Skocz do zawartości

Książkowe wydanie Fallouta Equestrii (w oryginale)


Sun

Recommended Posts

Matko, dalej nie wierzę, że to robię. Wziąłem się za największą, pardon, jedną z największych i najbardziej znanych epopei fandomowych. Za podstawę fandomu w fandomie. Za wydanie Fallouta Equestrii (po angielsku). Już w te święta będziecie mogli przytulić 4 tomową sagę fallouta equestrii w specjalnie przygotowywanych okładkach, których styl został już zaprezentowany i których styl widać w spoilerze poniżej.

Spoiler

MayFrw06Une5kcG_W5CXEv76EDGkNGz0Vpekdg8t

A teraz pytanie najważniejsze, gdzie się zapisać? Już mówię. W formularzu zamieszczonym poniżej:

 

Formularz

Powinien działać poprawnie. 

 

Zapisy zbieram do 22.11.2017 (to samo się tyczy wpłat). Numer konta podany jest w regulaminie. Wysyłka nastąpi jak tylko otrzymam książki. Czyli najpewniej na początku grudnia. 

Cena fallouta to zawrotne 110zł za wszystkie tomy. Ceny wysyłki zależą od metody i ynoszą odpowiednio 17 zł za pocztę i 13 za paczkomat

 

Regulamin

 

Zachęcam do zamawiania i zadawania pytań. Jakbym zapomniał czegoś powiedzieć, jakaś, dobra dusza zaraz mi przypomni

 

 

 

Edytowano przez Sun
  • +1 4
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak najbardziej byłbym chętny. I chyba najlepsze rozwiązanie to byłby standardowy rozmiar A5, bo B5 to już niemal rozmiar małej encyklopedii xD. 

 

Btw. Jakie grafiki trafiłyby na obwoluty oraz główną okładkę? Macie już jakieś typy? Coś w ten deseń dla np. 5 tomowego i standard okładki?

 

Spoiler

fallout_equestria___dust_jackets_by_what

 

FOe.jpg

 

Możecie spróbować po taniości wydrukować też taką grafikę na okładce (bez złoceń, wystarczy sama grafika), ale nie wiem jak tu działa copyright osoby, która tą grafikę robiła, albo dać na obwolutę.

 

O51ryl5l.jpg

 

Podesłałem 2 głosy, bo nie było wielokrotnego wybory przy opcji "Wersja Fallouta" - jeśli Deluxe byłby również na A5 lub mniejszym formacie. Proszę mnie nie bić za to :fluttersad:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nexus Spell napisał:

Dlaczego po angielsku? Liczyłem, że po polsku, chociaż nie przetłumaczone w całości. 

Nie chcę kawałka polskiej wersji, bo obawiam się, że z tym kawałkiem zostaniemy do końca. 

 

6 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

Ja jak najbardziej byłbym chętny. I chyba najlepsze rozwiązanie to byłby standardowy rozmiar A5, bo B5 to już niemal rozmiar małej encyklopedii xD. 

 

Btw. Jakie grafiki trafiłyby na obwoluty oraz główną okładkę? Macie już jakieś typy? Coś w ten deseń dla np. 5 tomowego i standard okładki?

 

  Odkryj ukrytą treść

fallout_equestria___dust_jackets_by_what

 

FOe.jpg

 

Możecie spróbować po taniości wydrukować też taką grafikę na okładce (bez złoceń, wystarczy sama grafika), ale nie wiem jak tu działa copyright osoby, która tą grafikę robiła, albo dać na obwolutę.

 

O51ryl5l.jpg

 

Podesłałem 2 głosy, bo nie było wielokrotnego wybory przy opcji "Wersja Fallouta" - jeśli Deluxe byłby również na A5 lub mniejszym formacie. Proszę mnie nie bić za to :fluttersad:.

Przeżyję z 2 głosami. A co do okładek, to szczerze, jest słabo. Zdecydowana większość autorów nie pozostawiła kontaktów, na które idzie pogadać (albo źle szukam). Zostawili tylko zgodę na non comercial use. Niby to masowe wydanie, ale się łapie. Więc jeśli będzie wersja 5 tomowa, to będą pokazane przez ciebie okładki, a jeśli 3 tomowa (która kusi, bo oryginalne PDFy wymagałyby jednej, małej zmiany), z tym, ze do 3 tomowej musiałbym szukać innych okładek. Znaczy mam już typ. A ewentualne obwoluty będą najpewniej identyczne z okładkami. O ile będą (bo wciąż mówimy o oprawie miękkiej)

Spoiler

Jeśli zastanawia cię, co to za błąd, to KKat i jej ekipa nigdzie nie wspominają kto napisał rozdział 20,5. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun a w USA nadal wydają? Nie lepiej wpierw porównać koszta dostawy i wydania z Ameryki tutaj, a kosztem wydania w Polsce? Chyba że już to zrobiłeś i nie wspomniałeś. 

 

2 godziny temu, Sun napisał:

Jeśli zastanawia cię, co to za błąd, to KKat i jej ekipa nigdzie nie wspominają kto napisał rozdział 20,5.

 

Napisali tutaj:

http://book.fallout-equestria.com/faq/

 

Co do grafik to mogę poszukać ludzi za to odpowiedzialnych. Da się dokopać, mam sposoby na to.

 

@Nexus Spell angielski nie gryzie, a książka po angielsku nie jest po chińsku :v .

Edytowano przez The Silver Cheese
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, nadszedł w końcu ten upragniony dzień w którym odżyła nadzieja.

Mam nadzieję, że wysoka cena zestawu deluxe nie odstraszy wielu osób. Jeśli to jest to co myślę, to 5-cio tomowe wydanie przygotowane przez ludzi zza wielkiej wody wyglądają wewnątrz wręcz nieziemsko (kontekstowa czcionka, interlinie, grafiki otwierające rozdział etc.). 

A nawet jeśli, to jakiekolwiek wydanie będzie lepsze od żadnego. Biorę w ciemno cokolwiek na co się zdecydujesz :D

 

5 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

@Sun a w USA nadal wydają? Nie lepiej wpierw porównać koszta dostawy i wydania z Ameryki tutaj, a kosztem wydania w Polsce? Chyba że już to zrobiłeś i nie wspomniałeś. 

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Suna, bo się trochę orientuję. Do tej pory były 3 edycje - ostatnia w kwietniu, więc następna szybko się nie pojawi. Przy czym wychodziło 55-70 zielonych za samą dostawę do europy (2-5 książek). Sporo. - Źródło

 

W razie potrzeby mam zachomikowany 1 zestaw projektów okładek w CMYK'u (5 x 80 Mb) + zestaw w.w. zdobionych pdf`ów do druku (v19) z czasów jak te linki jeszcze działały. Jak będą potrzebne - służę reuploadem.

(Ewentualnie https://l9obl.deviantart.com/ - koleś jeszcze w kwietniu dawał znaki życia, więc jest raczej opcja go "złapać")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi zauważyłem narzeka na język angielski.

 

Mam dla takich osób propozycje- czemu by nie zmienić podejścia?

 

Przeczytanie interesującej książki po angielsku na prawdę dużo uczy. Aktualnie jestem dobry z angielskiego z jednego powodu- z czytania. Wiem, głównie były to dialogi w grach komputerowych, ale książki też się pojawiały. Czytać powoli, na spokojnie. A jak znajdzie się zdanie/słowo, którego nie rozumiesz- poszukaj jego znaczenia w Internecie. Dzięki temu można się nauczyć nowych wyrażeń i zapamiętać je już na stałe. Takie doświadczenia bardzo się przydają- kiedy byłem kilka miesięcy w pracy w Anglii, nie miałem problemu z dogadaniem się z ludźmi i prowadzeniem dłuższych rozmów. Zresztą znajomość języka angielskiego- który jest ( odważę się go tak nazwać) językiem światowym- jest bardzo mile widziana wśród pracodawców.

 

Sam kupie książkę i zagłosowałem na A5- pewnie nie będę miał problemów z czytaniem ale "miszczem" języka też nie jestem i mam nadzieję, że też się jeszcze czegoś nauczę.

 

Także wybór pozostawiam Wam- narzekać dalej, albo spróbować coś nowego.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Mother_of_Me.png

Ale odzew. Większy niż jakbym ogłosił, ze przejmuję władzę nad światem. Tak więc już nadrabiam zaległości.

 

@The Silver Cheese, tak, tam napisali, ale w samej książce jest to nieuwzględnione (przynajmniej w 5 tomowej wersji), a to jest niefajne. A co do kosztów dostawy, to już ktoś na to odpowiedział, a ja dopowiem tyle. Skoro amerykanie zarabiają więcej od nas, to raczej wydanie będzie droższe. Dolicz do tego transport powiedzmy 250 kilogramowej paczki o rozmiarze półpalety i do mojej ceny musiałbyś dopisać jedno zero. No może przesadzam, ale to się nie opłaca głównie przez transport (dlatego ciężko o model w 1:35 z chin, który będzie zauważalnie taniej niż u nas, zwłaszcza większy)

 

@Wanaheim Tak, to dokładnie te PDFy zza wielkiej wody. Te z obrazkami otwierającymi rozdziały, interliniami i tego typu bajerami. Wygląda naprawdę nieziemsko (może zauploaduję tom 1 na dysk i udostępnię by wszyscy optycznie obmacali). Stąd taka, a nie inna cena. I tak niższa niż u amerykanów, gdzie najpewniej kosztowałoby to ze 40 dolców + przesyłka. Fakt, oni mieli twardą oprawę, której u ans się nie uświadczy (no chyba, że fandom zamówi ~600 kompletów). Więc naprawdę warto. Stąd tak szybka informacja i wybór terminu przed świętami (niech ludzie naciągają rodziny na prezenty)

 

@1stChoice Dokładnie. Zwłaszcza, ze fallout nie jest napisany trudnym językiem. Ośmielę się stwierdzić, że na lekcjach angielskiego w liceum i wyżej uczymy się znacznie bardziej zaawansowanych konstrukcji i czasów niż stosowane w Falloucie, czy w normalnej rozmowie z przeciętnym anglikiem. Liczy się głównie znajomość słownictwa. Ostatecznie można coś wywnioskować z kontekstu. Tak czy siak, fanfik nie jest językowo skomplikowany i nie sypie dowcipami językowymi jak z rękawa. Pod tym względem Project Horizons, czy oryginał Crisisa są bardziej wymagające. 

 

@Król Etirenus Nie do końca rozumiem pytanie. To jest fanfik, wielki, byczy fanfik i ani hasbro, ani bethesda nie maczali w tym swych palców (bezpośrednio).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sun napisał:

@Król Etirenus Nie do końca rozumiem pytanie. To jest fanfik, wielki, byczy fanfik i ani hasbro, ani bethesda nie maczali w tym swych palców (bezpośrednio).

 

Nie martw się Sun. Nie chcę negatywnie przedstawiać dzieła o którym tu mowa względem naruszania prawa autorskiego (poniekąd dla mnie prawdopodobnie wątpliwego). Sam (mozolnie) i nieśmiało piszę coś związanego z kucykami. przez co ewentualne przedstawianie charakteru dzieł (i ich statusu) może mi się przydać do weryfikacji własnych analiz (spostrzeżeń).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sun napisał:

(może zauploaduję tom 1 na dysk i udostępnię by wszyscy optycznie obmacali). Stąd taka, a nie inna cena.

Wydaje mi się to idealnym pomysłem. Nie będę ukrywał, że odkąd zobaczyłem jak amerykanie wydali swoją edycję - po prostu się w niej zakochałem. Jeśli ktoś się w niej jeszcze nie zakochał, to jest tylko jedno wytłumaczenie - jeszcze jej nie widział.

Nie ma co ukrywać, że my Polacy mamy zwyczaj szukania okazji, promocji i oszczędzania ile tylko jest możliwe. 

Spoiler

Pozdrawiam użytkowników pepper.pl

Chyba warto pokazać za co naprawdę by się płaciło przy opcji deluxe, szczególnie przy trochę nudnym, klasycznym pdf'ie.

 

@Sun, nie masz co się dziwić z odzewem. Światem i tak żądzą kosmici i iluminaci, więc nikogo on nie obchodzi. A jak ty się bierzesz do roboty, to wiadomo że zaczyna się coś niesamowitego w skali naszego kraju <3  (#no_homo). A tu jeszcze mówimy o Faloucie, literackiej legendzie naszego fandomu. Jesteś niczym Wąski dla Siary

Edytowano przez Wanaheim
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sun napisał:

Tak, to dokładnie te PDFy zza wielkiej wody. Te z obrazkami otwierającymi rozdziały, interliniami i tego typu bajerami. Wygląda naprawdę nieziemsko (może zauploaduję tom 1 na dysk i udostępnię by wszyscy optycznie obmacali). Stąd taka, a nie inna cena. I tak niższa niż u amerykanów, gdzie najpewniej kosztowałoby to ze 40 dolców + przesyłka. Fakt, oni mieli twardą oprawę, której u ans się nie uświadczy (no chyba, że fandom zamówi ~600 kompletów). Więc naprawdę warto. Stąd tak szybka informacja i wybór terminu przed świętami (niech ludzie naciągają rodziny na prezenty)

 

Styl graficzny oraz projekt stron jak tutaj (PDF 3 drukowanej amerykańskiej edycji), czy jednak coś jeszcze innego?

 

https://drive.google.com/open?id=0BzaFuemEqVKrWlFlaWRYajUwcWM

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Król Etirenus napisał:

 

Nie martw się Sun. Nie chcę negatywnie przedstawiać dzieła o którym tu mowa względem naruszania prawa autorskiego (poniekąd dla mnie prawdopodobnie wątpliwego). Sam (mozolnie) i nieśmiało piszę coś związanego z kucykami. przez co ewentualne przedstawianie charakteru dzieł (i ich statusu) może mi się przydać do weryfikacji własnych analiz (spostrzeżeń).

Od razu zapewniam, ze nie występuje tu naruszenie praw autorskich, gdyż działalność nie jest nastawiona na zysk. Ponadto, warto zauważyć, że nikt jeszcze nie walczył z własnym fandomem, bo to się źle skończy. Tak myślę. 

 

@Wanaheim, proszę bardzo. OTO tom 1 fallouta w wersji PDF Delux.

 

Ja bym sam takiego nie stworzył, bo dla mnie, jest tam trochę marnowania miejsca, ale to ja. Tak czy siak widać chyba za co dopłacacie. A raczej za co prawdopodobnie będziecie dopłacać. I mam nadzieję, że odzew przy zamówieniach będzie jak w ankiecie. no chyba, że mnie zaskoczycie i zmusicie do wynajęcia ciężarówki. 

 

@The Silver Cheese To nie to (patrz wyżej). Tego się w naszych warunkach zrobić nie da, bo się rozleci. Może gdybym miał gwarancję powstania 600 sztuk, to by było możliwe. Ale nasz fandom tego nie zrobi. 

 

@Król Etirenus Project Horizons, żeby daleko nie szukać. Prawie 3 razy tyle tekstu (i to nadal nie jest najdłuższy fanfik) w Polsce, pod względem objętości króluje KO i nie zanosi się na zmianę tego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

Styl graficzny oraz projekt stron jak tutaj (PDF 3 drukowanej amerykańskiej edycji), czy jednak coś jeszcze innego?

 

Chodziło mi o projekt stron, a nie o formę 3 wydania @Sun xD. Bo widzę, że większość jest ta sama, choć ilustracje w 3 edycji są moim zdaniem bardziej klimatyczne. I czy przypadkiem ten pdf nie ma lekko rozmazanego tekstu, bo w porównaniu z pdf'em trzeciej edycji wydania jest różnica?

 

Można by było 3 wydanie podzielić na 5 pdfów. A widzę, że dla tego wydania jest mniej stron dla każdego volume'u, ale teraz istnieje pytanie czy możemy od tak sobie edytować 3 wydanie.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

projekt stron jak tutaj (PDF 3 drukowanej amerykańskiej edycji)

Że co proszę?! To miało ISBN'a?! Jestem w szoku, że nadano ten numer oficjalnie fanowsko drukowanemu opowiadaniu. Zwykle rejestrowane są oficjalne - tu mam na myśli licencjonowane - opowiadania. Które się normalnie w sklepach sprzedaje. To mnie zaskoczyliście, nie ma co :)

 

A żeby nie było, ja jestem za oficjalnymi PDFami, naprawdę w dechę wyglądają :) Tylko na miękkiej okładce dużo stracą :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Betonowy Jeż napisał:

Witam.

Jakie byłyby możliwe sposoby dostarczenia książki? Czy wersja  PDF różni się w dużym stopniu od tej zwykłej? (Widziałem link do wersji PDF.)

Wersja PDF różni się czcionką, obrazkami, interliniami, marginesami i tak dalej. Czyli stroną wizualną (wersje tanie są bez obrazków, z interlinią 1 i jednym typem czcionki). 

Wysyłka paczkomatem, albo pocztą polską. do wyboru. 

7 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

Można by było 3 wydanie podzielić na 5 pdfów. A widzę, że dla tego wydania jest mniej stron dla każdego volume'u, ale teraz istnieje pytanie czy możemy od tak sobie edytować 3 wydanie.  

Nie mam zgody na dłubanie przy PDFach, ani oprogramowania do tego. Musiałbym, to zlecić na poziomie drukarni, ale nie mam zgody KKat na dłubanie w PDFach. 

 

3 godziny temu, Accurate Accu Memory napisał:

Że co proszę?! To miało ISBN'a?! Jestem w szoku, że nadano ten numer oficjalnie fanowsko drukowanemu opowiadaniu. Zwykle rejestrowane są oficjalne - tu mam na myśli licencjonowane - opowiadania. Które się normalnie w sklepach sprzedaje. To mnie zaskoczyliście, nie ma co :)

Nasze też może mieć ISSBN. Problemem są tylko 2 rzeczy. Niski nakład i fakt, ze za ISSBN trzeba będzie zapłacić i to dość dużo. Więc przy spodziewanym nakładzie nie am co o tym myśleć. 

3 godziny temu, Accurate Accu Memory napisał:

A żeby nie było, ja jestem za oficjalnymi PDFami, naprawdę w dechę wyglądają :) Tylko na miękkiej okładce dużo stracą :(

Minimum 600 kompletów potrzeba żeby się opłacało. Albo znaleźć inną drukarnię, ale to i tak wyszłoby strasznie drogo. A miękka oprawa aż tak zła nie jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Sun napisał:
4 godziny temu, Accurate Accu Memory napisał:

Że co proszę?! To miało ISBN'a?! Jestem w szoku, że nadano ten numer oficjalnie fanowsko drukowanemu opowiadaniu. Zwykle rejestrowane są oficjalne - tu mam na myśli licencjonowane - opowiadania. Które się normalnie w sklepach sprzedaje. To mnie zaskoczyliście, nie ma co :)

Nasze też może mieć ISSBN. Problemem są tylko 2 rzeczy. Niski nakład i fakt, ze za ISSBN trzeba będzie zapłacić i to dość dużo. Więc przy spodziewanym nakładzie nie am co o tym myśleć. 

 

Ja u siebie ewentualnego ISSBN nie nadawał. Dla mnie w pewnym sensie jest niepraktyczny i w pewnej przypadku może być niewystarczający.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Accurate Accu Memory napisał:

Można wiedzieć wydawco, jakiego nakładu spodziewać się można u nas w Polsce? Bo coś mi mówi, że przy rozgłosie i ilości fanów jaki ma ten fik, będzie on nieco rozczarowujący. Ale cena też zrobi swoje :(

Spodziewany nakłąd to między 40 a 100 egzemplarzy. Wiem, ze duży rozrzut, ale tu ścierają się 2 kwestie. Mianowicie cena+ obcy język, kontra Fallout. Stąd cieżko powiedzieć, czy będzie sukces (a kto wie, może przebicie nakładu sinsów), czy kompletna porażka. Ciężko powiedzieć. Mogę tylko liczyć, że mnie pozytywnie zaskoczycie. I, że ilosć odpowiedzi przełoży się na ilość zamówień. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...