Skocz do zawartości

[Zabawa] Niezgłębione Zaklęcia


Sowenia

Recommended Posts

F0NQRVF.png?1

 

     Niezbędna mi jest wasza opinia! Spędzam wiele czasu na tworzeniu nowych zaklęć, bądź ulepszaniu już istniejących i przez to czasami zdarza mi się...cóż...nieco zaciąć. Zmęczony mózg szwankuje i potrzebuje jakiegoś bodźca by zadziałać. Rozumiecie...? Mam nadzieję, że tak, heh..." 

 

     Pomysł jest taki, że będę wam przedstawiał fragmenty zaklęć, które opracowałem, a wy je dokończycie wstawiając swoje słowa bądź zdania, zmieniając kolejność i tak dalej. Wedle uznania ^^ 

 

     Zasady: 

- Trzeba użyć wszystkich podanych fragmentów w niezmienionej formie. 

- Nie kopiujemy od osób, które napisały przed nami. 

 

     To do dzieła! :sunburst3:

 

     Pierwsze zaklęcie ma zatrzymać upływ czasu dla konkretnego kucyka: 

 

Niechaj czas się ugnie ... pragnę ogromnie ...  zatrzymać na wieki ... tajemną tę moc więc wzywam ... 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj czas się ugnie, Rarity, uszyj coś w jedno popołudnie.

Bowiem pragnę ogromnie, założyć zielone spodnie.

Czas zatrzymać na wieki, aby nie zamknęły ci się ze zmęczenia powieki.

Tajemną tę moc więc wzywam, a gdy już wezwę, to naczynia z nudów pozmywam :drurrp: 

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj Czas się ugnie pod moją żelazną komendą, jako że posiadłem moc przedwieczną i pragnę ogromnie mieć władzę nad jej majestatem. Cofnąć, przyspieszyć, zatrzymać na wieki! Tajemną tę moc więc wzywam i nakazuję! Wstrzymaj bicie serca i dech w pierś zatknij, w powietrzu zawieś deszcz i śnieg, otwórz niebo i zmróź gwiazdy, niechaj świat pozna, że nadeszła era Nowego Pana Czasu! 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 20.08.2017 o 08:42, Nightmare Princess napisał:

Niech czas się ugnie i złamie, pragnę ogromnie ten czas zatrzymać na wieki, tajemną moc więc wzywam a Celestię na świadka, że zaklęcia nie cofnę.

 

Oh...ojej... Zaklęcie może i by się udało, ale nie mam odwagi go rzucić ze względu na ostatnie słowa. "Zaklęcia nigdy nie cofnę"...to nie są dobre słowa do czarów. Niosą ze sobą nieodwracalne konsekwencje! 

 

Dnia 20.08.2017 o 10:50, Triste Cordis napisał:

Niechaj czas się ugnie, Rarity, uszyj coś w jedno popołudnie.

Bowiem pragnę ogromnie, założyć zielone spodnie.

Czas zatrzymać na wieki, aby nie zamknęły ci się ze zmęczenia powieki.

Tajemną tę moc więc wzywam, a gdy już wezwę, to naczynia z nudów pozmywam :drurrp: 

 

Rymowanka wpada w ucho~ Ciekawe dlaczego akurat Rarity? No, ale niech będzie. 

     *Rzucone zaklęcie sprawiło, że Rairty pojawiła się przed Sunburstem odziana w zielone spodnie i cała mokra. Po chwili na jej głowę spadło kilka dopiero co umytych talerzy*

Ups... :sunburst2:

 

Dnia 20.08.2017 o 12:19, Zegarmistrz napisał:

Zaklęcie czasu? Brzmi jak coś dla mnie.

 

Niechaj Czas się ugnie gdy w dłonie go chwytam. Pragnę ogromnie by świat skuty piaskiem zatrzymać na wieki klepsydry obrotem. Tajemną tę moc więc wzywam przez wieki, by swe marzenia na zawsze utopić! Łamacz Kronosa!

 

To zaklęcie brzmi bardzo dobrze. Warto spróbować. 

     *Rzucone zaklęcie skierowane na asystentkę zadziałało. Kucyk przestał się poruszać, ponieważ czas dla niego zamarł.* 

Tak! Udało się! To jest zaklęcie, którego poszukiwałem! 

 

Dnia 20.08.2017 o 16:03, Kruczek napisał:

Niechaj Czas się ugnie pod moją żelazną komendą, jako że posiadłem moc przedwieczną i pragnę ogromnie mieć władzę nad jej majestatem. Cofnąć, przyspieszyć, zatrzymać na wieki! Tajemną tę moc więc wzywam i nakazuję! Wstrzymaj bicie serca i dech w pierś zatknij, w powietrzu zawieś deszcz i śnieg, otwórz niebo i zmróź gwiazdy, niechaj świat pozna, że nadeszła era Nowego Pana Czasu! 

 

Przeraża mnie trochę to zaklęcie. Mam wrażenie, że uczyni ze mnie kogoś...złego. 

     *Próbuje rzucić zaklęcie, ale ta moc go przerasta* 

Bez wątpienia to bardzo potężny czar! Zdolny zrobić ze mnie faktycznego Pana Czasu. Mógłbym nim władać wedle własnego uznania. Na pewno...pojawiłyby się ograniczenia lecz to...oh, robi wrażenie! Tylko...szkoda, że jestem takim słabym magiem...

 

 

     Dziękuję wam ogromnie za pomoc! Znalazłem poszukiwane zaklęcie i też mam kilka nowych. 

Następne słowa jakie przygotowałem to: 

 

...serca pragnienie... drżące... marzeniem odwiecznym ...miłosną gonitwę...ten błękitny płomień...

 

     To zaklęcie może mieć związek z miłością, ale też zupełnie innymi uczuciami. 

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde me słowo to serca pragnienie

Co drżące i bolesne niesie wspomnienie

Skrytym jest jednak marzeniem odwiecznym

By w miłosną gonitwę być skutecznym

Ten błękitny płomień we mnie jest skryty

Co moc miłości ma większą niż eliksiry

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Potężne jest serca pragnienie, co drżące i słabe lub pewne.

Marzeniem odwiecznym było zawsze, wygrać tą miłosną gonitwę.

A więc teraz, moja droga/mój drogi (zależy na kogo rzucasz zaklęcie) otrzyj z policzków łzy rzewne,

Niech w twym sercu błękitny płomień płonie, porzuć już wreszcie tą bitwę.

 

(Zaklęcie pocieszenia)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Dnia 1.09.2017 o 02:32, Zegarmistrz napisał:

Odkryj przede mną serca pragnienie, drżące jak płomień świeczki na wietrze. Marzeniem odwiecznym napełnij tę czarę, do mocy magicznej miłosną gonitwę, wszak dzisiaj okiełznam ten błękitny płomień, by magii twej źródło bez kresu powstało. Prawo Magii.

 

     *spowija go złoty płomień magii, który po chwili wybucha na wszystkie strony by ostatecznie wniknąć w ciało Sunbursta* 

     Cóż za potężne zaklęcie... *dyszy zmęczony*  Bez wątpienia mogę panować nad uczuciem miłości wśród innych kucyków! Niesamowite...to moc podobna do tej należącej do Cadence. Szkoda tylko, że siła mojej magii jest zbyt mała...nie utrzymam tej mocy na długo. 

 

Dnia 6.09.2017 o 21:20, Kacpi napisał:

Każde me słowo to serca pragnienie

Co drżące i bolesne niesie wspomnienie

Skrytym jest jednak marzeniem odwiecznym

By w miłosną gonitwę być skutecznym

Ten błękitny płomień we mnie jest skryty

Co moc miłości ma większą niż eliksiry

 

     *rzuciwszy zaklęcie zamyka oczy, spod jego powiek wydobywają się błękitne płomienie* Oh... Czuję to. Dzięki temu zaklęciu jestem w stanie przywołać chwile, gdy najmocniej czułem miłość wobec kogoś. To...bardzo przyjemne...~ 

 

Dnia 8.09.2017 o 07:08, Nightmare Princess napisał:

Wielkie jest mego serca pragnienie, drżące z miłości do ciebie. Więc marzeniem odwiecznym przebiegnij miłosną gonitwę i moją miłością zapal ten błękitny płomień uczuć.

 

     Starlight zgodziła się asystować przy tym zaklęciu, hehe... Efekt był bardzo ciekawy i dość...niezręczny *rumieni się delikatnie* Starlight oszalała z miłości do mnie, ale trwało to zaledwie kwadrans. To dobrze, bo to z pewnością nie była zdrowa miłość. 

 

Dnia 18.09.2017 o 06:53, Starray napisał:

Potężne jest serca pragnienie, co drżące i słabe lub pewne.

Marzeniem odwiecznym było zawsze, wygrać tą miłosną gonitwę.

A więc teraz, moja droga/mój drogi (zależy na kogo rzucasz zaklęcie) otrzyj z policzków łzy rzewne,

Niech w twym sercu błękitny płomień płonie, porzuć już wreszcie tą bitwę.

 

(Zaklęcie pocieszenia)

 

     Niepozorny, ale silny czar. Dzięki niemu byłem w stanie przekazać trochę pozytywnego ciepła smutnemu kucykowi. Wiem, że czar nie będzie w stanie pocieszyć każdego. Bardziej pomoże się poczuć lepiej i pozbierać. To bardzo przydatne, proste i bezpieczne zaklęcie, którego może użyć nawet słabszy magicznie jednorożec.

 

 

    Znowu bardzo mi pomogliście. Dziękuję~ Oto następne słowa jakie udało mi się przygotować. 

...moc... ...w wierze trwać... ...noc jest dniem... ...koniec...       

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wzywam prastare duchy i całą przedwieczną moc, nagromadzoną w bramach tego wszechświata. Obiecuję w wierze trwać i dumnie mu służyć, pilnując, aby żaden głupiec nigdy nie rzekł, że noc jest dniem, wschód zachodem a koniec początkiem. Dla równowagi, dla tego świata, błagam o to wywyższenie. 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 30.10.2017 o 01:43, Kruczek napisał:

Wzywam prastare duchy i całą przedwieczną moc, nagromadzoną w bramach tego wszechświata. Obiecuję w wierze trwać i dumnie mu służyć, pilnując, aby żaden głupiec nigdy nie rzekł, że noc jest dniem, wschód zachodem a koniec początkiem. Dla równowagi, dla tego świata, błagam o to wywyższenie. 

 

     Aby użyć tego zaklęcia potrzebowałem pomocy Starlight, która włada silniejszą magią. Nasza moc otworzyła portal, a z niego wyłoniły się trzy postacie, przypominające cienie kucyków odzianych w długie szaty. Postacie były od nas conajmniej dwa razy wyższe. Nie miałem pojęcia co to za byty więc ukłoniłem się delikatnie by okazać szacunek, jakoś ich przekonać do siebie... Starlight uczyniła to samo. 

     Okazali się być przedwiecznymi strażnikami Equestrii sprzed czasów Luny i Celestii, a nawet jeszcze dawniej. Niestety jednak ich pomoc nie była nam w tej chwili potrzebna więc skarciwszy nas, że przywołujemy ich bez potrzeby wrócili do zaświatów czy...skądkolwiek przybyli. 

 

Dnia 30.10.2017 o 17:06, Starray napisał:

Na moją moc, wspomnienia i życie,

Nieważne, co zobaczę, przysięgam w wierze trwać.

Czas się zlewa w jeden punkt, noc jest dniem, słońce księżycem,

Czy to ma być koniec czy nie, ukarz co ma się stać.

 

     Doszedłem do tego, że zaklęcie musi być rzucone podczas zaćmienia. Moja magia połączyła się z prastarą mocą Słońca i Księżyca. Mocą, której cząstkę dzierżą Luna i Celestia. Momentalnie w mej głowie zaczęły ukazywać się obrazy, jakieś sceny nakładające się na siebie. Głosy kucyków i innych stworzeń, przekrzykujące się nawzajem... Istny chaos! Ledwo dałem radę to wytrzymać, z trudem przerwałem zaklęcie nim moja głowa eksplodowała od nadmiaru informacji. 

 

     Bez wątpienia widziałem przyszłość, ale nie potrafiąc okiełznać chaosu nic z niej nie zrozumiem. 

 

Dnia 30.10.2017 o 20:23, Nightmare Princess napisał:

Prastara moc alicornów jest zagrożona. Jednak cokolwiek by się nie stało, przysięgam w wierze trwać.Teraz gdy noc jest dniem, zapanował nieokiełznany chaos. Teraz nastał koniec wszystkiego co znamy.

 

     Zaklęcie-modlitwa. Jego działanie będzie zupełnie różne w zależności od osoby, miejsca, a nawet czasu. Tak, jestem pewien, że może ono napełnić odwagą, zwiększyć magiczną moc, albo przywołać coś lub kogoś, kto stanie w obronie...czegoś. Zapewne mocy alikornów skoro inkantacja o niej wspomina. 

 

 

     Następna zagadka: 

 

...duma... ...tajemnicze wrota... ...trzy noce... ...mądrość przedwiecznych... ...albowiem... 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ta, którą/którego już dawno duma zaślepiła odzyska trzeźwe myślenie. Ukarzcie się przed nią/nim tajemnicze wrota, których szukać trzy noce trzeba. Ukarzcie mądrość przedwiecznych, albowiem ona/on jej potrzebuje.

Spoiler

Używać formy w zależności od osoby, na którą ma działać czar.

 

Edytowano przez Nightmare Princess
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 8.11.2017 o 18:59, Nightmare Princess napisał:

Niech ta, którą/którego już dawno duma zaślepiła odzyska trzeźwe myślenie. Ukarzcie się przed nią/nim tajemnicze wrota, których szukać trzy noce trzeba. Ukarzcie mądrość przedwiecznych, albowiem ona/on jej potrzebuje.

 

     Zaklęcie sprawia, że nasz duch przenosi się niezależnie od ciała przed ogromne, miedziane wrota misternie zdobione rzeźbieniami prezentującymi sowę, orła i kruka. Po chwili drzwi uchylają się i wychodzi z nich jedno ze zwierząt. Stwory podobne do sowy, orła bądź kruka, ale jednak o wiele większe i posiadające cztery nogi. Stworzenia te znają odpowiedź na każde pytanie, ale udzielają jej w języku zagadek. Zatem nie zawsze odpowiedź będzie jasna. 

 

     Następne słowa: ...nocny las... ...poroże... ...wiarą... ...świetlista poświata...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy nocny las przeszkodą się staje

A cienie jak kłody leżą na drodze

Uważać tu muszę na dzikie poroże

Co ranę poważną zrobić mi może

Wyzwalam więc magię i wszystkie me moce

By z wiarą u boku przez drogi iść obce

Świetlista poświata mą tarczą się staje

Co kłody usunie, a noc dniem się stanie

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...