Skocz do zawartości

Wideo z tekstem piosenki


B932

Jak oceniasz ten "pomysł"?  

5 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz ten "pomysł"?

    • Dobry
    • Średni
    • Słaby
    • Nie mam zdania
      0


Recommended Posts

Cześć.

 

Wpadłem na raczej mało oryginalny pomysł zrobienia tzw. lyric/lyrics video do utworów muzycznych z serialu. Zrobiłem kilka filmów i, jako że jestem w tej materii zupełnym amatorem, zderzyłem się z brutalną rzeczywistością: zadanie okazało się trudniejsze, niż się spodziewałem (a spodziewałem się, że będzie ciężko). Synchronizacja tekstu z muzyką nie jest dla mnie problemem, natomiast stworzenie strony wizualnej takiego nagrania jest mocno kłopotliwe. Moim pomysłem było umieszczanie tekstów na tle screenów z danego odcinka. W większości przypadków dobranie odpowiedniego obrazka zajmuje mi wieki. Często kończy się tym, że jestem zmuszony edytować screen, aby zrobić na nim przestrzeń, na którą nakładam tekst. Czasem wychodzi to całkiem fajnie, ale jak zobaczycie na przykładach, które do tej pory nagrałem, często ostateczny efekt wygląda słabo. Dlatego chciałem zapytać Was o zdanie: czy taki projekt ma rację bytu i czy ktoś chciałby mi w nim pomóc. Playlista z kilkoma przykładami moich dzieł: LINK (polecam oglądać w HD). Używam m.in Photoshopa i Vegas Pro.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się chciałem zabrać do "Magic Inside", ale stwierdziłem, że moje umiejętności mogą tylko zaszkodzić tej piosence. Idea jest dobra, tekst jest wstawiony dobrze, czasem jest mało widoczny ponieważ jest mały, czcionka widzę, jest po prostu elegancka, a animacje stwierdziłeś chyba, że są zbędne. Jak wszystko dodasz do siebie wyjdzie ci w miarę dobrze wyglądający filmik który i jak to wcześniej napisałem, może dobrze wygląda, ale nic poza tym. Radziłbym się zabrać do piosenek fanowskich które są dobre i nie mają lyricsów w żadnym filmiku.

Także radziłbym zmianę muzyki i powinno być dobrze. Polecam zmierzyć się z piosenkami z płyt Ponies at Dawn (https://poniesatdawn.bandcamp.com/album/anthology), niektóre z nich wymagają zrobienia takiego filmiku jaki ty robisz.

Mam nadzieję, że pomogłem! Po więcej rad polecam się na discordzie :D

 

Ps. Szukałem jakiś swoich filmików by się nimi pochwalić ... po dłuższej chwili szukania (mam ich trochę), wybrałem ten: https://www.youtube.com/watch?v=IT7oZ-1f_WY, cały tekst był robiony w vegasie, a tło w after effects. Polecam!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.10.2017 o 02:39, Szonszczyk napisał:

Sam się chciałem zabrać do "Magic Inside", ale stwierdziłem, że moje umiejętności mogą tylko zaszkodzić tej piosence.


Najlepsze jest to, że akurat "The Magic Inside" przypadkowo znalazło się na mojej playliście, planowałem zrobić je od nowa. 

 

Dnia 1.10.2017 o 02:39, Szonszczyk napisał:

Idea jest dobra, tekst jest wstawiony dobrze, czasem jest mało widoczny ponieważ jest mały, czcionka widzę, jest po prostu elegancka, a animacje stwierdziłeś chyba, że są zbędne.

 

Dokładnie. Często zdarzało się, że musiałem pomniejszać czcionkę, żeby zmieścić się w wyznaczonym obszarze. To jest główny problem - nie zawsze jestem w stanie znaleźć odpowiedniego tła pod daną piosenkę. Dlatego kombinuję jak koń pod górę... Kilka przykładów:
oO2J6.png
q1gJu.png

3eOTa.png

Animacji nie dałem, bo doszedłem do wniosku, że mogę tylko pogorszyć sprawę. Niestety nie jestem w stanie zapewnić, że będzie to wyglądać w miarę dobrze. Szczególnie, że niektóre takie filmiki są jak dzieła sztuki, np. [1][2]...

 

Chyba jedynym sposobem byłoby wykorzystanie fanartów, ale to wymaga pozwoleń autorów.

 

Dnia 1.10.2017 o 02:39, Szonszczyk napisał:

Radziłbym się zabrać do piosenek fanowskich które są dobre i nie mają lyricsów w żadnym filmiku.

 

Całkiem fajny pomysł. Ja jednak wolę zajmować się oficjalnymi materiałami z serialu.

 

Dnia 1.10.2017 o 02:39, Szonszczyk napisał:

Ps. Szukałem jakiś swoich filmików by się nimi pochwalić ... po dłuższej chwili szukania (mam ich trochę), wybrałem ten: https://www.youtube.com/watch?v=IT7oZ-1f_WY, cały tekst był robiony w vegasie, a tło w after effects. Polecam!

 

Wygląda kozacko :D Dobra robota.

 

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...