Skocz do zawartości

Odcinek 19: It isn't the Mane Thing About You


Niklas

Ocena  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena odcinka

    • 1/10 Marności nad marnościami
      2
    • 2/10 Beznadziejny
      0
    • 3/10 Słaby
      0
    • 4/10 Ujdzie
      0
    • 5/10 Przeciętny
      0
    • 6/10 OK
      1
    • 7/10 Dobry
      8
    • 8/10 Bardzo dobry
      7
    • 9/10 Świetny
      9
    • 10/10 Wybitny
      3
    • 11/10 Grzywaśny w paski!
      12


Recommended Posts

Pierwszy raz widzę, żeby odcinek był tak dobrze dopracowany pod względem detali. Już w drugim kadrze widzimy powrót postaci z odcinka 'The Perfect Pear'. Tak oto Babcia Smith prowadzi interesy u boku Dziadka Pear, a Burnt Oak jak mniemam opowiada swoje historie Applebloom. Niby takie szczegóły, a jednak cieszą oko.

Spoiler

SHU_AjD0RD.png.167c332ccdcdc145f104225ad0e497fd.png

 

Kolejną świetną rzeczą jest fakt, że niektóre postacie po raz pierwszy się odezwały. Mam na myśli Golden Harvest, Merry May, Berryshine oraz Sprinkle Medley.

 

Swoją drogą Rarity w tym odcinku przypomina trochę Fluttershy z odcinka ,,Lekcja stanowczości'' przed spotkaniem z Iron Willem. Razem z grzywą klacz zupełnie straciła pewność siebie. Ale w końcu od czego ma swoje przyjaciółki?

 

Finał znów mnie nie zaskoczył, ale w ostatnim kadrze zachwycił mnie widok Muffins z nowym stylem grzywy :)

Spoiler

SHU_P4dLBo.png.80f0979f1b06dcb00e607da173b1c828.png

 

 

Edytowano przez ldisallbusiness
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny odcinek.

Wypadłem na pomysł, aby zmieszać te dwie pozycje.

Spoiler

59bd85dba4ab8_Screenshot2017-09-1622-12-11.thumb.jpg.555d33d494cf151e54658a1e2d74c999.jpg

59bd85b620cd5_Screenshot2017-09-1622-11-48.thumb.jpg.a9bfd7ce35468305784e364d8849b032.jpg

Rarity rocks.

Tak jak zauważył użytkownik wyżej na start mamy postać z "The Perfect Pear", część klaczy dostała głosy, a sam odcinek przypomina "Lekcję stanowczości" z Fluttershy. Wybornie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, odcinek obejrzany. Był całkiem spoko, choć nie powalał jakoś super mega. Rarity jak zawsze słodko wygląda, nie ważne czy się smuci, czy złości. Było nawiązanie do pierwszego sezonu, a to plusik. Ogólnie, to był dobry odcinek bez jakiś mega rewelacji, 8/10 :rwink: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek taki w stylu 1 sezonu, nie był on super, ale też nie był zły. W miarę się go oglądało. Morał też nie był zły, ale lekko mi przypominał ten z Campfire Tales (Mistmane). Wygląd Rarity na końcu podobał mi się. Plusem kolejnym jest są postacie 2-go i 3-cioplanowe, że miały swoje kwestie itp. Ogólnie odcinek w miarę ok, 7/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek taki misowaty jest tzn: ,,Na miarę naszych możliwości'', jak to ktoś powiedział. A może Rarity chciała upodobnić się do pewnego sędziego piłkarskiego, który też miał trwałą na głowie. Bardzo ciekawy jest zachwyt kota tej klaczy, gdy widzi jej fryzurę.  Równie ważny jest krzyk zadowolenia (badajże ogiera), dotykającego czubek swojej głowy. Ciekawe, czy w jakim innym odcinku też zobaczymy coś swojskiego nawiązującego do czasów już minionych np: ,,kobieta mnie bije'' :P ;).

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Strasznie mnie denerwowało to, że Twilight i Starlight, jedne z najpotężniejszych czarodziejek w Equestrii, nie mogły naprawić grzywy Rarity. Serio? Teleportacja na drugi koniec świata? Bez problemu. Tworzenie życia z nieożywionych przedmiotów? Pewnie. Znaczkowa lobotomia całej wioski? Ależ czemu nie! Ale chociażby przyspieszenie wzrostu grzywy? Toż to niemożliwe!

 Chociaż, no wiecie, Twilight umie wyczarowywać wąsy z niczego. Gadom. Od pierwszego sezonu.

 Nie żebym nie lubiła odcinka, po prostu to się bardzo rzuca w oczy.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak rozwiązać problemy gospodarcze małego miasteczka w jedno popołudnie.

Wydaje mi się czy kiedyś ta chatka Zecory była w trochę ciemniejszej okolicy?

Pinkie bez kręgosłupa...

Nie wierzę, że zrobienie grzywy magią(albo chociaż wiarygodnej peruki) jest trudniejsze niż kontrola CM'ów.

Podoba mi się punk rarity.


Ogólnie odcinek dość prosty, a problem głupawy. Ale w sumie wciągający i satysfakcjonujący.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Całkiem Fajny odcinek z morałem a Takie Zandi lubi najbardziej a morał brzmi nie ważne jak wyglądasz na zewnątrz ważne jak błyszczysz od środka nes pa ? :rarity: choć na początku to zewnętrzne skupianie się panki na sobie trochę mnie wkurzało to dobrze, że nawiązali do 1 odcinka serialu jak Diamencik oddał swój ogonek by uszczęśliwić Steava  Magneta. wtedy pianka wróciła do normy i wyglądała przecudnie, zaiste jest ona prawdziwym diamentem i lśni najjaśniej zaraz po Zmierzchu ze wszystkich ocena 9/10

Edytowano przez Zandu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No odcinek wybitny, bo:

 

- Rarity w najlepszej swojej okazałości, czyli dobra, szczodra i miłą z dobrymi pomysłami (chociaż o co z tymi wentylatorami chodziło to ja nie wiem) a po chwili panikuje, płaczę i obżera się lodami. Jako Rarifag stwierdzam, że każdy dialog tej postaci w tym odcinku był idealny i był to jeden z najlepszych odcinków z jej udziałem.

- Podobało mi się, że każda z drugoplanowych postaci byłą tutaj na sowim miejscu, czyli Twilight i Starlight siedziała w zamku, Pinkie nie wychylała się z z cukierni, a reszta postaci przyszła do Rarci dopiero później, gdy dowiedziałby się, co się stało. Bo na ogół to jest tak, że nagle całe m6 zebrałoby się w domciu Rarci, jak ta tak krzyknęła po zobaczeniu, co się z jej kudłami stało czy coś. Poza tym, żadna postać mnie nie denerwowała w tym odcinku.

- Motyw, że jak się nie wyróżniasz z otoczenia, to masz mniej do powiedzenia

- Jak tu większość zauważyła, dużo się działo w tle i wiele starych postaci odegrało jakąś rolę w tym odcinku.

- Ogólnie było dosyć śmiesznie i same dialogi postaci sprawiały, że dobrze się bawiłem bez jakiejkolwiek nudy.

- Oczywiście wygląd Rarity, jak się odpicowała na punka był nieziemski

- Zakończenie, że Rarity widząc siebie w gazecie, bo Foto Finish robiła jej zdjęcia z ukrycia i uwieczniła chwile, w której Rarica pomagała innym itd., oraz to, jak Rarity się rozpłynęła na ten widok był bardzo dla mnie kojący.

 

Minusy:

- no owszem, trochę pomieszali z tą magią, że się nie da wyczarować grzywy itd., ale w ostatecznym rozrachunku wcale mi to nie przeszkadza.

- boli mnie jednak to, że jeszcze w tym samym odcinku grzywa Rarci wróciła do normy. I owszem, ma to sens, gdyż mamy do zobaczenia tą gazetkę, ALE gdyby zakończenie byłoby takie, że ta gazetka wychodzi po paru dniach, kiedy Rarcia ma wciąż te kolorowe włosy I przez następne 2-3 odcinki wciąż jednak miałaby taką fryzurę, to ojapierdole, daję 10/10 z miejsca. No niestety, twórcy pomyśleli inaczej i czegoś takiego nie zobaczymy, no ale nie ma co się załamywać.

 

8,5/10 solidne bardzo

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczyłam te przewrócone buteleczki od razu pomyślałam "no nie znowu to samo", czyli pomyłki. Swoją drogą niby dwie różne substancje a mają ten sam kolor i jeszcze żadnego oznaczenia? Taa nie byłoby wtedy całego ubawu. Dołączam się do zdziwienia, że nie można wyczarować peruki, nawet na parę godzin. Ech ^^* Pomysł czyszczenia babeczek jest co najmniej dziwny. Czyżby jakiś kryzys w zapasach? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie odcinek i powiem tak:

Odcinek był dla mnie bardzo zabawny i mało przewidywalny co jest plusem (choć gdy Rarcia wywróciła fiolki to wiedziałem że bedzie przesrane XD). Zdziwiło mnie to że kucyki mają taki dylemat z wyborem kwiatów ale dobra (pomijając to że nikt za nie nie płacił) dwie fotki:

Spoiler

59c000e9755cb_Beztytuu.thumb.png.33a3ead64052bd125ca8eb77c6c984a2.png

Ta Rarcia.....po prostu <3 

Spoiler

1.thumb.jpg.67ea8c902064da884806ab17f215c4f8.jpg

Ta Pinkie również <3 No i ten nowy styl Rarci mi się nawet spodobał :D 

Głupie było to że na końcu wszyscy zaczeli chodzić w tym nowym stylu XD Bez sensu. No i gdyby nie ta Starlight :/ (dali jej kilka zdań tylko po to żeby była XD)

Odcinek uważam za udany i oceniam go 8/10 :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2017 o 17:30, Zandu napisał:

 

 

Całkiem Fajny odcinek z morałem a Takie Zandi lubi najbardziej a morał brzmi nie ważne jak wyglądasz na zewnątrz ważne jak błyszczysz od środka nes pa ? 



Wybacz Zandu, ale muszę cię poprawić. Morał z tego odcinka jest taki, że nie ważne jaki jesteś w środku bo jeśli się nie wyróżniasz w tłumie, albo jesteś odpychająco brzydki to nikt cię nie posłucha. Początek - rarity jest ładna, wszystko idzie dobrze. Środek - rarity jest brzydka, nic nie idzie dobrze. Koniec - rarity zmieniła styl i znowu jest ładna, wszystko idzie jeszcze lepiej niż na początku.

No i pokazało to, że jedynym znakiem rozpoznawczym kuców w equestrii jest ich grzywa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gray Picture napisał:

Heh, po miesiącu pracy w cukierni muszę stwierdzić, że takie coś jest bardzo prawdopodobne :v

Ze względu na wkład pracy? ^^ Cóż też możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończą mi się rzeczy które mogę wpisać na początku recenzji
troszkę lipka
ale ten odcinek nawet spoko

 

Ale od początku! ^^
Berry Punch, ja znam to poni! Ja lubię to poni, to bardzo fajne poni! 
Applebloom rozmawiała z Panem Oakiem, fajne odwołanie, szkoda, że nie dowiemy się o czym rozmawiali, to na pewno była jakaś historia o rodzicach AJ :c No i Granny Smith z Grand Pearem, też fajny wybór do tła.
NOOSE BOOP! Jedna z najbardziej uroczych rzeczy z uniwersum poni x]
Hm, kto zapłaci za te kwiaty? Chyba, że to taki event z powodu święta, w takim razie to fajny gest. 
Wow, marketing. No i ten tulasek z Rarcią, taki mały gest z tą grzywą, a zapadł mi w pamięć. Troszkę mi się kojarzyło z Kuzco, Hooffsies off the mane, please! No touchy! 
Awwww, rocznica pierwszego kichnięcia. No i głupkowata piosenka Pinkie, yays, poczułem się znowu jak w jednym z poprzednich sezonów, dobrze, że nie zapominają o takich akcentach dla różowej cukierniczki~
Sporo fajnych pyszczkowych ekspresji, szczególnie u Rarity. Suddenly the crowbar appears! Good job, Mr Gordon. Half Life 3 confirmed! xD
Fajnie, że pojawiła się Zecora, w tym odcinku i w następnym również, troszkę za nią tęskniłem. Fajnie, że zobaczyliśmy też troszkę STRASZNEJ CZĘŚCI LASU. Wygląda to nawet lepiej niż poprzednio. 
No i fajny żarcik ze strasznymi oczkami. Nawet wąsik leciutko drgnął.
Ciekawy system przyrządzania mikstur no i po prostu uwielbiam rymowanki Zecory, szczególnie te w angielskiej wersji. Chociaż muszę przyznać, że tłumacze (Artem i jego ziomeczki, o ile ktoś mu tam czasami pomaga) też robią kawał dobrej roboty. Miałem okazję 20 odcinek obejrzeć z napisami (zwykle nie mogę się doczekać i oglądam bez) i wyszło to supi~
Te ciasta Pinkie, jezu, podobno te prosto z pralki, oblane podejrzaną miksturą smakują najlepiej x)
Zamiana buteleczek, brak kręgosłupa Pinkie, Zecora i jej rymowane "Pinkie, get the fuck outta here!" też było miłym akcentem.
Ta fryzura Rarci po usunięciu włosów, jeez, to wyglądało paskudnie, dobrze, że nie usunęło jej futerka ;_; 
Hm, te poni nie poznały jej bez grzywy? Rozumiem, że klaczki mają podobne pyszczki, ale jednak dałoby radę ją poznać, tak mi się wydaje. No ale cóż, wnioskując też po poprzednim odcinku, w uniwersum mlp wystarczy założyć kaptur żeby zmienić swoją tożsamość, alrighty then! 
Scena w zamku też taka średniawa, ta magia i włosy. Hm, troszkę to głupiutkie, biorąc pod uwagę OP magię którą do tej pory widzieliśmy, ale może jest podobnie jak w uniwersum dysku Pratchetta, magia czasami rządzi się własnymi zasadami i lepiej ich nie kwestionować. 
No i kurde, czy dostaniemy kiedyś odcinek ze Starlight Glimmer, w kórym żaden kucyk nie wspomni o JEJ MHROCZNEJ PRZESZŁOŚCI, COFANIU W CZASIE I ZNIEWOLENIU CAŁEJ WIOSKI? Serio? Proszę? ;_:
Sugar Belle i Big Mac, po raz kolejny fajne nawiązanko, czekam tylko na ślub w ósmym sezonie. 
Chmurkowa grzywa od Dashie bardzo przypominała mi Snowdrop, ehhh, feelsy. 
Rarity Full Ice Cream Mode x]
Z początku myślałem, że wszystkie zniszczą sobie grzywy, żeby Rarity nie było przykro i nie czuła się INNA. Ale takie rozwiązanie było jeszcze lepsze, ta nowa fryzura. Daaamn, trzeba będzie przejrzeć jakieś arty z tym disagnem, bo wygląda to po prostu genialnie! ^^

 

 

large.png

 


Mógłbym się przyzwyczaić do takiej fryzury, fajnie, jakby pojawiła się jeszcze kiedyś. 
Taki skok w czasie, welp, dziwny zabieg, ale w porządku. Photo Finish stalker. Punk Rock Derpy, no było troszkę spoczko rzeczy w tym odcinku.
Podsumowując, morał jak najbardziej w porządku, sporo meme fejsów, humor na dobrym miejscu, historia ciekawa. 
8/10 
my little poooni~
 

Edytowano przez Kruczek
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

So...powoli się zbliżamy do końca rajdu, ech :/ 

 

Rarity jak zwykle lubi być w centrum uwagi, ale jej pomysł był dość trafny, imo nie zadziałałby dla każdego. Octavia np xd

Ciekawe dla kogo oni wszyscy kupują te kwiaty? 

Nowy sklepikarz w Ponyville? Hm..przypomina szkota z wyglądu i akcentu. 

I nowy sklep co za tym idzie, tylko z wiatrakami..jak widać sklepy wyspecjalizowane w sprzedaży jednego produktu to tutaj norma. Ale chociaż jeden znajomy sklepikarz jest obecny. 

Pinkie naprawdę nie potrzebuje jakiś wyjątkowych rocznic by urządzić przyjedzie. Ba, biorąc pod uwagę nasz świat i że każdego dnia jest święto czego..dzisiaj, kiedy to piszę, jest święto nauczyciela światowe. Yay, najlepszego Cheerilee. 

Podejście jest fajne, ale z czasem każdemu taka impreza by się znudziła. Ale takie zachowanie jest jak najbardziej zgodne z zachowaniem Pinkie, więc..nie ma co się czepiać, a jej podejście do bliźniaków jest urocze, szkoda tylko, że maluchy nadal wyglądają tak samo..nie wiem ile mają lat ale już z 2/3 powinny mieć, scenarzyści..naprawdę czas na zmiany powoli jakieś w ich wyglądzie. 

 

No i mamy główny motyw odcinka, Pinkie trochę lekkomyślna jeśli chodzi o swoje zachowanie. Utrudniła Rarity spokojne oczekiwanie na sesje, i teraz trzeba udawać się do chatki Zecory. Swoją droga to naprawdę pierwszy odcinek od dawna, gdzie jest w końcu wspomina. Trochę jej nie było. 

Lol, domek Zecory trochę się zmienił od ostatniego razu. Wygląda naprawdę..bajkowo. Jak w Fable, po raz kolejny, jak widoki w ostatnim odcinku na pustynię i oazę, tutaj pełnią super pozytywną role. Te show nigdy nie wyglądało źle, ale patrząc na pierwszy sezon i teraz to jest to przepaść. 
Czemu Zecora mam bamusa? Czy w tym lesie rosną wszystkie rośliny bez baczenia na sferę klimatyczną? 

 

I problem z głowy, przynajmniej w teorii, Zecora pomogła a Rarcia nie posłuchała do końca i wzięła nie to co trzeba. Klasyczny przypadek, ale rany, stęskniłem się za Zebrą xd. Podoba mi się jej rola w całym odcinku. Rarity ma teraz problemy gdyż z powodu nie uwagi wyczyściła sobie całe włosy, a wygląda okropnie z tymi kłakami. Mogłaby już całkowicie się ogolić na łyso jak Jack. Przynajmniej nie nosiła by płaszcza jak imperator, i nie straszyła by dzieci, swoją drogą..to Carmela? Z kim je ma? Jak to nie jego, to sytuacja jest niepokojąca. 
Chociaż nie tak jak u Rarci, wszystko zaczęło się sypać a jak jesteś brzydki w świecie kucyków, to traktują cię jak trędowatego. Wspaniały pokaz zachowań, podobnie jak uczciwość u tego sprzedawcy. Ale wolny rynek rządzi się swoimi prawami, nad którymi czuwa niewidzialne kopyto. Wredoty z nich. Ale Twilight też nie może pomóc wraz z Starlight, i odczuwam małe deja vu. To co się dzieje z Rarcią jest praktycznie bliźniaczo podobne do tego co się dzieje z Twilight w Lesson Zero. Praktycznie te same objawy wariowania i próbowania naprawienia czegoś co nie da się naprawić. Animacja białego jednorożca jest naprawdę świetna, dawno nie zwróciłem uwagi jak bardzo jakaś postać w tym show płynnie się porusza i sprawia dobre wrażenie swoimi ruchami. 


Pokaz fajerwerków za nami, efektu nie stwierdzono, ale parę fajnych gagów udało się umieścić. Zecora przyszła i bynajmniej, nie ratuje sytuacji. 

 

Dlaczego Rarity bierze zdanie Rainbow Dash i AJ odnośnie mody i wyglądu? Ta pierwsza nie wydaje się specjalnie tym interesować a ta druga, raczej już pokazała jaki ma do niej stosunek w tym sezonie xd. Jedynie obecność Fluttershy ma sens, ale trzeba było chyba pokazać pozostałe postacie. Chociaż nie przeczę, ich sposób na to by pomóc był naprawdę kreatywny i fajny. Zwłaszcza Rainbow mnie zaskoczyła ta grzywa z chmury, wyglądała naprawdę dobrze. Ale..szkoda, że nie przenośna. Ostatecznie chyba i tak skończyło się na początkowym planie odwołania sesji. Podobny motyw z dramatyzującą Rarcią był w pierwszym sezonie. Dawno temu, ale problem ten sam, tylko, że tam to Rarcia miała racje a pozostałe się nie słuchały kogoś, kto zna się na swojej robocie. Tutaj niby setting podobny, ale inna sytuacja, ciekawe czy celowe nawiązanie czy dzieło przypadku. 

 

O, chwila, AJ wspomniała pierwszy sezon, więc może coś jest na rzeczy. 

 

Fiu, fiu..ta Pankowa Rarity to jeden z lepiej wyglądających ,,modeli,, jakie jej zaprezentowano. Uwielbiam to jak wygląda i super ma dodatki, ten kolor jest świetny a krótki ogonek uroczy. Dziwne, że wcześniej na to nie wpadła, ale nadal..super sprawa. 

BTW, gdzie jest Pinkie?? Dopiero teraz zauważyłem, że nie widziałem jej przez cały epizod od czasu czyszczenia. 

 

O...jest. I to też z super grzywą, ale nie taką jak u Rarity.

 

I time skip. Serio? Parę miesięcy tak po prostu??? Czyli..kolejne odcinki w tym sezonie dzieją się po tym, czy w trakcie tego? Tak dużo pytań, tak mało odpowiedzi. 


Ogólnie odcinek był dużo lepszy od poprzedniego. Na szczęście, bo dałem mu zdecydowanie za wysoką ocenę, teraz po namyślę dałbym mu 5/6 na 10. Te show naprawdę stać na więcej niż to co widziałem ostatnio i ten odcinek jest tego świetnym dowodem, tutaj praktycznie wszystko zagrało. Szkoda, tylko, że wygląd Rarity był tak krótkotrwały. Ale i tak 9/10 dam, tym razem z spokojnym sumieniem, jeden z najlepszych odcinków w sezonie, super morał, ładna animacja, dobre dialogi, postacie zachowują się tak jak powinny itd. Super sprawa. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...