Skocz do zawartości

Zagłada Harmonii [NZ][Violence][Dark]


Syiten

Recommended Posts

Hej
Niedawno zacząłem pisać opowiadanie o kucykach... dosyć mroczne. Nie jestem pewien, czy dać to tutaj, czy w zwykły dział o kucykowych fanfikach.

Ale proszę, tu jest link do pierwszego rozdziału - https://docs.google.com/document/d/1W2er1VrutcnWn9Q7WyYCiklbiH-frccEMnIuHrIHQn0/edit?usp=sharing

Wkrótce nowe rozdziały się pojawią.

 

~ Syiten

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie przeczytałam, ale już bez tego zauważyłam kilka rzeczy, które mógłbyś poprawić:

- wyjustuj tekst

- dodaj wcięcia do akapitów

- zmień rozmiar czcionki albo dodaj odstępy między akapitami, bo tekst wydaje się być trochę nieprzejrzysty

- najlepiej włącz komentarze

- dialogi zapisuje się od półpauz (–)

- a spację stawia się po znaku interpunkcyjnym, a nie przed, nie dotyczy tylko nawiasów.

Jak to naprawisz, to przeczytam i postaram wypowiedzieć się o treści. Pozdrawiam. :fluttershy5:

Edytowano przez karlik
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz formatowanie jest w porządku, mogę więc przejść do reszty.

Powiedziałabym, że fanfik zaczyna się dość typowo. Wielka wojna, zagłada i dwójka ocalałych przyjaciół... Nie mówię, że to źle, dopiero się zaczyna, ale trzeba uważać, żeby w dalszych częściach nie zrobiła się z tego sztampa.

W sumie większa część tego rozdziału jest poświęcona temu najazdowi... I, szczerze mówiąc, nie do końca mnie ten opis przekonuje. Jest trochę za krótki, trochę tak, jakbyś chciał jak najszybciej przejść do reszty fabuły. O samej "głównej złej" też nie ma zbyt wiele. Proponuję poświęcić temu trochę więcej uwagi, jak nie w tym, to w kolejnych rozdziałach.

No i strasznie naciągane wydaje mi się, żeby ona była zdolna pokonać Elementy, księżniczki i samego Władcę Chaosu (na Twoim miejscu bym go tu pominęła, bo ogólnie trudno pisać o nim tak, żeby nie popsuć fabuły). Wyczuwam przesadę. I to w dodatku czarną...

Styl nie jest zły, ale miejscami używasz trochę dziwnych sformułowań, zdania są dziwnie krótkie i urywane. Brakuje lekkości, ale to się wyrobi z czasem.

Takich poważnych błędów nie robisz w sumie zbyt dużo, starałam się zaznaczać, co rzuciło mi się w oczy. Tylko pamiętaj o tym braku spacji przed wykrzyknikiem/znakiem zapytania i że nie robi się nigdy dwóch kropek, tylko albo jedną, albo trzy, bo to kłuje w oczy.

Także w kolejnych rozdziałach bardziej przemyśl fabułę i poświęć więcej miejsca na opisanie pewnych rzeczy, a będzie lepiej. Życzę powodzenia w dalszym pisaniu.

Edytowano przez karlik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o głównej złej nie miało być zbyt wiele, bo za bardzo nikt nic o niej nie wie, jej wizerunek będzie się odkrywał w miarę postępu fabuły, uznałem to za taki fajny pomysł...
co do elementów, to zapomniałem o nich, ale mam już pomysł jak wyjaśnić to ze główna zła zdołała sie im oprzeć
rzeczywiście może rzucenie tego Discorda nie było dobrym pomysłem... no cóż przemyślę to jeszcze
co do opisu, to on z założenia nie miał być długi. Miał być to krótki opis, prolog, wstep do zniszczenia equestrii i zarysowanie tego jak wygląda ogólnie świat, by przejść do fabuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...