Skocz do zawartości

[KONKURS] Winter is coming


Cahan

Recommended Posts

669637__safe_artist-colon-doomy_oc_oc-co

 

Kiedy nadejdzie zima samotny kucyk zginie, ale stado przeżyje...

Cahan, klaczko moja mała, ziółka żeś przedawkowała.

Wcale nie! Po prostu nadchodzi zima, w końcu mamy jesień. Czujesz ten zapach, Zecoro? To jesień, a ta jest stanem między zimą a latem...

Powiedz, więc do czego zmierzasz, bo zanudzić nas zamierzasz.

Mam za dużo rosiczek. Muszę je wydać, no i ruszyć dział, jestem okropną opiekunką, wiesz?

Wiedzę tę dawno poznałam i dotąd nie zapomniałam. Leń jest z ciebie przeokropny, dość marudny i markotny.

Dziękuję za tak wspaniałe podsumowanie. Ale nie przedłużając:

 

Przedstawiam potrójny jesienny konkurs działu Zecory. Czemu potrójny? Ponieważ składający się aż z 3 kategorii: opowiadania, wiersza i rysunku. Każdy może wziąć udział w każdej kategorii. Zwycięzca danej kategorii otrzyma nagrodę w postaci doniczki z rosiczkami (różne tropikalne gatunki, większość doniczek to mixy - do omówienia na PW). Do wyboru dwa tematy, cieszcie się wy... stare graty...

Daruj sobie rymowanki...

Wiem, wiem. Nie ta klasa, z ust wychodzi mi... kiełbasa.

<facehoof>

No, jeśli chodzi o tematy, to są to:

1. Pieśń Lodu i Ognia

2. Jesień

 

A teraz regulamin konkursu:

1. Każda praca musi być na temat oraz zawierać zebry.

2. Czas oddawania prac jest do końca października. Dosłownie.

3. Wiersze i opowiadania publikujecie w google docs, wyłączacie komentarze i edycję. Prac tych nie można edytować po umieszczeniu ich w tym temacie.

4. Każdy uczestnik może oddać po jednej pracy do każdej kategorii.

5. Opowiadanie musi zawierać się w przedziale 1500-3000 słów. Słowa liczę w google docs.

6. Wiersz nie możne być dłuższy niż 500 słów.

7. Prace nie mogą łamać regulaminu forum i regulaminu działu.

8. Odbiór nagród... Preferowany osobisty na meetach. Dość łatwo mnie gdzieś złapać.

9. Prace umieszczacie w tym temacie.

10. Oceny będą jawne i konstruktywne.

11. Skład sędziowski: Cahan i ewentualnie jeszcze Cahan.

 

Link do użytego obrazka: https://derpibooru.org/669637?q=game+of+thrones%2C+zebra

Edytowano przez Cahan
  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 2.10.2017 o 15:11, Cahan napisał:

1. Każda praca musi być na temat oraz zawierać zebry.

Mam pytanie odnośnie opowiadań. Czy ten punkt regulaminu będzie spełniony, jeśli jedyną zebrą będzie główny bohater, czy przez cały tekst musi się przewinąć ich przynajmniej kilka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i moje drogie pierożki, przynoszę Wam wyniki. Ogółem prac było bardzo mało - dokładnie to dwie i przeczytałam je dziś w nocy na komórce. Zwycięzcę już wyłoniłam i zostaje nim Falconek. A teraz oceny...

 

Falconek

Dobry, klimatyczny tekst. Napisany poprawnym językiem i zawierający ładne opisy. Podobają mi się nawiązania do świąt oraz nastrój. Te zebry są chyba przynajmniej po części inspirowane Indianami z Ameryki Północnej oraz paroma innymi rzeczami, nie jestem pewna, ale chyba jeszcze wyczuwam religie Celtów, ludów germańskich i nutę słowiańszczyzny. Najbardziej nie pasowały mi przepiórki i kojoty, ponieważ te zwierzęta żyją na różnych kontynentach. Również imię kota nieco gryzło, nie pasowało do klimatu. W sumie, to bym to wydłużyła, rozwinęła i uczyniła atmosferę nieco bardziej ciężką. Ale takie fiki ogółem dobrze Ci wychodzą. Daję takie 7/10.

 

Kacpi

To nie był zły fik, ale nie był też szczególnie dobry. Niektóre zdania są niezgrabne, brakuje pewnej płynności, jakby fik był pisany na siłę. Brakuje mi tu klimatu, choć sam motyw jesieni został wkomponowany naprawdę porządnie. Jednak najbardziej boli mnie fabuła, która jest dość nieciekawa, nudna i naiwna, choć zachowanie dzieciaków bardzo życiowe. Btw. wszystkie dzieciaki ucieszyłyby się gdyby odwołali lekcje, bo szkoła jest cała w liściach. W tym wszystkim nie ma tego czegoś. Niby jest całkiem poprawnie, ale przy tym sporo niedociągnięć. 4/10 - ocena obniżona głównie za fabułę i brak klimatu.

Edytowano przez Cahan
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy w tym konkursie braliście pod uwagę najdłuższą noc w roku z tego co widzę. Jeżeli tak to teoretycznie drugi składnik (Glise 581 B) bym umieścił. Ale z uwagi na moją winę  po przez zmianę koncepcji (trakcie pisania Glise 581 A) dość nie spodziewanej (jak grom z jasnego nieba), oraz niepoinformowaniu o tym jakoś z wymienionej przyczyny nie będzie tak, jak jest, by nie mieszać. Po za tym musieliście by czekać do dwóch tygodni nie więcej, lub nawet mniej, bym napisał tekst.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...