Skocz do zawartości

Villainous


PervKapitan

Recommended Posts

villainous_poster.jpg

 

Villainous jest 10-odcinkową mini serią puszczaną na Cartoon Network (nie polskim niestety, dlatego dubbingu żadnego do tego nie ma, jest jedynie po hiszpańsku i angielsku). Stworzone przez Alana Ituriela, po tym jak wygrał konkurs "Pitch Me Anything" (konkurs obejmujący Amerykę Łacińską, dotyczący animacji).

Serial pokazuje nieszczęsne przygody nikczemnego Black Hata (nie ma sensu tłumaczyć, skoro nawet po hiszpańsku Black Hat to Black Hat), narcystycznego demona, ubranego w czarny frak oraz oczywiście czarny kapelusz. Towarzyszą mu trzy postacie: potulny i znerwicowany Dr Flug, 5.0.5, który wygląda jak nieudany genetyczny eksperyment oraz największa fanka Black Hata Demencia.

 

Odcinki można obejrzeć tutaj (z napisami)

https://www.youtube.com/watch?v=o-L_BKnoKq0

https://www.youtube.com/watch?v=tQeiTaqraGw

Stare odcinki:

https://www.youtube.com/watch?v=GcC7YZrPZ2E

 

Nie jestem dobra w pisaniu opisów, więc jak ktoś chce może napisać lepszy i go tutaj wkleję, ale myślę że aż taki straszny nie jest :rainderp: 

W każdym razie co uważacie o tej kreskówce? Moim zdaniem jest genialna, zabawna. Prawie wszyscy bohaterowie mnie urzekają. Chociaż szczerze w sumie 5.0.5. niezbyt mi przypadł do gustu, za to o pozostałej trójce mogę powiedzieć, że są uroczy, oczywiście na swój sposób. Black Hat ze swoim "zuem". Dr Flug swoją uległą i wystraszoną postawą, a Demencia jaszczurzym stylem bycia ^w^.

Swoją drogą Flugzeug po niemiecku znaczy samolot, a Dr Flug na koszulce ma rozbity samolot.

 

A wy? Co uważacie o tej kreskówce?

Zapraszam do obejrzenia i dyskusji! :3

 

 

Lista forumowych fanów Villainous:
1. @PervKapitan

2. @Uszatka

3. @Malvagio

4. @Maffle Fluff

 

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłaś mnie już w ciemno dopisać do listy :wow: 

 

Ten mini serial to jedno z najlepszych okryć jakich dokonałam, w sumie dzięki tobie ^^ Zdanie o serialu mam bardzo podobne do twojego, tak samo do postaci. Black Hat oczywiście najfajniejszy z całej tej czwórki. Nie wiem nadal czy wolę Fluga czy Demencię. Oboje są cudowni. Flug taki słodziutki, Demencia zabawna z tym swoim beztroskim sposobem życia~ 5.0.5 jest mega słodki i...zbyt nijaki. Lubię go, ale jego słodziaśny wygląd to jedyna zaleta jaką póki co widzę. 

Edytowano przez Uszatka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam spór między Black Hatem, a Flugiem kogo z nich bardziej lubię.

 

@Talar W sumie bardzo cieszyłabym się, gdybym mogła tych bohaterów oglądać dłużej, ale zastanawia mnie jakby to zrobili, by musieli wymyślić jakąś fabułę. Chociaż to by było oczywiście fajne. Fani na całym świecie już wymyślają swoje headcanony.

 

Powrzucam dwa komiksy (niestety muszę po obrazkach, ponieważ strona tumblra by się wyświetliła cała biała)



tumblr_ot6wczMvjE1woxbuao3_r1_1280.png

tumblr_ot6wczMvjE1woxbuao5_r2_1280.png

tumblr_ot6wczMvjE1woxbuao4_r1_1280.png

tumblr_ot6wczMvjE1woxbuao1_1280.png

tumblr_ot6wczMvjE1woxbuao7_r2_1280.png

tumblr_ot6wczMvjE1woxbuao8_r3_1280.png

tumblr_ot6wczMvjE1woxbuao6_r1_1280.png

tumblr_ot6wczMvjE1woxbuao2_r2_1280.png

 



tumblr_orcs76qvZe1woxbuao6_r1_1280.png

tumblr_orcs76qvZe1woxbuao1_r3_1280.png

tumblr_orcs76qvZe1woxbuao2_r3_1280.png

tumblr_orcs76qvZe1woxbuao3_r3_1280.png

tumblr_orcs76qvZe1woxbuao4_r4_1280.png

tumblr_orcs76qvZe1woxbuao5_r3_1280.png

tumblr_orcs76qvZe1woxbuao7_r1_1280.png

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja widzę, lista fanów Villainous? Proszę o wpisanie!

 

Uwielbiam ten serial, uważam, że ma potencjał na stanie się nowym (i lepszym) Złem w Potrawce. Podobają mi się wszystkie postaci (nawet 5.0.5, po części przez kontrast z resztą ekipy, po części dlatego, że do tego jęczenia użycza mu głosu Markiplier, heh), ale Black Hat bezdyskusyjnie stoi na szczycie. Demencję może widziałbym nieco nad Flugiem i 5.0.5, bo gadzi motyw, no i żal mi nieco biednej Franki Foster, którą Bloo najwyraźniej doprowadził w końcu do szaleństwa.

 

Zastanawiałem się w ogóle nad tym, kto mógłby podkładać głosy postaciom w naszej wersji językowej, jeśliby takowa kiedyś powstała - jako Black Hata obstawiałbym Przemysława Nikiela, Flug to wypisz-wymaluj typ postaci dla Jacka Kopczyńskiego, 5.0.5 może zostać Markiplierem, bo czemu nie. A jako Demencję widziałem Julię Kołakowską-Bytner, znaczy naszą Pinkie Pie (co mnie bawi, bo jak się okazuje, jej hiszpański głos to właśnie ichnia Pinkie).

 

Spoiler

villainous___black_hat_by_liano4ka-dba29

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym posłuchała polskiego dubbingu. Myślicie, że w ogóle kiedyś wejdzie do Polski?

Chociaż ja uwielbiam ten hiszpański język w tej bajce, strasznie pasuje tym postaciom bycie z Meksyku xD

 

 



tumblr_otj11dzgD11szsc6qo1_540.png

 

Ciężko mi nie lubić Dr Fluga, postacie naukowcy zawsze byli w moim guście, a on jest taki znerwicowany, zestresowany i wystrachany, trochę może depresyjny, przez co jeszcze bardziej mi odpowiada <3 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
12 minut temu, Maffle Fluff napisał:

To jest świetne <3 

Kreskówka? Dopisać Cię może? ^^

 

Jeśli ktoś lubi oprócz Villainous Undertale to mam fajne komiksy :D

 

http://petite-pumpkin.tumblr.com/post/161874362437/who-is-this-how-did-he-get-into-my-house-how

http://petite-pumpkin.tumblr.com/post/162255701587/what-could-possibly-go-wrong

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, PervKapitan napisał:

Jasne :fluttershy5:

Szkoda, że przynajmniej narazie jest tak mało odcinków (chyba coś około 10)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Wygląda, jakby miała być z tego seria i mam nadzieję, że naprawdę ją zrobią, ale nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat. Przynajmniej nie po angielsku, bo po hiszpańsku to nic nie rozumiem.

 

No, prawie nic. Takie rzeczy ogarniam - 

 

Spoiler

23472820_10155641299376011_1669479964786 23434879_10155641299401011_6333564447096 23244407_10155641299726011_873793299368223244277_10155641299796011_5601940537703

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kurczę, powiem, że szczerze to bym wolała coś bardziej z bohaterami Villainous niż o Black Hat'cie który opowiada o kreskówkach, których w sumie nie znam, więc nie bardzo mam się do czego odnieść. Zapewne przez to, ze nie znam to niezbyt ciekawie się ogląda, bo ten z Adventure Time (chociaż za samą kreskówką nie przepadam, ale znam ją) był imo dobry, tak te dwa następne już niezbyt mi się podobały. Najbardziej to mi się podobały jak Black Hat mówił coś do swoich poddanych. Nie wiem jakie wy macie odczucia.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też wolałbym bardziej typowy serial z bohaterami, ale taka metakreskówka, wpełzająca niecnie do innych, też do mnie przemawia. Choć to zapewne dlatego, że znam wszystkie seriale, które dotychczas trafiły na blackhatowy warsztat.

 

Spoiler

fda.gif ESCAPAAAAAAAR?!

Uwielbiam to.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się średnio podoba to w jaki sposób obecnie wygląda kreskówka. Podobnie jak Pervi ten odcinek z Cytryndorem był nawet spoko, ten następny to obejrzałam do połowy i takie meh. Trzeciego już nawet nie sprawdzałam, nie znam tych postaci po prostu. 

Mam nadzieję, że normalny serial o przygodach bohaterów na przykład jest w produkcji, a to, co mamy teraz to taki rodzaj zwiastunu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Parampampam. Nowy odcinek, jest nieco inaczej, niż było. No i mowa o złoczyńcy, którego raczej wszyscy znają.

 

Spoiler

UWIELBIAM to, że stosują do jego imienia hiszpańską wymowę. MOHO HOHO brzmi tak komicznie, heheh.

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...