak powoduje też u mnie zmiana historii. Same narodziny Tabalugi zostały zmienione i założę się, że skoro tak to twórcy wyrzucili dawną fabułę do kosza. Wielka szkoda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz - o filmie wiadomo od kwietnia. Hałas się zrobił, jak pojawił się zwiastun.

Dnia 14.09.2018 o 19:08, Uszatka napisał:

Zabrano nam większość dawnych bohaterów! Nie ma Milunii, nie ma Grzebcia, Rubina, Bzyka, Puchacza, Sępa.

Nie Uszatka, to nie jest serialowy kanon. Tabaluga to albumy muzyczne przede wszystkim (i muzyczny kanon), serial należy traktować jako dodatek. To dwa.

Trzy, ten film co zalinkował BiP. Kurna, takiego dzbaństwa w komentarzach nie znoszę. Trzeba ludziom wyjaśnić, skąd się Tabaluga wziął, bo to jest wynik tego, że jesteśmy krajem drugiego świata.

 

Spoiler

 

 

Edytowano przez Taktycznie
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Taktycznie napisał:

Trzeba ludziom wyjaśnić, skąd się Tabaluga wziął, bo to jest wynik tego, że jesteśmy krajem drugiego świata.

 

Przepraszam, ale kisnę z tego zdania.  :spike: 

Skąd Polacy mają wiedzieć o jakimś niepopularnym niemieckim artyście? Myślę, że i w innych krajach, poza Niemcami, także nie są popularne te albumy. Wpisując w google "Tabaluga albums" dostaje w większości niemieckie wyniki, czasami są to jakieś angielskie. Nie rozumiem za bardzo co ma znajomość jakiegoś randomowego niemieckiego artysty do tego czy polska jest krajem drugiego świata, serio. 

Teraz porównaj sobie popularność tego niemieckiego muzyka, a serialu animowanego Tabalugi. Naprawdę dziwi Cię, że ktoś nie ma pojęcia o czymś, o czym trudno jest zdobyć pojęcie? :rainderp: 

 

1 godzinę temu, Taktycznie napisał:

serial należy traktować jako dodatek

Popularność tych dwóch rzeczy mówi sama za siebie, nie ma co się denerwować na ludzi :dunno: 

 

 

Żeby nie było. Rozumiem oburzenie jako fan, ale bez przesadyzmów.

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PervKapitan napisał:

niepopularnym niemieckim artyście

No i widać zero researchu. Nazywanie Maffay'a niepopularnym twórcą to jak nazwać Krawczyka niepopularnym śpiewakiem.

 

Oczywiście, że są popularne, no ale zamiast poszukać łatwiej jest wydać szybki wyrok. Słowo klucz: Wikipedia, każdy kto liznął ociupinę angielskiego i niemieckiego zrozumie co tam napisali i zweryfikuje źródła. No ale po co...

  • +1 1
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Taktycznie napisał:

Oczywiście, że są popularne, no ale zamiast poszukać łatwiej jest wydać szybki wyrok. Słowo klucz: Wikipedia, każdy kto liznął ociupinę angielskiego i niemieckiego zrozumie co tam napisali i zweryfikuje źródła. No ale po co...

Um. Przeczytałeś w ogóle mój post?

Czytałam angielską wikipedię. 

  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Taktycznie napisał:

Wyobraź sobie, że tak :v 

To ty wyobraź sobie, że nie mieszkam w Niemczech, nie interesuję się Niemcami więc osoby popularne najwyraźniej tylko w Niemczech nie są mi znane i nijak nie mam jak o nich usłyszeć :v 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Taktycznie napisał:

to jak nazwać Krawczyka niepopularnym śpiewakiem.

No, w powiedzmy Niemczech, Rosji, Francji Krawczyk taki znów popularny raczej nie jest. I vice versa, ten koleś w Polsce też nie musi być. Nie wiem o co spiny.

Edytowano przez Po prostu Tomek
  • +1 1
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wyciekł nowy Tabaluga. W spoilerze ocena (zaznaczam: SPOILERY)

 

Spoiler

+ humor
+ muzyka (piosenki bardzo mi się podobały, zwłaszcza Arktosa)
+/- fabuła
+/- bohaterowie (nie dotyczy Tyrii i Tyriona)
+/- JAKUB. Zrobiono z najlojalniejszego pingwina Arktosa jakiegoś przydupasa nie do poznania. I bełkocze. Przynajmniej wypełnia swoją komiczną rolę, acz nie lepiej niż w kreskówce 1997 - 2004.
- TYRIA. No kurwa nie mogli wymyślić czegoś lepszego?
- Design Tyrii i Tyriona. To jest największe bluźnierstwo popełnione na smokach, zwłaszcza na Tyrionie. I ta bródka.
- Finał. Zapowiadało się nieźle, budowanie napięcia spoko. Ale końcówka całkowicie do dupy, już S03E25 i S03E26 razem wzięte są dużo lepsze.
- Lokacje. Serial 1997 - 2004 pokazywał dużo więcej Rajskiej Doliny i Lodolandii niż film. Wtedy można było poczuć, że obie krainy są bardzo, bardzo spore, ale tutaj miałem wrażenie, że są straszliwie malutkie.

6/10 max. Dupy nie urywa, ale źle nie jest. Jeżeli wyjdzie polski dubbing po grudniu, to jest to jedyna rzecz, jaka może ten film jeszcze jakoś uratować (Bednarek, Grochoczyński i [insert aktorka która podkładała głos Lili] to must be, inaczej będzie gorzej).

 

Edytowano przez Taktycznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...