Skocz do zawartości

Serwer Minecraft dla Fandomu. Nowa wersja wiosenna!


1stChoice

Recommended Posts

Słyszałeś kiedyś o czymś takim jak doprecyzowanie zdania? Coś nie tak nie mówi kompletnie nic.

Wchodzisz i cię odpycha? Podchodzisz i giniesz? Podchodzisz i masz DC(wywala cię z serwera)? Starasz się wejść/wyjść i stajesz w płomieniach?

Co to dla ciebie znaczy "coś nie tak"?

Człowieku, jesteś dorosły, masz lat ile masz, umiesz chyba dzięki temu sklecić krótki opis co według ciebie i tego co zobaczyłeś/odczułeś/zarejestrowałeś jest nie tak...

  • +1 1
  • Lubię to! 1
  • Haha 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to już jest coś więcej, przynajmniej na razie. Teraz musisz jeszcze zrobić screena informacji która ci wyskakuje. Czy MC się zamyka jako program, czy też tylko cię wywala z serwera. A potem się zobaczy co dalej.

A właśnie - upewnij się że nie korzystasz z modów które program zabezpieczający widzi jako zakazane - na przykład x-ray xD

I czy nie masz teksturepacku który może być powodem rozłączenia - błędy w wyświetlanych klockach mogą się zdarzyć, kiedy jakiś teksture pack ma je przezroczyste a serwer twierdzi że nie powinieneś widzieć co jest za danym blokiem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czyli to nie czynnik 3. Hmmm. Technicznie, jeśli łazisz gdziekolwiek indziej, to nie wywala? Sprawdź czy możesz wejść na spawn, na światy które są na spawnie, a potem ewentualnie do zegara który stoi niedaleko spawnu - te miejsca mają ustawiony cuboid z kilkoma czasami dodatkami, jak brak PVP itp. Jeśli cię wywali, to będzie już jakiś znak, że idziemy w dobrym kierunku.

Oczywiście możesz to olać i zwyczajnie nie zbliżać się tam, w końcu nie jest to jakieś super ważne miejsce.

No i wciąż przydał by się ten screen - jak wywala cię z serwera, to masz napis mniej więcej dlaczego. To by się przydało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby kto wbił i mi zabezpieczył teren. Jest obok tego dziwnego budynku zaraz po wyjściu ze spawnu w wiosennej ruinie, wiosce znaczy się. Na prawo jest taki cypel, skrzynia i toolbox. Cały ten ocypel chce w posiadanie.

 

-2180, X, 220

Edytowano przez Barrfind V.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu, Czyli projekt MDK a raczej coś co miało mi przypominać ten budynek.Co chwile jednak coś zmieniam ^^

 

1. Widok z przodu:

Spoiler

 

Projekt MDK 1

 

 

2. Ściana do zrobienia, ma jeszcze tak wiele okien

Spoiler
Projekt MDK 2

 

 

3. Ściana zrobiona, bo jednak te filary ciekawie wyglądają ^^

Spoiler
Projekt MDK 3

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

O ile mi wiadomo, to nie. Obecnie korzystamy z paczki która jest optymalna dla każdego(nie zjada ci ramu jak jakiś naćpany Chrome na głodzie) przez co masz stabilny i nie wywalający co chwilę serwer na którym możesz budować bez obawy że nagle stracisz ostatnie 1-2 godziny ciężkiej pracy.

Mody mają swoje niewątpliwe zalety. Ale dobranie takich, które nie zabiją serwera samą instalacją - to wymaga czasu, testów i szczęścia.

Poruszyłem już temat swego czasu z @1stChoice ale jak mówiłem wcześniej, to on decyduje o takich rzeczach. Jeśli uzna że ma czas na testy i znajdzie odpowiednie mody(a tych nie jest zbyt wiele na nasz typ paczki) to pewnie coś z tym zrobi. Do tego czasu trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.05.2018 o 09:53, Bleflar napisał:

Naprawiłem Minecrafta. Czy w końcu wgrane zostały jakieś mody (co było obiecywane od początku).

 

Mody ciągle są, od pierwszego dnia istnienia serwerwa i co jakiś czas są dodawane.

 

Nie wiem czy obiecywałem jakieś mody konkretnie, ale sobie nie przypominam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1stChoice napisał:

 

Pluginy to też modyfikacje.

Plugin nie jest modem.

Pluginy są tylko po stronie serwera, mody po stronie serwera i klienta.

 

1 godzinę temu, 1stChoice napisał:

A tylko na takie pozwala serwer na silniku Spigot.

https://www.planetminecraft.com/resources/mods/tag/spigot/

 

:|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Decaded napisał:

Plugin nie jest modem.

Pluginy są tylko po stronie serwera, mody po stronie serwera i klienta.

 

https://www.planetminecraft.com/resources/mods/tag/spigot/

 

:|

 

Jak jest ktoś chętny dołożyć się na maszynę, na którą wgram mody i gra będzie dalej płynnie działać z chęcią się zgodzę. ;)

 

Jak na razie od ponad pół roku sam opłacam serwer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrana paczka nie obciąży serwera. Wystarczy sprawdzić moda zanim się go wrzuci i będzie dobrze.

 

42 minuty temu, 1stChoice napisał:

Jak na razie od ponad pół roku sam opłacam serwer.

Jakie to koszta? Serwer "dedykowany pod MCka" czy VPS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Decaded napisał:

Dobrze dobrana paczka nie obciąży serwera. Wystarczy sprawdzić moda zanim się go wrzuci i będzie dobrze.

 

Jakie to koszta? Serwer "dedykowany pod MCka" czy VPS?

 

Pukawka.pl, dedykowany pod MC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Statek odpływa z naszej wiosennej zatoki już niebawem!

 

Dnia 22 czerwca akcja gry zostanie przeniesiona na letnią wioskę.

 

Jest to dobry czas aby uporządkować przedmioty posiadane w wiosce wiosennej i przygotować się na przeprowadzkę!

 

W najbliższym czasie powstaną też portale, albo połączenia kolejowe między wszystkimi wioskami. Ma to umożliwić szybką podróż między wioskami z różnych sezonów.

 

Dziękuje za uwagę!

 

477.jpg

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer Zostaje Tymczasowo Zamknięty!

 

Jest to spowodowane dość wysoką kwotą przedłużenia. Niestety serwer właśnie się skończył, a jego przedłużenie nie jest tanie. Kwota przedłużenia ZNACZNIE przekroczyła moje oczekiwania. Jedyne źródło utrzymania serwera to moje prywatne pieniądze, z którymi ostatnio średnio.

 

Serwer zostanie opłacony i wznowiony dnia 29 czerwca 2018 roku.

 

Niestety opóźni to też przenosiny na letnią wioskę i zostanie ona zastosowana dopiero 1 lipca.

 

Przepraszam i dziękuje.

 

685cf5cc6cd444095750d90cb740ef63--friend

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Serwer pozostaje dalej zamknięty.

 

Próbowałem dziś opłacić serwer jednak tym razem wystąpił problem po stronie usługodawcy.

 

Po zalogowaniu na konto serwer nie pokazuje się na liście i nie mam go jak opłacić ( a jeszcze wczoraj sprawdzałem i był jako "Nieopłacony").  Problem został zgłoszony już do supportu.

 

Przepraszam i proszę o cierpliwość. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer zostaje zamknięty permanentnie.

 

Serwer niestety został usunięty, razem z całą zawartością. Zmartwił mnie bardzo ten fakt, gdyż był budowany od listopada i miałem znacznie bardziej przyszłościowe plany na niego.

 

Pisząc do supportu 30 czerwca odpisali mi, że serwer przestał istnieć, bo minęło 14 dni od daty nieopłacenia. Wytłumaczyłem to, że nie 14 dni tylko 10 i poprosiłem jeszcze raz o możliwość opłacenia serwera ( serwer został wyłączony rzeczywiście 20 czerwca, nawet wtedy pisałem posta tutaj).

 

Okazało się, że mieli jakieś "opóźnienia z powiadomieniami" czy coś i może po prostu serwer zamknął się później niż powinien i czas zaczął się odliczać wcześniej. Co jest bzdurą, bo miałem zaznaczoną datę opłacenia do 20 czerwca. Niestety na nic były dalsze kłótnie.

 

Przepraszam wszystkich i dziękuje za wspólną grę i budowanie serwera. Mam nadzieje, że niektórzy wyniosą trochę dobrych wspomnień z niego i nie będziecie na mnie zbyt bardzo źli.

 

Proszę o zamknięcie tematu

  • Smutny 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[*] Nie robiłeś backupów? Z resztą nie ważne, tak czy siak napewno poświęciłeś na ten serwer wiele czasu i jesteśmy za to wdzięczni.

Jakby co mam pare materiałów (zdjęć i filmów) więc jakby ktoś chciał powspominać to moge coś ogarnąć.

Edytowano przez szaronko
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...