Skocz do zawartości

[Konkurs] Koszmarny Konkurs Literacki


D.E.F.S

Recommended Posts

Ogłoszenia parafialne:

1. Sprawdziłam konkurs. I nie godzę się na żadne terminy dla sędziów. Tego się nie da robić na szybko i byle jak. Poza tym my też mamy życie prywatne, a to jednak nie Oskary, z którymi zalegamy ponad rok :rainderp:

2. Są dyskwalifikacje. Przede wszystkim jedna leci do Miłosza Krywko za plagiat. Ten fanfik pochodzi z zagranicznego forum furasów i został potraktowany najprawdopodobniej tłumaczem google. Dlatego post Miłosza poleciał. Drugą muszę przedyskutować z resztą jury.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Arkane Whisper napisał:

A wolisz wyniki zrobione na szybko, patrz moja wypowiedź nieco wyżej, czy porządne recenzje? Bo ja już wolę poczekać. Wystarczyłoby mi wiedzieć orientacyjnie.

W końcu te wszystkie prace nie wystarczy tylko przeczytać, ale trzeba je jeszcze przemyśleć, ocenić, opisać czemu tak, a nie inaczej. To nie jest takie szybkie, jak mogłoby się wydawać.

 

Dnia 18.11.2017 o 20:32, D.E.F.S napisał:

@Sun Wniosek zaakceptowany. Przed nami sporo rozmów dotyczących ewentualnej serii czterech (pięciu?) konkursów 2018 także i ten temat zostanie poruszony. 

I weź tu człowieku bądź złośliwy na forum. Znów nie wyszło. Ale może to kwestia internetowego pisania, gdzie brak mowy ciała. Będzie trzeba się bardziej wysilić przy sarkaźmie pisanym w przyszłości

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie, kim trzeba być, żeby a) plagiatować fik b) z zagranicznego forum i c) używać przy tym Tłumacza Google... w erze powszechnej znajomości angielskiego i wyszukiwarki Google samej w sobie. A, jeszcze d) wysłać to na konkurs. Nie wrzucić do zapomnianego przez Bora Szumiącego (o ludziach nie mówiąc) wątku w dziale, a dać na cholerny konkurs. Smutne.

  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zamiast bawić się w szczyt awangardy i wielką improwizację, a potem płakać, że "jury mnie nie rozumie", zalinkujesz i oznaczysz fiki jak każdy inny uczestnik konkursu, zgodnie z jasno zapisanym regulaminem? Nikt nie będzie robił ustępstw bez wyraźnej potrzeby i dla jednego eksperymentatora.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Ylthin Maruda napisał:

To może zamiast bawić się w szczyt awangardy i wielką improwizację, a potem płakać, że "jury mnie nie rozumie", zalinkujesz i oznaczysz fiki jak każdy inny uczestnik konkursu, zgodnie z jasno zapisanym regulaminem? Nikt nie będzie robił ustępstw bez wyraźnej potrzeby i dla jednego eksperymentatora.

 

To moje skrzywienie zawodowe. Ja sam się nie bawię. Staram się porostu nie powtarzać schematów fabularnych. Szukam innych rozwiązań przez co większość tagów nie pasuje do charakteru tekstu, lub po prostu ich nie ma. A jeszcze ten wątpliwy status gatunkowy. 

 

Edytowano przez Król Etirenus
  • Nie lubię 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sun napisał:

I weź tu człowieku bądź złośliwy na forum. Znów nie wyszło.

Zasadniczo wyszło, ponieważ przeczuwałem, iż jest to sarkazm. Napisałem to, co napisałem przez wzgląd na fakt, że ktoś mógłby podchwycić Twój niepoważny pomysł i faktycznie wyniki w konkursach byłyby na czas robione, a tego raczej bym nie chciał.

7 godzin temu, Sun napisał:

Ale może to kwestia internetowego pisania, gdzie brak mowy ciała.

Coś w tym jest. Pamiętam, że kiedyś odpisywałem na wiadomość od mojej promotorki; chodziło o jakiś problem w odczytaniu pliku u niej; kończąc wiadomość jakoś w taki sposób, że ona odpisała mi, iż złośliwości mogłem sobie darować. Nie miałem pojęcia o jakie złośliwości jej chodziło, ponieważ ja żadnych intencjonalnie nie wstawiłem do tekstu wiadomości, ale z tego wynika, że komunikacja tekstowa nieraz bywa źle zrozumiana przez odbiorcę. Faktycznie czegoś jej brakuje.

 

54 minuty temu, Król Etirenus napisał:

To moje skrzywienie zawodowe. Ja sam się nie bawię. Staram się porostu nie powtarzać schematów fabularnych. Szukam innych rozwiązań przez co większość tagów nie pasuje do charakteru tekstu, lub po prostu ich nie ma. A jeszcze ten wątpliwy status gatunkowy.

Człowieku, tu nie chodzi o schematy fabularne i inne tego typu związane z opowiadaniem, a o sam fakt błędnego wstawienia linka do niego i brak tagów. Przepraszam za wyrażenie, ale po cholerę wstawiłeś tekst gdzieś na forum i link prowadzi do tego "gdzieś na forum", zamiast od razu do tekstu? Po drugie twierdzisz, iż masz tak niesamowity i oryginalny tekst, że żaden, nawet najbardziej ogólny tag, nie jest w stanie go określić, nawet w niewielkiej części? Po to stosuje się kilka tagów. Poza tym mogłeś jakieś wymyślić: [głębokie][filozoficzne][takie tam, sam w sumie nie wiem co].

Nie ogarniam szczerze mówiąc, jak można przystępować do konkursu i w zasadzie bez powodu łamać te punkty regulaminu, które są zwykłą formalnością techniczną? Ten pierwszy zdyskwalifikowany tekst przynajmniej oszukiwał w pełnym tego słowa znaczeniu, a tutaj? Zwłaszcza, że: patrz punkt ostatni regulaminu.

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Uwaga. Człowiek wyciąga wnioski i uczy się na własnych błędach, więc przejdę do sedna sprawy, jakim jest tekst na konkurs opublikowany na forum. 

Pragnę zaznaczyć, że nie chodzi mi o krytykę sędziów co do oceny, lecz sprostowanie paru rzeczy z nim związanych, oraz z regulaminem w tym też o domniemanie jego lekceważenia.

 

Bo chodź niektórzy mogli odnieść wrażenie, iż go złamałem celowo w jakiś sposób, to jednak tak nie jest.

 

Przede wszystkim jak zauważyliście zastosowałem trochę inny system klasyfikacji. Był to błąd (bowiem mogłem podać tytuł, który istnieje, więc racja w tej kwestii jest po stronie osób, które oceniały tekst i użytkowników nie będących sędziami.

 

Jednak z drugiej strony wynikał on z moich niejasności co do (wątpliwej i wymagającej zweryfikowania) specyfiki tekstu (mam też wątpliwości co do innych tekstów na forum) względem ogólnych przyjętych norm klasyfikacji gatunkowej i określenia jego charakteru (czy jest ff, czy nie). 

Ponieważ omówienie tych zagadnień wymagało by bezstronnego podejścia i omówienia niektórych zagadnień z prawa autorskiego nie uczynię tego mimo że jest tego niewiele, gdyż w 99% ustawa jest prawdziwa.

 

Nie mniej jednak ten jeden procent jest tu szczególny i niejasny zarazem przez co musiałbym to zweryfikować z udziałem osób bezstronnych. Ten jeden procent wątpliwości chodź to nie wiele ma wpływ też na tagi uwzględniając standardowy schemat tagowania stosowany na tym forum, Chciałem tego uniknąć i to prawdopodobnie był drugi błąd  z mojej strony, Uznałem bowiem, że do puki status gatunkowy tekstów jest nie ustalony nie można stosować standardowych tagów (tekst będzie poprawnie otagowany, ale jego gatunek jest określony, albo wątpliwy, więc nie może być przedmiotem ewentualnych problemów a prawem autorskim (nie można naruszać czegoś, co nie istnieje).

 

Ponadto z uwagi na powyższe wątpliwości nie które tagi musiałbym zmodyfikować (nie jest ich wiele) i mają raczej charakter sporadyczny wynikający z konstrukcji fabularnej), jednak dwa są szczególne i mogą namieszać, oraz wzbudzić niemiłe komplikacje w przypadku ich zastosowania właśnie z uwagi na wątpliwy status gatunkowy. Wspomniany określenie ff duch i tekst niby fanfikowy.

Edytowano przez Król Etirenus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Przede wszystkim absolutnie nie obchodzą nas Twoje tagi.

2. Fanfik miał być zmieszczony w google docs, w tym temacie.

3. W przypadku wątpliwości zadaje się pytania PRZED publikacją fanfika.

4. Dlaczego ja jeszcze z Tobą dyskutuję?

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.11.2017 o 01:00, Cahan napisał:

2. Są dyskwalifikacje. Przede wszystkim jedna leci do Miłosza Krywko za plagiat. Ten fanfik pochodzi z zagranicznego forum furasów i został potraktowany najprawdopodobniej tłumaczem google. Dlatego post Miłosza poleciał. Drugą muszę przedyskutować z resztą jury.

Opowiadanie tłumaczone google? Kurde, aż bym to przeczytał. Szkoda, że post poleciał :derp4:

 

19 godzin temu, Król Etirenus napisał:

 

To moje skrzywienie zawodowe. Ja sam się nie bawię. Staram się porostu nie powtarzać schematów fabularnych. Szukam innych rozwiązań przez co większość tagów nie pasuje do charakteru tekstu, lub po prostu ich nie ma. A jeszcze ten wątpliwy status gatunkowy. 

 

A jaki problem dać tag własny? Do tego jakiś obowiązkowy (musi być przynajmniej jeden). Przeczytałem tekst i jak byk pasuje do niego "dark". Wyglądałoby to tak:

"Tytuł opowiadania" [One shot] [Dark] [Własny - tutaj twoje określenie].

 

Swoją drogą nie cierpię gdy ktoś sili się na "filozofanie". Nie, nie chodzi o to, żeby pisać na forum jak typowy Seba i używać skrótów "sb", "cb" (patologia), ale żeby pisać po ludzku, normalnie, bez silenia się na "bułkę przez bibułkę" (bo takie odnoszę wrażenie gdy czytam Twoje wypowiedzi), I tak jak inni polecam konto Google. Dostaniesz nie tylko świetnego e-maila, który masakruje, połyka i wypluwa inne darmowe, ale i dostęp do dysku w chmurze. W sam raz na trzymanie np. opowiadań. 

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was moi mili. Zanim zaczniemy...

 

Chciałbym was najmocniej przeprosić za tak bardzo opóźnione wyniki.

Całą winę przyjmuję na siebie, bo to akurat moje niedopatrzenie.

My pisarze możemy kreować światy i pisać najróżniejsze historie dla naszych bohaterów.

Niestety nasze, proste ludzkie historie nie zawsze są kolorowe.

 

Zbieg okoliczności i kilka nerwowych sytuacji "wyrzuciło" mnie z życia pisarskiego.

Obiecuję, że w następnych konkursach czas oczekiwania na wyniki nie będzie już tak długi.

 

A teraz to na co wszyscy czekajo...

 

Dodam, że do konkursu zakwalifikowało się aż 10 (słownie dziesięć) opowiadań i to same perełki. Sam byłem w pozytywnym szoku.

 

Zacznijmy więc.

 

Miejsce Trzecie

"Wyrok" - Poulsen 

22 na 30 możliwych punktów

 

Miejsce Drugie

"Wędrowna Trupa" - Arkane Whisper

25 na 30 możliwych punktów

 

Miejsce Pierwsze 

I zarazem nowa właścicielka Nightmare Moon

"Miotła i jej Trixie" - Rarity

26 na 30 możliwych punktów.

 

Serdecznie gratuluję trójce na podium jak i pozostałym uczestnikom. 

Dziękuję dobranoc....

 

 

 

a nie... 

chwila...

Poniżej oceny i opinie Żuri.

 

Cahan Demoniczna

 

Potworny Zodiak

 

Przeraźliwy Darth Evill

 

 

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie! :yay:
Przeleciałem wzrokiem opinie o zwycięzcy, chyba aż sam sobie to przeczytam, to musi być faktycznie spoko. 
No ale ten, fajnie było wziąć udział, moje ego zostało połechtane, dzięki za ocenę, rozrabiaki. 
Gratzy dla zwycięzców i do następnego, połamania przepon i kanarek na dachu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wysokie noty, ale bardziej za opinie (powód, dla którego biorę udział w konkursach literackich :) ).

Gratuluję zwyciężczyni, w pełni zasłużone pierwsze miejsce, jakby ktoś pytał mnie.

 

Co do mojego tekstu, to wszelkie nawiązania do odcinków serialu są przypadkowe, nawet nie wiem, o który dokładnie odcinek chodzi. Opowiadanie zamierzam opublikować, ale na pewno nie w takiej formie, jak jest obecnie. Zbyt dużo cięć, spowodowanych limitem, żeby warto było. Jak rozbuduję je, to zamieszczę.

 

Do zobaczenia przy okazji następnego konkursu :giggle:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zdobywcom pierwszych trzech miejsc, świetne fanfiki. Jeśli chodzi o moją pracę, to jurorzy słusznie założyli, że czyta się to jak część jakiejś większej całości. Planowałem bowiem napisać pewien fanfik tuż przed ogłoszeniem konkursu, a zawartość "Nocy Gniewu" miała być częścią rozdziału pierwszego. Gdy jednak zobaczyłem tematykę konkursu, zrobiłem oneshot, a wielorodziałowiec sobie podarowałem. Oczywiście odbiło się to na niewysokich ocenach. Cóż, trudno, nie powiem, że tak nie przypuszczałem. Czy powrócę z tym tematem w porządnym, "pełnym" fanfiku (co mi sugeruje np. Darth Evill)? Nie potrafię powiedzieć. Jeśli tak, to w każdym razie nie w najbliższej przyszłości, bowiem piszę właśnie coś innego, i to dwa fanfiki. Uwaga - kryptoreklama  ;)  ;


Jeden zupełnie nowy, drugi to kontynuacja pewnego mojego innego fanfika konkursowego, którego całe wieki temu obiecałem dokończyć.

  



Tyle z mojej strony, raz jeszcze gratuluję wygranym i cóż, do następnego konkursu. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za miłe słowa, bardzo cieszę się z wygranej i ciepłego przyjęcia („Miotła i jej Trixie” to mój debiut literacki). Gratuluję pozostałym zwycięzcom i mam nadzieję, że uda mi się wziąć udział i w następnym konkursie.

P.S. @D.E.F.S Owszem, tytuł miał stanowić nawiązanie do „Opowieści z Narnii”. Cieszę się, że ktoś to zauważył.

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich, a zwłaszcza dla zwycięzców. Może moja lampa nie zaświeciła zbyt mocno, ale jak na inspirację filmikiem z YT i koniecznością posiekania fanfika o kilka zdań (głupi google docs liczy półpauzy jako słowo, a word 2013 nie) to uważam, że było przyzwoicie. Może następnym razem coś więcej ugram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...