Skocz do zawartości

[Konkurs] Koszmarny Konkurs Literacki


D.E.F.S

Recommended Posts

No dobra, wrzucam zanim znowu się rozmyślę i po raz drugi nie wywalę wszystkiego w cholerę.

 

Wędrowna trupa[Horror][Dark][Diary]

 

Nic oryginalnego w sumie, a tagi mogą nie pasować, ale co tam. W limicie się nie zmieściłem i nie obeszło się bez cięcia. Reszta w rękach sędziów. Inspiracja jest raczej oczywista, jak ktoś już przeczyta.

Nie jest to przygoda ulubionego bohatera, ale za nic nie byłem w stanie zmieścić się w limicie, jak pisałem pierwsze opowiadanie, które miało tu wylądować, tak więc wyszło zupełnie co innego. Miłego czytania.

 

Pamiętajcie, że wciąż jest jedno miejsce na podium nie obstawione, także piszcie :cheese:

  • +1 1
  • Lubię to! 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei nie jestem pewien, czy uda mi się kończyć na konkurs zwłaszcza, ze mam mały kłopot z Luną.  Wątpliwości mam co do tego, czy ona też śpi w nocy bo sądząc na istnienie zjawiska nowu (braku księżyca na niebie)  może być tak. Odwiedzanie snów poddanych chyba nie odbywa się w trakcie jej snu. Chętnie przyda się weryfikacja ze strony fandomu jeszcze w kontekście zmiany nadzoru Luny i Celestii tzn sytuacji, że nie zawsze odbywa się to regularnie np następuje spóźnione przybycie jednej z władczyń na zmianę pory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SweeteCandy napisał:

Proszę o odpowiedź.

Po prawej na górze masz taki niebieski klocek z napisem "Udostępnij". Kiedy to klikniesz, to wyskoczy Ci okienko. Tam ustawiasz sobie, że każdy użytkownik, który ma link może wyświetlać. I kopiujesz link i wstawiasz tutaj.

  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i ja, skromny Janusz, pojawiam się wraz z moją pracą konkursową, zwącą się "Noc gniewu".

Licznik słów w Google docs wskazuje mi dokładnie 1500, oby się więc nie okazało, że u Państwa będzie inaczej choćby o 1 słowo (bo np. Word wskazuje bodajże 1445 i nie mam pojęcia dlaczego), bo mi będzie przykro ;)

Elementy halloweenowe w tym fiku są raczej symboliczne, ale jakieś tam są. Poza tym "mroczna przygoda" jest. Choć bohaterka, którą sobie wybrałem, może państwa nieco zaskoczyć. Życzę przyjemnej lektury!

Do Licha! Zapomniałem o tagach! Już poprawiam i przepraszam. Zatem raz jeszcze:

 

Noc Gniewu [Oneshot], [Dark], [Slice of Life]
LINK:

https://docs.google.com/document/d/1ect2mTMO5Mv-rR0IZHTnTMQutfQ7Ydqv1NrI2PD2dA4/edit?usp=sharing

Edytowano przez Youkai20
Dodanie tagów
  • +1 1
  • Lubię to! 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wygląda na to, że uda mi się jutro udostępnić, ale nie wiem, czy w ogóle nadaje się, bo w trakcie pisania zmieniła mi się inwencja (koncepcja) twórcza, więc potrzebuję kogoś, to to sprawdzi nie będąc przy tym sędzią w konkursie. Link bym udostępnił poprzez stworzony u mnie temat, z uwagi na wątpliwości związane z gatunkiem tekstu i jego otagowaniem (stosuję nieco odmienny typ tagowania, który nie zawsze pokrywa się z forum, co jest także wynikiem wątpliwości gatunkowej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Król Etirenus napisał:

więc potrzebuję kogoś, to to sprawdzi nie będąc przy tym sędzią w konkursie.

 

Dnia 14.10.2017 o 19:58, D.E.F.S napisał:

8. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

 

Tak tylko przypomnę regulamin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wrzucaj. Jeśli uważasz, że skończyłeś, i jesteś tego pewien, to nie ma co czekać (chociaż ma sens poczekanie nieco i przeczytanie raz jeszcze co się napisało, żeby wyłapać błędy i inne tego typu :) ). Każdy kiedyś pisał opowiadanie na swój pierwszy konkurs; dla wielu było to zapewne pierwsze opowiadanie w ogóle; a to czy się nadaje czy też nie, to dowiesz się od sędziów.

Jednego możesz być pewien, jeśli coś będzie nie tak, to dowiesz się, co i dlaczego, ale z tym sprawdzeniem przez osobę trzecią, to ja bym sobie odpuścił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Król Etirenus napisał:

Dla mnie to byłby pierwszy konkurs, a w trakcie pisania jak wspomniałem zmieniła mi się koncepcja. Tekst też jest trochę nietypowy i przez to nie wiem, czy mógłby być. 

Skoro zmieniła Ci się koncepcja możesz z dzień zaczekać i sobie to na spokojnie poprawić. Poza tym nie znajdziesz opowiadania, które byłoby dla wszystkich absolutnie zrozumiałe, bo każde jest na swój sposób nietypowe.

W prawdzie jest to mój pierwszy konkurs, ale z pisaniem ficków spotkałam się wcześniej. Z własnego doświadczenia mogę Cię zapewnić, że jedne ficki wychodzą lepiej, a inne gorzej. Ważne jest to by uczyć się na błędach.

Na twoim miejscu wrzuciłabym opowiadanie. W najgorszym wypadku nie zajmiesz jakiegoś wysokiego miejsca.

  • +1 1
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst udostępnię na pewno, ponieważ nie chodzi o obawę o udostępnienie, czy fakt wygrania ale pokusiłem się w nim o pułapki ogólne i fakt, że trochę podważyłem kilka błędnych założeń. Może być to uznane za krytykę fandomu, gdyż pokazuje np nieścisłości logiczne konstrukcji fabularnej MLP/EQG (domniemania nieśmiertelność alicornów) stąd takie trochę dystansowanie się. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Król Etirenus napisał:

Tekst udostępnię na pewno, ponieważ nie chodzi o obawę o udostępnienie, czy fakt wygrania ale pokusiłem się w nim o pułapki ogólne i fakt, że trochę podważyłem kilka błędnych założeń. Może być to uznane za krytykę fandomu, gdyż pokazuje np nieścisłości logiczne konstrukcji fabularnej MLP/EQG (domniemania nieśmiertelność alicornów) stąd takie trochę dystansowanie się. 

spokojnie. Nikt nie ocenia fanfika pod katem jego zgodności z serialem, czy wytykania bzdur, jakie w serialu się dzieją. Często pojawiają się fanfiki, które jedyne, co mają zgodne z serialem, to kuce/EQG. Wiele dzieł wykorzystuje jakiśkolwiek motyw, który się autorowi podoba, albo jakąś, jedną postać. 

Podam pierwszy z brzegu przykład fanfika, który został ciepło przyjęty w konkursie mimo, że z kucami miał wspólnego tylko Discorda. Mianowicie Zaświadczenie A-38 #Chamskareklama. Może nie wygrał, ale zdobył wysokie noty. Więc nie przejmuj się tym, jakie poglądy prezentujesz w fanfiku. Liczy się, czy dobrze to napisałeś. 

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. Zawsze wole się upewnić że fandom nie traktuje podważanie założeń jako krytykę podobną jak twierdzenie, iż dzieło autorskie jest do niczego (bez urazy). Jeżeli zaś uznać go za ff to raczej używam określenia fanfic duch, tekst niby fanfikowy lub nie nadaje jemu tego atrybutu z uwagi na wątpliwość gatunkową. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem i ja - jak zwykle na ostatnią chwilę (moją, rzecz jasna), jak zwykle średnio zadowolony ze swoich wypocin, jak zwykle niezadowolony z tego, że mój durny mózg z czegoś, co miało być krótką opowiastką wykreował już coś więcej. Teraz będzie mnie męczyć wizja połączona z niemocą pisarską...

 

Tak czy owak, opowiadanie jakieś jest, a ponieważ Noc Koszmarów to także święto bogini snów, właśnie sny wziąłem sobie na warsztat.

 

Nie umrze, co wiecznie trwać może uśpione [Alternate universe] [Dark] [Lovecraft]

  • +1 2
  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja potrzebuję pomocy.  Udało mi się napisać tekst na konkurs. Potrzebuje kogoś, kto zamieni mi go na odpowiedni format, ponieważ nie mam konta na google.doc (czy jakoś tak). W innym przypadku musiałbym skopiować go tak, jak tekst TBE(S)EC 02 - 09. W razie czego uczynię to w swoim temacie (w spojlerze), ażeby ktoś mógł dokonać przekształcenia. I niech poda mi link do tekstu PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...