Skocz do zawartości

Książkowe wydanie Fallouta Equestrii (w oryginale)


Sun

Recommended Posts

żeby nie było, ze próżnuję, podczas zbierania się ankiety, to powiem, co następuje: 

Pogadałem sobie z wydawcami w USA i dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy. Jakich to chwilowo nie zdradzę, poza jedną. Jesteśmy biedni. Oni zrobili 3rd printing, by obniżyć koszt z 89$ do 45 bodajże (odpowiednio 5 tomów i 1), gdzie tymczasem moje wyliczenia sprzed 2 lat dają 35$ za wydanie 5 tomowe. Tak wiem, ameryki nie odkryłem. Ale taka ciekawostka jest.

Dogadałem się w sprawie okładek i nasze wydanie będzie miało własne. Najprawdopodobniej ze skrzydełkami (zamiast obwolut), ale to jeszcze nic pewnego. 

Właśnie, w związku z tym. Otóż plan obecny przeszedł na wersję 4 tomową, an nowych PDFach, być moze z obrazkami. To jeszcze nie wiem na 100%, czekam na odpowiedź autora obrazków. Mam nadzieję, ze się zgodzi. Jak nie, to będzie z deńko lipa.

Formularz z cenami pewnie pojawi się najszybciej we wtorek, bo jeszcze muszę uzgodnić parę faktów z drukarnią, a szybciej niż w poniedziałek rano nie będą w stanie przeczytać maila z kilkoma pytaniami. 

Wiem, ze wyszło inaczej niż w ogóle w ankiecie. Ale wiecie, zę ja wam zginąć nie dam. A, że sytuacja się zmienia to już niestety inna sprawa. Jak będzie coś wiecej, to dam znać

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że autorowi zależy na publikacji. Być może gdyby nie skomplikowanie u  mnie spróbowałby bym być może pomóc w tym procesie, a tak niestety nie mam możliwości. Nie było by takiej komplikacji w udostępnianiu historii o jakiej tutaj jest mowa zakładając, iż moje przypuszczenia są oczywiste i prawidłowe:sad:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Sun napisał:

Dogadałem się w sprawie okładek i nasze wydanie będzie miało własne.

 

44 minuty temu, Sun napisał:

Otóż plan obecny przeszedł na wersję 4 tomową, an nowych PDFach, być moze z obrazkami.

Czyli oryginalne okładki odpadają i trzeba jednak wynająć grafika by zrobił, lub zmodyfikować oryginały, jeśli się da? Jak to jest?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mhm aj tak może z innej beczki sokro był tu tłumacz oryginalnego fiika Kkat to czy nadal będzie to tłumaczenie robił bo chciałbym pomóc ale za bardzo samowolki nie chcę uprawiać,a  naprwde szkoda by było to zostawić na zapomnienie bo około 50% fika jest już w naszym słowiańskim narzeczu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak okładki własne, to to co zaprezentował @El Mutanto 

 

Spoiler

tumblr_ouhex10bRt1tkr3j1o3_1280.png

 

jest jak najbardziej spoko. W sumie ten pierwszy wariant jest bardzo klimatyczny, tylko wywalić te metalowe pręgi przy końcach okładki. A tak zamiast tego zielonego OCka dać LittlePip, Velvet, Calamity i jeszcze kogoś w jakieś scenerii charakterystycznej i mamy 4 okładki, które nie powiem przykuwają oko, gdyby były zrobione w taki sposób jak to pokazał ów twórca (ja aprobuję :twilight7:). Zrobić 4 podobne pozo - podobne okładki, ale w innych kompozycjach i mamy naszą polską 4 tomową edycję :).  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Accurate Accu Memory napisał:

 

Czyli oryginalne okładki odpadają i trzeba jednak wynająć grafika by zrobił, lub zmodyfikować oryginały, jeśli się da? Jak to jest?

To skomplikowane. Otóż KKat powiedziała, ze śmiało mogę wydawać i mogę skorzystać z PDFów pod warunkiem, ze nie będę ich modyfikował. Nie dała mi tylko okładek, więc następnym krokiem była rozmowa z wydawcami, o materiały. I tu ciekawa historia, bo oni PDFów dać się nie zgadzają (okładek też). Więc muszę PDFy składać sam (żaden problem, ale to chwilę trwa), okładki zorganizować sam (dogadałem się w tej sprawie z El Mutanto, który ma kilka świetnych pomysłów i skusił mnie ciekawą wizją, ale o tym za niedługo) i muszę sam zorganizować chapter arty. W związku z tym, czekam na odpowiedź od autora chapter artów do 3rd printing,. czy mogę z nich skorzystać. Mam jednak pewne wrażenie, że może być z tym problem, ale zobaczymy (wszystko zależy od umowy między wydawcami, a grafikiem).

Tak więc poza brakiem wiaderka czasu, to nic mi w zasadzie nie brakuje. A ewentualne, 2 dniowe opóźnienie w pojawieniu się formularza, to właśnie efekt braku wiaderka czasu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sun napisał:

To skomplikowane. Otóż KKat powiedziała, ze śmiało mogę wydawać i mogę skorzystać z PDFów pod warunkiem, ze nie będę ich modyfikował. Nie dała mi tylko okładek, więc następnym krokiem była rozmowa z wydawcami, o materiały. I tu ciekawa historia, bo oni PDFów dać się nie zgadzają (okładek też).

Wiesz, to NIC skomplikowanego, bo już mówiłem, TO że Kkat jest właścicielką uni, nie upoważnia jej do decydowania o tym, że możesz uzyć PDFów, które nie ona robiła.

To mnie więcej tak, jakbym poprosił zamiast Samira o zgodę na tłumaczenie Crimson Tide na jakiś język, ją... Skoro jest właścicielką Uni jako całości, powinna mieć prawo do udzielenia mi zgody, prawda? Otóż nie, jak sam widzisz tak to nie zadziała. Kolejny raz moje twierdzenie stoi, właściciel nie może z automatu dyrygować wszystkim i w każdej sytuacji. I nie chodzi tu nawet o zgodę autora oryginału, na lektorat tłumaczenia - tłumaczenia wykonanego przez kogoś innego - gdyż w tym wypadku nie ma stworzenia czegoś innego. Tłumaczenie dalej jest tą samą historią. A nie nośnikiem tej historii jakim jest PDF. Kkat nie zbudowała "nośnika" więc nie może nim dysponować. Historią jednak owszem.

 

Inną sprawą jest to, że taki brak zgody to lekkie "pies-two ogrodnika", bo sami nic nie zyskają, aloe i nie dadzą innym... Nie dziwiłbym się jeszcze, gdyby faktycznie nic nie zyskiwali twórcy PDFów - choć zyskują prestiż w kolejnym kraju - ale tak to trochę nie fer. I gdyby tacy ludzie mnie o coś prosili, o zgodę na coś mojego czy pomoc w wydaniu innej rzeczy u nas, też bym się nie zgodził. Sprawiedliwość musi być. Nie rozumiem zbytnio ich postępowania tutaj, jakkolwiek rozumiem odmowę, mimo zgody Kkat, co wyjaśniłem wyżej.

 

Dobrze, że Samir jest wstanie uratować sytuacje chociaż. Ale co do grafika o\d tytułowych obrazków, powinien się zgodzić. Jego arty w końcu, ale faktycznie to od umowy zależy :(

 

Trzymam kciuki wydawco :)

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Accurate Accu Memory napisał:

Wiesz, to NIC skomplikowanego, bo już mówiłem, TO że Kkat jest właścicielką uni, nie upoważnia jej do decydowania o tym, że możesz uzyć PDFów, które nie ona robiła.

To mnie więcej tak, jakbym poprosił zamiast Samira o zgodę na tłumaczenie Crimson Tide na jakiś język, ją... Skoro jest właścicielką Uni jako całości, powinna mieć prawo do udzielenia mi zgody, prawda? Otóż nie, jak sam widzisz tak to nie zadziała. Kolejny raz moje twierdzenie stoi, właściciel nie może z automatu dyrygować wszystkim i w każdej sytuacji. I nie chodzi tu nawet o zgodę autora oryginału, na lektorat tłumaczenia - tłumaczenia wykonanego przez kogoś innego - gdyż w tym wypadku nie ma stworzenia czegoś innego. Tłumaczenie dalej jest tą samą historią. A nie nośnikiem tej historii jakim jest PDF. Kkat nie zbudowała "nośnika" więc nie może nim dysponować. Historią jednak owszem.

 

Wiesz, dojście do tego, że KKat nie jest współautorką PDFów zajęło mi odrobinę, biorąc pod uwagę, ze wszelkie PDFy zawierały zapis, że stworzone według pomysłu autorki, czy jakoś tak. 

 

2 godziny temu, Accurate Accu Memory napisał:

Trzymam kciuki wydawco

Dzięki. Ogólnie jeśli do jutra nie dostanę odpowiedzi na maila, to zapytam jeszcze na deviantarcie, ale też nie sądzę żeby były jakieś problemy większe z tytuowymi artami. A jak będą, to tradycyjnie, coś wymyślę. 

 

A tu mały bonusik, żeby podsycić nastroje. 

Spoiler

https://drive.google.com/file/d/0B4UmGRT7dX8GZS1pNUczMkI2cXc/view?usp

 

Uprzedzam, to wstępny projekt, ale styl taki raczej pozostanie. 

 

i żeby nie było, drugi bonusik:

Spoiler

Tym razem nieco ukryty

Spoiler

Nawet nieco bardziej

Spoiler

Choć czy aby na pewno powinienem?

Spoiler

Może jednak nie?

Spoiler

Albo może?

Spoiler

No dobra, niech będzie

Spoiler

Choć mam pewne wątpliwości czy to ogłaszać

Spoiler

Ale jednak ogłoszę

Spoiler

Wynik ankiety będzie w niedzielę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Sun napisał:

A tu mały bonusik, żeby podsycić nastroje. 

 

Niech autor wykończy arta, bo trudno jest oceniać skoro jest to dopiero koncept. Zobaczymy też ten bonusik w niedzielę :). Choć z mojej strony wywaliłbym ten symbol pośrodku okładki. Uwaga ma być skierowana na tytuł książki, a nie samego arta. Wiadomo, obraz też ważny, ale to napis ma być widoczny (zwykle) na blisko 2/5 okładki, a pierwsze na co zwróciłem uwagę to obrazek, a potem szukałem tytułu. Tutaj napis jest zdecydowanie za mały i znaczna część okładki jest skupiona na ekspozycji.

 

Okładki do Past Sins i Opowiadań pobocznych były skromne, ale nadawały już ciekawego, unikalnego uroku godząc arty z tytułem książek . Tutaj mamy Fallout'a i warto też pomyśleć o czymś ... nie wiem, bardziej surowym, bo FoE nie jest tylko i wyłącznie przygodą, a tragedie i ciężka atmosfera tam doskwiera i to może też warto pokazać w kwestii okładek. To pierwsze co @El Mutanto pokazał ma taki charakter. Druga okładka (zimowa) była dość sielankowa i tak średnio w moim odczuciu pasowała.

 

Ale zobaczymy, nie chce tutaj zbyt przedwczesnej, ostatecznej opinii wystawiać.      

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

 

 Choć z mojej strony wywaliłbym ten symbol pośrodku okładki.  

Lewitujące oko enklawy? (czy może raczej Spritebota?) Ciekawe spostrzeżenie. Warte rozważenia

 

9 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

Niech autor wykończy arta, bo trudno jest oceniać skoro jest to dopiero koncept

Ten koncept miał pokazywać styl, w jakim okładka zostanie wykonana. Do mnie osobiście to przemawia. Może i ma mniejszy rozmach niż amerykanckie oryginały, ale i tak wygląda spoko. Pewnie dojdą zmiany w postaci innego umieszczenia kilku rzeczy i tak dalej, ale to się zobaczy. Na razie nic więcej powiedzieć nie mogę, bo nic więcej nie wiem. 

 

9 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

Tutaj mamy Fallout'a i warto też pomyśleć o czymś ... nie wiem, bardziej surowym, bo FoE nie jest tylko i wyłącznie przygodą, a tragedie i ciężka atmosfera tam doskwiera i to może też warto pokazać w kwestii okładek.

Nie widzę przeszkód by zrobić to w tym stylu, który jest. To jest jak najbardziej wykonalne. Hemingway napisał tragedię w 1 zdaniu składającym się z 5 słów: Sprzedam buty niemowlęce, nigdy nie noszone. (po angielsku wypada 5 wyrazów). 

 

9 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

Ale zobaczymy, nie chce tutaj zbyt przedwczesnej, ostatecznej opinii wystawiać.      

Rozumiem. Jak będę miał cąłą okładkę choć do jednego tomu, to wrzucę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

Choć z mojej strony wywaliłbym ten symbol pośrodku okładki. Uwaga ma być skierowana na tytuł książki, a nie samego arta. 

Ja z kolei wyrzuciłbym te kucyki, a symbol zachował.

20 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

Tutaj napis jest zdecydowanie za mały i znaczna część okładki jest skupiona na ekspozycji.

Tutaj się zgadzam, ale można wyróżnić tytuł w inny sposób np. poprzez stylistykę.

20 godzin temu, The Silver Cheese napisał:

warto też pomyśleć o czymś ... nie wiem, bardziej surowym

Tak, oryginalne okładki przyciągają właśnie tą surowością. Ukazanie powagi sytuacji przedstawionej w fiku.

 

Fajnie byłoby ukazanie na okładce treści zawartej w danym tomie. Choćby poprzez przedstawienie treści z losowo wybranej strony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem, pewna niespodzianka na niedziele jest. Otóż jest to wynik ankiety. I wiem, że w ankiecie była (i wygrała) wersja 5 tomowa (która ewoluowała do 4 tomowej), a obwoluta ewoluowała (prawdopodobnie) do skrzydełek, to nie to się liczy. A to, za co chciałem was pochwalić, to frekwencja. dokładnie 117 głosów zebranych. Pewnie mówię to w złą godzinę, ale mam nadzieję, że przy składaniu zamówień frekwencja również dopisze. Bo minimalnym targetem jest 40 kompletów (niżej się nie opłaca). Ceny podam prawdopodobnie jutro, jak dostanę wycenę i dogadam szczegóły kilku ewentualnych bajerów. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy. Nadszedł ten dzień, ta chwila, kiedy nastąpiło coś wielkiego. Wielkie wydanie. Wydanie, które mam nadzieję przyćmi wszystkie inne wydania i będzie się świetnie prezentować na półce. Bo oto dziś, teraz rusza polskie wydanie Fallouta. Wszystkie info w pierwszym poście, na pierwszej stronie (warto tam zajrzeć). Teraz wszystko w waszych rękach. Zaskoczcie mnie.

Spoiler

Matko różowa, w co ja się znowu władowałem?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Betonowy Jeż napisał:

@Sun Mógłbyś jeszcze raz wstawić okładki? Nie otwierają mi się.

Powinna być ta jedna, która już była. Pozostałe są dopiero w trakcie tworzenia i nie mam jak pogonić autora, by dał mi je już. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wanaheim napisał:

@Sun a tak tylko pytanie - czy przypadkiem nie pominąłeś w formularzu adresu dostawy? No chyba, że chcesz się potem ze spamu na emailu wygrzebywać.

Faktycznie, nie widziałem opcji podawania adresu. No CHYBA, że Sun już pamięta trochę Ludzi którzy poprzednie książki kupili :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Accurate Accu Memory napisał:

Faktycznie, nie widziałem opcji podawania adresu. No CHYBA, że Sun już pamięta trochę Ludzi którzy poprzednie książki kupili :)

 

9 godzin temu, Wanaheim napisał:

@Sun a tak tylko pytanie - czy przypadkiem nie pominąłeś w formularzu adresu dostawy? No chyba, że chcesz się potem ze spamu na emailu wygrzebywać.

Jest. Wszystko jest. Na stronie 2 formularza po wyborze przesyłki pocztowej jest rubryka adres i wypunktowane co należy wpisać. TAK formularz ma kilka stron. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Co nieco wyciekło z FGE widzę @El Mutanto :twilight7:.

Spoiler

59cfc5f9bf710_falloutprojektokadki.png.af31416598bf880db126f2cfd15dc095.png

 

Powiem tak, wygląda to całkiem dobrze, ale nie wiem czy robienie takiej pozytywnej okładki jest dobrym wydźwiękiem dla książki. W przypadku pójścia w cięższy klimat to np. Calamity mógłby mieć bardziej surowy wyraz twarzy, podobny jak do Little Pip, a Velvet mogłaby mieć przejęty wyraz twarzy. No i feniksa w takim przypadku bym wywalił lub dał go w bardziej statycznej formie, np. siedzącej. 

 

Ale to moje zdanie, ja wolałbym taką dość poważną ilustracje okładek, a ta ma taki epicki (ale w pozytywnym znaczeniu) wydźwięk. I nieco bym jeszcze zwiększył tytuł na okładce - ten już synchronizuje się z art'em, ale nieco większy byłby już w sam raz.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Silver Cheese napisał:

Co nieco wyciekło z FGE widzę @El Mutanto :twilight7:.

  Odkryj ukrytą treść

59cfc5f9bf710_falloutprojektokadki.png.af31416598bf880db126f2cfd15dc095.png

 

Powiem tak, wygląda to całkiem dobrze, ale nie wiem czy robienie takiej pozytywnej okładki jest dobrym wydźwiękiem dla książki. W przypadku pójścia w cięższy klimat to np. Calamity mógłby mieć bardziej surowy wyraz twarzy, podobny jak do Little Pip, a Velvet mogłaby mieć przejęty wyraz twarzy. No i feniksa w takim przypadku bym wywalił lub dał go w bardziej statycznej formie, np. siedzącej. 

 

Ale to moje zdanie, ja wolałbym taką dość poważną ilustracje okładek, a ta ma taki epicki (ale w pozytywnym znaczeniu) wydźwięk. I nieco bym jeszcze zwiększył tytuł na okładce - ten już synchronizuje się z art'em, ale nieco większy byłby już w sam raz.   

To jak na razie koncept kolejnej okładki. Ciągle trwają pracę nad tym, by to wyglądało jak najlepiej. A sugestie rozważymy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten art i tak tak naprawdę jest jeszcze w powijakach i nawet w połowie nie skończony XD Ale cieszę się że wam sie podoba styl jaki zaproponowałem. Co do pyszczków: masz racje, popracuję nad tym jeszcze na poważnie ^_- co do proporcji tytułu, wszystko sie jeszcze okaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...