Skocz do zawartości

Odcinek 16: Campfire Tales


Niklas

Ocena  

49 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena odcinka

    • 1/10 Beznadzieja
      0
    • 2/10 Porażka
      0
    • 3/10 Słabizna
      1
    • 4/10 Ujdzie
      1
    • 5/10 Może być
      2
    • 6/10 OK
      5
    • 7/10 Dobry
      14
    • 8/10 Bardzo dobry
      10
    • 9/10 Świetny
      6
    • 10/10 Wybitny
      3
    • 11/10 Are you ready for a story?
      7


Recommended Posts

30 minut temu, Bertram Quist napisał:

Co do historii to Rarity opowiedziała najlepszą, najbardziej mi się spodobała trochę wzruszyła  i tak jak kolega @Triste Cordis myślę że ta historia mogłaby trwać przez cały odcinek (uwielbiam takie chińskie klimaty :))

Oczywiście historia Dash i AJ też była spoko. (AJ opowiedziała najsłabszą :/) Nie podobał mi się ten nadmierny strach Scootaloo szczerze myślałem że jest bardziej odważna. Oczywiście nie było Starlight co jest wielkim dla mnie plusem :3

Myślę bardzo podobnie, też lubię te chińskie klimaty (Legenda Nezha mnie w nie wprowadziła).

Faktycznie, u Scoot wyolbrzymili ten strach.

No i wreszcie odcinek bez Starlight, yay!

9/10, bo dochodzą jeszcze siostrzane relacje Scootaloo i RD (Rainbow sama nazwała się jej siostrą)

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tym razem odcinek z motywem obozowym. Yay, mieliśmy kiedyś coś podobnego, ale w nieco innym wydaniu, więc zobaczmy jak wygląda nowe podejście do sprawdzonej formuły. 

Czyli tamta wyprawa nie została zapominana i pominięta. To na plus. Nie pamiętam jednak czy było to wcześniej wspominane w poprzednim odcinku, że te wyprawy są regularne. I ile ich było. AJ i AB mają ich chyba parę na koncie, a Rarity z siostrą jakoś mniej.  Scootaloo i Rainbow chyba tak samo a ta pierwsza ma ciągle traumę z tego wydarzenia, gdzie o mało nie zginęła w wodospadzie. W sumie nawet ma to sens. 

 

Skoro mają tyle doświadczenia w obozowaniu to nie zauważyły tych owadów wcześniej? Raczej nie pojawiłby się tak nagle. 

Aha, z Zatoki Luny..urocza nazwa. Krzyżówka pająków i much byłaby nie lada utrapieniem w naszym świecie. Nie jestem w stanie powiedzieć co byłoby gorsze. Mucha z tyloma nogami i robiąca pajęczyny czy pająk który potrafi latać...Zwierzęta w tym świcie są straszne xd. 

 

Odwaga Rainbow została doceniona kosztem utraty pyszczka. Przynajmniej na parę chwil, cartoon logic. 

O historia AJ i to w klimacie mitów greckich. Choć ten główny bohater ma dosyć dziwny pysk jak na kuca. 

AB naprawdę podnieca się jak nigdy xd. 

Chociaż historia jest raczej z zasady zmarnowanego potencjału. Ot morał jest prosty i dobrze znany, ważne by się nie poddawać a los ci się odwdzięczy. Szkoda, bo mogło być coś z tego dużo lepszego. 

 

Jak..to..kopytami..ten cień..

Musiała użyć magi.

I czy one po prostu zignorowały fakt, że siedzą na kupie złota? xd

 

O. Kuce z dalekiego wschodu. 

Podobają mi się ich zakrzywione rogi. Fajny pomysł. 

Ta najpiękniejsza klacz na świecie nie jest zbyt piękna, imao. 

 

O. I to już jest fajna legenda.

Raz, ma jakiś motyw poświęcenia, co prawda nie samego kucyka ale jego piękna czy czegokolwiek już nie ważne, ale samo poświęcenie to super motyw i bardzo go lubię. Opowiastka dużo lepsza i mająca lepszy morał. Z fajnym tajemniczym zakończeniem. Podoba mi się. 

 

Wow. Super pomysł Rainbow. Rzeczywiście się nie dostaną te pająki do was, ale wy raczej tez możecie zapomnieć o wyjściu konwencjonalną metodą.  Tragicznie głupia ale i śmieszna decyzja xd. 

 

Scoot ma hiperwentylacje a AJ chcę rozpalić ognisko. Świetny pomysł! Pozbędzie się powietrza jeszcze szybciej. 

Czemu wszyscy są tak dziwnie spokojni z tym wejściem?? 

Co prawda Rarity mogła by użyć magi by im pomóc się wydostać. Może dlatego nie panikuje. Jestem w stanie w to uwierzyć. 

 

O, historia Rainbow. No to mamy komplet. I to znowu w klimatach mitów greckich. Heh, ciekawe, czy źrebaki uczą się o nich tak jak dzieciaki w szkołach. 

Uwielbiam to jak Rainbow bawi się oczekiwaniami Scoot i jak mała nie ma problemu z pokazywaniem że jest przestraszona. To jakiś postęp. 

 

Ten jeden z smoków wyglądał jak ojciec Ember. 

Ten dowódca ma naprawdę spoko głos. 
Jak on trzyma ta tarczę? 

Wow, miło że Rainbow naprawdę wielbi kogoś kto bardziej posługuje się mózgiem niż siłą i szybkością. Szkoda tylko, że jej działanie wymagają jeszcze wiele nauki ^_^ 

 

Ogólnie ciekawa sprawa, chyba po raz pierwszy naprawdę obserwowaliśmy potyczkę smoków i kuców. I kuce nie są bez szans. Niczym mrówki nie są bez szans z..bo ja wiem? Czymkolwiek co jest olbrzymie. Liczebność robi swoje a numer z pogodą wypalił dobrze. 

Mają szczęście że ognisko nie wypaliło im całego powietrza..naprawdę, ktoś powinien AJ zwrócić na to uwagę. 

Fajne zakończenie.

 

Ogólnie dobry, przyzwoity odcinek ale bez żadnego szału. Oglądało mi się przyjemniej niż poprzedni, szkoda że relacji pomiędzy postaciami było dość mało jak i i dialogów. Z tych 3 legend to ta Rarity była chyba najlepsza. Potem Rainbow najmniej podobała mi się AJ, była trochę zbyt prosta i miała za dużo dziur. Ale odcinek przyjemny, animacja jak zawsze na poziomie w swoim pastelowym stylu. 7/10. Przyjemnie się oglądało. Relacje Scoot i Ranibow były super. 

 

 

 

 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Powiem, że odcinek naprawdę taki średni. Konwencja z trzema historyjkami jest już bardzo oklepana i widywałem ją nierzadko w innych serialach animowanych. Podobnie, jak u was wszystkich, najbardziej mi się podobała historia Rarity o pięknie, jej morał i fabuła. Choć główna bohaterka nie wydała mi się jakoś szczególnie piękna. Przeciętna klacz z Ponnyville bardziej mnie rzuca na kolana:derptongue:

Ogólnie wydarzenia z naszymi bohaterkami bardziej mi się podobały, niż te historyjki.

Poprzedni odcinek z tym obozowiskiem był o niebo lepszy tak w skrócie.

Edytowano przez SebastianRichCountryOwner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...