Skocz do zawartości

[Dyskusja] Czy zbliża się koniec serialu?


BiP

Recommended Posts

Spoiler

 

 

Osobiście jestem sceptyczny tego typu plotkom, bo  ile już razy to słyszeliśmy...? Nie mniej, filmik ten przedstawia sporo powodów, aby sądzić, że koniec serialu jest dość prawdopodobny.  A co wy sądzicie?

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się coś tak wydaje, tym bardziej, że ma powstać serial o EqG, który ma iść równolegle do tego o kucykach, a także słyszałem plotkę, że mogą zacząć teraz produkować filmy kinowe, jak ten obecny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serial nie będzie się ciągnął w nieskończoność. Nie wiadomo tylko ile jeszcze sezonów zostanie wyemitowanych. Może ósmy będzie ostatnim, a może jeszcze wszystko przed nami. Najbardziej ku opcji zakończenia serialu skłania zamykanie wątków. Lecz prawdą jest, że obecnie przynosi to spore dochody. Zawsze jest jeszcze szansa, że Hasbro rozpocznie nowy serial w tym samym uniwersum. Na przykład w czasach niedługo po wygnaniu Nightmare Moon. Ewentualnie rozpocznie się generacja 4.5, o której od pewnego czasu się mówi. Na razie możemy tylko spekulować i próbować wysnuć jakieś teorie. Jaka jest prawda, dopiero się okaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Money, money, money...

 

Wszystko rozbija się o pieniądze.

 

Jeśli marka My Little Pony obniży swoje dochody i popyt na produkty w biurze Hasbro nikt nie powie: "Hej, mamy dalej swoich fanów, róbmy serial dla nich! Chrzanić kwestię pieniędzy"! 

 

Więc dopóki leci z tego kasa i to niezła kasa serial będzie emitowany. Niedawno powstał film, który też dał studiu zarobić dużo pieniędzy więc na tą chwilę będzie emitowany. A potem albo nowy produkt albo nowa generacja. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hasbro to nie Disney, żeby ot tak zapowiedzieć kolejną trylogię Gwiezdnych Wojen*, czyli w tym wypadku trzy kolejne sezony. Owszem, MLP: FiM nie będzie tworzone w nieskończoność, ale należy pamiętać, że to tylko reklama. Generacja 4 skończy się gdy:

 

1. Hasbro skończą się pomysły na zabawki. 

2. Serial przestanie na siebie zarabiać.   

 

Jeśli tak się stanie, myśliciele z Hasbro będą musieli wymyślić nową generację. Imiona kucyków już mają.

 

* To nie żart :/ Serio, zapowiedzieli nową trylogię. 

 

2 godziny temu, BiP napisał:

No mamy już grubo ponad 100 odcinków, a jeszcze 8 sezon jest potwierdzony, to nadrabianie całego serialu, dla kogoś nowego, może być ciężkie...

To nie takie trudne. Youtuber SmurfVlogs (polecam, całkiem niezły kanał) w kilka miesięcy nadrobił do szóstego sezonu (+ Equestria Girls). A wrzuca też filmiki z innych bajek. Dla chcącego... :) Ja zacząłem oglądać Wojny Klonów i jestem w połowie (trzeci sezon). 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co MLP FiM trzyma się nieźle. Twórcy szczęśliwi, bo mają hajs. Fani szczęśliwi, bo dostają nowe odcinki, wciąż na wysokim poziomie. Do tego dochodzi The Movie, który okazał się sukcesem.

Na dzień dzisiejszy S9 wydaje mi się bardzo prawdopodobny. Oczywiście sytuacja może się zmienić. To zależy czy sezon 8 będzie tak dobry jak poprzednie, czy oglądalność drastycznie nie spadnie...

Ale OK, będę realistką. Przypuszczam że ten serial nie pociągnie więcej niż 12 sezonów.

Edytowano przez Dairinn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec Friendship is Magic, było by rozpoczęciem nowej generacji.

Jak na razie nie słyszymy nic o sezonie 9, jak i o właściwym końcu serialu.

Jak pisano na górze, serial generuje duże przychody, więc Hasbro chyba nie zaprzestanie jak na razie produkcji serialu.

Ale fajnie byłoby zobaczyć np. Generację 5 w której postacie z tła, i z 2 planu, odgrywałyby główną rolę.

Może nawet się tak stać w sezonie 8, gdzie mane6 zeszłoby na 2 plan, a Starlight i ekipa (czyt. inne kuce), odgrywałyby główne role, i odcinki byłyby głównie o nich (nie mówię że tak nie było poprzednio)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w sumie inną teorię, a ta dotyczy Generacji, bo generacja a serial to pojęcia różne i nie powinniśmy ich używać wymiennie. Moim zdaniem 4 generacja będzie trwała w nieskończoność z lekkim upgradem w grafice (jak np. w filmie).

 

Jest parę powodów dla których 4 generacja nie prawa po prostu sobie odejść i zostanie na stałe:

a) Uniwersum jest o wiele większe niż w poprzednich generacjach. Do tego jest pełno historii, postaci, które się sprawdziły, są perfekcyjnie zagrane i odwzorowane ... Hasbro się raczej tego łatwo nie pozbędzie i będzie to cały czas, ale o tym nieco potem;

b) Kasa - czyli co większość sugeruje, ale też warto pomyśleć w drugą stronę, ale o tym 3 argumencie;

c) Bronies - czy gdyby G4 się skończyło to czy G5 będzie sukcesem? Bronies tak naprawdę wyrosło z G4 i mogą być wyłącznie fan servicem i serduchem przy tej generacji, a co za tym idzie G5 może być czymś co nie wypali, a nowa generacja to zwykle nowe uniwersum i nowe postacie. A jak się nie przyjmie to będzie strata dość sporej rzeszy fanów, a Hasbro chce, aby ich produkt się sprzedał zarówno wśród małych dzieciaczków jak i pośród dorosłych fanów. 

 

Moim zdaniem G4 zostanie na stałe, ale ...

 

no właśnie, moim zdaniem twórcy kombinują, aby odejść od main6 i CMC, bo DLA NICH kończą się pomysły. Dowodem na to może być skupianie się na problemach postaci wcześniej drugoplanowych, a teraz te nagle idą coraz częściej na pierwszy plan. Tak samo komiksy "Legends of Equestria" - znów odejście, aby zaprezentować nowe postacie, ich problemy i dylematy. Main6 i jeszcze w sumie CMC to w sumie 9 postaci, które dostało już ponad 100 odcinków treści i moim zdaniem twórcy mają prawo odejść od nich, ale też wiedzą, że całkowite odejście tych postaci może zabić serię. Dlatego mamy odcinki, w których main6/CMC pomaga tym postaciom 2-planowym, które powoli wyrastają na postacie główne. I co mamy? Mamy kolejne koncepty na 100 odcinków -> dostajemy nowe osobowości, nowe przyjaźnie, nowych antagonistów, bo tamci nagle przypomnieli sobie, że wygnali kogoś jeszcze niż syreny xD ... Nie wiem czy dobrze kombinuje, ale chyba tak idą teraz twórcy, że trzeba wracać do starych, ale też wprowadzać częściej nowe postaci, aby można odcinki dalej kręcić oraz aby przewijało się nadal main6. Spójrzmy wprawdzie w oczy, main6 nie może mieć w nieskończoność tych samych problemów, ale nadal może się w serialu pojawiać i pomagać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
2 godziny temu, Lonley Shadow napisał:

Według mnie zapowiada się ciekawie, nie żebym nie lubił generacji 4, ale pomyślcie co Hasbro może zaoferować w G5. 

Całkiem możliwe, że przejdą do 3D. Prawdę mówiąc cieszę się, że będzie piąta generacja. Nowe sezony jakoś nie porywają. Mniej nawiązań, gier słownych, dwuznacznych żartów. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, koniec serialu zbliża się "wielkimi" krokami, co pokazały materiały z wycieku. No, może nie tak wielkimi, ale pytanie się - jak w tytule - czy koniec serialu się zbliża.... To jakieś nieporozumienie, gdy cały fandom zna odpowiedź na to pytanie - koniec G4, ale nie serialu jako takiego. Ale czy fandom umiera? Zdecydowanie, nie < Szeroki Uśmiech>

Edytowano przez Shadow Spire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Shadow Spire napisał:

Jak dla mnie, koniec serialu zbliża się "wielkimi" krokami, co pokazały materiały z wycieku.

To jest bardziej koniec generacji a nie serialu ;)

Jeśli to co pisali o piątej generacji będzie prawdą to mam nadzieje, że nie pójdą po najmniejszej linii oporu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakby stworzyli generację 4.5 z tą samą kreską, co prawda ciężko będzie o coś oryginalnego, ale liczę na jakiś świat równoległy z nowymi, równie fajnymi bohaterkami. Coś ciekawego na pewno się da wymyślić budując świat przedstawiony i fabułę od zera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Randomowy random napisał:

Fajnie by było jakby stworzyli generację 4.5 z tą samą kreską,

Narazie nie wiemy jak będzie wyglądać nowa generacja, może być tak, że te same osoby z G4 będą ją  robić i kreska pozostanie ta sama, ale nowe postaci i uniwersum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 12.11.2017 o 14:36, BiP napisał:
  Odkryj ukrytą treść

 

Nie mniej, filmik ten przedstawia sporo powodów, aby sądzić, że koniec serialu jest dość prawdopodobny.  A co wy sądzicie?

Jak wiemy (już wszyscy od kilku dni) sezon 9 to ostatni. Gdzieś kilka miesięcy temu widziałem posta na Twitterze o tym iż prawdopodobnie sezon dostanie swoje wymarzone 12 sezonów (nie wiem czy dokonały tego inne generacje ale chyba nie) jednak post (może jakaś plotka) okazała się być Fake'em bo sezon 9 zakończy 4 Generację MLP.

Gdyby było faktycznie te 12 sezonów to dopiero za ok. 2/3 lata byśmy mieli koniec serialu. Jednakże on zliża się WIELKIMI krokami. Jak już wiemy zostały już wyeemitowane 2 NOWE odcinki sezonu 9 (tego ostatniego :fluttercry2:) więc koniec jest bliski. Jednak nie aż taki bliski! W 2020 roku dostaniemy PEŁNOMETRAŻOWY film o MLP a dopiero w 2021 roku zacznie się (o ile się zacznie) kolejna (już 5) generacja MLP!!!!!!! :evilshy: ja tam się cieszę że będzie nowa generacja MLP. 

 

Dnia 18.12.2017 o 10:22, Niklas napisał:

Na 2021. W 2020 ma być tylko film.

CO?!?! to przecież ja w tym 2020 umrę z NUDY!

 :madtwilight:_ to moja reakcja i na Film i na nową generację 

Edytowano przez PervKapitan
połączenie postów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...