Skocz do zawartości

Odcinek 24 Uncommon Bond


Nightbringer

Ocena  

32 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena odcinka

    • 1/10 Beznadzieja
      0
    • 2/10 Mielizna
      0
    • 3/10 Słabo
      1
    • 4/10 Ujdzie
      1
    • 5/10 Może być
      2
    • 6/10 OK
      1
    • 7/10 Dobry
      3
    • 8/10 Bardzo dobry
      5
    • 9/10 Świetny
      7
    • 10/10 Wybitny
      3
    • 11/10 Press hug to magic
      9


Recommended Posts

Ale nudy...

Zabieg, który polegał na tym, że postacie coś robią i jedyne co słychać to jakąś muzyczkę był stosowany tutaj zbyt często.

Sunburst był momentami trochę wkurzający. I niech sobie typ grzebień kupi.

Zaletą odcinka jest Starlight i jej wiele śmieszkowych tekstów i minek:

 

 

Starlight rozmażona na myśl o całym dniu spędzonym z Sunburstem:
4f3e654bdd.jpg

15c1981485.jpg

 

fb8774d538.jpg

XD

 

bc7280235a.jpg

 

195f4daf43.jpg
 

 

Jakoś mi się zachciało robić skriny tym razem.

 

 

Serio nie ma tu o czym więcej gadać. Zapychacz, którego dali chyba tylko po tą ostatnią scenę z tą knigą w beczce.

 

Ocena: 4,5/10

Edytowano przez Talar
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze sekundy i Starlight...moja reakcja:

Spoiler

UGfTMGq.gif.2559ce2a66b84e58de6f727ffe0c1b7a.gif

Odcinek nie była jakiś wybitny i dupy nie urywał :/ Fabuła nie była zbyt ciekawa jedyne co mnie bawiło to Twilight Trixie i Mound :D No i Sunburst też był spoko fajnie że zrobili o nim odcinek :D Stare antyki iluzja i strokucykowy język XD dobre dobre. Starlight była im tam zbędna i niech tak zostanie :D (wiem jestem zły xd ale po prostu jej nie lubie) Także jeszcze nie widziałem finału ale jestem bardzo ciekawy co będzie ;) Ta książka w tej beczce na końcu hmmmmm... Odcinek oceniam noooo tak między 5 a 6 czyli takie 5.5 :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odcinek bardzo dobry. 

Fakt, wiele to się w nim nie działo, ale spodobał mi się pomysł z tym, że Sunburst okaże się kucykiem łatwo nawiązującym przyjaźnie :sunburst3: Dodatkowo poznaliśmy nowe zainteresowanie Sunbursta czyli antyki. Fajnie, że zdecydowano się rozwinąć tę postać ^^ Zabawne minki Starlight też mi się spodobały choć przyznam, że było mi jej trochę szkoda, ale to takie...dość życiowe. Ona żyła wspomnieniami, być może przez to, że sporą część swojego życia zmarnowała na użalanie się i knucie jak tu zlikwidować cutie marki. Sunburst natomiast przyjechał do Ponyville głównie po to by je obejrzeć, zbadać. Był ciekaw wszystkiego...poza Starlight, którą już wcześniej znał. Ja tam go rozumiem. I tym bardziej rozumiem, że numer ze zmianą go w źrebaka przelał czarę goryczy, to było piękne XD 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek bardzo dobry, gwiazdą odcinka jak dla mnie była Starlight. Masa spoko minek, choć fabuła nawiązywała do starych odcinków, to jest niewątpliwy plus jednak...

Dnia 15.10.2017 o 01:54, Uszatka napisał:

Ona żyła wspomnieniami,

Podobnie jak Rarity, która nie zauważyła, że jej siostra również dorasta i nie bawi ją już te same rzeczy z młodości. Taki odcinek trochę powtarzający schemat innego odcinka...

Garść screenów odcinka.

Spoiler

y3wKO.jpg

Spoiler

y3wLd.jpg

Spoiler

y3wMz.jpg

Spoiler

y3wMV.jpg

Spoiler

y3wNC.jpg

Spoiler

y3wNS.jpg

Spoiler

y3wOz.jpg

Spoiler

y3wOU.jpg

Taaa, nie tylko Starlight...

Spoiler

y3wPH.jpg

Spoiler

y3wQ1.jpg

Ogólnie odcinek nie był jakoś wybitny, do tego wtórny i powtarzalny, a całą fabułę dało się przewidzieć w momencie spotkania TS, to jednak odcinek całkiem przyjemny i fajnie się oglądało zazdrosną i smutną SG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

No zrobiłem sobie małą przerwę od kuców przez jakiś czas, ale meet zbliża się wielkimi krokami wypadało by skończyć ten sezon :v 

 

Odcinek o Statlight zawsze witam z otwartymi ramionami. To jedna z lepszych postaci jeśli chodzi o nowe sezony a jej sposób interakcji z innymi bohaterami jest świetny do oglądania. Tym razem będzie współgrała z Sunberstem, który jest trochę póki co niewykorzystanym potencjałem, chodź jego aparycja z czasem zaczęła mi się bardziej podobać, ale chyba nie aż tak jak Star, która całkowicie go lubi, zaryzykowałbym stwierdzenie, że się w nim podkochuje, albo odczuwa jakikolwiek inny rodzaj sympatii, głębszej niż przyjaźń. 

 

Antyki, jak wygodnie, że akurat Ponyville jest ich pełne! 

Szkoda tylko, że do tej pory chyba zbyt wiele ich nie widzieliśmy. Albo nie były one na tyle istotne by zainteresować widzów, bądź to zwykłe historyczne śmieci pokroju łyżek czy innych naczyń, bez magicznych, ciekawych właściwości. 
Chociaż nie będę mówił, że to dziwne hobby, bo archeologia to ciekawa rzecz, tylko z praca podobno ciężko po tym xd. 

 

Mighty Helm? Ta nazwa jest znajoma.

(serczing w googlu później). 

Yup. Tak jak myślałem, ta postać była już wspominana wcześniej. Mile, nie ma co dzielić włosa na czworo tylko skupić się na jednej postaci i dać jej parę cech, chociaż nie wiem co w tym niezwykłego, że narysowali (wyrzeźbiły?), kuce te mapę samodzielnie. W końcu magia i skrzydła, a właściwie ich brak, to nie jest jakaś super przeszkoda do bycia kartografem. Ułatwia życie, pewnie, ale nic ponad tym. 

Twi a antykwariacie jedyną klientką? Chyba jakoś dofinansowuje to miejsce, bo nie wierzę by się mogło samo utrzymać na jednym kliencie xd. 

 

4:05 Czemu te popiersie z masy, wygląda nie pokojąco ludzko? O.o 

 

Starlight nie ma zainteresowania do historii z tego co widzę. 

Czy Twilight zawsze miała wodospad za swoim zamkiem??? 

Heh, wygląda na to że naprawdę zaczynają używać tej kucykowej łaciny w odcinkach. 

O gra planszowa. Planszówki są super. Kość jest dość dziwnie duża, ale to nic, wygląda na to, że w końcu zrobimy coś co i trzeciej osobie się spodoba. 

 

7:08 WTF?? O.o  To było dziwne. 

9:01 W tym ujęciu broda wygląda jakby była przyklejona do ust. 

Sunberst raczej nie jest zbytnio podekscytowany robieniem tego co Star chcę. Wredota. 

I to nieśmiała, kuce i tak chodzą bez ubrań a ten się wstydzi wyjść bez płaszcza. 

 

O, Kolejna postać w tym trójkąciku zainteresowań. Nie ma sprawy, kwartet też ujdzie, o ile będzie co robić :v 

 

Los bywa niesprawiedliwy a na pewno złośliwy, to nawet uroczę jak bardzo przyjaciółki Starlight dobrze dogadują się z Sunberstem xd. Podobnie jak ich sztuczki, zwłaszcza z kubkami, no ciekawe gdzie mogła być piłka xd W ogóle zwróciłem uwagę na motyw muzyczny w tle, brzmi całkiem przyjemnie, nie słyszałem go wcześniej w show. 

 

O, hello lustro, dawno cie nie było! 

Już myślałem o powtórce z klonami, ale mamy powtórkę z innym motywem. Hm..niby powinienem się nudzić tym, ale to świetnie podkreśla komizm tej sytuacji. Wszyscy wiedzą jak to się skończy. Next! 

 

I mamy moment wyznania, dobrze, lepsze to niż gdyby kulminacją całego odcinka miałoby być oczywiste stwierdzenie Starlight, że coś tu nie gra. 

 

16:02 Całkiem sporo tutaj tych WTF momentów...

 

19:34 Trzecie i ostatnie WTF w tym odcinku...ok, to się robi nie poważne xd. 


Sam pomysł na zamienienie się ponownie w dzieciaki i robienie tego co się robiło w młodości..był trochę creepy, ale bardziej sam fakt, że Starlight bez większego problemu napisała zaklęcie ponownie nacechowane podróżami w czasie, to chyba naprawdę jej konik. W sumie to..smutna prawda jest taka, że obydwoje mają póki co mało zainteresowań i zdecydowanie bliżej im do kogoś innego, niż do samych siebie. I z tego co widzę, w kulminacji odcinka, to tak, jedyna rzecz, która naprawdę ich łączy to ta gra planszowa. To dzięki niej, odnaleźli ponownie,  kontakt z sobą. To przykre, ale ich przyjaźń zdecydowanie nie przetrwała próby czasy. Show nawet nie próbuje temu zaprzeczyć, więc zakończenie jest trochę bittersweet. 

 

To Twi pod podłogą ma..drugą podłogę? Heh, no proszę. 

 

Oho. Widać mamy wstęp do finału. 

 

Odcinek był w porządku, prosta i w sumie nie głupia historia z morałem, który był co prawda jasny od początku, ale postacie nie zachowywały się na szczęście specjalnie głupio. Chociaż jak wspomniałem zakończenie jest dużo bardziej gorzkie niż słodkie, gdyż ich przyjaźń nie przetrwała próby czasu zbytnio dobrze. 8/10. Aż jestem ciekaw co będzie w tej książce. 

 

@Im_Not_A_Brony

 

Toż cały odcinek się opierał na dialogach. W których scenach ich brakowało? 

 

 

 

Edytowano przez Sttark
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...