Skocz do zawartości

Opowiadania z changelingami


Darkbloodpony

Recommended Posts

Lista opowiadań z changelingami:

PL

Spoiler

• Changea - Osobliwości i dziwy Krainy Wiecznych Zmian  (Autor: Arkane Whisper)

• Ona (Autor: Arkane Whisper)
• Trzynasty (Autor: Sun)
Pierwszy Raz (Autor: Falconek) 
• Chronomistrzyni  (Autor: D. G. D. Davidson, tłumaczenie: Korodzik)
• KSIĘŻNICZKA CADANCE I KRÓLOWA CHRYSALIS (Autor: Nightmare Princess)
• Nadciąga inwazja! (Autor: RainbowEmpire)

• The Changelings Chant (Autor: Nicz)

Lordowie i księżniczki (Autor: Darkblodpony)
• Kod Equestria (Autor: Lyokoheros)

• Powrót do domu (Autor: Sun)

• Przyjaciele (Autor: Ziemniakford111222) 

• Kucyk w czarnej pelerynie (Autor: Szonszczyk) 

• Negocjacje (Autor: Sun)

EN:

Spoiler

• "Fragments""Without a Hive""A New Way"  (trylogia autorstwa: Phoenix_Dragona) 

• The Irony of Applejack (Autor: Mister Friendly)

• The Freeport Venture ( Autor: Chengar Qordath) 

• The Hunted, Shimmer-Mare's Birthday!!! ( opowiadania dodatkowe do serii Freeport Venture autorstwa: Chengar Qordath )

• Something Sweet and Sour  ( opowiadanie dodatkowe do serii Freeport Venture autorstwa: Ponibius )

• Queen Chrysalis Loves Tea ( Autor: Zephyrus Scary)

 

Swoje propozycje proszę pisać w komentarzach (proszę tylko aby, w wymienionych przez was opowiadaniach changelingi/podmieńce nie pojawiały się epizodycznie) Miłe też by było podanie linków do opowiadań. 

PS: Jeśli macie jakieś uwagi do aktualnej listy to proszę pisać.
 

Edytowano przez darkblodpony
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w zasadzie możnaby chyba całe Freeport Venture dodać - są podmieńce, jako postaci poboczne w prawdzie, ale są. W paru z opowiadań pobocznych do tego nawet pewna klacz(?) podmieńca jest prawie główną bohaterką, generalnie linki do kolejnych części są w "Wielkim Spisie Dzieł o Sunset Shimmer"(bo w sumie to właśnie Sunset jest główną bohaterką, opowiadanie jest w opowiadania/fanfiki->angielskie)...

 

I w sumie... czy jeśli podmieńce nie grają może roli pierwszoplanowej, ale generalnie wielokrotnie się przewijają przez całą fabułę i generalnie mają na nią w sumie spory wpływ, co prawda zwykle jako bohater zbiorowy, ale co jakiś czas jest też o konkretnych(głównie Chrysalis i Thorax) to się liczy czy nie? 

Bo jak tak to można dodać "Kod Equestria", gdzie (uwaga dość znaczny spoiler!):

Spoiler

Chrysalis odzyskuje kontrolę nad rojem, który został przywrócony do dawnej postaci(sprzed finału 6 sezonu), wraz z podmieńcem zwodzi powierniczki by wpadły w pułapkę, która kompletnie wyeliminowała je z gry(a właściwie to nawet zmieniła we wrogów Equestrii), a potem z armią podmieńców zdobywa Canterlot(nie sama, działa tu jako podwładna nowego antagonisty), a później i inne miejsca i rusza do Kryształowego Królestwa, gdzie znajduje się ostatni punkt oporu i to właśnie podmieńce stanowią największą część wojsk najeźdźcy... no i mamy oczywiście Thoraxa, który co prawda nie jest pod kontrolą Chrysalis, ale po cofnięciu przemiany inne podmieńce usiłowały go zabić i ledwo uszedł z życie, a obecnie pomaga kucykom w ruchu oporu.

 

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki słuch zaginął! Byli główną częścią armii, która podbiła Canterlot... no co prawda nawet większe znaczenie miało tu to co wcześniej zrobiła Chrysaliz z powierniczkami... No i generalnie będą miały jeszcze wpływ na fabułę... stanowią w końcu ważną część wrogiej armii(która podbiła Equestrie), w sumie główną, bo Nocna Straż jest raczej niezbyt liczna...

A i Thorax to postać z serialu przecież...  pojawia się w sezonie 6. Aczkolwiek potem pojawia się na chwilę jeden inny wymieniony z imienia podmieniec choć on sam jakiejś mega wielkeij roli nie odgrywa... 

 

Za to we Freeport Venture wszystkie podmieńce to kreacje własne autora(znaczy Chrysalis też jest, ale tylko wspoinana)... ogólnie ma tam rozbudowaną koncepcję dotyczącą ich historii, ale nie jestem pewien czy i w jakim opowiadaniu ją dokładniej opisał.

(Aha i chyba lepiej bedzie na liście dopisywać przy angielskich dopisek, że są w tym języku)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lyokoheros napisał:

Jaki słuch zaginął! Byli główną częścią armii, która podbiła Canterlot... no co prawda nawet większe znaczenie miało tu to co wcześniej zrobiła Chrysaliz z powierniczkami... No i generalnie będą miały jeszcze wpływ na fabułę... stanowią w końcu ważną część wrogiej armii(która podbiła Equestrie), w sumie główną, bo Nocna Straż jest raczej niezbyt liczna...

A i Thorax to postać z serialu przecież...  pojawia się w sezonie 6. Aczkolwiek potem pojawia się na chwilę jeden inny wymieniony z imienia podmieniec choć on sam jakiejś mega wielkeij roli nie odgrywa... 

 

Za to we Freeport Venture wszystkie podmieńce to kreacje własne autora(znaczy Chrysalis też jest, ale tylko wspoinana)... ogólnie ma tam rozbudowaną koncepcję dotyczącą ich historii, ale nie jestem pewien czy i w jakim opowiadaniu ją dokładniej opisał.

(Aha i chyba lepiej bedzie na liście dopisywać przy angielskich dopisek, że są w tym języku)

Oj... napiszę jedno ale się nie obraź nie czytałem twojego opowiadania a mówiąc o ty mi chodziło ogólnie żeby nie dawać tego typu opowadań w których tak podmieńce występują.  Lol ale musiałem mieć farta aby tak trafić... A jeśli chodzi o dopisek już się robi.

Edytowano przez darkblodpony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja się nie obrażam. To oburzenie było tylko takim teatralnym gestem;) 

Naturalnie rozumiem, że taki udział podmieńców to już jest zbyt mały... 

 

No i żeby w sumie nie był to taki pusty post to dodam jeszcze, że w następujących opowiadaniach dodatkowych do Freeport Venture: 

"The Hunted"

"Something Sweet and Sour"

"Shimmer-Mare's Birthday!"

Też są mocno o podmieńcach. Znaczy ten drugi nie wiem na pewno, ale na pewno jeden podmieniec tam występuje, choć nie wiem na ile istotną rolę odgrywa. W drugim i trzecimm natomiast fabuła właściwie skupia się na jednej klaczy podmieńca(i choć na razie poznałem ją w sumie tylko w paru scenach we Freeport Venture, które ledwie zacząłem czytać, to już ją polubiłem). 

 

No i jakiś czas temu znalazłem na fimfiction krótkie opowiadanko "Queen Chrysalis loves tea", pewnie też się nada do listy. 

  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...