Skocz do zawartości

Taniec Świata [Oneshot][Slice of Life][Zebry]


falconek

Recommended Posts

Zebry świętują święto zmarłych.

 

To jest opowiadanie, które napisałem na konkurs Zecory, ale ciekawi mnie, jak się przyjmie wśród szerszej publiczności. Inspiracje czerpałem z Indian północnoamerykańskich i ogólnie społeczności plemiennych, oraz trochę z wierzeń celtyckich. Życzę miłego czytania :)

 

https://docs.google.com/document/d/1FGcVFs_PORB_eFsa9YoTGlotqxxucBsg7W8X1UwIT-c/edit?usp=sharing

 

Edytowano przez Dolar84
Brak tagu obowiązkowego
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niezłe, nie powiem. Spodobały mi się w tym tekście zwłaszcza dwie rzeczy. Po pierwsze, traktuje on o zebrach, więc mamy coś mniej eksploatowanego w opowiadaniach; a po drugie spodobało mi się przedstawienie "święta zmarłych", jest inne niż zwykle.

Samej fabuły w zasadzie jest tutaj niewiele (i jest ona dość standardowa, jak na tematykę opowiadania), ponieważ jest to raczej przedstawienie wspomnianego święta z punktu widzenia jednostki, młodej zebry. Mamy tu zarys kultury zebr, ale nic konkretnego, więcej czytelnik się domyśli, niż przeczyta. Zresztą nie powinno być problemu w wyobrażeniu sobie tego, co zasugerował autor teksu.

Jeśli chodzi o sam taniec, to skojarzył mi się od razu z jakimś tradycyjnym tańcem, chyba z afryki, ale nie pamiętam jego szczegółów. Gdzieś widziałem coś takiego. Wprawdzie nawiązywać miał do Indian, ale trudno :ppshrug:

Chyba wiele więcej nie mam co dodać do fabuły. Ciekaw jestem kogo spotkała Zalika.

 

Dwie kwestie mnie zastanawiają tylko.

Jeśli kucyki (w tym przypadku zebry) nie służą nikomu za wierzchowce, to skąd u nich siodła i jaką rolę spełniają?

Po drugie, zebry żywią się mięsem? (Co przypomina mi jedną zagadkę z serialu, dlaczego Applejack hoduje świnie? Przecież chyba ich nie je)

 

Od strony technicznej jest w porządku dla mnie. Nic dodać, nic ująć.

 

Ogółem, całkiem przyjemny SoL z zebrami w roli głównej.

Polecam i pozdrawiam :giggle:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o taniec to w sumie nie inspirowałem się niczym konkretnym, bardziej ogólnym wrażeniem: no, musi być ognisko, bębny, korowód postaci wokół ogniska - i musi jakoś dość bezpośrednio się odwoływać do życia plemienia.

 

Co do siodeł, to jest tak samo jak u kuców w serialu: pełnią one rolę ubrania i wieszaka na rzeczy :)

Jeśli chodzi o mięso, to przyznaję, że chciałem trochę podpuścić czytelników. W sumie kuce to nie są literalnie biologiczne konie, tylko magiczne stworzenia z fantastycznego świata i mogą jeść cokolwiek. A w serialu też nigdzie (chyba) nie jest powiedziane, że nie jedzą mięsa.

Kogo Zalika spotkała, to ja sam nie wiem, po prostu pasowało mi takie zakończenie do kompozycji. Ale nie wykluczam, że napiszę coś jeszcze z tymi bohaterami.

 

Dzięki za komentarz!

Edytowano przez falconek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...