Skocz do zawartości

Konkurs fotograficzny: "Oblicza Natury"


Solar Night

Recommended Posts

59936b7439e16_51330-angelartist-karzahniicamerafluttershyshutterfly.png-500x400.png.4988693c1838c589ac3c256e1272d8ef.png

 

Niestety powoli zbliża się koniec wakacji, jednak na pocieszenie zorganizowałem dla was konkurs fotograficzny :fluttershy4: Do wygrania są dosyć nietypowe ale bardzo ciekawe nagrody. Tak więc zapraszam do lektury.


Konkurs rozpoczyna się od teraz. Zdjęcia możecie przesyłać do 10 Września do godziny 23:59. Prace wysłane po terminie nie będą brane pod uwagę! Aby konkurs doszedł do skutku potrzeba minimum czterech uczestników. Mam nadzieję że będzie was więcej :)

 

 

Jak wziąć udział?
Wystarczy że zamieścisz zdjęcie konkursowe w spoilerze pod konkursem.

 

 

Temat prac
Jest środek lata więc pewnie nie zdziwicie się :fluttershy5:
 Otóż tematem jest ogólnie pojęta natura.
Wykażcie się kreatywnością aby pokazać przyrodę w jak najbardziej majestatyczny sposób. Nie ograniczajcie się. 

Na pewno znajdziecie wiele ciekawych tematów ^^

 

 

Czego potrzebujesz?
Oczywiście aparatu fotograficznego, w końcu jest to konkurs fotograficzny :yay:
Nie ważne jakim sprzętem dysponujesz, i tak możesz wziąść udział! Jak to ujął fotograf Chase Jarvis „Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie".

 


Co będzie brane pod uwagę podczas oceny?
Oczywiście pomysłowość, podejście do tematu oraz wykonanie.
Mówiąc o wykonaniu to mam na myśli wszelakie aspekty techniczne, czyli:
estetyka (kompozycja, ostrość)
 ujęcie tematu (ciekawe, nietypowe uchwycenie tematu)

 

 

Nagrody
Tutaj  będzie ciekawie ponieważ do wygrania są trzy analogowe aparaty fotograficzne!
Kolejno dla trzech zwycięzkich miejsc będą to:
Miejsce 1: PRAKTICA Tlova B
Miejsce 2: Agfa Silette Prontor SVS
Miejsce 3: Pentax Espio 115

Jako, że poprzedni opiekun zostawił mnie z tym konkursem otwartym to muszę niestety odwołać te nagrody.

Zapraszam do ostatnich dwóch postów, by zapoznać się ze szczegółami.

 

 

Teraz parę zasad
Oczywiście zabronione jest wrzucanie zdjęć z internetu oraz zdjęć niezgodnych z regulaminem forum.
Na jednego uczestnika przypada możliwość zgłoszenia jednej pracy konkursowej!
Teraz małe zaskoczenie. Zezwolona jest postprodukcja, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

 

 

 

Tutaj załączam Wam pięć cytatów pewnych znanych fotografów.  Interpretację pozostawiam wam.

HENRI CARTIER-BRESSON
„Myśl o zdjęciu zawsze przed jego zrobieniem i po. Nigdy w trakcie. Sekretem jest czas. Nie musisz działać szybko. Fotografowany model musi zapomnieć o tobie, a gdy już to się stanie, musisz działać bardzo szybko".

 

ELLIOTT ERWITT
„Jeżeli zachowasz spokój osiągniesz wszystko".

 

HENRI CARTIER-BRESSON
„Ostrość to pojęcie burżuazyjne".

 

ANSEL ADAMS
„Prawdziwa fotografia nie musi być wyjaśniana, ani nie może być zawarta w słowach"

 

ANSEL ADAMS
„Dobre zdjęcie, to wiedzieć gdzie się ustawić".

 

 

Fluttershy i ja życzymy wszystkim udanych kadrów oraz dobrej zabawy podczas fotografowania ^^


 

Edytowano przez PervKapitan
  • +1 8
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...