Skocz do zawartości

Recommended Posts

Teraz opowiem wam o 1 serialu animowanym jaki oglądałem jako nastolatek. Było to w czasach kiedy miałem kablówkę, a na UPC kablowym istniał kanał zwany "okienkiem" na którym co miesiąc można obejrzeć kanał z oferty cyfrowej i jednego miesiąca leciał Nicklodeon wtedy poznałem właśnie.. 

B1B9Xgf.png

Serial miał swoją emisję od 3 kwietnia 2004 roku do 24 sierpnia 2007 i liczy 53 odcinki podzielone na 3 sezony. Jego twórcą jest Butch Hartman autor Wróżków Chrzestnych. Serial opowiada o przygodach 14 latka Danny'ego Fentona, którego rodzice są łowcami duchów i tworzą portal do miejsca ich przebywania, niestety jego uruchomienie kończy się początkowo porażką , ale Danny wchodząc do niego przypadkowo uruchamia maszynę, w wyniku czego jego DNA łączy się z ektoplazmą, a sam Danny zyskuje moce ducha jak możliwość przemiany w ducha. Początkowo nie jest tym za bardzo zachwycony i nie potrafi kontrolować mocy, ale z czasem opanowuję sytuację i staje się superbohaterem znanym jako Danny Phantom (zyskuje tez przezwisko Ducho-Smyk). Początkowo zajmuje się duchami które przechodzą przez portal do naszego świata, ale z czasem zyskuje sobie kilku wrogów z których najgroźniejszymi są Vlad Plasmus (zły półczłowiek pólduch), Dan Phanthom (alternatywna zła wersja Danny'ego) oraz Wesker (zły naczelnik duchowięzienia w Ghost Zone),ale też przyjaciół takich Tucker (murzyn kujon, najlepszy amigo bohatera) Sam (Gotka i weganka zakochana w Dannym skrycie) i Wolf (duch wilik, początkowo wróg, ale, po odzyskaniu wolności dzięki duchosmykowi przyjaciel)

OK to na tyle zapro do dyskusji :

Duchosmyki

1.Zandi

 

 

Edytowano przez Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Maffle Fluff napisał:

Pamiętam jak przyjeżdżałem do cioci i oglądałem dannego phantoma :) U siebie nie miałem nickelodeon. Aż naszła mnie ochota na ponowne obejrzenie całej kreskówki ^^ 

prawie wszystkie odcinki po polsku duchomafciu

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BiP napisał:

Przyznam, że nigdy nie słyszałem o tym serialu. Obejrzałem fragment odcinka i trochę mi przypomina taką Kim Kolwiek z super mocami.

Cześciowo można to uznać, bowiem Danny polega ne tylko na swoich duchmocach, ale również na gadżetach wymyślonych przez jego rodziców (najcześciej używa Fentontermosu do łapania różnych poltergiestów, zdarza mu się używać tez innych XD)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...