Skocz do zawartości

Czy zawsze jest dobrze owinąć prawdę w ozdobne kłamstwo


Fayer Storm 26

Recommended Posts

Idąc za słowami Jacoba Hargreave'a: "Przyznaję, oszczędnie wydzielałem prawdę." ujął bym to tak: czasami faktycznie wolę nie wiedzieć za wiele o niektórych sprawach, zwłaszcza gdy dotyczą nie mnie osobiście. Zaś w przeciwnym przypadku, bardzo szanuję ludzi szczerych wobec mnie, choćby ich słowa miały by mnie ranić do żywego. Pod warunkiem oczywiście, jeżeli krytyka/pochwała czy opinia o mnie jest obiektywna i w jakikolwiek sposób konstruktywna, a nie jest po prostu zwykłym hejtem.

Edytowano przez Chip
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wolę znać prawdę. Nawet jeśli jest bolesna, aleeeee...

 

Zarzucę przykładową sytuacją. Druga Wojna Światowa, ukrywacie przerażoną rodzinkę Żydów (czy żydów, nie wiem już które jest które) w piwnicy i SSmanowi kłamiecie, że nie widzieliście żadnych żydów. Cóż, skłamaliście. Ale to dobrze czy źle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że wszystko zależy od sytuacji, przekonań i empatii... mimo iż ja staram się jak najczęściej mówić prawdę to zdarzają się sytuacje gdzie po prostu nie chce zranić drugiej osoby lub chce po prostu być dla niej miły. :) 

 

Dnia 23.07.2017 o 11:52, mknod napisał:

Jeżeli kłamstwo może uratować komuś życie to trzeba.

Zależy co ta osoba zrobiła, bo jeśli kogoś zabiła no to sądzę że lepiej powiedzieć prawdę niż bronić taką osobę od sprawiedliwości... 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
×
×
  • Utwórz nowe...