Skocz do zawartości

[Konkurs] Koszmarny Konkurs Literacki


D.E.F.S

Recommended Posts

Parę tekstów już jest. I na pewno ktoś wygra. Ja sam nie liczę na wygraną, z uwagi na ,,łatwy'' tekst że tak skromnie powiem. Po za tym trzeba spróbować trochę po rywalizować. Brakuje mi tylko muzyki do tła (przed kołysankami). Mam odpowiedni utwór ale muszę sobie przypomnieć wykonawcę i tytuł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest jakieś 12 prac? Nie pamiętam kiedy ostatni raz brałem udział w konkursie na którym było tyle tekstów. Może ten fakt ożywi nieco dział opowiadań i zacznie pojawiać się ich więcej :) 

W każdym razie piszę w innej sprawie. Nie zamierzam pisać recenzji każdej pracy, ponieważ nie jest to coś, co dobrze potrafiłbym zrobić, ale uznałem (skoro dzisiaj i tak mam za dużo czasu wolnego), że wytypuję miejsca na podium, a potem zobaczę, jak bardzo rozminąłem się z gustami składu sędziowskiego.

Otóż, przechodząc do sedna, gdybym decydować miał ja, miejsca na podium obstawione byłyby następująco:



Miejsce I - @Rarity z tekstem "Miotła i jej Trixie"

Jak nieraz wspominałem SoL nie jest moim ulubionym gatunkiem, a jednak uważam, że jest to najlepsze opowiadanie tego konkursu. Spodobał mi się pomysł, wykonanie i przedstawienie postaci, zwłaszcza zachowanie tytułowej bohaterki. Trixie zasługuje zdecydowanie na więcej opowiadań. Nie rzuciły mi się w oczy błędy techniczne, a od strony fabularnej jest krótko, przyjemnie, z pomysłem. Jedyne co mi się nie podoba, to fakt, że skończyło się zbyt szybko, aczkolwiek nie czułem aby opowiadanie miało stwarzać wrażenie urwanego, czy coś takiego. Niezależnie od faktycznych wyników, moje gratulacje :NjdaT:

 

Miejsce II - @Johnny i jego "Nie umrze, co wiecznie trwać może uśpione"

Tutaj nie mam się co dużo rozpisywać. Bardzo łatwo mnie kupić klimatem lovecraftowskim :twiblush: Czytając to opowiadanie nie miałem najmniejszego problemu wczuć się właśnie w ten szczególny klimat opowiadań Samotnika z Providence, zwłaszcza jego tekstów odnoszących się do krainy snów. Tantabusa się nie spodziewałem, ale nie mogłem też wyczuć, kto będzie tym Nienazwanym i jak powiązać go z Nocą Koszmarów. W każdym razie opowiadanie było moim faworytem, do momentu przeczytania "Miotły...".

 

Miejsce III - @Sun z jego opowiadaniem "Lampa"

Tutaj akurat spodobało mi się przedstawienie samej Nocy Koszmarów. Poprzebierane kucyki, podmieńce, głos Canterlotu i jego efekt na Rarity, targowanie się. Przyjemne opowiadanie, w którym spodobała mi się końcowa obietnica królowej :) Muszę przyznać, że jak na pierwsze opowiadanie jakie wystawiono do konkursu, to poprzeczka wysoka.

 

To by było na tyle z mojej strony. Jak wspominałem, jeśli opowiadania pojawią się w dziale, na pewno zostawię jakieś mniej lub bardziej obszerne komentarze do nich.

Tymczasem pozostaje nam jednak oczekiwać głównego wydarzenia jakim będą oficjalne wyniki.

Życzę, jak kolega powyżej, wszystkim powodzenia :giggle:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wygrają ci, co od dawna piszą w tym fandomie. Mój tekst jest raczej w celach sprawdzenia się w konkursie, oraz sprawdzenia administracji (członków jury), czy poradzą sobie z oceną tekstu o takiej budowie i jego sens, bo gatunkowość to już osobna historia. jeżeli by mieli kłopoty z fabułą to naprowadzę ich.

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Saurus napisał:

Zgadzam się z tobą że zwycięstwo mają w kieszeni te osoby, które piszą któryś z kolei.

 Powiedziałbym coś, ale nie wypada. Nie raz wygrywał debiut. Teraz też może do tego dojść. Poza tym, brak zwycięstwa w pierwszym konkursie motywuje by udowodnić, że jednak się potrafi wygrywać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, po przeczytaniu wszystkich prac powiem Wam, że ich poziom robi wrażenie. Bardzo przyjemnie mi się czytało każdą z nich. Prace, które mi najbardziej przypadły do gustu to "Żart", "Miotła i jej Trixie" oraz "Wędrowna trupa" (nie napiszę dlaczego akurat te, bo nie muszę, BUHAHAHAHAHA! Deal with it  ;) ). Nie znaczy to oczywiście, że takie będą pierwsze trzy miejsca, to już zależy od "widzenia misiów" sędziów. Pożyjemy, zobaczymy. Ja osobiście każdą osobę, która znalazła w sobie pokłady chęci i oddała pracę na jakikolwiek konkurs, uważam za jednako zwycięską, zatem ze swej strony już teraz wszystkim gratuluję. Oby następne konkursy przyciągały jak największą liczbę wielbicieli pisarstwa.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako, że od upłynięcia terminu zgłaszania prac minęło dni trzynaście, zgłaszam zapytanie odnośnie postępów w procesie wyłaniania zwycięzcy, oraz miejsc pozostałych. 

Spoiler

a tłumacząc z polskiego na nasze: Kiedy wyniki?

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2017 o 20:18, Sun napisał:

To może ja zgłoszę wniosek formalny, ażeby w prtzyszłych konkursach regulamin przewidywał czas jakim jury będzie dysponować podczas oceny.

A wolisz wyniki zrobione na szybko, patrz moja wypowiedź nieco wyżej, czy porządne recenzje? Bo ja już wolę poczekać. Wystarczyłoby mi wiedzieć orientacyjnie.

W końcu te wszystkie prace nie wystarczy tylko przeczytać, ale trzeba je jeszcze przemyśleć, ocenić, opisać czemu tak, a nie inaczej. To nie jest takie szybkie, jak mogłoby się wydawać.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...