Skocz do zawartości

Pierwsza w pełni realna animacja z dubingiem, Wasze opinie? (05/06:08:2017 wpuszczenie na YT)


Lightning

Recommended Posts

Jedna z moich pasji to animowanie. Oto mój pierwszy projekt który będzie (tak będzie bo nie dam rady go dziś skończyć, jutro 1 zmiana nadgodziny...)  prawdopodobnie jutro maks po jutrze opublikowany. Filmik będzie mieć co prawda minutę, ale jest lekko śmieszny, w miarę dopracowany i OFICJALNIE będzie wpuszczony na YT na nowym kanale gdzie takowe będę zamieszczać. Dzięki uprzejmości moich nowych 2 lektorów czyli LX. oraz MB (ich skróty) z którymi zawarłem współpracę NONprofit (takich ludzi szanuje) animacja dostaje nowe życie - dźwiękowo/głosowe. Poza tym zastososuję ruchomą trawę, drzewa, particle jako magia (medigun_beam_attrib_muzzle z gry TeamFortres z broni leczącej klasy Medyka) jako cząsteczki magii, światło księżyca jako Light2, oraz 2 modele, jeden nie zmieniany, 2 miał ReTextury, wiem podobny do Twilight. Nie miałem innego modelu a potrzebowałem akurat tego. Co sądzicie? Chcielibyście takie animacje? Wspieralibyście? Jeśli tak, to wypowiedzcie się w komentarzu, a nawet jeśli nie, też to uczyńcie, każda krytyka mile widziana ;) W załączniku daję SS z mojego projektu. Póki co mam około 35 sekund. Zostało jeszcze 25, poprawki mimiki, poprawki ruchu ciała, dodanie w paru miejscach efektu powiewania, dodanie trawy nałożenie animacji na trawę, wyczyszczenie każdego błędu, udekorowanie pokoju na który przez chwilkę jest widok (to moment troszkę taki ..."niegrzeczny" ale nawet +18 tego bym nie nazwał... po 1 nic nie widać, po 2 daleko... jedynie ruchy postaci lekko widać. Mniejsza. Tak że! Czekam na waszą opinię;)

12321321312.PNG

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciekawie. Na animacji się nie znam, ale się wypowiem :rainderp:. Wygląda dobrze. Bardzo podoba mi się klimat na uchwyconym ujęciu i chcę takie słuchawki. A ogółem to z wielką chęcią będę śledziła Twoje poczynania w kierunku finalnej wersji animacji.

Edytowano przez Wilczkowa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Triste Cordis napisał:

Czy ja dobrze widzę? Rainbow i Luna... ten tego? :shock:Animacja bardzo fajna, płynna. Wielkie brawa za trawę i ogólnie całokształt. Przydałoby się jednak trochę więcej odgłosów tła. Może jakieś świerszcze?  

Jaka Rainboow? XD to mój OC XD wiem że może być lekko podobny włosami ale pyszczek ma ju z taki faceta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Więc tak... Za bardzo się na temat tej animacji nie rozpiszę. Z kwestii technicznych - płynność. Jest dbałość o szczegóły, trawa porusza się na wietrze, są odgłosy magii. Problemem są ruchy które czasami nie są w pełni płynne. Mam tu na myśli np. ruchy karabinu snajperskiego który jakby się trzęsie. Ogólnie to... jest dobrze, ale jednak warto trochę popracować nad tymi małymi szczegółami jak np. nagłe pojawienie się karabinu w kopytku podczas intro, czy ogólna płynność, jakość. Dla przykładu ten filmik był robiony w SFM.

 

Nie chodzi mi o to, żeby od razu była masa efektów itp. ale chodzi tu o tę jakość właśnie - światła, cienie, płynność ruchów. Jeszcze co do technicznych spraw mogę dodać, że głos ogiera był momentami za cicho. Głosy są spoko, bardzo spodobał mi się ten który miała klacz, ale dialogi ogiera były odrobinkę za ciche w porównaniu z kwestiami klaczy.

 

Co do samej tematyki... ot taki prosty żarcik. Dla wielu osób może przeszkadzać to, że jednym z jego elementów jest seks, ja jednak potrafię na to oko przymknąć (Zresztą nie przeszkadza mi to za bardzo) i... nawet mi się ten filmik podobał. Radziłabym jednak zmienić troszkę tematykę kolejnych filmów, to jest np. mniej nawiązań do seksu, popracować nad kwestiami technicznymi o których mówiłam wyżej (Czyli w praktyce po prostu szlifowanie umiejętności), a powinno być dobrze.

 

No i chyba żadna moja wypowiedź nie może się obejść bez czepialstwa. Tym razem przyczepię się do komentarzy. Myślę, że jeśli uznam, że chociaż połowa z nich jest z forum to się nie pomylę. Dlaczego? Początkujący animator, film był "reklamowany" na forum, a do tego użytkownik Zirathel, który na forum konto ma, skomentował ten film.

 

Jak wyglądają negatywne komentarze? O tak:

- "Rak"

- "Looks like shit to me"

- "Kurwa żal"

 

I nie no, wiem że są gusta i guściki, i niektórym niezbyt pasuje ten typ humoru, żartów, ale trochę kulturki, szczególnie, że wiele osób z forumcio bardzo lubi "żarty" opierające się na pisaniu w kółko na chacie "Pitca", lub "Makri", a to na prawdę, jest jeszcze żałośniejszy poziom niż to co przedstawiono w filmie @Lightning. Nawet jeśli wam się nie podoba to co stworzył, to przynajmniej doceńcie to, że znalazł ludzi którzy nagrali głosy, wszystko animował samodzielnie, dodał efekty dźwiękowe, i to wszystko zmontował tak, by współgrało z obrazem.

Edytowano przez Socks Chaser
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2017 o 20:48, Socks Chaser napisał:

Więc tak... Za bardzo się na temat tej animacji nie rozpiszę. Z kwestii technicznych - płynność. Jest dbałość o szczegóły, trawa porusza się na wietrze, są odgłosy magii. Problemem są ruchy które czasami nie są w pełni płynne. Mam tu na myśli np. ruchy karabinu snajperskiego który jakby się trzęsie. Ogólnie to... jest dobrze, ale jednak warto trochę popracować nad tymi małymi szczegółami jak np. nagłe pojawienie się karabinu w kopytku podczas intro, czy ogólna płynność, jakość. Dla przykładu ten filmik był robiony w SFM.

 

Nie chodzi mi o to, żeby od razu była masa efektów itp. ale chodzi tu o tę jakość właśnie - światła, cienie, płynność ruchów. Jeszcze co do technicznych spraw mogę dodać, że głos ogiera był momentami za cicho. Głosy są spoko, bardzo spodobał mi się ten który miała klacz, ale dialogi ogiera były odrobinkę za ciche w porównaniu z kwestiami klaczy.

 

Co do samej tematyki... ot taki prosty żarcik. Dla wielu osób może przeszkadzać to, że jednym z jego elementów jest seks, ja jednak potrafię na to oko przymknąć (Zresztą nie przeszkadza mi to za bardzo) i... nawet mi się ten filmik podobał. Radziłabym jednak zmienić troszkę tematykę kolejnych filmów, to jest np. mniej nawiązań do seksu, popracować nad kwestiami technicznymi o których mówiłam wyżej (Czyli w praktyce po prostu szlifowanie umiejętności), a powinno być dobrze.

 

No i chyba żadna moja wypowiedź nie może się obejść bez czepialstwa. Tym razem przyczepię się do komentarzy. Myślę, że jeśli uznam, że chociaż połowa z nich jest z forum to się nie pomylę. Dlaczego? Początkujący animator, film był "reklamowany" na forum, a do tego użytkownik Zirathel, który na forum konto ma, skomentował ten film.

 

Jak wyglądają negatywne komentarze? O tak:

- "Rak"

- "Looks like shit to me"

- "Kurwa żal"

 

I nie no, wiem że są gusta i guściki, i niektórym niezbyt pasuje ten typ humoru, żartów, ale trochę kulturki, szczególnie, że wiele osób z forumcio bardzo lubi "żarty" opierające się na pisaniu w kółko na chacie "Pitca", lub "Makri", a to na prawdę, jest jeszcze żałośniejszy poziom niż to co przedstawiono w filmie @Lightning. Nawet jeśli wam się nie podoba to co stworzył, to przynajmniej doceńcie to, że znalazł ludzi którzy nagrali głosy, wszystko animował samodzielnie, dodał efekty dźwiękowe, i to wszystko zmontował tak, by współgrało z obrazem.

Puki co jedyna(nie przepraszam) druga osoba która zamiast Jechać po całej Linii, dała trochę rad... za to cię już bardzo cenię ^^ Odnośnie rad, dzięki za ten głos, myślałem że jest ok, bo ścieżka w GoldWave była na tej samej wysokosci, to też myślałem że będzie tak samo. Odnośnie nagłego pojawieni karabinu w Intro, jest to zabieg celowy ;) odnośnie nagłych skrzydeł... no nie wiem jak zanimować otwieranie się skrzydeł serio... odnośnie seksu, to tylko ta animacja o takim charkaterze z tym elementem bo serio nie miałem zbytnio pomysłu hehe a poza tym ja wiem o cojest cały bólShit... moim zdaniem... zew tym momencie właśnie sceny erotycznej, to MOJE Oc z Luną tam jest a nie ICH Oc... to moja opinia :v zazdrość Evrywhere

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Heh, dla mnie bardzo ładnie ci to wyszło.I nie wiem o co kaman z tym hejtem na ciebie.Po pierwsze brawo, że wogóle zabrałeś się za robienie takich animacji.A jakbym to ocenił?Nie raziło mnie to, ani trochę.Z przyjemnością obejrzałem i raczej nie mam żadnych zastrzeżeń.A z resztą nie lubię być czepialski.Nawet powiem ci, że jakby tym filmem zachęciłeś mnie, ażeby zrobić coś w kierunku rozwoju MLP.Swego czasu też lubiłem robić filmy w sony vegasie, ale projektowanie płynnie wyglądających scen to już na pewno inna szkoła jazdy.Ale cóż, mam zamiar zabrać się za to.No i na koniec napiszę oczywiście, że cię serdecznie pozdrawiam:rwink:.Powodzenia w przyszłych pracach!

Edytowano przez Krzysztof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...