Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tym razem otwieram temat do ogólnej dyskusji ,mianowicie jako szkrab oglądałem, dużo kreskówek inne zapadały mi w pamięci, bo często je oglądałem,. a inne zniknęły pozostawiając echo szepczące coś cichutko do świadomości np ta kreskówka 

 

czy wy też znacie takie kreskówki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej kreskówki nie widziałem, ale już zobaczyłem drobny błąd... Na jakim statku od tak stoi otwarty hangar, gdzie statek jest gotowy do wylotu, zwłaszcza że jest intruz na pokładzie?  I to, że byli w kosmosie, to nie jest to dziwne, że nie zostali wyssani w próżnię???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Bleflar napisał:

A ci "biali" uderzająco przypominają szturmowców.

Też mi się skojarzyło z nimi, jak ten hangar z gotowym statkiem, też była taka scena w filmie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś może "Papirusa" - kreskówkę osadzoną w świecie starożytnego Egiptu? Obowiązkowa pozycja dla fanów francuskiej animacji (nie wiem, czy ktoś zwrócił jeszcze na to uwagę, ale francuska kreskówki mają specyficzny sposob rysowania, który mi bardzo odpowiada. Ciekawe czy ma jakąś swoja nazwę, tak jak japońskie anime:twilight3:) Zawsze gdy ktoś mówi jakie to MLP jest złe, bo nawołuje do okultyzmu, to przypominam sobie tą bajkę. Ciekawe co nasz kler powiedziałby na kreskówkę w której główny bohater rozmawia sobie z bogami starożytnego Egiptu i dzieki potędze Horusa niweczy plany kapłana Setha. 

 

Jakby ktoś chciał zobaczyc to na YT znajdzie sporo odcinków 

Spoiler

 

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Uszatka napisał:

Jagodę Lee ktoś może pamięta? Bardzo lubiłam tę kreskówkę, szkoda, że bardzo rzadko na nią trafiałam. Chyba też nie była puszczana specjalnie długo :c 

 

 

51 minut temu, Korund napisał:

Pamięta ktoś może "Papirusa" - kreskówkę osadzoną w świecie starożytnego Egiptu? Obowiązkowa pozycja dla fanów francuskiej animacji (nie wiem, czy ktoś zwrócił jeszcze na to uwagę, ale francuska kreskówki mają specyficzny sposob rysowania, który mi bardzo odpowiada. Ciekawe czy ma jakąś swoja nazwę, tak jak japońskie anime:twilight3:) Zawsze gdy ktoś mówi jakie to MLP jest złe, bo nawołuje do okultyzmu, to przypominam sobie tą bajkę. Ciekawe co nasz kler powiedziałby na kreskówkę w której główny bohater rozmawia sobie z bogami starożytnego Egiptu i dzieki potędze Horusa niweczy plany kapłana Setha. 

 

Jakby ktoś chciał zobaczyc to na YT znajdzie sporo odcinków 

  Ukryj treść

 

 

Obie bajki uwielbiałem, zwłaszcza Papirusa, ale też Księżniczkę Egiptu, podobny serial do Papirusa, ale z lepiej narysowanymi postaciami.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Korund napisał:

Pamięta ktoś może "Papirusa" - kreskówkę osadzoną w świecie starożytnego Egiptu?

 

Pamiętam ^^ Leciało bardzo wcześnie rano na Polsacie, TVP 1 lub TVP 2, nie pamiętam dokładnie, ale tylko do tych kanałów miałam dostęp w dzieciństwie XD Bardzo mi się ta bajka podobała, ale nie pamiętam bym kiedykolwiek widziała jak to się wszystko skończyło. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Uszatka napisał:

 

Pamiętam ^^ Leciało bardzo wcześnie rano na Polsacie, TVP 1 lub TVP 2, nie pamiętam dokładnie, ale tylko do tych kanałów miałam dostęp w dzieciństwie XD Bardzo mi się ta bajka podobała, ale nie pamiętam bym kiedykolwiek widziała jak to się wszystko skończyło. 

No ja też nigdy nie widziałem zakończenia. Tą bajkę puszczano w wakacje i emisja kończyła się przed finałem historii, we wrześniu ta bajka wypadała z ramówki.  Pamiętam, że wtedy jeszcze Internet nie był tak powszechny i trzeba było wstać rano, by obejrzeć swoją ulubioną bajkę. Aż się łezka w oku kręci:rd11: 

 

1 godzinę temu, BiP napisał:

 

Obie bajki uwielbiałem, zwłaszcza Papirusa, ale też Księżniczkę Egiptu, podobny serial do Papirusa, ale z lepiej narysowanymi postaciami.

O "Księżniczce Egiptu" nigdy nie słyszałem.Jeśli jest osadzona w podobnych klimatach co Papirus to muszę się nią zainteresować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Korund napisał:

No ja też nigdy nie widziałem zakończenia. Tą bajkę puszczano w wakacje i emisja kończyła się przed finałem historii, we wrześniu ta bajka wypadała z ramówki.  Pamiętam, że wtedy jeszcze Internet nie był tak powszechny i trzeba było wstać rano, by obejrzeć swoją ulubioną bajkę. Aż się łezka w oku kręci:rd11: 

 

O "Księżniczce Egiptu" nigdy nie słyszałem.Jeśli jest osadzona w podobnych klimatach co Papirus to muszę się nią zainteresować.

Tutaj masz próbkę, niestety nie po polsku...

Spoiler

 

Ps pamiętam ten odcinek, w którym rabusie kradną rydwan Faraona Ramzesa.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Korund napisał:

No ja też nigdy nie widziałem zakończenia. Tą bajkę puszczano w wakacje i emisja kończyła się przed finałem historii, we wrześniu ta bajka wypadała z ramówki.  Pamiętam, że wtedy jeszcze Internet nie był tak powszechny i trzeba było wstać rano, by obejrzeć swoją ulubioną bajkę. Aż się łezka w oku kręci:rd11:

 

Ah, to teraz rozumiem czemu nigdy nie widziałam zakończenia ^^ Szkoda, że puszczali to tylko w wakacje. W roku szkolnym nie raz miałam na późniejszą godzinę, a to były czasy, gdy jeszcze wstawałam rano i przed szkołą sobie siedziałam oglądając bajki właśnie, ewentualnie bawiąc się  ^^ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te małpy! Teraz dopiero sobie przypomniałem, że po kilku odcinkach mi się bardzo spodobały i planowałem je oglądać, ale jak na złość ta bajka zniknęła z ramówki (jakoś koło 2007). Zbyt mało pamiętam żebym wystawił ocenę.

 

6 godzin temu, Uszatka napisał:

Jagodę Lee ktoś może pamięta? Bardzo lubiłam tę kreskówkę, szkoda, że bardzo rzadko na nią trafiałam. Chyba też nie była puszczana specjalnie długo :c 

 

Pamiętam, też bardzo lubiłem.

 

@Anoax Pucce też widziałem, ale to było dla dziewczynek. Kiedyś popularne, koleżanka nawet miała z tym piórnik.

 

A to ktoś pamięta? :crazytwi3:

Spoiler

 

To (gdzieś przypadkiem usłyszane) intro pobudziło moją grupkę neuronów, która za 4-latka jakoś zapamiętała tę muzyczkę, dziwne uczucie.

 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie oto mu chyba chodzi Bipu z reszą bym się nie dzwił Tara jest dosyć znaną VA i portfolio ma całkiem obszerne

 

14 godzin temu, Gray Leaf napisał:

Pamiętam te małpy! Teraz dopiero sobie przypomniałem, że po kilku odcinkach mi się bardzo spodobały i planowałem je oglądać, ale jak na złość ta bajka zniknęła z ramówki (jakoś koło 2007). Zbyt mało pamiętam żebym wystawił ocenę.

 

Pamiętam, też bardzo lubiłem.

 

@Anoax Pucce też widziałem, ale to było dla dziewczynek. Kiedyś popularne, koleżanka nawet miała z tym piórnik.

 

A to ktoś pamięta? :crazytwi3:

  Ukryj treść

 

To (gdzieś przypadkiem usłyszane) intro pobudziło moją grupkę neuronów, która za 4-latka jakoś zapamiętała tę muzyczkę, dziwne uczucie.

 

 

coś mi sie kreskówka kojarzy, ale widziałem tylko 1 odcinek, bo była za infantylna jak dla mnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2017 o 21:45, Uszatka napisał:

Przypomniało mi się coś. Jedna z moich ulubionych bajek, dla której potrafiłam czasem obudzić się bardzo wcześnie rano ^^ 

Smocze Opowieści. Ktoś kojarzy? 

  Ukryj treść

comment_CP1diI8coYxbYHZD3rEKnUgQ8eSM4dKB

 

Też to pamiętam, nawet spoko się oglądało, ale już nie na mój wiek ten serial.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.08.2017 o 20:17, Triste Cordis napisał:

Zapomniane kreskówki? Wiele bajek z Polonii 1: Gigi, Kapitan Tsubasa, Yattaman... Z tej ostatniej pamiętam chwytliwą nutkę z intro oraz sympatyczne roboty, które z kumplem staraliśmy się odtworzyć z klocków Lego :) 

O ile wie to część bajek z Poloni 1 Emitował późniejj polsat, no ale Yatammana nie i w sumie czemu się dziwić skoro pod koniec każdego odcinka złych czekała kara od szefa, a atrybuty kobiece nawet nie były tam tuszowane podobnie jak w Gigim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 29.07.2017 o 01:15, Kuracyja napisał:

Właśnie, można prosić o finałowy odcinek Papirusa tak BTW?

To chyba ten: 

 

 

A tak á propos moich ulubionych z dzieciństwa kreskówek to właśnie "Papirus" się do nich zalicza,, ale oprócz niego:

- Mały rycerz El Cid

 

- Fantaghiro

 

- Legenda Nezha (intro w oryginale, bo po polsku nie mg znaleźć)

 

- Łatek (tu intra, niestety, nie nie znalazłam, a fajne było)

 

- Sindbad

 

Edytowano przez GosiElla
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...