Skocz do zawartości

[Wywiad] Octavka


BiP

Recommended Posts

Witamy ponownie po krótkiej przerwie :cmc:

Dzisiejszy wywiad przeprowadziliśmy z zupełnie nową osobą na forum @Octavka

Zapraszamy do czytania BiP, Triste, Zandi.

 

 

1. Na początek, opowiedz kilka słów o sobie.

Cześć, Ada jestem. Mam całe 16 wiosen. Jestem uczniem 4 klasy II stopnia najlepszej szkoły muzycznej w Polsce. Moją pasją jest muzyka. Gram odkąd miałam 6 lat. Na skrzypcach uczę się już 10 lat, na basie i gitarze 5, a na kontrabasie 4 lata. W wolnym czasie lubię słuchać muzyki, rysować chociaż strasznie mi to idzie, robić instanty kucków (w szczególności Octavii) oraz oglądać seriale. W przyszłości chciałabym zostać dyrygentką lub krytykiem muzycznym. Hmm..to są chyba takie najbardziej ciekawe informacje o mnie. Lepiej już nie będę przynudzać.

 

2. Jak dowiedziałaś się o serialu i forum?

Kilka lat temu moja młodsza siostra była dużą fanką kucyków. Oglądała je na mini mini. Czasami gdy nie miałam co robić oglądałam z nią serial. Po pewnym czasie kuce strasznie mnie wciągnęły. Sama nie wiedziałam czemu. Zaczęły być moją codziennością, rutyną. Dzień bez odcinka MLP to dzień stracony.

 

Jeżeli chodzi o forum, to dowiedziałam się o nim niedawno. Na początku października. Przeszukując internety, w tym For Glorius Equestria natknęłam się na to miejsce i postanowiłam założyć konto. Chciałam poznać nowych ludzi, poczytać fanfiki i szukać inspiracji.

 

3. Jakie tematy na forum lubisz najbardziej, zabawy, quizy, dyskusje, galerie, itd?

Najbardziej odpowiadają mi galerie oraz dyskusje. Dzięki galeriom nie mam problemu ze znalezieniem nowych tapet, a dzięki dyskusjom mogę poznać opinie innych na dany temat.

 

4. Czym się inspirowałaś, wybierając taki właśnie nick?

Moją największą inspiracją jest Octavia to jest kucyk, który najbardziej mnie odwzorowywuje. Octavka to takie zdrobnienie od Octavii.

 

5. O czym najbardziej lubisz rozmawiać, na jakie tematy mógłbyś dyskutować godzinami?

Hmmm..to pytanie jest dość trudne. Często zastanaiwam się czy ontologia fundamentalna, której znaczenie chce się odnowić może się opierać jedynie na fenemenologii istnienia pozwalającej wyjaśnić globalną strukturą bytu. Jeszcze z nikim nie miałam szansy o tym porozmawiać. A tak serio to takim nalepszym tematem do rozmowy jest dla mnie twórczoć muzycznych bornies. Szczególnie tematy o twórczości Mic The Microphone, The Living Tombstone, Wooden Toaster, Aviators i H8 Seed. To są moi faworyci. O nich mogę gadać godzinami.
 

6. Jakbyś rozmawiała z osobą która jest anty brony?

Raczej bym z nią nie rozmawiała. Nie mogę się denerwować. W takich sytuacjach zazwyczaj po prostu odchodzę od takiej osoby i ją ignoruje. Nie mogę zrozumieć osób, które oceniają po okładce. Kucyki są naprawdę w porządku.

 

7. Powiedz proszę, udzielasz się w fandomie: rysujesz, piszesz opowiadania, tworzysz muzykę etc?

Głównie tworzę muzykę i robię covery z moją przyjaciółką Cytrynką (ona udziela się także artystycznie w fandomie). Jeżeli chciałby ktoś posłuchać to zapraszam na youtube Da Capo Al Fine.

 

8. Byłaś już na jakimś meecie? Jeśli nie, to czy planujesz?

W swoim życiu byłam tylko dwa razy na meecie. Pierwszy raz na konwencie PCG2016 w Elblągu. Bardzo miło wspominam ten czas. Poznałam wiele wspaniałych osób, w tym także Michelle Creber, Black GryphOn'a, Re:Make i Shady'ego Voxa. Gdyby nie organizatorzy, których serdecznie pozdrawiam, to nadal bym siedziała w pokoju zamknięta na świat. Oni jeszcze bardziej przekonali mnie do fandomu. Moim drugim meetem był wypad z Waszawskimi Bronies na premierę MLP Movie. Niczego nie żałuję Było super.
 

9. Którą postać z tła chciałabyś widzieć częściej?

Na to pytanie nie jest trudno odpowiedzieć oczywiście, że Octavię. Chociaż w polskiej wersji językowej bardzo drażni mnie jej głos. Jest taki "podniosły" ? "Arogancki" ? Nie wiem jak to ująć. Wydaję mi się, że powinien być łagodnieszy.

 

10. Wiele osób ukrywa zainteresowanie serialem. Czy twoi najbliżsi wiedzą, że go oglądasz? A jeśli tak, to jak na to reagują?

Z mojego otoczenia wszyscy wiedzą, że oglądam kuce. Moja mama twierdzi, że jestem bardzo dziecinna a moi koledzy chorzy psychicznie xD

 

11. Czy przed MLP udzielałaś się w jakieś grupie?

Nie, fandom mi wystraczy

 

12.  Czy oprócz MLP oglądasz jakieś inne seriale?

Jestem fanką Gry o Tron, The Walking Dead oraz Glee.

 

13. Do kin trafił pełnometrażowy film My Little Pony. Wybierasz się na niego?

Na filmie już byłam i z pewnością go polecam jedynie co mnie uraziło w nim to głos Pinkie w piosence "One Small Thing". W oryginale brzmi zupełnie inaczej.

 

14. Jaki jest twój ulubiony film?

Nie mam ulubionego filmu.

 

15. Jaki jest twój ulubiony zespół/wykonawca?

Przez 3 lata byłam fanką zespołu Green Day. Normalnie to była jakaś hipnoza. Słuchałam go nałogowo. Byłam na koncercie w Krakowie 21 stycznia 2017 roku. Na piosence Boulevard of Broken Dreams, Billie (wokalista i gitarzysta) wziął moją flagę. To była niezapomniana chwila...ale w moim życiu nastąpiła pewna sytuacja przez którą przestałam słuchać Green Daya z dnia na dzień. Aktualnie nie mam ulubionego zespołu.
 

16. Chciałabyś wrócić do okresu dzieciństwa?

Jak najbardziej. Wtedy nie musiałam zmywać naczyń.

 

17. Masz jedno życzenie do spełnienia. Jakie to życzenie?

Nie mieć zaburzeń lękowych.

 

18. Na koniec coś pół żartem, pół serio: twój znienawidzony przedmiot szkolny to…

Matematyka i historia muzyki. Najgorsze co może być.

 

I to by było na tyle z dzisiejszego wywiadu.

Jako :cmc: witamy nową osobę na forum i życzymy pozostania tu jak najdłużej :bronies:

i dziękujemy za udzielony wywiad :sweetiebelle:

Edytowano przez BiP
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Octavka To i ja dorzucę kilka pytań :)

 

Do pytania #1

1. Co sądzisz o twórczości Lindsey Stirling, a dokładnie o łączeniu gatunków: skrzypce i hip hop, dubstep itp. 

2. Czy jest jakiś muzyk, który jest dla ciebie inspiracją?

3 Potrafisz grać na kilku instrumentach. Który jest twoim ulubionym?

 

Do pytania #10

11. Przesłuchałem kilka utworów i muszę przyznać, że są znakomite (macie mój komentarz jako "Game Over"). Czy planujecie nagranie coverów z filmu MLP? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Triste Cordis
1. Lindsey jest bardzo dobrą skrzypaczką. Grałam wiele jej utworów. Wydaję mi się,że skrzypce połączone z dubstepem dobrze brzmią :P 
2. Jeżeli chodzi o broniaczowych muzyków to głównie The Living Tombstone i Michelle Creber&Black Gryp0n. Dużą też inspiracją jest dla mnie mój ulubiony kompozytor George Frideric Handel, który żył na przełomie XVII i XVIII wieku. 
3. Trudno mi powiedzieć :P Każdy z nich ma jakieś zalety, na skrzypcach bardzo dobrze się improwizuje, na gitarze wiele rzeczy komponuje, na kontrabasie fajnie gra się doły. Jednak najlepiej gra mi się na skrzypcach :) 

11. Haha, dziękuję bardzo ;) planujemy :) na razie niestety nie mamy czasu przez szkołę, ale gdy tylko nadarzy się okazja do nagrywania to z pewnością coś wrzucimy :) 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...