Skocz do zawartości

Tęczowe Podmieńce – ciekawe porównanie


Szonszczyk

Recommended Posts

Ostatnio tak się zastanawiałem i do głowy wpadło mi bardzo ciekawe porównanie. Ale może zacznijmy od tzw. dupy strony. Otóż, wyobraźcie sobie nasz świat, ten realny. A w nim taką sytuację: w pewnym państwie jest człowiek co wymyślił Lek na głód. Po prostu, raz go przyjmujesz i nie musisz jeść więcej. Człowiek od zawsze bał się głodu, a tu nagle ktoś mu mówi, że może się już więcej o głód nie martwić. Lekarstwo jednak ma swój skutek uboczny: przemieniasz się tak, że trudno określić czy jesteś jeszcze człowiek czy już jesteś jakimś dziwnym zwierzęciem. Nadchodzi susza, ludzie przymierają głodem, więc Lek przyjmuje coraz więcej ludzi. Dlaczego? Bo boją się głodu. Susza się kończy, ale i tak dochodzi do sytuacji, że przemienieni ludzie chcą „wyzwolić” wszystkich od głodu więc robią wypady na tych „nieprzemienionych” by dać im Lek. Brzmi jak dobry scenariusz filmu? A jest to coś więcej! Jakieś nawiązania do przemiany podmieńców? Nic? To już tłumaczę:

 

Thorax proponuje podmieńcom: pokonajcie głód, ale będziecie musieli wyprzeć się Królowej i zmienić swoją formę. Teraz każda ze stron ma swoje argumenty: tęczowa, by „wyzwolić” czarnych, a te by z powrotem mogła kontrolować je Królowa, to po pierwsze, a po drugie: by się nie przemienić! Jest to sytuacja bez wyjścia. Interes jednej grupy całkowicie nie zgadza się z interesem tej drugiej. W naszym świecie taka sytuacja miałaby wielkie prawdopodobieństwo zakończenia się poprzez wojnę. Ale co się niby ma stać w świecie kucyków … wojna, z racji targetu serialu, nie wchodzi w grę. Tęczowe nie mają czego atakować, bo miejsca, gdzie mogłaby żyć Chrysalis z resztką swoich poddanych, jeszcze nie poznaliśmy. Ostatnią możliwością jest INFILTRACJA GNIAZDA TĘCZOWYCH. No wiecie, wtargnięcie, podmiana za Thoraxa i wmówienie, że przemiana to taka straszna choroba od której się umiera, rozumiecie kontekst prawda? Byłaby już to trzecia tego typu akcja Chrysalis i choć szczerze jest to kolejna (po kolejnej zresztą) powtórka z rozrywki, to scenariusz ten jest najbardziej wykonalny i ze strony samej Królowej, ale też i ze strony samego serialu (na co trzeba się patrzyć).

 

A jak wy widzicie moje porównanie? Czy to co napisałem w jakiś sposób skłoniło was do myślenia? Piszcie! Czekam na wasze posty!

Pozdrawiam (a także przepraszam za przerwę),

Szonszczyk (dawniej Miszcz Tencz)

Z serii: "Rozkminy Szonszczyka" xD

Edytowano przez Szonszczyk
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...